NETRADIČNĚ S BRUNTÁLEM

V netradičním utkání do kterého zasáhli především mladší kluci, ale i děvčata, jsme byli o kousek horší než soupeř z Bruntálu. Bruntál si od začátku vybodoval malý bodový náskok, který se zvyšoval a snižoval na základě naší koncentrace ve hře. I přes osobní presink o který jsme se pokoušeli na konci druhé čtvrtiny a poté střídavě ve třetí a čtvrté čtvrtině, jsme nedokázali umazat bodový rozdíl na více než tři body. Velký počet neproměněných zakončení a malá ochota vracet se do obrany po neúspěšné střele rozhodly o zápase. Zapojení mladších kluků do zápasu přineslo příjemné osvěžení v útočné fázi, kdy jsme odpouštěli od své statické hry a pokusili se o pár basketbalových akcí s prvky hoď a běž a nájezd plus vyhození míče ven. Škoda jen pěti faulů Pavla, které si udělal do poločasu.

Je vynikající, že mladí hráči dostávají prostor ve vyšších kategorií, ale když je to proto, že starší hráči na zápase nejsou, není něco dobře...

BK SNAKES OSTRAVA - SK BRUNTÁL  61:70

Pavka 14 (1/0), Šimi 14 (4/0), Víťa 14 (2/2), Pavel 8 (4/2), Aleš 5 (4/1), Peťa 4, Vesa 2, Marcel

VÍKENDOVÉ ZÁPASY U15 VÝHRY NEPŘINESLY

ALE V NEDĚLI JSME PODALI ZLEPŠENÝ VÝKON

V pátek jsme zaslouženě prohráli proti vedoucímu týmu tabulky, kdy jsme nedokázali vystoupit z naší pohodlnosti. V neděli jsme zabrali a dokázali zdramatizovat koncovku. I když to nakonec nevyšlo, podali jsme zlepšený výkon.

Páteční zápas byl v duchu turistického oddílu - zasportovat si, ale moc se neunavit a ještě se pobavit. Od začátku utkání jsme nebyli důrazní v obraně a zpravidla jsme přistupovali blíž, až když hráč najížděl do vymezeného území. Spolupráce v obraně vázla a nájezdy soupeře jsme tak v podstatě řešili faulem nebo jsme ho rovnou nechali jít. Chybí nám posuny směrem k míči a jakýsi "šestý smysl". Kolikrát se něco chystá a my to nerozklíčujeme a nepřerušíme. V útoku jsme hráli zbytečně pomalu a staticky. Chyběla nám šťáva a nápad, který by oživil obraz hry. Stejně tak jsme minimálně využívali rychlé protiútoky, které nám jdou a z kterých umíme dát koš.

V neděli jsme začali úplně jinak. V útoku jsme hýřili aktivitou a důraznými nájezdy obcházeli obránce v bedně. Útočná trojice Pavka - Max - Šimi zajistila prvních 26 bodů a výrazně trápila hráče soupeře. V druhé čtvrtině jsme začali mít problémy s fauly a Pavka s Maxem museli střídat. Ve hře se to projevilo a na soupeře jsme ztratili deset bodů. V třetí čtvrtině jsme hráli už bez Pavky a neměli moc kde šetřit síly. V poslední části hry jsme se dokázali vzepřít minutu před koncem, kdy jsme dali osm bodů v řadě a zkorigovali tak konečný výsledek na 61:64. Škoda je, že jsme nezačali pressovat dřív, třeba bychom byli schopni ještě čtyři body přidat. Velký kus práce udělal Max, který i přes značný úbytek sil byl tím, kdo vzal míč a odvážně ohrozil koš. Šimi v závěru přidal čtyři důležité body a celý zápas na něj byl spoleh. Pavka, až na zbytečné fauly a ještě zbytečnější incident, odehrál dobré utkání.

BK SNAKES OSTRAVA B - BK PŘÍBOR  60:91

Šimi 19 (2/1), Pavka 12 (5/2), Max 11 (4/1), Hlavoň 8, Řehy 5, Peťa 4, Víťa 1 (2/1), Vesa a Marcel

BK SNAKES OSTRAVA B - BC NOVÝ JIČÍN  61:64

Max 22 (9/4), Šimi 16, Pavka 12 (4/2), Hlavoň 5 (2/1), Lukáš 4, Vesa 2, Řehy a Marcel

U14 B NESTAČILI NA TÝM VALMEZU

Sobotní zápas jsme odehráli v úzké sestavě šesti hráčů /bez jediného hráče A týmu a zraněných nebo cestujících po světě/. Po delší době zasáhl do zápasu i Lukáš Heřík, za kterého jsme byli rádi. Začátek utkání žádné překvapení nepřinesl - ani tentokrát hráči Valmezu nevystoupali z vymezeného území a k osobní obraně to měli daleko přes sedmero hor. Stejně tak jsme se my nepoučili z minulých utkání a místo nájezdů do zóny jsme se spoléhali na střely z velké vzdálenosti, které nám spadly jen ojediněle. V první a druhé čtvrtině jsme hráli ustrašeně a spíše staticky. Rychlé protiútoky jsme zastavovali za půlkou a přecházeli do postupného útoku, který se nám proti zóně nedařil. Až Pavka zavelel k útoku a třemi rychlými protiútoky přidal koš a vynutil si čtyři trestné hody. Během prvního poločasu to zopakoval ještě několikrát a jen občas se k němu někdo přidal. Ve druhém poločase jsme zlepšili útočnou aktivitu a odhodlávali se k nájezdům zakončeným stop-jumpem. Jako vždy nám chyběli doskakující hráči a neproměněné střely končily v rukou soupeře. Jediný, kdo pravidelně chodí doskakovat je Max, který velmi obětavě bojuje o každý míč, zbytek hráčů pouze sporadicky. Problém nám dělají především reakce na herní situace. Přechod z útoku do obrany nebo zpět je daleko pomalejší než u našich soupeřů. Než zareagujeme, už je tam cizí hráč a jen těžko získáváme výhodu. Poslední úsek hry jsme vyhráli 20:12, ale rozdíl ve skóre byl tak vysoké, že na vítězství už jsme dosáhnout nemohli. Zápas byl přínosem především pro kluky, kteří během sezóny nedostali tolik minut, kolik by potřebovali.

SBK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - BK TOROLA SNAKES OSTRAVA B  77:42

Pavka 11 (4/0), Řehy 10, Max 8 (6/0), Peťa S. 7, Vesa 4, Heřa 2

DVĚ VÍTĚZSTVÍ S HAVÍŘOVEM

V obou zápasech proti Havířovu jsme byli lepší. Častečně tomu pomohl soupeř, který se odpoutal od zónové obrany a přešel k obraně jeden na jednoho /je to jednoznačně krok správným směrem/, a také naše odlehčená hra v útoku. Daleko více než kdy jindy jsme vybírali jednodušší varianty zakončení a neutápěli se v nekonečném driblování nebo přenášení míče z hráče na hráče. Celkem sebevědomě jsme si troufli i na těžké střely z dálky a drzé nájezdy mezi vysoké hráče. Hra Havířova se opírala především o dva rozehrávače, kteří s míčem najížděli do podkošového prostoru a využívali své výškové převahy. S postupem času jim v obou utkáních došly síly a v týmu soupeře se nenašel nikdo, kdo by je zastoupil. Největší trhliny jsme měli v obraně - odstupování ze slabé strany nám prostě nejde. Vždy se najde někdo, kdo zapomene a zůstane stát na místě. I přesto jsme podali dva výborné výkony za které si kluci zaslouží pochvalu. V prvním utkání nám hodně pomohly zkušenosti Aleše, kterého v odvetném utkání velmi dobře nahradili Šimi s Vesou. Po delší pauze nemoci/zranění se na palubovku vrátili Max s Lukášem. Maxovi se hned od začátku nedařilo a vše k čemu přišel bylo špatně, později se však dostal do tempa a během třetí čtvrtiny zařídil hned 10 bodů a ubránil nejlepšího hráče Havířova na pouhých 4 bodech. Výborně, jen tak dál. Lukáše jsme po bolestech zad šetřili a nedostal tolik prostoru. Po dlouhé době jsme odehráli dvě kvalitní utkání, která nám ukázala co umíme a kde ještě musíme přidat.

BK SNAKES OSTRAVA B - TJ START HAVÍŘOV  80:61

Aleš 22, Peťa Š. 19 (5/4), Hasan 14 (2/2), Šimi 14 (2/0), Peťa S. 7 (2/1), Koča 4, Řehy a Marcel

TJ START HAVÍŘOV - BK SNAKES OSTRAVA B  64:77

Peťa Š. 18 (2/0), Hasan 16 (2/2), Max 12, Peťa S. 10, Šimi 10 (2/1), Vesa 9 (2/1), Luky 2 (4/0) a Marcel

SK Bruntál - BK Snakes Ostrava B

SK Bruntál - BK Snakes Ostrava B   88:72

Druhý zápas v jeden jsme odehráli tradičně v Bruntále. Podle hlášenky se mělo hrát na základní škole, ale při hledání školy jsme byli informování že se hraje na hale a tak jsme dorazili těsně před zápasem. Rozběhání z předchozího zápasu jsme využili v první čtvrtině ke snadnému skórování a tak jsme po první čtvrtině vedli o 4 body. Poté co se soupeř v první čtvrtině rozběhal nám začal dělat svojí nepříjemnou obranou problémy a my jsme znervózněli a dělali jsme chyby za cbyhou - špatné přihrávky, kroky, nepřesná střelba z pod koše. V poločase vedli domácí hráči o 3 body na které jsme už nedokázali reagovat a soupeř pomalu navyšoval rozdíl 18 bodů po třetí čtvrtině. My jsme už fyzicky odpadali a tak se nám podařilo udržet konečný rozdíl na 16 bodech pro domácí.

Z těchto dvou zápasů odehrané v jeden den, jsme mohli aspoň jeden vyhrát kdybychom se na hru více soustředili a dokázali plnit pokyny.

BK Krnov - BK Snakes Ostrava B

BK Krnov - BK Snakes Ostrava B   58:53

Další výjezd na dva zápasy v jeden den, jsme začínali v Krnově. Podle posleních vzájemných měření sil se dal očekávat vyrovnaný zápas. Na zápas jelo pouze 8 hráčů a tak průběh zápasu byl vyrovnaný. V první čtvrtině si domáci vytvořili 7 bodový náskok, ale kdyby jsme proměňovali jednoznačné šance - dvojtakty, střely z pod koše, tak rozdíl ve skóre mohl být na naší straně. Do poločasu se nám nepodařilo více snížit rozdíl než na 5 bodů a to jsme pokračovali v neproměňování šancí. Naše nemohoucnost pokračovala i v druhém poločase a tak jsme nedokázali snížit rozdíl ve skóre jen na pouze 5 bodů.

BK Příbor - BK Snakes Ostrava B

BK Příbor - BK Snakes Ostrava B   105:40

Týden poté co jsme v Příboře hráli proti "domácímu" Novému Jičínu jsme tentokrát hráli v Příboře proti domácímu Příboru. Na zápas jelo pouze 8 hráčů. V polovině první čtvrtiny si Víťa těžce zvrtnul kotník, který do té chvíle stihnul dát 7 bodů a pak už jsme zápas odchodili a soupeř hrál proti odevzdaným hráčům. V první čtvrtině si domácí vytvořili náskok 14 bodů, v poločase už byl rozdíl skóre 40 bodů. Konečné skóre hovoří za vše: 105:40.

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B   92:57

Na další zápas jsme odjeli hrát do Příboru proti Novému Jičínu. S Novým Jičínem jsme dokázali držet krok v první čtvrtině a rozdíl ve skóre bylo 8 bodů pro domácí. Domácí hráči pak zabrali na vyšší obrátky a náskok ve skóre se začal navyšovat až na poločasových 22 bodů. Tenhle "rozdíl" jsme dokázali ještě udržet během třetí čtvrtiny, ale v poslední čtvrtině nám došly síly a soupeř nás uběhal rychlými protiútoky.

SNAKES B - VALMEZ 1:2

Proti týmu Valmezu jsme letos nastoupili už ke třetímu utkání. Ani tentokrát neměl soupeř co nového nabídnout a my se znovu pustili do zápasu proti rozmístěným kuželkám po hřišti. Začali jsme dobře a rychle si vybudovali dvouciferný náskok. Aktivní obrana na soupeře platila a ze získaných míčů jsme proměňovali snadné koše. V druhé čtvrtině náš důraz téměř vymizel a bez zisku míčů v obraně jsme se museli vyrovnat s postupným útokem proti zónové obraně. Občas jsme něco trefili, ale naše hra se zpomalila na úroveň II. třídy OP mužů, což soupeři naprosto vyhovovalo.

K většímu obratu došlo až na začátku poslední čtvrtiny, kdy jsme pochytali pár letících míčů a rozběhli se s nimi ke koši. Poté se vyfauloval nejlepší hráč soupeře a Valmez už nekladl žádný větší odpor. Výboný zápas odehrál Hasan, který velmi dobře bránil nejlepšího hráče soupeře a přidal důležité body. V útoku jsme se opírali především o dvojici Adam - Čechy, kteří se nebáli najíždět ke koši a rozbíjeli tak stojící obranu soupeře. Nevídaný výkon předvedl Koča, který svou přítomností na hřišti zrychlil náš přechod do útoku.

Utkání nepatřilo do kategorie pohledných zápasů, ale výhra se počítá. Proti týmu který se o basketbal ani nesnaží, je vždy těžké hrát...

BK TOROLA SNAKES OSTRAVA - SBK VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ  66:41

Čechy 19, Adam 16 (2/0), Ondra, 14 (5/2), Koča 9, Pavka 4, Tom H. 2, Kuba 2, Heřa, Peťa, Marcel a Vesa

K UTKÁNÍ S VALMEZEM SE JEN TĚŽKO HLEDAJÍ SLOVA

Pohled na soupeřovu šestičlennou družinu a naše alarmující rozcvičování nepředvídaly žádné kvalitní utkání. Když se k tomu pak přidala zóna soupeře - už tradičně v této soutěži - mohli jít diváci domů. Od začátku zápasu jsme odmítali běhat - až na malé vyjímky - a bránit po celém hřišti. Řekla bych, že jsme měli výškovou převahu, ale i tu herní na své straně. Přesto nám dávali koše nejmenší hráči na hřišti, kteří působili dojmem minižáků. S obranou nejlepšího hráče soupeře jsme si neporadili. Nízká agresivita v obraně a zbytečné odstupování nás stálo spoustu košů. V poslední čtvrtině jsme úplně zvadli a přestali dělat to, co máme. Místo proběhů v útoku jsme volili těžké střely nebo nájezdy předem odsouzené k neúspěchu. Soupeř pouze posbíral odražené míče a jednoduchými nájezdy proměňoval to, co my ne. Na nějaký větší obrat zápasu jsme se nezmohli a konec se dohrával v duchu celého utkání.

BK TOROLA Snakes Ostrava B - SBK Valašské Meziříčí  64:71

Hasan 21, Šimi 13, Kony 12, Max 8, Lukáš Č. 8, Víťa, Tobi, Vesa, Tom H., Vojta, Peťa Š., Peťa S.

NOVÝ JIČÍN POTVRDIL ROLI FAVORITA

Nový Jičín měl bezesporu basketbalovou kvalitu na své straně. I přesto, začal poněkud lehkovážně a nechal nás dělat vše, na co jsme si jen troufli. Využívali jsme rychlých portiútoků, které jsme zakončovali nájezdem do vymezeného území a střelou z podkoše. Tenhle recept nám vydržel celý první poločas. V druhé půli hry se N. Jičín probral k životu a už nám zdaleka nedovolil tolik co v prvních dvou čtvrtinách. Pochytal nám všechny laxní přihrávky, přitvrdil v obraně a to úplně stačilo. Začali jsme dělat chyby v rozehrávce nebo se pouštěli do driblinku mezi dva hráče. V obojím případě ztráta a rychlý koš zpátky. Rozdíl ve skóre se navýšil na dvouciferný rozdíl a nebylo o co hrát. Soupeři si pomalu začali rozvazovat boty a my si oddechli, že už se po nás víc chtít nebude.

BK TOROLA Snakes Ostrava B  - BK Nový Jičín  62:85

Kony 19, Lukáš Č. 13, Víťa 9, Koča 6, Šimi 6, Tobi 4, Vesa 3, Petr Š. 2, Petr S., Vojta, Tom H., Řehy, Kuba

Krnov - BK TOROLA Snakes Ostrava

Druhý zápas během soboty nás čekal v Krnově. Soupeře s kterým jsme odehráli nepovedený zápas na domácí palubovce. Začátek zápasu byl z naší strany pomalý a nesoustředěný, protože jsme neproměňovali jednoduché koše a ztráceli jsme zbytečně míče. Během druhé poloviny první čtvrtiny jsme se vzchopili a natáhli jsme náš náskok na rozdíl pěti bodů. V druhé čtvrtině jsme nedokázali soupeři odskočit na větší bodový rozdíl a tak v poločase jsme vedli o 2 body. Soupeř využíval ke skórování rychlé protiútoky (RP) a to byly jediné body které dával. V postupném útoku soupeř nedostatečně technicky vybavený nedokázal skórovat, ale my jsme se začali soupeři přizbůsobovat a přestali jsme hrát naši hru. Naše mizérie se nejvíce projevila v poslední čtvrtině kdy jsme na hřišti zapomněli myslet a začali dělat chybu za chybou a nesmyslnými akcemi zakončovat útok - RP zakončený střelou z trojky!!! V poslední čtvrtině jsme dali opět pouze 2 body a soupeř využil svých RP k navýšení rozdílu ve skóre na konečných 58:41.

Bruntál - BK TOROLA Snakes Ostrava

Na utkání v Bruntále odjelo 9 hráčů: Hrošák, Víťa, Koča, Řehy, Petr, Jáchym, Piotr, Michal, Vesy. Zápas jsme začali ospale, sice jsme vedli 6:0 ale soupeř během dvou minut zápas otočil a udržoval si jednobodový náskok skoro až do konce čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině jsem skóre otočili a pomalu navyšovali náskok. Poločasové vedení 34:18 jsme udrželi do konce zápasu. Pokud jsme v útoku zahráli to co se naučíme na tréninku a hrajeme discplinovaně tak dáme jednoduchý koš a toto by jsme měli hrát celý zápas. Pokud budeme v zápase bezhlavě běhat, tak si sami na hřišti překážíme.

ŠKODA ZÁVĚRU S KARVINOU

V neděli jsme rozhodně předvedli nejlepší výkon ze všech tří utkání /částečně k tomu pomohla účast Hasana/. Od začátku utkání jsme byli daleko zodpovědnější v obraně než v předešlých utkáních. Soustředili jsme se na těsnou obranu hráče s míčem a měli tak zisky. Nenechávali jsme volné vybíhající hráče a včas se vraceli do obrany. V útoku jsme celou hru roztáhli a hledali volné spoluhráče. Celkový obraz hry kazily individuální chyby v obraně /odstupování od hráče s míčem, neubránění hry 1/1 a další základní věci/. V závěru jsme udělali několik zásadních chyb v obraně a nechali si tak dát snadné body, které jsme jen těžce dorovnávali. Ještě jsme se pokusili faulovat, ale ani přesto se nám nepodařilo skóre udržet.

BK Snakes Torola B - Sokol Karviná 70:74

PROHRA S HAVÍŘOVEM MRZÍ

Domácí utkání s Havířovem bylo více než podobné tomu, které jsme odehráli v Havířově. Nesoustředěným začátkem a děravou obranou jsme nechali soupeře dát 24 bodů za první čtvrtinu. Sami jsme se v útoku trápili zbytečným hrdinstvím, kdy se každý z hráčů snažil o individuální zakončení, místo toho, abychom si míč půjčili. V druhé a třetí čtvtině jsme začali vyvíjet alespoň nějaký tlak v obraně a nutili tak havířovské kluky ke ztrátám /obě čtvrtiny se nám podařilo vyhrát/. V poslední části hry jsme se museli vypořádat se zonovou obranou soupeře, což se nám nepodařilo. Místo nájezdů ke koši jsme volili dlouhé nepřipravené střely, které si havířovští doskočili a dobře naučeným RP bez větších potíží zakončili. My jsme nezvládli zajišťovat obranu a vracet se s vybíhajícími hráči. Opět se ukázalo, že obrana je rozhodující.

BK Snakes Ostrava - TJ Start Havířov 69:76

PŘÍBOR JSME NEPŘEKVAPILI

Zápas s Příborem nepřinesl žádné atraktivní utkání. Oba týmy hrály pouze tak, jak se sluší a patří, ale bez podstatné dávky energie a zapálení. Kluci z Příbora nám diktovali tempo a my se pohodlně přizpůsobili všemu, co udělali. Bez větších problémů nás obcházeli ve hře jeden na jednoho a my jen krčili rukama, jak je to možné. Pod košem jsme nechávali volné pivoty, aniž bychom je vytlačovali nebo jim to nějak znepříjemňovali. Ti poté dostali přihrávku a už jsme se mohli jen dívat. V doskoku jsme stále o fázi pozadu. Když soupeř doskakuje, nám teprve začne docházet, že pod košem chybíme. O návratu do obrany nemluvě. Všechny víkendové zápasy ukázaly, že zastavit protiútok je pro nás komplikované a nikdo pořádně neví, jak se zachovat, když má bránit cizího hráče. Příbor nás celkem lehce přehrál, aniž bychom nějak více vzdorovali.

BK Snakes Ostrava B - BK Příbor  49:78

ANI TENTOKRÁT TO V PŘÍBOŘE NEVYŠLO

Na pořadí bylo další utkání s týmem Nového Jičína, které se odehrálo v propůjčené hale města Příbora. Soupeř přijel s několika hráči ročníku 2001 - s těmi jsme se rovnat nemohli - a zbytkem kluků, kteří jsou stejně staří jako my - s těmi už jsme se poměřovat mohli. Zápas byl jasnou záležitostí domácích, kteří si vytvořili velký bodový rozdíl a bez větších problémů pouze kontrolovali dostatečný rozdíl ve skóre. Nejpodstatnější pro nás byla čtvrtá čtvrtina, kdy soupeřovi opory odpočívali a hráli pouze kluci ročníku 2002. Najednou jsme vše stíhali a jakobychom byli rychlejší. Dobrou obranou jsme získali několik míčů a z nich vytvořili jednoduché koše. V útoku jsme stále bloudili, ale Nový Jičín nám svými chybami dával šanci. Sympatický výkon podali Kuba H. a Vojta P. Své zkušenosti zde zúročil Hasan, který především podpoořil tým svými doskoky pod oběma koši.

BK Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 70:48

Domácí utkání s Krnovem

Nedělní utkání probíhalo v línem tempu a nám se opravdu nechtělo. Soupeř přijel v sestavě sedmi hráčů, které jsme od začátku podcenili. I přesto, že Krnov šetřil síly, kde se dalo, tak se snažil jít se získaným míčem dopředu a ohrožovat koš ve hře jeden na jednoho. Většinou jsme zaspali hned při první změně směru a svého hráče už jen dobíhali. V obraně jsme byli málo důrazní a každý únik zastavovali pozdě, až téměř pod naším košem. V útoku se nám dařilo o něco lépe, ale proti pěti obráncům postaveným v bedně jsme moc na výběr neměli - nájezd, vyhození a střela, případné naběhnutí hráče do vymezeného území. Velké problémy nám dělají reakce na změnu herních situací. Dlouho přemýšlíme nad tím, co se děje a co teď mám vlastně udělat, aby to bylo správně. Především se jedná o návrat do obrany a vyběhnutí do RP. O víkendu jsme získali dvě cenná vítězství, ale především další basketbalové zkušenosti, které by nás měli posouvat dál.

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 67:59

Adam 25 (5/3), Hasan 11 (2/1), Kony a Víťa 8, Tomáš H. 6, Tomáš V., Tomáš Č., Heřa, Kuba 2, Max 1 (4/1), Peťa a Míša 0

BK TOROLA Snakes Ostrava - SK Bruntál

V prvním domácím zápase nadregionální soutěže jsme přivítali družstvo Bruntálu. Družstvo soupeře je převážně složeno z mladších a začínajících hráčů. Zápas jsme odehráli v malém počtu hráčů, jelikož 4 hráči hráli s U15, další byli většinou nemocní. Zápas od začátku jsme měli pod kontrolou a tak první výhra v sezóně nám na domácí palubovce neutekla.

BK Snakes Ostrava - SK Bruntál 78:44 (16:8, 38:21, 58:33)

Těžké utkání v Příboře

Zápasy proti staršímu soupeři jsou vždy velmi obtížné, zvlášt v chlapecké kategorii. Fyzické parametry a každá zkušenost navíc, hrají svou roli. V týmu příbora se objevily hned dvě individuality /Patrik Kudry a Jiří Tomek/, které nám dělaly výrazné problémy a na které jsme nenašli ten správný recept. V obraně se o to velmi dobře snažil Radek, ostatní měli až příliš velký respekt. Na vysokého Jiřího Tomku jsme nevymsleli nic a jen přihlíželi, jak nám sází jeden koš za druhým. Velké problémy nám dělal návrat do obrany a zastavování protiútoků. V zásadě jsme nestíhali reagovat na posun míče a zůstávali za soupeři, kteří rychle vybíhali dopředu. V útoku jsme se trápili daleko míň než v obraně. Spoléhali jsme na hru jeden proti jednomu a v případě neúspěchu posouvali míč do křídel na rychlou střelu /Kony, Vesa, Adam/. Po střelbě nám však chyběl doskok a neproměněné střely vesměs posbíral soupeř. Po celé tři čtvrtiny jsme se soupeřem drřželi krok a dotahovali rozdíl z první čtvrtiny, ale neměli jsme dostatek sil a zkušeností, abychom se dostali do mírného náskoku. I přes prohru jsme v zápase rozhodně nepropadli, ale mrzí, že jsme se tak snadno vzdali vítězství.

BK Příbor - BK Snakes Ostrava B 107:73

Radek 23 (3/2), Aleš 17 (4/2), Hasan 8, Honza 6, Lukáš V. 5 (4/3), Adam 4, Šimi 4 (2/2), Lukáš Č. 2 (2/0), Vesa 2 (2/0), Lukáš Čecháček 2, Míša a Peťa S. 0

TJ Start Havířov - BK TOROLA Snakes Ostrava B

Ve druhém utkání jsme začali podstatně lépe a soustředěností v obraně si vybudovali devítibodový náskok který jsme do konce čtvrtiny zvýšili ještě o čtyři body /5:18/. Po vystřídání jsme se pomalu začali vytrácet z hřiště a vracet se k včerejšímu mdlému výkonu. Nenašel se nikdo, kdo by svou energií strhl ostatní spoluhráče k návratu do basketbalu. K tomu nám nepřidala ani soupeřova zónová obrana, proti které jsme do konce zápasu tápali a havířovští rychle srovnali skóre. Poločas jsme prohráli o dva body /34:32/. Začátek 3. čtvrtiny jsme prospali a dostali devět bodů v řadě. Až Max dvěma rychlými koši za sebou zahájil náš vzdor a následovaly rychlé koše Ježi, Peti S. a Řehyho. S vypětím všech sil jsme prohrávali o bod /47:46/. V těžké pozici jsme nastupovali do poslední čtvrtiny. Rychle jsme si vybudovali už šestibodový náskok, o který jsme však rychle se kupícími chybami přišli. posledních dvou minutách jsme si svou aktivitou vynutili celkem 9 trestných hodů, ale ani jeden z kluků nebyl úspěšný a my šli do prodloužení. Ještě v první minutě jsme se o cosi snažili, ale poté jsme hodili bílý ručník do ringu a přijali tu snadnější variantu, prostě vzít prohru. V utkání jsme měli několik pohledných momentů, které rozhodně patřily do basketbalu, bohužel jich zatím není tolik, aby to stačilo na výhru. Nejviditelnějšími byli Hroša s Maxem /ten první organizováním hry, ten druhý doskoky/. Ostatní kluci se střídali v horším a lepším výkonu, ale všeobecně by se dalo říct, že byli málo viditelní.

Max 16 (5/0), Koča 14, Ježa 14 (12/2), Ondra Zhasil 10 (7/2), Kony 5, Peťa Škv. 4, Hroša 4 (3/0), Peťa S., Veselka, Heřa, Michal a Řehy 0

TJ Sokol Karviná - BK TOROLA Snakes Ostrava B

V letošní sezóně se nám podařilo poskládat hned dva týmy hrající kategorii U15. Vedle týmu, který hraje žákovskou ligu, je zde i tým startující v nadregionální soutěži. Tým se skládá z kluků ročníku 2002, kteří zde mají získávat zkušenosti s o rok staršími soupeři a připravovat se tak na zápasy žákovské ligy U14.

Rychle jsme byli zaskočeni karvinským družstvem, které nám ukázalo, v jakém tempu se bude celá soutěž hrát a jaká bude její úroveň. Než jsme stihli cokoliv, už jsme prohrávali o 13 bodů a zjistili, že bez obrany jen těžko budeme sekundovat o rok starším soupeřům. Poté se nám podařilo vstřelit první koš / Honza Konarský/ a dokonce čtvrtiny proměnit ještě pár střel. Druhá čtvrtina měla podobný průběh, kdy jsme v obraně jen stínovali hráče a nedokázali ubránit hru jeden na jednoho, která víceméně soupeřům stačila. Po poločase jsme se zaměřili především na obranu hráče s míčem a snažili se donutit soupeře ke ztrátám a nepřipraveným střelám. Bez tréninku, pouze po trenérských povelech jsme se snažili přistupovat k hráčům s míčem /zatím pouze light/ a znepříjemňovat jim driblink. Pár zisků jsme si nakonec vynutili, ale pouze náhodně jsme z nich dokázali vykřesat koš nebo získat faul. I přes vyrovnanou třetí a čtvrtou čtvrtinu byl obraz hry dost matný a hledali jsme se ve všech činnostech na hřišti. Během hry jsme vytvářeli rozehrávače /nejlépe asi Ježa, i když mu daleko více sedí role dvojky a Hroša, který má před sebou v roli rozehrávače ještě dlouhou a trnitou cestu, však ne nemožnou/. Ostatní kluci neměli dané pozice a každý hrál tam, kde se zrovna ocitl. Heřa s Veselkou se snažili pomáhat na rozehrávce, ale proti vysokým klukům to měli těžké. Kony s Kočou zajišťovali naši střelbu ze střední vzdálenosti, ale často nepřipravené střely byli i nad jejich síly. Řehy s Peťou a Míšou se do ničeho velkého nepouštěli, ale své minuty si uhráli. Trojice našich "podkošových" hráčů se snažila především doskakovat neproměněné střely soupeřů. To se nejlépe dařilo Maxovi, který velmi srdečně dohrával zápas i po bolestivém zranění. Po špatném prvním poločase jsme už jen těžko mohli pomýšlet na vyrovnané utkání. Nicméně se ukázalo, že při koncentraci na utkání a na kvalitu provedení IČJ, můžeme být nepříjemným soupeřem a třeba i vyhrát.
Ježa 12 (12/2), Max 10, Veselka 7 (1/1), Řehy a Kony po 4,Peťa S. 3 (6/1), Heřa, Peťa Škv. a Hasan 2, Hroša 1 (4/1) Míša, Koča 0