Zhodnocení sezóny 2014/2015

Družstvo mužů hrálo OP II. třídy a ve své skupině skončilo na 2. místě se dvěma porážkami, přičemž jedna porážka byla po prodloužení, u pozdějšího vítěze skupiny N.Jičína ,,B", a druhá byla od zeleného stolu - kontumačně s NH.

Ve finálové skupině se započítaly výsledky ze skupin a hrálo se pouze proti třem postoupivším soupeřům ze skupiny druhé.  Tyto zápasy se zvládly bez ztráty bodu, celou skupinu jsme vyhráli a tím také získali možnost postupu do OP I. třídy, kterou rádi využijeme.

Proti loňské sezóně se kádr rozšířil na 12 hráčů, z toho pravidelně chodilo na zápasy 9 hráčů, kteří byli do druhé poloviny sezóny posíleni o zkušeného Tomáše Pospíšila a tato desítka se pak postarala o úspěch v podobě zaslouženého postupu. Hodně pomohlo posílení týmu o hosty z Havířova - J. Landora  a L. Příchodského, dále pravidelnější docházka na tréninky hráčů: M.Pilcha, L. Růžičky, V. Ščurka, K. Vašťáka, M.Smolarčíka, O. Veselého, J. Dedka, L. Kristiníka.

Do bojů o postup zasáhli rovněž v několika zápasech J. Vachutka, P. Kočan a J. Dombek.

Příští sezóna bude určitě náročnější než ta letošní a proto se bude tým doplňovat o mladé naděje, ale také o zkušené bývalé ligové hráče.

trenér Z. Pospíšil

Snakes Ostrava - Restart Havířov 106:67 (32:15, 58:31, 81:44)

Střelba: Vašťák 20 (5x3b., TH 1/1), Růža 16 (6/2), Marek 18 (1x3b., 6/4), Luki 13 (1x3b., 2/2), Vachut 11 ( 1/1),

Tomáš 8 (2x3b.), Vojtas 8, Sony 7 ( 2/1), Lanďák 5 (1x3b.), David 3.

TH celkem: 20/12 = 60%

-------------------------------------------------------------------------------------

Poslední zápas a vysněný cíl je tady!!! Bez jediné porážky jsme dohráli finálovou skupinu o postup do OP I. třídy mužů. Utkání bylo od začátku v režii našich hráčů. Dařil se RP a střelba z pod koše, ale hlavně střelba za 3b. Chci poděkovat všem hráčům nejen za toto utkání, ale za celou sezónu.

Příští sezóna bude náročnější a čeká nás více práce na trénincích, ale věřím že budete chtít hrát a proto i více trénovat. Tým bude doplněn o mladé perspektivní hráče, ale také o starší zkušené a tento tým by měl hrát ne malou roli v OP.

Snakes Ostrava - BO TJ Hlučín (16:14, 29:28, 36:40)

Střelci: Lanďák 12, Příchodský 11, Pilch 10, Vašťák 9,Dombek 8, Smolarčík 4.

TH: 16/5 = 31%

za 3b.: 25/5 = 20%

Předposlední utkání v letošním ročníku přineslo velké drama, které nakonec skončilo v náš prospěch a tím jsme si vybojovali postup KP 1. třídy.

Charakteristikou utkání byla špatná střelba na všech postech. Spousta neproměněných šancí také při zakončování z pod koše a nejen podkošových hráčů. Způsobila to snad nervozita z blížícího se postupu a nebo tvrdá obrana domácích?

Nicméně nakonec vyhrála zkušenost a vůle po vítězství - gratuluji všem hráčům, kteří se zapojili do hry během celé sezóny.

Snakes Ostrava - Slavia Havířov 67:59 (24:7, 39:28, 53:46)

Střelba: Pilch 23, Příchodský 22, Landor 10, Vašťák 5, Pospíšil 3, Smolarčík 2, Vachutka 2.

TH: 14/8 = 57%

za 3b.: 27/7 = 26%

První zápas odvet naší skupiny o 1.- 6. místo vyšlo týmu pouze v 1. čtvrtině, kterou vyhrál 24:7 a tím si vybudoval náskok, který se v závěru ztenčil až na rozdíl 4 bodů.

Pod košem opět chyběl druhý podkošový hráč, Růža a Sony nemoc a Vojta autoškola. Zaskakoval opět Vašča a Pospec, kterým nechybí kila, ale centimetry. Jelikož to jsou hráči na perimetru, chybí potom jejich střelba z venku.Střelecky se opět prosadili Marek a Lukáš a v závěru tým podržel Lanďák dvěma úspěšnými pokusy za tři body.

Děkuji hráčům za bojovnost a omlouvám se za dvě TCH.

Slavia Havířov - Snakes Ostrava 50:76 (15:21, 25:39, 37:46)

Střelci: Landor 23, Příchodský 20, Pilch 19, Smolarčík 5, Vašťák 4, Veselý 3, Vachutka 2.

TCH: 12/10 = 83%

Po týdnu jsme se vrátili do Havířova, kde jsme se utkali s papírově slabším týmem. Také v tomto zápase se projevila absence druhého podkošového hráče ( Růža dlouhodobě zraněn a Sony je ještě ne zcela fit ), takže musel zaskakovat, jako už po několikáté Kamil V., který dokáže zahrát malého pivota.Ne vlastní vinou se však nedokázal prosadit hlavně střelecky. Chyběly jeho pokusy za 3, ale také za 2 body.

Soupeř hrál dlouho zónovou obranu 3-2, ale teprve po krátké domluvě a vysvětlení, jak tuto obranu herně zrušit, se týmu podařilo ve 4. čtvrtině odskočit na více než 10 bodů.

Po tomto vítězství jsme se dostali na čelo tabulky. Snad tam zůstaneme až do konce soutěže.

Restart Havířov - Snakes Ostrava 66:72 (17:19, 35:41, 52:58)

Střelci: Pilch 19, Vašťák 16, Landor 15, Příchodský 11, Smolarčík 6, Dedek 4.

TCH: 24/18 = 75%

Díky výhře po 2. čtvrtinách o 6 bodů jsme uhájili těsné vítězství s vítězem druhé základní skupiny. Tento zápas se herně moc nevyvedl všem oporám týmu, ale úspěšná střelba trestných hodů a vstřelení min. 10 bodů čtyř hráčů, rozhodlo o důležitém vítězství nad jedním z těžších soupeřů.

Snakes Ostrava - BO TJ Hlučín 98:61 (32:13, 49:42, 78:56)

Střelba: Pilch 25, Vašťák 23, Příchodský 16, Landor 15, Pospíšil 9, Růžička 4, Veselý 3, Ščurek 2, Vachutka 1.

TH : Landor 8/2, Pilch 4/4, Vachutka 2/1, Příchodský 5/2, Vašťák 1/1, Ščurek 2/0.

Celkem : 22/10 = 45%

V prvním zápase finálové skupiny jsme narazili na Hlučín, který skončil, stejně jako my, ve své skupině na 2. místě. Od začátku utkání bylo jasné kdo bude tahat za delší konec pomyslného lana.  Klukům šel docela dobře rychlý protiútok, střelba ze střední vzdálenosti, a když se k tomu připojila solidní úspěšnost trojkových pokusů (14), tak soupeř neměl velkou šanci.

Pouze ve druhé čtvrtině, kdy odpočívala celá základní pětka, soupeř skóre stáhl na rozdíl 4 bodů, ale pak to byla jen otázka času, o kolik rozdíl naroste v náš prospěch.

Snakes Ostrava - N.Jičín ,,B" 69:49 (14:6,40:17,57:28)

Střelba: Příchodský 25, Landor 19, Pilch 9, Vašťák 7, Dedek 4, Veselý 2, Smolarčík 2, Ščurek 1.

TH: 15/9 = 60%

Soupeř přijel ve velmi pozměněné sestavě, což nám umožnilo vybudovat si 23. bodový náskok již po 2. čtvrtině.

My jsme také postrádali pod košem Růžu a Kamil V. se vrátil z turné po horách, což mu na formě nepřidalo.

V poslední čtvrtině se zranil Honza Dedek, který bude chybět pár týdnů. Přejeme brzké uzdravení.

Tímto vítězstvím jsme si pojistili 2. místo v tabulce a postupujeme do finálové skupiny.

BK F.-Místek,,B" - Snakes Ostrava 53:81 (16:19, 39:30, 39:57)

Utkání, jako už poněkolikáté, se rozhodlo ve 3. čtvrtině, kterou jsme vyhráli 27:0!!! Co tomu předcházelo? Laxní přístup v obraně a mylný pocit toho, že se soupeř vzdá bez boje. Hráli jsme moc individuálně a když papírově slabší tým začal vyhrávat, tak naši hráči znervozněli. Do 2. poločasu nastoupil úplně jiný tým. Začali bránit opravdu všichni hráči a to i za cenu tkzv. taktických faulů (konečně) a zápas spěl do poklidné závěrečné čtvrtiny.

Střelba: Dedek 3, Landor 17, Vachutka 10, Kočan 5, Pilch 36, Růžička 6, Veselý 2, Ščurek 2.

TH: 20/14 = 70%