Zápasy nejslabších vyzněly lépe pro Krnov

BK Krnov U17-BK TOROLA Snakes Ostrava 54:38 (6:6 24:14 33:25)

Na večerní zápas v sobotu 12.12. do Krnova jsme jeli s vědomím, že jsme se zvedli a jedeme vyhrát. Jenže naše sebevědomí přerostlo v machrování a to je vždy zle. První čtvrtku jsme hráli vyrovnaně. Pak jsme, nevím proč, přestali bránit střely z venku. Soupeř toho využil v druhé čtvrtce o deset bodů odskočil. V třetí čtvrtině jsme se trochu přiblížili herně, pozorněji jsme doskakovali a i lépe útočili a vyhráli čtvrtinu o koš. V závěrečném dějství jsme ale kupili chyby a nebránili střely z dálky. Soupeř nám ve čtvrté čtvrtině dal 3 trojky a rozhodl o osudu tohoto utkání. Místo abychom makali, kecáme, machrujeme. Nejdříve je dřina, pak výsledek, pak machrujeme. Když je to naopak jsme k smíchu. Teď jsme k smíchu. Zlobím se nad přístupem k utkání. Nelíbí se mi, že vysvětlujeme na tréninku systém a na hřišti ho neumí nikdo použít. Zlobím se, že nedáme jasný koš a místo abychom řekli, můžu za to, tak hledáme výmluvy. Tento postup nás vrátí zpět a neposune dopředu. Zamyslete se každý sám nad sebou. Zápas jsme mohli pohodlně vyhrát, kdybychom hráli s pokorou odvážně a bojovali tak, jak tomu bylo 14 dní zpět v Krnově proti jejich U19. Zvolili jsme špatnou pózu. Prohra  o 16 bodů. Nakonec při odchodu plno keců. To není dobře. Proto nemusíme mít tři tréninky. Pro toto se snažit vůbec nemusíme.

BK Krnov U17-BK TOROLA Snakes Ostrava 54:45 (6:10 21:19 35:34)

V druhém utkání jsme se snažili trochu zvednout. Zranil se bohužel Michal Kowalski a rozehrávka nakonec byla kámen úrazu. Moc chyb v ní znamenalo porážku i v druhém zápase. Nicméně tři čtvrtiny jsme se snažili a drželi zápas vyrovnaný. První čtvrtka plus 4, poločas mínus 2 a tři čtvrtky mínus 2. Nepoučeni jsme ale ve čtvrté čtvrtině zase dostali z dálky tři střely, které rozhodly zápas. Přístup k tomuto zápasu byl stejně špatný jako k tomu prvnímu. Místo dřiny kecy a poznámky, hloupá póza, že něco nejde. Když něco nejde, musím se snažit to napravit a ne kecat, vymlouvat se a obracet oči v sloup. To v krizových chvílích ať v životě nebo při zápase fungovat nebude. Takže hoši, jestli chceme vyhrát zpět na zem. Vraťte se svým postojem k zápasu v Krnově proti U19 a začněte na tréninku něco dělat. Porážka i v druhém utkání.

U17B Porážky od NH, ale herní zlepšení

BK Torola Snakes Ostrava - BK NH Ostrava  48:74  (14:19 25:33 35:57)

V sobotu 7.11. v podvečer  jsme nastupovali k dalším utkáním oblasti, tentokrát proti družstvu NH Ostrava. Hráči družstva soupeře oboucháni soutěžemi lig a extralig dávali předzvěst výsledkovému debaklu. Musím ale říct, že se nekonal. Náš tým zahrál poměrně dost slušně a snažil se soupeři vyrovnat. To se dařilo a drželi jsme krok. Odpadli jsme trochu až v třetí čtvrtině, kterou jsme prohráli o 14 bodů.  Ostatní čtvrtiny byly do pěti bodů. Dařilo se hrát celkem rychle dopředu a v postupném útoku používat singl, což je řešení pohybu hráčů s použitím clon. Tento řekněme systém trénujeme krátce, ale celkem řeší náš předtím tragický pohyb na hřišti. Včera jsme se snažili porvat i na doskoku a rychlostně drželi krok, takže herně i výsledkově celkem spokojenost. Myslím, že jsme se trochu zvedli. Snad to nebyl jen výkřik do tmy a výkon dokážeme opakovat v dalších utkáních

BK Torola Snakes Ostrava - BK NH Ostrava  46:63  (13:16 21:31 33:50)

V druhém utkání s NH Ostrava jsem předpokládal, že fyzicky odpadneme. Nestalo se. Opět jsme drželi se soupeřem krok. Zlepšení je vidět, nicméně musíme na trénincích dál poctivě pracovat. Tlačí nás bota především v zakončení. Ke střelám se už dostanem, ale úspěšnost je hodně mizerná. Dřeme v obraně dostáváme se už i do zisků míčů, ale potom bohužel nedáme koš. Zlepšili jsme i obranný doskok. Takže můžeme snadněji zakládat rychlé protiútoky. Určitě posun. Družstvo soupeře nás trestalo hlavně rychlými výpady, které jsme měli zastavovat i za cenu faulů. Bohužel jsme u této činnosti trochu propadali, byli jsme moc zalezlí do svého vymezeného území. Ty rychlé útoky jsme měli zastavovat u při přechodu půlící čáry. No pro příště víme, jak na to. Vzhledem ke kvalitnímu složení týmu soupeře hodnotím obě utkání celkem pozitivně.

U17B Další čtyři porážky hráčů sedmnáctek béčka

BK Torola Snakes Ostrava - Šumperk 26:72 (4:25 10:39 20:58)

Zápasy s Šumperkem podle sestavy hostí byly dopředu předem danou jasnou záležitostí. Jednak hosté disponovali vysokými podkošovými hráči, druhý fakt hovořící pro ně byl,že 4 z nich pravidelně hrají 2. ligu mužů a třetím faktem bylo, že většina z nich byli devatenáctky. Nicméně jsem svým svěřencům řekl, že i takové zápasy mají někdy smysl, potkat se s něčím silným a poměřit síly není na škodu. Výhodou kvalit soupeře bylo, že hra měla spád, nefaulovalo se a přerušení bylo minimum. Samotný zápas tak trval 40 minut. Kvalita soupeře se projevila hned od začátku. Skóre narůstalo v jeho prospěch. Abychom vstřelili nějaký koš museli jsme vymyslet kombinaci, nebo zahrát rychlý protiútok, protože proti vysokým podkošovým hráčům to šlo těžko. Zasloužené vítězství hostí.

BK Torola Snakes Ostrava - Šumperk  37:84 (7:24 15:52 25:74)

Druhý zápas probíhal podle stejných not jako zápas první, lepší vyspělejší soupeř nás přehrával ve všech směrech. Pravdou ale je, že jsme hráli odvážněji a občas se blýskli hezkou kombinací. Nicméně soupeř rotoval celou svojí sestavou a prakticky nám nic nedovoloval. Stejně jako první zápas , tak i ten druhý hodně  rychle uběhl, jelikož se opět skoro vůbec nepřerušovala hra. Takže jsme obě utkání odehráli prakticky za dvě hodiny. Co dodat. Soupeř zaslouženě vyhrál.

Lipník n. Bečvou - BK Torola Snakes Ostrava 67:49 (16:12 29:30 50:43)

Do utkání s Lipníkem jsme vstupovali trochu s nadějí porvat se o první výhru v sezóně. Zápas byl vyrovnaný do poloviny utkání. Do té doby jsme se snažili dobře pracovat v obraně a střelecky jsme drželi se soupeřem krok. V tréninku jsme začali trénovat jednu z kombinací a rozběh v postupném útoku- singl. Nesměle s chybami jsme ho uváděli ve hře do života, ale nějaké body z toho padly a hlavně byl tam pohyb v útoku, takže pokrok. Bohužel po přestávce jsme přestali hrát aktivně v obraně a místo abychom clony probíjeli a dostávali se k hráčům , nechali jsme volný perimetr. Soupeř nás trestal celkem úspěšnou střelbou z tříbodové vzdálenosti. Špatná obrana nám vzala v třetí čtvrtině šanci na výhru. Čtvrtá čtvrtina dala v první části ještě trochu naděje když jsme snížili na osm bodů, ale poté nás soupeř opět trestal úspěšnou střelbou z delší vzdálenosti a zápas rozhodl. Byla to škoda, protože  s Lipníkem se hrát určitě dalo.

Lipník n. Bečvou - BK Torola Snakes Ostrava 71:54  (8:13 32:32 55:42)

Druhý zápas se uskutečnil podle úplně stejných not jako zápas první. Do poločasu jsme se zvedli v obraně a po poločase odpadli. Konečná verze je, že jsme to nezvládli mentálně a možná i fyzicky. Střelecky do poločasu to ušlo a poté to byl náznak marných pokusů.Bohužel jsme si tento zápas pokazili i špatným přístupem v druhém poločase. Hráč Vrobel, nevím proč, začal vytahovat věci, jako že nás faulují a tahají za dres a rozhodčí to nepískají a někteří další hráči se přidali. K tomu jen jedno, brečet se nemá. Rozhodčí je tam od toho aby řídil zápas a my abychom hráli. Pokud toto nebude někdo od příště respektovat z nominace na utkání ho jednoduše vyřadím. Není to sportovní a vrhá to špatný stín na družstvo, na trenéra i na klub. Takže tečka. Jinak si myslím, že i v tomto utkání se se soupeřem dalo hrát a prohráli jsme si ho sami, přístupem a slabou obranou v druhé půlce utkání.

U17B další porážky v Karviné

Sokol Karviná - BK Torola Snakes Ostrava  76:45 (19:9 38:22 55:32)

Po týdnu kdy jsme odehráli zápasy s Hladnovem jsme odjížděli k utkáním do Karviné. Prvním velkým zklamáním pro mne byl fakt, že jsme odjížděli na venkovní zápas pouze v šesti lidech. Pokud se máme postavit trochu na nohy, není možný takovýto přístup, anebo ano kašleme na to a budeme rekreanti. Chtělo by to zvážit. V samotném utkání se opakovaly prvky z prvních utkání  s Hladnovem. Takže slušné minuty, kdy zahrajeme rychlé protiútoky dobře zakončené s obranou, kde získáme míče pak střídají dlouhé pasáže, kdy neohrozíme koš soupeře a v obraně si nepomůžeme. Tyto pasáže společně s nízkým procentem střelby potom určují konečný výsledek zápasu. Je pravdou, že za družstvo Karviné nastoupili i hráči U19, ale je to společná soutěž a navíc si myslím, že se s družstvem Karviné dá hrát vyrovnaněji. Ne v šesti lidech a ne s tímto přístupem. Takže k zamyšlení.

Sokol Karviná - BK Torola Snakes Ostrava  81:29 (23:10 48:16 62:23)

Bylo zřejmé že fyzicky odpadneme v druhém utkání, jelikož nás bylo šest. To se projevilo hned od začátku. Soupeř v pohodě rotoval sestavu 12 hráčů a v podstatě nás uběhal. V tento moment utkání jsme se nestačili vracet do obrany a útok byl bezzubý s nízkým procentem úspěšnosti v zakončení. Takže skóre pro soupeře rychle narůstalo. Nezbývalo než ten zápas dohrát. V podstatě se s tím moc dělat nedalo. Znovu opakuji, že vyrážet na zápas v šesti lidech nemá smysl. Hráči by měli k těmto věcem přistupovat zodpovědněji. Ušetříme si potom všichni starosti a můžeme se věnovat basketbalu. Začneme hned na dalším tréninku.

U17B Dvě porážky od Hladnova

BK Torola Snakes Ostrava - Gymnázium Hladnov  27:58 (3:20 15:31 21:47)

V sobotu 19.9.2015 jsme začali s týmem U17B další sezónu oblastního přeboru. Tentokrát proti družstvu Hladnova. Družstvo loni nevyhrálo jediný zápas a má v letošní sezóně cíl se zvednout basketbalově nahoru. Hráli jsme v takových výkonnostních vlnách. Začátek úplně špatně, pořád do plné obrany bez rychlého protiútoku. Až do stavu 4:22 ve druhé čtvrtině. Potom jsme zlepšili-zrychlili přechod do útoku a zlepšili obranu a byl z toho poločas 15:31. Poté jsme zase trochu odpadli. Děláme zbytečné chyby v rozehrávce, nevynucené chyby a odevzdané míče. Soupeř pohodlně kontroloval výsledek. Musím říct ale ,že jsme ve hře měli i dobré okamžiky, zejména, když jsme zrychlili dopředu. Za soupeře hráli i 4 bývalí hráči Snakes Ostrava.Soupeř zaslouženě vyhrál.

BK Torola Snakes Ostrava - Gymnázium Hladnov  26:80 (8:12 12:37 18:59)

Do druhého utkání jsme překvapivě vlétli dobře. Rychlý protiútok donutil trenéra hostů vybrat si oddechový čas. Skóre první čtvrtiny 8:12 pro soupeře a celkem slušný výkon. Od této chvíle ale propadák. Za tři čtvrtiny jsme dostali 72 bodů!! Mám za to, že jsme to vzdali mentálně. Prostě jsme přestali běhat do těch útoků a hlavně jsme přestali bránit. Takže celkový dojem, první čtvrtka celkem dobrá, zbytek odfláknutý. Musíme pracovat na tom, nevzdávat to a dohrát celé utkání, snažit se přiblížit svůj individuální výkon  k dobrému výsledku. Soupeř zaslouženě vyhrál a prodal zkušenosti některých hráčů, kteří prošli rukama kvalitních trenérů.