UMÍ HADI PLAVAT? ANEB SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK VE VODĚ.

S touto otazkou se na me obratil Matej Pobucky pred nasi spolecnou navstevou bazenu. V nedeli, bezprostredne po viteznem zapase s Opavou jsme totiz meli rezervovan plavecky bazen pro povinny trenink. Pro soutezni tymy U11 a U12 a pro vitezny tym pripravek druheho kola Snakes ligy. Ti mensi si mohli privest i rodice a sourozence.

Protoze to byla nase premiera ve snaze o dalsi posilovani kondice a univerzalizaci sportovnich a telesnych dovednosti, pritomnost dalsich tymu pripravek jsme z bezpecnostnich duvodu tentokrat radeji omezili.  Do budoucna ale pocitame se vsemi. U pripravek bude jen nutne at si privedou sve rodice jako doprovod a dohlizitele. A jestli se mi podari nasetrit jeste nejake dalsi protredky, treba i stavajici hodinku jeste trosku natahneme.

Zavodni basketaky, i kdyz nas zjevne bude od pristi sezony pribyvat, ve dvou max trech trenerech urcite zvladneme. Ukazalo se totiz, ze Snakes=hadi plavat umi. Nekteri lepe a vice styly, nekteri pomaleji, ale o to usilovneji. Vsichni splnili povinnou kvotu deseti uplavanych bazenu pred volnou zabavou. Vsichni osvedcili schopnost varit vodu divokymi pohyby ve stafetovem zavode na dva bazeny a kazdy ucastnik tymu Zamoraku kapitana Ondry Zamorskeho a PETek Ondry Petkova bojoval jako lev. PETky vyhraly. Plavaly lepe a rychleji a zaverecny usek zvladl excelentne i mladsi David Kovarik z tymu U11, ktery odrazil utok dotirajiciho Zamoraka Benjamina. Zase se ukazalo, ze ti co to zvladnou slusne na hristi s micem jsou i slusni plavci. Tech vybornych jsem ovsem napocital z celkoveho poctu temer triceti deti jen pet. Je spousta prostoru se zlepsovat na mnoha frontach. Spolecne to jiste zvladneme. Treneri plavat umi ;-).

Na dalsi kola plaveckeho serialu a zavody ve vylovu puku se tesi

Zdenek Navratil

FRÝDEK-MÍSTEK ŽIJE BASKETEM!

Basketbalovych zapasu pribyva. Kluci si muzou odfajfkovat prvni mezinarodni zapasy z druzstvy z takovych basketbalovych destinaci jako je Litva, byvala Jugoslavska Makedonie a taky Polsko. Rodicu, rodinnych prislusniku a pratel detskeho sportu utesene pribyva a fanklub se profesionalizuje pristupem i vybavou ;-). Nasi kluci ale nejsou jen basketaci. Da se rict, ze se jim dari i ve skole a dost toho umi i mimo sportovni haly. A tak se stava, ze pred treninky dostava prednost nekdy hudebka a jindy zase ruzne zajmove krouzky. Nevadi. Je to jen dobre. Obcas to znamena, ze nas zaujatejsi a pilneji a casteji trenujici souperi basketaci prehraji, ale my si pro zmenu poradime na vice frontach. Dalsim dukazem je mala prezentacni videoprvotina natocena a zpracovana bez zasahu dospelych tandemem Filip Kovar a Maxmilian Navratil, zakladajici clen tymu Snakes Frydek-Mistek, dnes student prvniho rocniku Gymnazia Petra Bezruce, ale hlavne spolu s dalsim basketakem Ondrou Mohylou protagonisty studia 4Ground Production. Kluci byli se svym nadobickem u toho, kdyz jsme zdolali Pantery z Kromerize  …

MINI CUP OSTRAVA 2015

V termínu 11.9.-13.9.2015 se náš tým zúčastní basketbalového turnaje kategorie U12, pořádaného v Ostravě klubem SBŠ Ostrava.

Trénující hráči našeho týmu BK Snakes Frýdek Místek U12, budou dle rozhodnutí trenérů rozdělení do dvou týmů reprezentujících na uvedeném turnaji náš klub a to do týmů pod názvy :

BK Snakes Frýdek Místek

BK Snakes Ostrava U12A

Důvod rozdělení hráčů je ryze sportovní a to skutečnost, že na rozdíl od předchozího turnaje, který jsme sice vyhráli a všech 21 hráčů si odneslo zlatou medaili, potřebujeme pro nadcházející sezónu, aby co nejvíce hráčů hrálo co největší porci "svých" minut.

Toto rozdělení je pouze pro tento konkrétní turnaj.

Nominace hráčů do jednotlivých týmů na tento turnaj, bude trenéry zveřejněna na těchto stránkách našeho týmu do dne 6.9.2015 :

BK Snakes Frýdek Místek (trenér Lukáš Peter) : Blahuta, Dombek, Linhart, Marek, Pindur, Pobucký, Stolárik, Twardek, Wittek, Zedník, Pavlovič, Gengela, Hynčica, Jančar, Melichar

BK Snakes Ostrava U12A (trenér Kamil Vašťák st.) : Rotrekl, Vavrečka, Zamorský, Stankuš, Celerin, Augustin, Mužík, Ritz, Vyroubal, Vidlář, Leibner,a Křenek oba na střídavý start do u13, Petkov, Mihal, Mališ, na střídavý start do U13  Palát a Hrabec,

Odkaz na stránky turnaje : http://www.sbsostrava.cz/turnaje/mini-ostrava-cup-2015/

Tento turnaj resp. jeho absolvování  ze strany hráčů, je jedním ze sportovních kritérií (né však jediným) nominace hráčů na následný turnaj v Polské Wieliczce.

Trenéři

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šestnáct a dvacet