Sparta Praha - BK TOROLA Snakes Ostrava

Hezký den, přejí všem sportovním fanouškům a rodičům dětí kategorie U14A a B BK Snakes Ostrava.

Myšlenka na tento článek a napsat tento článek mě napadla při zápasu U14 BK Sparta – BK SNAKES OSTRAVA.

Na začátku bych vám chtěl říct, že za celou sezonu jsem viděl nespočet tréninkových hodin, nespočet zápasů, které tato kategorie absolvovala, takže mohu si dovolit napsat obecný pohled na danou věc a položit pak otázku: Proč vlastně nevyhráváte?

Také než se rozepíší, chci vám říct, že o každém hráči najdete hodnocení níže dole. Rád bych požádal hráče této kategorie, ať si to neberou osobně a zkusí najít v článku sami sebe a zamyslet se nad tím, co jsem napsal a viděl mýma očima.

Vy všichni dospělí mi určitě dáte za pravdu, že když jsme měli totožný věk jako ti naši kluci, tak jsme televizi měli za odměnu, počítače, mobilní telefony, facebooky a podobné komunikátory nebyly a naše dorozumívání bylo, že jsme po škole zvedli zadek a šli jsme zazvonit na kamaráda a domluvit se, co budeme ve volném čase dělat. Ano, my jsme se domlouvali řečí, kterou nám bůh nadělil, ale naši hráči se nedorozumívají pusou, ale mačkají klávesnice a posílají si vzkazy, ale na hřišti bohužel techniku používat nemohou.

Co s toho plyne?

Naši hráči nejsou pomalejší, nebo to není v tom, že neumějí driblink, toto vše ovládají jako všichni ostatní v této kategorií, ale a to je to velké ALE, oni neumějí komunikovat mezi sebou, neumějí se respektovat navzájem, neumějí naslouchat slovům trenéra a zde vy hráči se zamyslete, proč z lavičky nefandíte, když se nedaří, proč se někteří smějí na lavičce, když se nedaří, proč někteří dřou do konce a nechají tam srdce za sebe a za tým, proč ti druzí toto nedělají a hrají jen dobře, když se vyhrává a je slabý soupeř. Proč někteří hráči hrají, i když jsou zranění a nevypustí nic ze svého standartu. Proč se neustále vymlouvají mezi sebou a kamarády na facebooku, že nejsou v nejsilnější sestavě a tím se vyhrát nedá. Já se ptám proč? Sám na to nemám úplnou odpověď, ale jedno vím, že trenéři této kategorie nemůžou suplovat rodiče, aby je vychovávali, ale trenéři svou práci dělají velmi dobře a to vy sportovci si nevážíte, že vám předávají své životní moudra ze sportu a života, kterému rozumí velmi dobře.

Na druhou stranu se musím i trenérů zeptat, protože ryba smrdí také od hlavy. Proč hráči hráli tolik zápasu za sezonu? Proč se vytěžovali někdy až moc klíčoví hráči? Proč jsou teď klíčoví hráči na marodce? Není to kvůli únavě? Proč se nehodnotí každý hráč jednotlivě? Proč se všichni hráči při hodnocení házejí při neúspěchu do jednoho pytle? Proč se půl sezonu neustále dával u kluků důraz na Radka a Alexe, a teď jím říkáte, že si musí poradit bez nich? To už se mělo klukům říkat na začátku sezony, že musí hrát bez Radka a Alexe. Teď jsou zmateni a neumějí převzít tuto roli za ně. adt. I na to bych rád znal odpověď…..

Zde nastává jen jedna cesta páni sportovci, a to zamyslet se nad sebou každý proč neplníte pokyny, které trenér dává jak v tréninku, tak v zápase? Příklad: Jak je možné, že v tréninku se učíte spoustu hodin jak rozehrát při zdvojování a na zápase to neumíte a jste jako amatéři. Z toho plyne, že nenasloucháte trenéra na tréninku, který Vás to učil dokola a dokola. Co si mám o tom myslet? Tak mě, rodiče a trenéry, ale především sami sebe přesvědčte, že jste tým a myslíte týmově a hlavně začnete komunikovat s úctou mezi sebou jak na hřišti, tak mimo hřiště. Vy páni hráči si uvědomte, že sport se děláte pro radost a hlavně pro sebe, a ne, že tam musíte, jak u některých to často slyším a vidím.

A zde hodnocení hráčů v zápase BA Sparta Praha U14 – BK Snakes Ostrava U14:

Adam Jež: Hodnotím kladně jeho snahu a bojovnost do poslední chvíle. Jeden z mála hráčů, který se snažil o pohyb a využít věci, které se naučil na tréninku.

Jáchym Šimko: Na Jáchymovi šlo vidět, že je unavený, ale také na své možnosti tam nechal srdce a hrál, co mu tělo do poslední chvíle povolilo, jen bych rád viděl u rozehrávače jistotu, kterou nepoužíváš, ale přitom ji máš v sobě, hodnotím také kladně.

Hasan: Na Hasanovi jde vidět, že pokud se přestane dařit týmu a jemu, tak přestane pracovat pro tým a odchodí zápas. Pozitivní byl v první čtvrtině a tři minuty ve třetí čtvrtině, jinak nebojoval. Doskoky by měly být silnou stránkou, ale v tomto zápase to byl opak.

Víťa: Víťa, to je takový pracující mravenec, vždy hrál, co tým potřeboval, ale bohužel v zápasu ze Spartou to byl horší průměr. Zde mu ten zápas nevyšel, ale Víťo musíš tomu dál věřit, protože příští zápas můžeš právě ty být ten nejlepší.

Pavka: Bojovník tělem i duší, ale co s tím, když dá koše a vzápětí udělá za sebou čtyři fatální chyby a soupeř dá koš. Hodnotím jenom tu bojovnost kladně.

Szur: Nezvykle mě příjemně překvapil, nekazil, běhal, jen někdy zapomínal, co má dělat v obraně nebo v útoku. Ale hodnotím kladně.

Lukáš Č.: Lukášovi se moc nedařilo, ale zde to pramení z jeho tréninkového výpadku, který měl. Lukáš, ale zápas odmakal, běhal, byly tam i hezké momenty v přihrávkách a nájezdu na koš, ale bylo toho velmi málo, takže musí rychle dohnat tréninkové manko, aby byl platný do dalších zápasu. Myslel jsem si, že aspoň doskoky budou OK, ale zde se ukázalo, že Lukáš musí opravdu hodně dohánět. Lukáši věřím, že to doženeš a věř, že žádný učený z nebe nespadl a vše máš ve svých rukou. Držím palce.

Řehy: Zde špatná obrana, špatný pohyb po hřišti, aspoň jedna kladná věc mě napadla, že to nevypustil a bojoval.

Veselka: Zde špatné přihrávky byly jeho pravidlem, nic méně divím se, že neuplatnil poměrně slušný driblink, který jsem viděl na tréninku, špatná obrana, nehrál ani průměr. Možná, že to je tím, že není vyhraný, ale i tak bych viděl větší bojovnost.

Kluci z U13: Zde šlo vidět, že tito kluci, už mohou hrát za U14, i když jsou o rok mladší. Hodnotím je velmi dobře a gratulují k výkonu, který předvedli oba na palubovce, mají před de mnou velký respekt, gratulují Vám a hlavně neusněte na vavřínech.

Nebudu se už zbytečně rozepisovat a nechám si doufám větší pozitiva na příští zápas, který vás čeká v Roudnici.

Přejí Vám hodně štěstí zdraví a doufám, že se všichni koho se to týká, nad sebou zamyslí a něco pro to a sebe udělají.

S pozdravem a Basketbalu Zdar!!!!

Rodič Hary

SAM BŠM Brno - BK TOROLA Snakes Ostrava

V nedělním zápase nám měl soupeř co vracet, porazili jsme je po pěkném zápase o 20 bodů a tak po sobotním výkonu se dalo čekat, že nás soupeř převálcuje jak parní válec. Nic jsme nechtěli nechat osudu a tak podle toho vypadalo rozběhání před zápasem. Od začátku zápasu jsme to byli my, kdo diktoval tempo zápasu. Nevynucenými, zbytečnými ztrátami jsme si dokázali vytvořit pouze 8 bodový náskok - 9 ztrát za 1. čtvrtinu!!! Ve druhé čtvrtině jsme nedokázali udržet nasazené tempo a domácí nás osobní obranou po celém hřišti a zdvojováním donutili ke ztrátám, které proměňovali v jednoduché koše. I po druhém timeotu se naše hra nezměnila a jen díky soupeřově neproměňování košů skončila tato čtvrtina pouze o 16 bodů pro domácí, sice poločasové skóre 48:40 nevypadalo tak hrozně. Ve třetí čtvrtině domácí pokračovali ve svém výkonu z druhé čtvrtiny a svůj náskok navýšili až na 17 bodů. V poslední čtvrtině jsme „pouze“ snížili na konečný rozdíl 10 bodů, jen kdybychom neprospali druhou čtvrtinu tak jsme mohli uhrát lepší výsledek.

Statistiky zápasu

JBC mmcité Brno - BK TOROLA Snakes Ostrava

Poslední dvojzápas základní části nás čekaly v Brně a mohli jsme hrát v klidu, protože dvě výhry nebo případné dvě prohry, neměly už vliv na naše konečné umístění, páté místo jsme měli tentokráte už jisté. Tak jako v předchozích zápasech opět na zápasy cestovalo pouze 9 hráčů. Zápas už nás čekal netradičně ve 13:00 hod. v hale „Morenda“ a podle posledního společného měření sil bylo pro nás soupeř dost snadným soustem a tak někteří hráči čekali, že se soupeř porazí sám. Do začátku zápasu jsme vběhli rozpačitě, dali jsme tři ryché koše, ale pak skóroval pouze soupeř a ve třetí minutě šel do vedení. Po timeoutu jsme opět zabrali a do konce čtvrtiny jsme si vytvořili 8 bodový náskok. Na začátku druhé čtvrtiny zase přišel náš výpadek a po koši, který jsme dali až ve druhé minutě, jsme nedokázali skórovat až do šesté minuty a tím se soupeř přiblížil na rozdíl 2 bodů. Hráči se do poločasu probudili a vytvořili náskok 12 bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme upravili rozdíl ve skóre na konečný rozdíl 20 bodů v náš prospěch.

BK TOROLA Snakes Ostrava - BK NH Ostrava

Jelikož jsme prohráli v sobotu tím více na nás ležela tíha výhry v tomto zápase s NH Ostrava. V posledním společném zápase bez klíčových hráčů jsme prohráli na Tatranu větším rozdílem a tak jsme NH Ostrava měli co vracet. Stejná sestava jako v sobotu a tak těžko předvídat vývoj tohoto zápasu. Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v sobotu – Jáchym, Alex, Adam, Hasan, Mates. Nervózní začátek na obou stranách se projevil na skórování a první koš jsme dali až v druhé minutě, soupeř skóroval až ve čtvrté minutě kdy snížil na 5:2. Vlastními chybami, kdy jsme nedokázali udržet získaný míč – po doskoku, jak útočném tak obranném, po ztrátě soupeře, hráči NH Ostrava udržovali svůj náskok a nás vždy stojí mnoho sil abychom náskok snížili. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 3 body a tak do další čtvrtiny jsme nastoupili s úkolem otočit skóre na naší stranu. To se nepodařilo a v poločase jsme prohrávali o 5 bodů. Ve třetí čtvrtině do šesté minuty jsme udrželi náskok soupeře na 5 bodech, ale vlastními chybami jsme darovali soupeři zvýšit náskok na 13 bodů. Do konce třetí čtvrtiny jsme náskok snížili na 10 bodů, ale pořád jsme měli plno ztrát. Minutu před koncem čtvrté čtvrtiny jsme dokázali snížit na 5 bodů, ale to bylo z naší strany vše na co jsme se zmohli. Touto prohrou jsme si zavřeli dveře do předkola MČR a nebýt tolika zbytečných ztrát, více na hřišti bojovat, mohli jsme aspoň jeden zápas vyhrát. Sezóna ještě nekončí…

BK TOROLA Snakes Ostrava - BK Opava

O víkendu nás čekaly dva důležité zápasy, dvě prohry by nám zavřely dveře do předkola MČR. V sobotu jsme přivítali Opavu a po posledním měření sil, kdy jsme v Opavě prohráli v sestavě bez klíčových hráčů pouze o bod se dal očekávat bojovný zápas. K zápasu nastoupilo sedm hráčů a dva hráči z družstva U13 – Mates Vrábel a David Muntág. Zápas jsme začali dobře, sice hráči Opavy dali první body zápasu, ale my jsme na to odpověděli šnůrou 10 bodů a tak jsme v páté minutě první čtvrtiny vedli 10:1. Pak přišel timeout hostí a opaváci se poté začali v útoku prosazovat. My jsme od poloviny šesté minuty pro změnu neproměňovali naše šance, tím opaváci stáhli náš náskok a šli do dvoubodového vedení. Ve druhé čtvrtině padnul koš až ve čtvrté minutě a hosté svůj náskok navyšovali trojkama. Na to jsme začali úspěšněji zakončovat a skóre jsme otočili na svoji stranu na poločasový rozdíl čtyř bodů v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině jsme udrželi náskok na dvou bodech. Začátek čtvrté čtvrtiny jsme trestuhodně zaspali a přestali jsme hrát na koš a báli se jen ohrozit koš a do čtvrté minuty jsme nepřidali žádný bod a začalo naše další trápení v útoku a obraně. Soupeř nám během této části nastřílel 13 bodů, z toho další dvě trojky v rozmezí dvou útoků. V tomto zápase jsme stříleli pouhých 15 trestných hodů a z toho jsme trestuhodně zahodili 11 pokusů a je jen škoda že jsme neudrželi koncentraci do poslední čtvrtiny...

Basketbal TJ Svitavy - BK TOROLA Snakes Ostrava

Na další výjezd, tentokráte jednodenní vyrazilo pouze 9 hráčů. Naštěstí pro nás jsme jeli do Svitav, k předposlednímu družstvu naší skupiny. Zápas se od začátku vyvíjel podle papírových předpokladů a domácí hráči dali první koš ze hry až v polovině sedmé minuty a to ještě z trestných hodů. Už ve druhé čtvrtině se na hřišti protočili všichni hráči a mohli ukázat své umění. Zápas nakonec skončil rozdílem 63 bodů.

BK TOROLA Snakes Ostrava - BC Vysočina

BK TOROLA Snakes Ostrava - BC Vysočina  65:71 (19:14 40:29 51:52)

V neděli jsme zápas už začínali v 9 hod. oproti původnímu plánu kdy zápas měl začít ve 13.hod. I když jsme družstvo Vysočiny v prvním zápase vysoko přehráli, tak teď na lavičce sedělo pouze 9 hráčů. Chybělo 6 hráčů z družstva A, a to se na zápase proti týmu který byl povzbuzen sobotní vysokou výhrou proti Novému Jičínu projevilo, my jsme pokračovali v neproměňování jednoduchých košů a tak rozdíl ve skóre první čtvrtiny byl 5 bodů v náš prospěch. Druhou čtvrtinu jsem začali nervózně a tak soupeř snížil na rozdíl koše. Po timeoutu jsme se trochu probrali a natáhli jsme rozdíl ve skóre na rozdíl 9 bodů. Pořád jsme se trápili v zakončení a tak v poločase jsme vedli o 11 bodů. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili uspokojení náskokem a toho využil soupeř, který šnůrou 8 bodů začal stíhací jízdu za otočením skóre. Tím naše trápení pokračovalo a přidali jsme k tomu zbytečné ztráty – špatné přihrávky, ztráta míče při driblinku,… My jsme dali první koš ve třetí čtvrtině až ve 3. Minutě, v té chvíli se skóre zápasu přelívalo z jedné strany na druhou a v deváté minutě šel soupeř poprvé v zápase do vedení. Na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali o bod, což asi nikdo nečekal, ale absence klíčových hráčů nyní byla hodně znát. Do páté minuty 4. Čtvrtiny jsme dokázali ještě skóre několikrát otočit na svou stranu a pak jsme začali ještě více ztrácet míče, nepřesně zakončovat a dalšími chybami v obraně jsme „pomohli“ soupeři v navýšení náskoku na konečný rozdíl 6 bodů v náš neprospěch. V zápase se ukázalo kdo dokáže hrát když se družstvu nedaří a kdo je chce bojovat aby špatnou situaci otočil v náš prospěch, kdo dokáže na hřišti při driblinku přemýšlet a pomoct spoluhráčům.

BK TOROLA Snakes Ostrava - BK SK Žabovřesky

BK TOROLA Snakes Ostrava - BK SK Žabovřesky  108:44 (29:14 56:23 88:27)

V sobotním zápase jsme přivítali dalšího soupeře z Brna a to BK Žabovřesky. V prvním zápase v Brně jsme soupeře přehráli velkým rozdílem a tak kdo čekal lehký zápas se na začátku zápasu nestačil divit, co jsme schopni na hřišti předvést. Zápas jsme začali neproměňováním vyloženým šancí – dvojtaktů, kdy jsme sami vnikli až ke koši a neúspěšně jsme sami zpod koše zakončovali. Toho využil soupeř a tak body naskakovaly na straně soupeře a my jsme stahovali mírný náskok Žabovřesk. Zápas začal o 15 minut dříve než byl stanovený začátek a tak příchozí diváci byli nemile překvapeni stavem zápasu v 5 minutě kdy na tabuli svítilo skóre 8:10. Po timeotu hostí jsme zabrali a začali jsme soupeře lépe bránit, který pod tlakem ztrácel míče a nedokázal po koši vyhodit. Během chvíle jsme zvýšili náskok na rozdíl 13 bodů. Ve druhé čtvrtině se nám dařilo lépe než v první a tak jsme navýšili poločasové skóre na rozdíl 30 bodů. Do druhé čtvrtiny taky nastoupil i Matyáš Vrábel, který s námi začíná trénovat a sbírá cenné zkušenosti proti starším, silnějším a „zkušenějším“ hráčům a tak ve druhé čtvrtině si připsal své první body za starší. Ve třetí čtvrtině jsme soupeře ještě více přehrávali a tak do zápasu zasáhli i další nominovaní hráči. Konečné skóre se zastavilo na rozdílu 64 bodů.

BK TOROLA Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž

BK TOROLA Snakes Ostrava TJ Slavia Kroměříž  104:47 (28:14 60:19 76:35)

V další odvetě na domácí palubovce jsme přivítali hráče Kroměříže a po včerejším výpadku jsme museli odčinit sobotní výpadek. Od začátku zápasu jsme se dokázali prosazovat a v obraně už jsme dokázali proti slabšímu soupeři pracovat lépe než v sobotu. Náš náskok jsme rychle navyšovali a tak v druhé čtvrtině se na hřiště dostalo více hráčů. Do druhého poločasu nastoupil i Veselka, který odehrál další cenné minuty v žákovské lize. Hráči si mohli v poslední čtvrtině vyzkoušet postupný útok a využít tak skoro celý čas na útok.

BK TOROLA Snakes Ostrava - Orli Prostějov

BK TOROLA Snakes Ostrava Orli Prostějov  60:76 (15:20 28:40 40:59)

V prvním zápase v tomto roce jsme přivítali na domácím hřišti hráče Prostějova. V zápase na hřišti Prostějova jsme prohráli  a tak v odvetě jsme měli Prostějovu co vracet. Do zápasu jsme nastoupili s pokyny – obrana po celém hřišti, rychlé protiútoky… Realita byla ale jiná, obrana se zhroutila v prvním útoku a naše protiútoky jsme nedokázali dotáhnout do konce – dát jednoduchý koš. Tímto naše trápení začalo a pokračovalo po celý zápas a když se k tomu přidaly špatné přihrávky a špatný obranný doskok, tak soupeř  pak neměl moc práce si vytvořit poločasový dvanáctibodový náskok. Hráči Prostějova si pak ve třetí čtvrtině udržovali náskok 15 bodů a my jsme se zmohli aspoň na začátku 4. čtvrtiny na snížení  na rozdíl 12 bodů, ale to bylo jediné na co jsme se v zápase zmohli.

BK TOROLA Snakes Ostrava - JBC mmcité Brno

BK TOROLA Snakes Ostrava JBC mmcité Brno  95:59 (31:7 54:33 67:51)

V neděli jsme přivítali třetí družstvo z Brna a to tým JBC mmcité Brno. Do zápasu nemohl po sobotě zasáhnout Lukáš Č., protože ho skolila nějaká viróza a Harryho nepustilo zranění ramene. Brňáci tentokráte měli o porážku více, ale soupeř se sám nikdy neporazil a proto jsme na soupeře vlétli jak vichřice a ve čtvrté minutě jsme už vedli 12:0. Postupně jsme náš náskok navyšovali a po první čtvrtině jsme vedli 31:7. Ve druhé čtvrtině jsem udržovali náskok, ale soupeři se podařil rozdíl snížit  a v poločase jsme vedli o 20 bodů. Do třetí čtvrtiny někteří hráči nastupovali už se 3 nebo 4 fauly, to se projevilo na hře a hlavně v obraně. Soupeř začal našeho váhání využívat a postupně snižoval náskok a v polovině čtvrtiny jsme vedli jen o 12 bodů. To už na lavičce seděl vyfaulovaný Koča  a Max se 4 fauly se pokoušel bránit bez faulu. Do poslední čtvrtiny nastoupili hráči kteří nemohli zasáhnout do třetí čtvrtiny a tak jsme pokračovali tak jak na konci první čtvrtiny. Začali jsme opět náš náskok navyšovat a v sedmé minutě jsme vedli o třicet bodů a na hřiště se dostal i Vesy. V tomto zápase jsme hodně, ale hodně špatně bránili jeden na jednoho, jelikož se pořád opakuje, že obrana je o postavení na nohou a jelikož pořád chceme hráče brzdit rukama anebo bráníme hráče z boku z čehož plynou naše fauly. V tomto zápase se vyfaulovali tři hráči!

BK TOROLA Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno

BK TOROLA Snakes Ostrava SAM BŠM Brno  78:58 (23:17 37:32 56:49)

V předposledním zápase před odvetami jsme přivítali na domácí palubovce SAM Brno, soupeř který měl o prohru méně a pro nás tím pádem hodně důležitý zápas.  V zápase už mohl nastoupit Radek a Jáchym, ale nemohl nastoupit Adam, jelikož teprve v pátek sundal dlahu po zranění kotníku. Do zápasu jsme vlétli a v polovině čtvrtiny jsme už vedli o 10 bodů. V druhé čtvrtině jsme odskočili soupeři na rozdíl 14 bodů, ale svými chybami jsme dovolili hráčům Brna snížit rozdíl skóre na pouhých pět bodů. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali v naší špatné obraně a dovolili jsme soupeři jít v polovině čtvrtina na chvíli i do vedení. Po té jsme opět zabrali v obraně a skóre jsme otočili v náš prospěch a do konce třetí čtvrtiny jsme zvýšili svůj náskok na rozdíl sedmi bodů. V poslední části jsme si už náskok pohlídali a navýšili rozdíl na konečných 20 bodů. Pořád v obraně máme problémy s obranou hráče jeden na jednoho a špatně bráníme hráče bez míče.

BK Opava - BK TOROLA Snakes Ostrava

BK Opava BK TOROLA Snakes Ostrava  56:55 (11:16 22:26 47:42)

Úplně jiný zápas jsme odehráli v neděli v Opavě. Neměli jsme co ztratit, jelikož Opava ještě neprohrála a tak od začátku zápasu jsme nastoupili s touhou po vítězství. Taky to tak na hřišti vypadalo a v páté minutě jsme už vedli o pět bodů, které se nám dařilo udržet až do poločasu. Ve třetí čtvrtině jsme po výpadcích v obraně a po zbytečných ztrátách přišli o vedení. Toho Opava využila a na konci třetí čtvrtiny vedla o 5 bodů. Náskok Opavy jsme dokázali během pěti minut stáhnout, ale přišel tří minutový střelecký výpadek, zbytečné ztráty a Opavané nám utekli na rozdíl sedmi bodů. Během posledních dvou minut jsme stáhli náskok Opavy na rozdíl jednoho bodu, ale čas byl proti nám a tak překvapení se nekonalo, na poslední útok a otočení skóre už nezbyl čas. Tentokrát v zápase skórovali nad 10 bodů jen dva hráči - Alex a Adam, Hasan sice dal "pouze" 8 bodů, ale tentokráte odvedl černou práci v obraně - 12 doskoků a nějaký ten blok. Jen škoda že jsme takto neodehráli zápas i v sobotu a naopak, že se v neděli neprosadilo více bodově více hráčů.

BK NH Ostrava - BK TOROLA Snakes Ostrava

BK NH Ostrava BK TOROLA Snakes Ostrava  92:72 (21:14 45:33 75:57)

Los žákovské ligy nás tentokráte poslal na hřiště městského rivala NH Ostrava. Bez 4 ráčů - Radka, Jáchyma, Krejči a Víťi v chladné hale, jsme nastoupili s vědomím chybějících klíčových hráčů i s tím že musíme dokázat, že se s tímto problémem dokážeme porvat. Ale opak byl pravdou. Do zápasu jsme nastoupili bez touhy po vítězství. Míče které jsme mohli lehkce získat jsme nechávali soupeři a v obraně jsme nedokázali ubránit jeden na jednoho. Dělali jsme zbytečné fauly, které jsme si mohli odpustit a místo toho zabrat v obraně na rychlosti. Poločasová ztráta 12 bodů byla pro nás přijatelná na to v jaké sestavě jsme přijeli. Ve třetí čtvrtině jsme nedokázali náskok soupeře snížit, ale v poslední minutě třetí čtvrtiny jsme svými chybami "pomohli" navýšit rozdíl ve skóre na 18 bodů. Do poslední čvtriny jsme nastoupili nekoncentrovaní a toho Nová huť využila a navýšila svoje vedení v zápase až na rozdíl 26 bodů. Pozitvní na tomto zápase bylo to, že se k Alexovi přidali další 4 hráčí kteří dali okolo 10 bodů - Hary, Adam, Vosa, Hasan.

BK TOROLA Snakes Ostrava - Basketbal TJ Svitavy

BK TOROLA Snakes Ostrava Basketbal TJ Svitavy  129:20 (50:4 68:8 102:13)

Další zápas na domácí palubovce jsme odehráli proti družstvu Svitav. Soupeř zatím bez výhry a tak se dal očekávat "lehký zápas". Od začátku utkání jsme bránili soupeře po celém hřišti a tak jsme naší obranou získavali jednoduše míče. Na tabuli po první čtvrtině svítilo skóre 50:4. V tomto tempu jsme ve druhé čtvrtině nedokázali pokračovat a taky naším střeleckým výpadkem jsme ve druhé čtvrtině dali pouze 18 bodů. Po přestávce jsme opět zabrali a podařilo se nám aspoň trochu přiblížit k výkonu v první čtvrtině a na hřiště se postupně dostávali hráči z lavičky. Během poslední minuty třetí čtvrtiny jsme dosáhli už popáte v této sezóně "magické" 100 bodů v zápase. V poslední čtvrtině jsme udržovali náskok a tak skóre zápasu se zastavilo na konečných 129:20. Jen naší střeleckou lehkovážností jsme se sami okradli o další body, kdy jsme nepromněňovali dvojtakty a dobré střelecké pozice z pod koše.

BK Žabovřesky - BK TOROLA Snakes Ostrava

BK SK Žabovřesky BK TOROLA Snakes Ostrava  38:113 (12:39 27:69 30:97)

V nedělním zápase jsme zavítali na palubovku jednoho z nejslavnějšího českého ženského klubu - BK Žabovřesky. Do zápasu jsme nastoupili jak opaření. Všechny naše činnosti byly pomalé a byli jsme všude pozdě. Sice soupeř dal první okša a pak další až v páté minutě, nás to ale neomlouvalo k tomu aby jsme dělali chybu za chybou. Během prvních pěti minut jsme dali 10 bodů a hráči vypadali jak by basket hráli po dlouhé době. Během dalších pěti minut jsme zabrali a do konce čtvrtiny jsme přidali dalších 29 bodů. V dalších čtvrtinách jsme už hráli tak jak jsme zvyklí a svůj náskok pomalu navyšovali.

BC Vysočina - BK TOROLA Snakes Ostrava

BC Vysočina BK TOROLA Snakes Ostrava  46:133 (12:37 26:71 38:90)

V dalším kole žákovské ligy U14 jsme odjeli na zatím nejvzdálenější výjezd a to až do Jihlavy. Pro nás neznámý soupeř, který měl doposud bilanci jednu výhru, tři prohry a byl výškově menší než v jaké sestavě jsme přijeli. Zápas začal s malým zpožděním ale i tak jsme se připravili aby jsme nenechali nic na náhodě a na soupeře jsme vlítli s obranou po celém hřišti hned od začátku zápasu. S touto obranou měli hráči Vysočiny nemalé problémy a první koš ze hry dali až ve třetí minutě. Ve skórování se střídal Radek s Alexem a do konce čtvrtiny se přidali i další - Adam, Koča, Max. V obraně jsme byli v některých činnostech laxní a po naších chybách v obraně měl soupeř ulehčenou práci při skórování. Náskok z první čtvrtiny jsme v druhé čtvrtině na výšili na poločasové skóre 26:71. Ve třetí čtvrtině jsme trochu v útoku polevili a skóre jsme posulnuli o 19 bodů. V poslední čtvrtině byl soupěř viditelně unavený a v této čtvrtině jsme zatížili skóre soupeře 43 body, soupeř dal pouhých 5 košů - 3 koše ze hry a dvě šestky. Jen mě mrzí, že někteří hráči nedokáží využít pokynů trenérů nebo využít naučených cvičení z tréninků. Právě v těchto zápasech máme možnost si tyto pokyny a nacvičované věci vyzkoušet, ale opak je pravdou.

Statisky zápasu

BK Prostějov - BK TOROLA Snakes Ostrava

Orli Prostějov BK TOROLA Snakes Ostrava  71:61 (18:21 32:42 48:54)

V nedělním zápase jsme narazili na soupeře, s kterým jsme se potkali na turnaji Ostrava CUP - a to BK Prostějov. Měli jsme soupeři co vracet a po včerejším zápase, kdy jsme nedokázali "naskočit" do svého rytmu, byli hráči už v šatně "probuzeni" a taky tomu bylo upraveno rozcvičení před zápasem. Byl to jiný začátek než jsme v sobotu předvedli v Kroměříži a najednou jsme dokázali skórovat a bránit. Byl to Prostějov, který po celou první čtvrtinu dotahoval skóre a nenašel obranu na Alexe, který vnikal až pod koš a skóroval. K Alexovi se přidal pouze Hasan a tak skóre po první čtvrtině bylo 18:21 v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny nastoupila další pětka hráčů a ti pomalu navyšovali náskok na poločasových 32:42. Ve třetí čtvrtině jsme se začali chybovat v přihrávkách, na doskoku, v obraně a soupeř pomalu snižoval náš náskok. To byl jenom začátek našeho konce, kdy jsme si asi mysleli že zápas už máme vyhraný nebo že zase Alex předvede něco z první čtvrtiny, ale to se již nestalo a svými chybami - přihrávky po obranném doskoku, nedostatečné uvolnění při vhazování po koši nebo z autu, jsme dovolili soupeři v sedmé minutě čtvrté čtvrtiny stáhnout náskok na rozdíl jednoho bodu - aktuální stav čtvrté čtvrtiny 12:7 !!! od této chvíle jsem už nedokázali se vzchopit a našimi chybami soupeř měl ulehčennou práci a skóroval, sice někdy až na čtvrtý útočný doskok dal další koš!!! Byl to pěkný zápas kdy soupeř dokázal že zápas se hraje až do konce zápasu a není zápas ztracený.

TJ Slavia Kroměříž - BK TOROLA Snakes Ostrava

TJ Slavia Kroměříž BK TOROLA Snakes Ostrava  41:66 (10:17 25:34 35:45)

K dalšímu zápasu žákovské ligy U14 jsme vyrazili do Kroměříže. Od začátku zápasu jsme se nemohli dostat do našeho tempa a na hřišti to vypadalo, jak by jsme se se spoluhráči poprvé potkali. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, kazili jsme driblink, nedokázali jsme skórovat z jednoduchých pozic. Sopueř nás taky zaskočil pěknou akci v útoku, kdy jsme si nedokázali poradit s clonou na míč. Naše obrana na to hleděla a soupeř z této akce dokázal skórovat. Po timeoutu jsme si s akcí poradili ale to bylo zatím vše. Celé tři čtvrtiny jsme na hřišti "bloudili" a tím jsme si nedokázali ani vytvořit pořádnou střeleckou pozici. Ve čtvrté čtvrtině jsme se konečně probudili a začali jsme hrát basket, na který jsme si na posledních trénincích zvykali. Na posledních pár minut zápasu se tak na hřiště dostali i ostaní hráči. Chce se nad tímto výkonem zamyslet a začít hrát hned od začátku zápasu.

BC Nový Jičín - BK TOROLA Snakes Ostrava

BC Nový Jičín BK TOROLA Snakes Ostrava  9:130 (0:42 3:70 5:96)

Ke druhému utkání jsme cestovali netradičně do Příboru, kde momentálně našlo svoje "domácí hřiště" náš sobotní soupeř z Nového Jičína. Kdo viděl sobotní zápas tak určitě očekával stejný průběh i tento zápas. Zápas začínal v 9 hodin ráno a tak začátek zápasu podle toho vypadal. Sice skóre tomu nenasvědčovalo (první čtvrtina 0:42) ale oběma družstvům se moc běhat nechtělo. Hráči Nového Jičína dali svoje prvnní body v tomto zápase až v sedmé minutě druhé čtvrtiny, kdy skóre zápasu bylo 0:58.

BK TOROLA Snakes Ostrava - BC Nový Jičín

BK TOROLA Snakes Ostrava BC Nový Jičín  146:29 (34:3 88:8 118:19)

Náš první zápas v této sezóně jsme začali ve velkém tempu proti soupeři, který je složen z hráčů kteří nejsou vyhraní a své zkušenosti teprve sbírají. Během krátké chvíle jsme vedli už o 13 bodů a soupeři se šťastne podařilo dát první koš a to ještě trojku. Na koneci první čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 34:3. Stav této čtvrtiny naznačil jakým směrem se bude utkání odvíjet. Na hřiště se během druhé čtvrtiny dostali skoro všichni hráči z lavičky a tak do třetí čtvrtiny už nastoupili i ti kteří na hřišti ještě nebyli. Během třetí čtvrtiny se už jenom očekávalo kdy padne magická hranice 100 bodů a její šťastným střelcem se stal Adam v páté minutě.