Zhodnocení sezóny 2014/2015

Tohle družstvo jsem trénoval od kategorie U12 až po U15. Během této doby jsme absolvovali řadu turnajů u nás i v zahraničí s dobrými výsledky.

Každým rokem jsme se účastnili Mistrovství České republiky, kde se kluci mohli porovnat s nejlepšími celky i jednotlivci. Myslím si, že tato zkušenost klukům do budoucna prospěla a zúročí ji. Tréninková píle družstva byla na vysoké úrovni a po každé sezóně bylo vidět individuální zlepšení. To dokazuje i účast pěti hráčů v širší nominaci reprezentace U15 (Přemysl Kořínek, Jaroslav Bednář, Jiří Klepač, Dominik Lukáč a hostující hráč v našem družstvu Matouš Kurečka).

Sezóna 2014/15 byla pro nás v tomto složení poslední. Rád jsem tohle družstvo trénoval a věřím, že ti, kteří budou na sobě tvrdě pracovat, můžou něco v basketbale dokázat a splnit si své sny.

Jinak bych chtěl také poděkovat všem rodičům za perfektní přístup a obětavost.

SNAKES OSTRAVA- SLAVOJ LITOMĚŘICE 70:59

Jsem rád, že jsme se na MČR U15 probojovali a chtěli jsme hrát o medaile. Po prvních dvou zápasech, který jsme jeden vyhráli a jeden prohráli, byl rozhodující zápas s Libercem. Jedině vítězství by nás katapultovalo na první místo ve skupině a boj o medaile. Zápas byl až do samého konce vyrovnaný a nakonec měl více štěstí Liberec. V koncovce jsme prohrávali o 1 bod a v posledním útoku jsme neproměnili jasnou příležitost z pod koše a museli jsme faulovat. Liberec proměnil jednu šestku a tím vítězství potvrdil a my jsme skončili ve skupině na čtvrtém místě a zbylo nám hrát o 5 až 8 místo. Nakonec jsme skončili sedmí. Největší problémy jsme měli s výškovou převahou soupeřů. Kluky bych pochválil za bojovnost ve všech zápasech. Teď jim přeji, ať se prosadí v kategorii U17.

STATISTIKY HRÁČÚ NA ČBF.

Snakes - Nymburk 61:78

Proti Nymburku jsme měli výškový handicap, ale kluci se s tím celkem vyrovnali. První a třetí čtvrtinu jsme zaspali (15:23 a 15:25) a tím se odvíjel celý zápas. V zápase si zahráli všichni nominovaní hráči. Statistiky na ČBF.

Snakes - Sokol Pražský 80:69

Byl to vyrovnaný zápas, který jsme rozhodli ve čtvrté čtvrtině. Tu jsme vyhráli 29:19. Špatné byly šestky družstva 35:23 a také střelba z dálky. Na střelbě musíme do MČR zapracovat. Statistiky na ČBF.

Písek - Snakes 84:77

Po celý zápas jsme hráli špatně v obraně. Obdržených 51 bodů v půlce zápasu hovoří za vše. Byl to náš nejhorší zápas v extralize co se týče obrany. Útok nebyl zase tak špatný ( 77 bodů). Statistiky na ČBF.

USK Praha - Snakes 55:53

Na USK jsme dobře začali. Po první čtvrtině to bylo 15:15. Druhá čtvrtina se nám nepodařila a prohráli jsme ji 7:14. Zápas byl spíše o obranách. Škoda že se nám více nedařilo v útoku. V závěru jsme mohli vyhrát, ale štěstí se přiklonilo k domácím. Statistiky na ČBF.

Easter Tournament

O velikonocích jme se zúčastnili 20 ročníku mezinárodního turnaje EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2.-5.4. 2015.

Výsledky: Snakes- Klaipedos (LTU)   37:46

Snakes- Victoria Brest (BLR)   73:12

Snakes- Beroun  52:33

SEMIFINÁLE:   Snakes- SKM Knauf (LTU)    45:31

FINÁLE:  Snakes- St. Polten (AUT)   51:36

Turnaj jsme odehráli slušně, až na první zápas. K soupeřům můžu říct, že se mi vůbec nelíbila hra Litevců, kteří hráli celý zápas zonu. Jinak první místo je pěkné. Když to bude i na MČR tak to bude OK.

Snakes -Plzeň 72:54

V základní pětce Jakub, Lukáš, Dominik, Jirka, Jarda jsme zápas začali dobře a první čtvrtinu vyhráli 21:11. S postupem času se rozehrál soupeřův rozehrávač a zápas se vyrovnal. Přes výškovou převahu soupeře, jsme si dobře poradili s obranným doskokem za který bych nejvíce pochválil Lukáše a Kubu. Utkáni jsme zvládli s přehledem a zahrálo si všech dvanáct nominovaných hráčů. Vítězstvím jsme si zajistili účast na MČR U15. Jsem rád, že tato parta kluků nechyběla od kategorie U11 až po U15 na žádném Mistroství a že můžu být jejich trenérem. Doufám, že všem ještě letos ukážeme. Statistiky na ČBF.

Snakes -Tachov 83:65

Druhý den jsme hráli zase s Tachovem a ten se výrazně zlepšil a my jsme měli největší problém ubránit pivota soupeře Kováře, který nám dal 28 bodů. Vůbec nám nefungoval obranný doskok. Po třech čtvrtinách na ukazateli bylo skore 57:52. Po důrazné domluvě, jsme soupeře zatlačili obranou po celém hřišti. Pochvalu zaslouží Karel B, který svou důraznou obranou vyburcoval spoluhráče a ti začali bránit tak, jak bych si to představoval po celou dobu zápasu. V poslední čtvrtině se dařilo v útoku Přemkovi 7 bodů, za celý zápas 13 bodů a Jardovi 6 bodů, za celý zápas 19 bodů. Statistiky na ČBF.

Tachov - Snakes 37:106

Dohrávané utkání s Tachovem jsme zvládli s přehledem. Příležitost dostali všichni hráči. Statistiky na ČBF.

Liberec - Snakes

Proti mistrům republiky jsme nezačali tak špatně jako v sobotu proti Litoměřicím.  V celém utkáni jsme si nedokázali v obraně poradit s Bobkem, který nám dal 24 bodů. Na druhou stranu chci pochválit Jardu, který na začátku utkání odvedl dobrou  obranu na Šíchovi, který nám dal za celé utkání 10 bodů. Jinak v celém utkání jsme hořeli v obraně jeden na jednoho a inkasovaných 82 bodů hovoří za vše. Tohle musíme do dalších zápasů zlepšit. Problém byl i ve ztrátách, kterých děláme pořád hodně. Docela se nám dařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Příkladem je daných 5 trojek. Statistiky na ČBF.

Litoměřice - Snakes

Po dlouhé cestě do Litoměřic jsme zápas nezačali dobře. Po první čtvrtce jsme prohrávali 7-19. Domácí na nás vyrukovali s celoplošnou obranou a se zdvojováním. My jsme měli největší problém dát koš. Ve druhé čtvrtině jsme se zlepšili a vyhráli jsme ji 24-15. Zápas ve druhé půlce byl celou dobu vyrovnaný a do koncovky jsme šli s mírným náskokem, který jsme uhájili v závěru proměněnými šestkami. Statistiky na ČBF.

Sokol pražský- Snakes 68-66 (16:8 37:35 48:48)

Po sobotním zápase jsem hráče nabádal, ke zlepšení obranného doskoku a ten byl zase hrůzostrašný. Pivot Filip Hauzer si pod našim košem dělal co chtěl. Zápas jsme špatně začali a po první čtvrtině jsme prohrávali 16-8. Potom jsme začali hrát agresivní obranu po celém hřišti a to na sokolíky platilo. V půlce zápasu jsme prohrávali o 2 body. Škoda že jsme ve druhé půlce zápasu, neproměnili pár nájezdů a nedařila se střelba z dálky. Dělali jsme i hloupé fauly a soupeř nás trestal šestkami. Dobrý zápas odehráli oba dva Matoušové i Jarda. V poslední sekundě zápasu jsme skóre upravili trojkou z půlky hřiště. Myslím si že tento zápas jsme měli vyhrát a jenom škoda že si Dominik udělal brzo 3 fauly a celou druhou čtvrtinu odseděl na lavičce a potom už se mu nevedlo jak v sobotu v Nymburku. Jsem zklamaný, ale doufám že se kluci nad sebou zamyslí a porážku jim vrátíme u nás doma. Statistiky hráčů na ČBF.

Nymburk-Snakes 81-66 (15:17 32:38 63:53)

Zápas jsme začali dobře a v půlce jsme vedli o 6 bodů. Největší problém jsme měli s obranným doskokem a ztrátami. Vůbec jsme neubránili pivota  soupeře Tomáše Mikysku. Ve třetí čtvrtině jsme udělali 14 ztrát a to rozhodlo. Prohráli jsme ji 13-31. Dohromady v zápase jsme měli kolem 26 ztrát a to je v takovém zápase hodně. Dobrý zápas odehráli Matouš Kurečka, Dominik, Karel i Jirka, ale škoda že neproměnil víc nájezdů pod koš. Nymburk se ukázal jako lepší družstvo a zaslouženě vyhrál. Statistiky hráčů na ČBF.

SNAKES - USK PRAHA 66-76 (17:23 33:46 51:62)

Soupeř přijel výborně připravený a dokazoval to hned od prvních minut. Vůbec jsme nedokázali ubránit hráče s číslem 5 Králíčka, který nám za první půlku zápasu nasázel 20 bodů a za celý zápas dal 34 bodů. Mrzí mě že ho nikdo s kluků co ho bránili nedokázal přibrzdit ve hře 1na1. Druhý nám dělal problémy Telecký, který nám dal 21 bodů i když jsem kluky nabádal že jsou to jejich nejlepší hráči. Po první půlce jsme prohrávali o 13 bodů. Do druhé půlky jsme vlítli výbornou agresivní obranou a náskok jsme stahovali a ve čtvrté minutě poslední čvrtiny jsme prohrávali o 1 bod. Škoda že jsme v tom momentě ze tří útoků nedali ani jeden koš. Rozhodčí  zapískali sporný faul Přemkovi a Telecký proměnil obě šestky a ještě jednu za mojí technickou chybu, kterou jsem dostal právem , ale pískání rozhodčích Čarneckého a Opršala bylo tragické. V útoku se prosadili Matouš Kurečka 21 bodů, Dominik 18 bodů a dobře ještě zahrál Kryštof, jak v obraně tak v útoku 8 bodů. Myslím si že to byl výborný zápas z obou stran a ke cti našeho družstva patří že jsme to po půlce ještě dokázali zdramatizovat.

SNAKES - SRŠNI PÍSEK 78-50 (21:18 35:35 52:43)

Sršni jsou finalisté MČR a ještě jsme je nikdy neporazili, tak jsme chtěli tuto sérii prolomit. První půlka zapasu byla vyrovnaná a na ukazateli svítilo 35-35. Třetí čtvrtku jsme vyhráli 17-8 a soupeři jsme se vzdálili. Poslední čtvrtinu jsme soupeře k ničemu nepustili dobrou obranou a vyhráli jsme ji 26-7. Dobrý zápas odehrál Lukáš, který dokázal ubránit nejlepšího hráče soupeře Hornata na 10 bodech a sám přidal 14 bodů. Výborně v útoku zahrál Matouš Kurečka 25 bodu. Prosadil se ještě Dominik 12 bodů. Byli jsme lepším družstvem a zaslouženě vyhráli.

Plzeň - Snakes 61-77 (18:13 34:36 49:59)

Plzeň- Snakes  61-77 (18:13 34:36 49:59)

V sobotu 24.1 jsme hráli zápas v Plzni. Věřil jsem, že když budeme hrát tak dobře, jako doma proti Liberci a Litoměřicím tak můžeme zvítězit. Nečekal nás slabý soupeř a podle toho vypadali první dvě čtvrtky. Plzeň hrála velmi tvrdě a my jsme se jí v tom vyrovnali a to bylo dobře. Po první půlce jsme vedli o dva body. V prvních dvou čtvrtinách jsem poslal na hřiště všech 11 nominovaných hráčů a pošetřil síly na druhou půlku zápasu. Nejvíc problémy nám dělal u soupeře rozehrávač, který zaznamenal 17 bodů.  Ve druhé půlce zápasu jsme zlepšili obranu a šli do rychlých protiútoků a náskok navyšovali až na konečných 61-77 pro nás. V útoku se nejvíce dařilo Jardovi 19 bodů, Jirkovi 13 bodů, Dominikovi 12 bodů, Lukášovi 9 bodů a 15 bodů zaznamenal Matouš Kurečka, kterého jsem si vyhlídl v Opavě a přišel nás posílit pro extraligu. Myslím si že do družstva zapadl jak herně, tak po lidské stránce skvěle a že ho kluci berou. Chtěl bych ještě poděkovat Karlovi Bednářovi (staršímu), který naplánoval celou cestu a všechny ostatní cesty co jsme už absolvovali a chtěl bych ho tímto zvolit manažerem družstva. Doufám že moji nabídku přijme.

SNAKES-LITOMĚŘICE 75-67 (12:14 34:37 60:53)

Po výborném sobotním zápase jsme se v neděli trápili s Litoměřicemi, které jsme v minulosti ještě neporazili ani na Mistrovství republiky 2014. Soupeř byl dirigovaný rozehrávačem Trusinou, který hrál výborně a my jsme dělali hloupé chyby (ztráty, kroky). Ve druhé čtvrtině jsme už prohrávali o 14 bodů a v tom momentě to vzal na sebe Dominik, který dal za poslední 3 minuty druhé čtvrtiny 10 bodů a v půlce byl výsledek 34-37 pro soupeře. Třetí čtvrtinu jsme odehráli výborně a vyhráli jsme ji o 10 bodů. Utkání jsme potom dovedli do vítězného konce. V útoku se prosadili: Dominik 18 bodů, Přemek 17, Jirka 12, Matouš 10, Karel 8. Špatnou obranu bych chtěl vytknout Přemkovi a Matoušovi na soupeřova rozehrávače Trusinu, který v utkání zaznamenal 20 bodů.

SNAKES - LIBEREC 65-60 (23:16 41:26 51:40)

Hned první zápas v extralize jsme přivítali doma mistra z Liberce. Zápas jsme rozehráli se základní pětkou Kryštof, Jirka, Lukáš, Přemek, Jarda. Začali jsme docela slušnou obranou a v útoku jsme se prosazovali rychlým protiútokem. Dobře jsme si poradili s agresivní obranou soupeře a s jejich zdvojováním. Po dvou čtvrtinách jsme si vypracovali náskok 15 bodů. Ve třetí a čtvrté čtvrtině Liberec přitvrdil obranu a náš náskok se snižoval. Vítězství jsme uhájili velkou bojovností. Jsem na družstvo hrdý, jak utkání zvládli. V útoku se nejvíce prosazovali: Přemek 20 bodů, Karel 11, Jirka 10. Za obranu bych pochválil Kryštofa a Honzu.

Snakes - Kroměříž 85:39

Snakes Ostrava - Kroměříž 85:39 (19:10 39:20 68:32)

S Kroměříží jsme potvrdili roli favorita a zlepšenou hrou ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme zápas dovedli do vítězného konce. Hodně minut na palubovce dostal o rok mladší Jakub Kotala (6 bodů) a určitě nezklamal. V útoku se nejvíce prosadili: Karel 18 bodů, Dominik 12 bodů, Přemek 11 bodů a Jirka 10 bodů.

Snakes - Brno 94:53

Snakes Ostrava - Brno 94:53 (20:9 51:20 73:36)

Domácí zápas proti Brnu byl rozhodující, jestli postoupíme nebo nepostoupíme do extraligy. Výborně se nám podařil vstup do utkání, kde jsme za první dvě čtvrtiny dostali 20 bodů a dali 51 bodů. Výborně zahráli všichni kluci a já jsem mohl dát prostor na hřišti všem dvanácti hráčům. V útoku se nejvíce prosadili: Přemek 18 bodů, Jarda a Jirka po 13 bodech, Honza 11 bodů.

Pardubice – Snakes 60:57

V Pardubicích jsme odehráli vyrovnaný zápas se špatnou koncovkou. Sekundu před koncem jsme dostali trojku a prohráli. V útoku se prosadil Dominik – 20 bodů.

Pelhřimov – Snakes 63:78

Zápas v Pelhřimově jsme odehráli výborně, jak v obraně, tak v útoku. Honza výborně ubránil nejlepšího střelce Noumerose. V útoku se prosazovali 4 hráči – Přemek 19 bodů, Dominik 19 bodů, Jarda 15 bodů a Lukáš 14 bodů.

Opava – Snakes 46:74

Opava podala dobrý výkon, ale my jsme utkání kontrolovali a zápas dovadli do vítězného konce. V útoku výborně zahrál Přemek – 26 bodů.

Prostějov – Snakes 45:75

V Prostějově jsme vyhráli s přehledem, ale výkonem jsme nepřesvědčili.

Snakes – NH Ostrava 77:62

V odvetě s NH jsme si dali pozor na ztráty a dobrou obranou jsme zápas vyhráli. Dobrou obranou na Patrika Kudryho se prezentoval Jaroslav Bednář a ještě přidal 18 bodů.

NH Ostrava – Snakes 61:58

Utkání jsme prohráli v poslední čtvrtině, kde jsme udělali 7 ztrát a soupeř nám dal jednoduché koše.

Brno – Snakes 67:61

V Brně jsme neubránili rozehrávače Vyroubala – 20 bodů. Špatně jsme hráli i v útoku, kde nám chyběl zraněný Dominik.

Kroměříž – Snakes 41:71

V Kroměříži jsme potvrdili roli favorita. Všichni nominovaní hráči dostali příležitost. V útoku se nejvíce prosazoval Karel Bednář – 20 bodů.

Snakes – Pelhřimov 51:63

V tomto utkání jsme se nevyrovnali s výškovou převahou soupeře. Špatný byl hlavně obranný doskok, kde nám chyběl Lukáš.

Snakes – Pardubice 78:44

Vítězství s Pardubicemi jsme vybojovali výbornou obranou. V zápase nám chyběli Lukáš, Jirka a Matouš.

Snakes – Prostějov 80:47

Utkání jsme zvládli s přehledem. Zahráli si všichni nominovaní hráči a každý z nich bodoval.

Snakes – Opava 72:45

Utkání s Opavou jsme rozhodli v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 26:7.