BK Snakes Ostrava - TJ MEZ Frenštát

BK Snakes Ostrava - TJ MEZ Frenštát 82:59 (20:20, 48:25, 60:46)

Střelci: Pilch 20, Příchodský 20, Vašíček 14, Vítek 13, Veselý 7, Dedek 3, Smolarčík 3, Peter 2.
TH . Dedek 3/1, Vítek 3/2, Veselý 2/0, Pilch 4/4, Příchodský 6/4, Vašíček 9/0, Smolarčík 4/0, Ščurek 2/0. Celkem: 33/11= 30%.
                 Závěrečný zápas úspěšné sezóny jsme odehráli bez rozehrávačů, ale výsledek byl opět přijatelný pro nás. P. Smažák, T. Pospíšil a ani J. Říčka nebyli k dispozici stejně jako J. Dombek pod košem, přesto jsme dokázali potvrdit svým výkonem, že jsme si druhé místo zasloužili.
                 Soupeř nepřijel rovněž v nejsilnější sestavě a tak zápas si zahráli hráči, kteří v sezóně tolik minut nenahráli. Utkání jsme rozhodli jak rychlými protiútoky, solidní střelbou tříbodových pokusů (7x), ale také dobrým doskakováním pod útočným košem a proměňováním těchto pokusů. Naší achilovou patou, jako už po několikáté, byly TH. Úspěšnost na 30% je zoufalá. Naskytá se otázka, jak by to asi dopadlo, kdyby to byl vyrovnaný zápas. Odpověď je jednoduchá. Byl by to průšvih a je to určité varování pro naše hráče na další sezónu.

Samozřejmě je tady velká gratulace k druhému místu a stále ještě očekávání, zda se postoupí do II. ligy nebo ne.

TJ Sokol Karviná ,,B" - Snakes Ostrava

TJ Sokol Karviná ,,B" - Snakes Ostrava 77:101 (19:19, 41:38, 53:74)
----------------------------------------------------------------------------------------
Střelci: Dombek 24, Smažák 23, Příchodský 13, Pilch 12, Říčka 11, Dedek 5, Vítek 5, Smolarčík 4, Ščurek 2.
TH : Dedek 3/2, Vítek 3/1, Smolarčík 4/2, Pilch 2/1, Příchodský 4/1, Smažák 2/2, Dombek 2/1, Říčka 2/1. Celkem 22/11=50%.
    Dlouho očekávaná odveta, která měla potvrdit nejen druhé místo, ale také zřejmě postup do 2. ligy. Karviná nás doma nachytala tak říkajíc na hruškách a my jsme chtěli vítězstvím dokázat všem škarohlídům, že nám druhé místo patří právem a že si postup zasloužíme.
    Zápas se povedl střelecky Kubovi Dombkovi a Smažimu, který opět potvrdil pověst dobrého střelce a 7 trojkami tým Karviné dostal do kolen hlavně ve třetí čtvrtině zápasu, kdy proměnil 5 tří bodových pokusů.
Soupeř pojal odvetu velmi prestižně, ale neunesl zápas hlavně psychicky, o čemž svědčí tři TCH.
    Bohužel slabou stránkou našeho týmu byly opět trestné hody. Úspěšnost 50% je velmi nízká.
    Zbývá nám dohrát poslední zápas doma s Frenštátem a sezóna bude za námi. Gratuluji klukům k vítězství.

VŠB Ostrava B - BK Snakes Ostrava

VŠB Ostrava B - BK Snakes Ostrava 60:82 (15:18, 31:38, 41:63)
Tímto vítězstvím jsme si zajistili 2. místo a zřejmě i možnost postoupit do 2. ligy, protože N.Jičín B, který je na 1. místě , postoupit nechce.

Střelci: Smažák 25, Příchodský 21, Peter 10, Říčka 8, Vítek 8, Dedek 5, Ščurek 2, Veselý 2, Smolarčík 1.
   TH : Peter 7/4, Vítek 3/3, Smolarčík 2/1, Příchodský 2/1, Dedek 2/0. Celkem: 16/9 = 56%.

V zápase se opět střelecky prosadil Patrik Smažák, který svými úspěšnými tříbodovými pokusy (7x) zajišťoval neustále dostatečný odstup od soupeře. Pod košem se prosadil Lukáš Příchodský a také Lukáš Peter, který se rovněž prosazoval pod košem soupeře.
   Nezbývá než poblahopřát celému týmu k vítězství. Příští zápas, který se měl hrát doma 22.4. se odkládá na termín v květnu, jelikož od pátku do neděle se koná v naší hale Národní finále U 11 chlapců.

Slávia Havířov - BK Snakes Ostrava

Slávia Havířov - BK Snakes Ostrava 62:97 (21:33, 34:55, 47:76)
Střelba: Smažák 25, Vítek 16, Vašíček 15, Pilch 15, Příchodský 10, Smolarčík 6, Veselý 5, Dedek 3, Ščurek 2.
TH: Dedek 2/1, Vítek 3/2, Pilch 3/2, Smažák 1/0.  Celkem : 12/7 = 58%.
   Páteční večer vyšel opravdu hráčským legendám Patriku Smažákovi a Romanu Vítkovi, kteří společně dali 41 bodů a 7 tří bodových košů ( Smažák 5 a Vítek 2). Základní pětka Vítek, Vašíček, Pilch, Příchodský a Smažák, nabídla divákům některé oku lahodící akce a nevídanou procentuální úspěšnost tří bodových pokusů. Projevilo se to i na skóre a v 7. minutě jsme vedli 24:12.
Již tyto minuty naznačily, jaký asi bude vývoj utkáni.
    Během utkáni proměnil tým Snakes 14 tří bodových pokusů a také TH byly celkem úspěšné. Na všech hráčích byla vidět snaha utkáni od začátku proměnit ve vítězné tažení Havířovem. Všem hráčům patří opět dík za bojovnost a popřát jim i do posledních tří utkání hodně štěstí a přesnou střelbu.

BK Snakes Ostrava - BK Labrador Ostrava ,,B"

BK Snakes Ostrava - BK Labrador Ostrava ,,B"  86:64 (26:14, 49:27, 67:48)

Střelci : Pilch 26, Dombek 18, Smažák 11, Kočan 10, Vítek 6, Pospíšil 6, Ščurek 4, Vojtek 3, Smolarčík 2.
TH: Pilch 5/2, Smažák 2/1, Vojtek 2/1, Ščurek 2/0.  Celkem: 11/4 = 36%
V tomto utkání jsme potvrdili roli favorita. Již po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 26:14 bylo jasné, že utkáni bude probíhat spíše v přátelském duchu. To se také potvrdilo, takže všech deset hráčů si mohlo zahrát ve dvou pětkách, které se pravidelně střídaly po 5 minutách. Pouze TH byly opět velmi špatné a určitě stojí za kritiku.
Za zmínku stojí ale fakt, že nastoupil poprvé ve své kariéře k mistrovskému zápasu Martin Vojtek, který si to náramně vychutnal i po zápase.
Hráčům gratuluji k vítězství a v pátek 8.4. se budeme těšit na další zápas, tentokrát v Havířově proti místní Slávii.

BC Nový Jičín ,,B" - BK Snakes Ostrava

BC Nový Jičín ,,B" - BK Snakes Ostrava 64:67 (12:16, 27:32, 50:54)

Střelba: Dombek 16, Vašíček 13, Pilch 11, Vítek 7, Říčka 6, Peter 6, Smolarčík 5, Smažák 3.
TH : 24/17 = 71% (Smažák 2/1, Vítek 7/5, Vašíček 5/5, Říčka 4/1, Pilch 3/2, Smalarčík 3/3)
K odvetě do N.Jičína jsme sice nejeli v nejsilnější sestavě, ale určitě s odhodláním vrátit hráčům tohoto týmu porážku z domácího hřiště. Hned od úvodních minut bylo na našich hráčích vidět, že toto utkání chtějí moc vyhrát. Všech osm hráčů , kteří se vystřídali na hřišti, hráli zodpovědně v obraně, i když tam ještě byly chyby hlavně v obranném doskakování, ale bojovností tyto chyby nahrazovali. K dobrý výkon podal mladý pivot Kuba Dombek, který konečně pochopil, že jeho místo je hlavně pod koši. To se také projevilo nejen na jeho 16. bodech, s kterými byl nejlepším střelcem družstva, ale hlavně při doskocích pod oběma koši.
Ostatní hráči se svými výkony přidali k celkovému nadprůměrnému výkonu týmu a od začátku utkání jsme neustále vedli o 3-8 bodů. Jen na několik málo minut domácí tým vedl. Také procentuální úspěšnost TH se vyšplhala na 71% a to se také podepsalo na neustálém mírném náskoku.
Chtěl bych poděkovat opět všem hráčům za bojovnost a velkou vůli po vítězství. Toto vítězství bylo důležité také z psychologického hlediska, protože druhá porážka v řadě by nám na pohodě v týmu nepřidala.
V pátek 1.4. nás čeká slabší soupeř a navíc  bychom měli být silnější pod košem ( návrat L. Příchodského a J. Dedka), takže doufám ve vítězství. Zveme všechny fanoušky - začátek utkání jako vždy ve 20,15 hod.

Basket Opava 2010 - BK Snakes Ostrava

Basket Opava 2010 - BK Snakes Ostrava 99:84 (25:22, 46:38, 65:59)

Střelba: Pilch 24, Vašíček 20, Smažák 15, Vítek 10, Smolarčík 9, Pospíšil 4, Ščurek 2.

TH : 39/23  Pilch 6/4, Pospíšil 2/1, Vítek 6/5, Vašíček 21/10, Smolarčík 4/3.

Střelba za 3 body: Smažák 3x, Pilch 2x, Smolarčík 2x, Pospíšil 1x, Vítek 1x.

Přestože jsme žádali Opavu o odložení zápasu, z důvodu malého počtu hráčů, tak nám nevyšla vstříc a proto odjelo k zápasu pouze 7 hráčů. Navíc jsem také nemohl na zápas, takže tým musel stále někdo kaučovat z hráčů sedících na střídačce.

Zápas byl přesto stále vyrovnaný až do 7. minuty čtvrtého hracího období, kdy byl stav 80:73 v prospěch soupeře. Poslední 3 minuty jsme prohráli o 8 bodů, protože se projevil malý počet hráčů, kteří mohli nastoupit do utkání, především podkošových -  chyběli tři. Přestože jsme soupeři nastříleli 9 tří bodových košů a soupeř nám pouze 4, projevila se právě absence obou dvoumetrových pivotů, protože Opava nás právě pod košem přehrávala. Dalším důvodem proč jsme prohráli, byla opět špatná střelba trestných hodů - pouze 59%.

Nezbývá než se soustředit na čtvrteční zápas s prvním týmem tabulky Novým Jičínem.

BK Snakes Ostrava - VŠB Ostrava ,,B"

BK Snakes Ostrava - VŠB Ostrava ,,B"  76:58 (21:15, 45:27, 57:34)

Střelci: Vašíček 20, Příchodský 16, Pilch 13, Smažák 12, Veselý 7, Dedek 2, Vítek 2, Dombek 2, Ščurek 2.

TH: 14/8 = 57%  Vašíček 5/1, Pilch 3/1, Příchodský 6/6

V pátek se konečně dohrál zápas s VŠB. Družstvo hostů přijelo pouze s 8 hráči bez některých opor. Utkání také z tohoto důvodu bylo v poločase rozhodnuto. U nás v týmu si zahrálo všech 10 hráčů. Dařilo se hlavně Davidu Vašíčkovi a Lukáši Příchodskému, kteří dali dohromady téměř polovinu bodů celého družstva. Celkem solidní obrana a přehled Patrika Smažáka na rozehře způsobil, že jsme v průběhu třetí čtvrtiny vedli až o 30 bodů. V závěru se hráči více soustředili na střelbu z dálky než na jisté pozice, ze kterých mohlo skóre narůst ještě více v náš prospěch.

Důležité 2 body jsou však doma. Mě jako trenérovi udělali radost téměř všichni hráči na hřišti, pouze Kubovi Dombkovi se opět nepodařilo, hlavně bodově, potvrdit své přednosti vysokého pivota. Tak snad příště.

Další zápas hrajeme opět doma 1. dubna a zveme všechny fanoušky.

BK Labrador Ostrava ,,A" - BK Snakes Ostrava

BK Labrador Ostrava ,,A" - BK Snakes Ostrava 54:66 (14:15, 25:27, 43:44)

Střelba: Pilch 16, Vašíček 15, Dombek 11, Smažák 8, Vítek 6, Pospíšil 5, Dedek 4, Veselý 1.
TH: 25/11 = 44%
   Další utkání, které mělo potvrdit naše ambice na postup do 2. ligy. Hrálo se sice derby s Labradory, ale postavení obou týmů na opačných koncích tabulky určovalo náš tým za jasného favorita. Derby je však derby a to se také potvrdilo. Ani jeden tým nehrál v optimální sestavě a to mělo být pro nás výhodou. Opak však byl pravdou. Celé utkání jsme sice vedli, ale soupeř byl stále na dostřel. Když přihlédnu k tomu, že nám nešla střelba a trestné hody byly doslova zoufalé, pak se není čemu divit, že se o vítězi rozhodovalo až v posledních minutách
4. čtvrtiny.
   Hráči si však zaslouží dík za bojovnost a odhodlání utkání dobojovat až do vítězného konce.

BK Snakes Ostrava - BK Krnov

BK Snakes Ostrava - BK Krnov 77:69 (15:17, 32:29, 52:46)

Začala druhá polovina soutěže. V Krnově jsme vyhráli a tak se dala čekat velmi těžká odveta, kterou nám hráči Krnova slibovali již u nich doma po zápase. My jsme byli posíleni o novou akvizici, Patrika Smažáka a tak se doufalo ve snadnější vítězství. Opak však byl pravdou.

Střelci: Pilch 20, Příchodský 15, Vašíček 13, Pospíšil 10, Smažák 10, Vítek 7, Smolarčík 2.
TH: Příchodský 8/5, Pospíšil 4/3, Smažák 2/2, Pilch 2/2, Smolarčík 2/2, Vašíček 2/1. Celkem 20/15 = 75%.
Také v úvodu tohoto utkáni jsme zapomínali na obranu a jako bychom doufali, že se soupeř ubrání sám. Ve 4. min. jsme prohrávali 13:5 a teprve potom jsme začali lépe bránit a zároveň proměňovat šance pod košem. Celý zápas se nám nedařilo odskočit víc než o 10 bodů. Ještě v 5. min. druhé čtvrtiny jsme prohrávali o 10 bodů my. Poločas se vyhrál o 3 body a od té doby jsme soupeři nedovolili zvrat v utkání, i když to bylo v některých momentech pouze o bod. Důvodem byla také špatná střelba nejen ze střední vzdálenosti, ale také za tři body.
Jako už po několikáté doufám, že si hráči z tohoto vývoje utkáni vezmou ponaučení. Bez dobré obrany se zápasy vyhrávat nemohou. Hráčům však patří dík za to, že špatně se vyvíjející utkání na konec dotáhli do vítězného konce. Odvety jsme tedy začali vítězstvím a snad v nich budeme pokračovat co nejdéle.

Snakes Ostrava - TJ Sokol Karviná ,,B"

BK Snakes Ostrava - TJ Sokol Karviná ,,B"  66:84 (25:20, 39:39, 52:54)
Střelci: Příchodský 23 (8/5), Pilch 16 (10/9), Vítek 14 (2/1), Dombek 5, Pospíšil 4 (2/1), Dedek 2, Smalarčík 2 (4/2). Střelci za 3 body: Vítek 3, Pospíšil, Pilch a Dombek po 1.
  O takových zápasech se vždy říká, že se na něj musí zapomenout a jít dál. V náš neprospěch se nakumulovalo hned několik okolností. Předně proti nám nastoupil odhodlaný soupeř, který věděl že musí podat maximální výkon, aby vyhrál a to se mu povedlo. Proti němu jsme nastoupili my, tedy tým, který byl oslaben o dva nejlepší obranáře (Vencu a Honzu Ř.). V nejlepší pohodě nebyl ani Marek Pilch, který se vrátil z hor a měl za sebou pouze dva tréninky a rovněž lehce nemocný Sony. Utkání bylo vyrovnané až do začátku poslední čtvrtiny, ale pak jsme opět povolili proměnit soupeři 3 tří bodové pokusy a v závěru to nezvládli někteří mladší hráči psychicky i takticky.
  Opět jsme se přesvědčili, že bez pořádné obrany to nejde ani v momentě, kdy hraje tým z prvního místa s týmem ze středu tabulky a to na víc doma. Na závěr mohu jen doufat, že se někteří hráči poučí z této porážky do dalších zápasů.

TJ MEZ Frenštát - Snakes Ostrava

Frenštát p/R - BK Torola Snakes Ostrava 66:71 (8:23 34:39 53:50)

Střelba: Vítek 8, Vašíček 20, Pospíšil 4, Veselý 8, Říčka 8, Příchodský 17, Dedek 2, Smolarčík 4.

TH: 28/19=68%

Po delší přestávce nás čekal soupeř z nejtěžších. Frenštát byl bez porážky s pěti vítězstvími. My jsme odjížděli bez Marka Pilcha, který je hráčem základní pětky, ale posíleni o Honzu Říčku, který u nás hostuje z BCM U19.

V první čtvrtině hráči beze zbytku plnili domluvenou taktiku a po výborném výkonu nejen v obraně jsme ji vyhráli 23:8. Zato druhá čtvrtina vyzněla pro domácí 22:14. Naši hráči jako by byli ukonejšeni dostatečným náskokem, který ještě umocnil špatně fungující ukazatel skóre, a rázem bylo zaděláno na nervák. Poločas jsme vedli už jen o 5 bodů.

Do třetí čtvrtiny musel opět nastoupit náš jediný pivot Luki Příchodský, který se lehce zranil v první čtvrtině. Jeho přístup však zaslouží uznání a nakonec se nemalou mírou zasloužil o celkové vítězství. Ani úvod třetí části zápasu nám nevyšel a Frenštát otočil vývoj utkáni ve svůj prospěch a také tuto část vyhrál 26:16.

Poslední čtvrtina utkáni pro nás tedy začala s mankem 3 bodů a hráči, kteří v této čtvrtině byli na hřišti, si museli šáhnout až na dno svých sil a to hlavně v obraně. Velký kus práce zde odvedli pivoti a z malých hlavně Honza Říčka. Utkání se vyrovnalo až dvě minuty před koncem, kdy jsme soupeři nedovolili skórovat a naopak my jsme proměnil TH 6/5 (Vašíček a Pospíšil) a jednu dvojku.

Utkáni opět potvrdilo, že je tým silný a i v kritických situacích dokáží hlavně ti zkušenější hráči utkáni dovézt do vítězného konce. Přesto však lze vytknout stále ještě dost chyb, které hráči dělají pod určitým tlakem soupeře - hlavně neproměněné šance pod košem a nejen podkošovými hráči.

Gratuluji všem k vítězství a děkuji za obětavý výkon.

Snakes Ostrava - Slávia Havířov ,,A"

BK TOROLA Snakes Ostrava - Slávia Havířov ,,A"  95:74 (25:15, 50:45, 74:59)

Střelci: Pilch 31, Vítek 13, Vašíček 12, Veselý 11, Příchodský 9, Ščurek 9, Pospíšil 6, Peter 4.

TH : 18/12 = 66%

Střelba za 3 b. : 26/9 = 35%

Další domácí zápas, ve kterém jsme se opět přesvědčili, že vítězství nám nespadne zadarmo do klína. Po první čtvrtině to vypadalo, že vyhrajeme o 30 a více, ale ve druhém hracím období jsme dostali 30 bodů a vůbec neomlouvá tým to, že se na hřiště dostala celá  lavička. Hráči si, již po několikáté v této sezóně neuvědomili, že se soupeř nevzdá jen tak bez boje. Špatná obrana zapříčinila, že se Havířov dostal opět do hry a snížil rozdíl ve skóre na pouhých 5 bodů.

Ve druhém poločase se obrana zlepšila a před poslední čtvrtinou byl náskok o 15 bodů v náš prospěch. Utkání se potom dotáhlo do vítězného konce i díky střelecké potenci mladých hráčů Pilcha a Veselého, kteří dali po třech trojkách.

Pochvalu zaslouží opět celý tým, tím myslím každý jeden hráč, který se na hřiště dostane byť jen na 5 minut.

V příštím kole hrajeme opět doma a čeká nás mladý ambiciózní tým VŠB ,,B", který nás opět přinutí podat maximální výkon a doufám, že potvrdíme momentální dobrou formu.

BK Labrador Ostrava ,,B" - Snakes Ostrava

BK Labrador Ostrava ,,B" - BK TOROLA Snakes Ostrava  67:101 (14:28, 32:54, 47:77)

Střelci: Ščurek 26, Pilch 19, Vítek 12, Smolarčík 12, Peter 9, Příchodský 9, Veselý 8, Pospíšil 6.

TH : 13/7 = 54%    za 3 b.: Pilch 5x, Pospíšil, Ščurek a Veselý 2x, Smolarčík 1x.

Další venkovní zápas se hrál v nezvyklou dobu a to ve 20,45 hod. Evidentně to však vyhovovalo hráčům sovám, kteří jsou zvyklí chodit spát později. Protože to byl jeden z lehčích soupeřů, mohli si zahrát všichni hráči z lavičky. Tady se právě projevila tréninková píle Vojty Ščurka, který zaznamenal 26 bodů, včetně dvou trojek. Byl to víceméně tréninkový zápas, o čemž svědčí i počet osobních chyb našeho týmu - 7.  Jelikož nás ještě čekají daleko těžší soupeři, byla to dobrá prověrka celé lavičky. Všem hráčům ještě jednou gratuluji.

Lokomotiva Krnov - Snakes Ostrava

Lokomotiva Krnov - Snakes Ostrava  72:79 (15:27, 31:47, 48:61)

Střelba: Vítek 16, Pilch 15, Příchodský 14, Vašíček 13, Dedek 6, Veselý 6, Smolarčík 5, Peter 4.

TH : 33/20 = 64%

Do Krnova odjeli hráči tentokrát bez trenéra, kterého zastoupil Tomáš Pospíšil, ale s určitými informacemi o hráčích Krnova a příkazy ke hře a složení k základní pětce v utkání.

Do Krnova proto hráči odjížděli s určitými obavami, protože v Krnově se vždy hraje těžce. Přesto náš tým od začátku určoval tempo, dařila se kombinace a proměněné tří bodové pokusy určily také sympatické skóre 15:27 v náš prospěch po I. čtvrtině.

Druhá čtvrtina byla vyrovnanější, protože domácí nám již nedovolili laciné koše, přesto jsme i tuto čtvrtinu vyhráli 16:20.

Třetí část zápasu jsme prohráli o 3 body, protože jsme inkasovali hodně bodů z TH, které jsme nasbírali ve větším počtu než by bylo zdrávo, Bylo to způsobeno nekoncentrovaností v obraně a mírným podceněním soupeře v domnění, že zápas je již vyhrán.

Čtvrtá čtvrtina byla pro nás nejtěžší hlavně z psychického pohledu. Soupeř začal rozdíl stahovat, ale bylo na hráčích zda tlak Krnova ustojí. To se podařilo proměňováním podkošových situací a TH. Když se navíc podařilo proměnit několik trojek, soupeř ztratil naději na otočení výsledku. Tato část hry se sice prohrála 24:18, ale důležité vítězství se uhájilo.

Zasloužené vítězství pramenilo z kombinační hry, na kterou byla radost pohledět, a z kolektivního pojetí, které se projevilo již po několikáté. Týmu určitě prospělo i začlenění nového hráče Davida Vašíčka, který bude přínosem na postech jedna a dvě.

Hráčům patří opět velký dík za předvedený výkon a věřím, že tým bude v dobrých výkonech pokračovat.

Snakes Ostrava - Basket Opava

Snakes Ostrava - Basket Opava 71:47 (23:16, 33:25, 54:36)

Střelci:                   body     TH      za 3b.