3. zápas Play-off: BA Sparta - Snakes Ostrava

Do Prahy jsme už vyjeli v 6:14 z Ostravy-Svinova, jelikož se zápas hrál už ve 12:00 hod. a na trati byly výluky. Po druhém zápase byli hráči upozorněni, že zápas na Spartě bude jiný a nebude mít takový hladký průběh jako první dva. A hráči se přesvědčili že to tak je a naše hra vázla od prvních sekund zápasu. Od začátku to byla Sparta která diktovala tempo zápasu a tak jsem se dostali pod tlak a tím jsme chybovali jak na běžícím páse. Hráči Sparty nás dokázali v obraně zatlačit, osobním presem nám znemožňovali rozehrát a těžko jsme se dostávali do střeleckých pozic. Dostali jsme se do vedení až dvě minuty před koncem první čtvrtiny. Ve druhé čtvrtině jsme Spartě ve skóre odskočili na poločasový rozdíl 15 bodů. O přestávce jsme si řekli, že od určených hráčů v obraně nesmíme odstupovat a v případě přebrání nesmíme nechat hráče samotné. Minutu před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli o 15 bodů a v té chvíli jsem po cloně na hráče s míčem dostali dvě trojky během dvou útoků po sobě od jednoho hráče! Na to ještě jsme ho v dalším útoky Sparty stihli faulovat a tak proměnil dva trestné hody - rozdíl skóre sedm bodů pro nás. Tento rozjezd sparty ukončil konec čtvrtiny. Po pauze jsme dokázali Spartě odskočit zpět na 15 bodů, dvě minuty před koncem zápasu jsme už vedli o 24 bodů, ale opět jsme dovolili jinému hráči dát dvě trojky. Konec jsme už udrželi v klidu a konečné skóre nakonec nevypovídá o bojovnosti a odhodlání hráčů Sparty získat vítězství na svou stranu a mít aspoň nějakou šanci ještě postoupit na MČR U14. Díky všem hráčům za pěkný zápas.

BA Sparta Praha - Snakes Ostrava  61:80 (13:17, 28:43, 46:53)

Statistiky zápasu

2. zápas Play-off: Snakes Ostrava - BA Sparta

V neděli jsme netradičně už začínali zápas v devět hodin, ale po pořádném rozcvičení jsme do druhého zápasu nastoupili v pozměněné sestavě: Radek, Alex, Adam, Koťa a Peťa, který po chvíli střídal pro bolesti pat. Průběh první čtvrtiny byl podobný jak v předchozím zápase, s tím rozdílem že soupeř už dal první body ve čtvrté minutě. První čtvrtinu jsme ukončili trestnými hody, které navýšili skóre na 21 bodů - 30:9. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili: Karel, Ciťák, Vojta, Kynďa a Aleš. Tato pětice nastoupila do čtvrtiny vlažně a pod vidinou včerejšího vítězství nebyla tolik agresivní a nechala si dávat lehké koše. Už v této čtvrtině si zahráli hráči kteří méně hrají a na hřiště se tolik nedostanou a tak aspoň se mohli přesvědčit kde je kvalita soupeře. Tuto čtvrtinu jsme prohráli o sedm bodů a v poločase bylo skóre 46:32. Po přestávce jsme se začali opět soustředit na zápas a ti co do teď spali se konečně probudili a začali hrát. Série se hraje na tři vítězné zápasy a tak za 14 dní se hraje další zápas(y) v Praze.

Snakes Ostrava - BA Sparta Praha  96:57 (30:9, 46:32, 76:42)

Statistky zápasu

1. zápas Play-off: Snakes Ostrava - BA Sparta

A začalo nám Play-off mladších žáků U14. Podle výsledků extraligové skupiny A jsme narazili na pražskou Spartu. Jelikož jsme byli ve skupině B lépe postavení, tak jsme vyřazovací boje začínali na domácí palubovce. Pro nás neznámý soupeř a tak taktika zněla: Nenechat soupeře "dýchat" a nedovolit mu lehce skórovat. S touto taktikou se odvíjel průběh zápasu, nastoupili jsme v nejsilnější sestavě: Karel, Alex, Kynďa, Adam a Koťa. Sice jsme úvodní rozkok prohráli, ale to bylo vše co jsme na začátku první čtvrtiny soupeři dovolili. Po prvním našem koši jsme soupeře osobně presovali a tak se nám dařilo získávat jednoduše balóny. Soupeře jsme hodně zaskočili a nevěděl si s naší obranou rady a náš náskok se rychle zvyšoval. Soupeři se podařilo dát své první body na konci šesté minuty, kdy na tabuli svítilo skóre 20:2. Do druhé čtvrtiny znovu nastoupil Kynďa se Ciťákem, Radkem, Dominem a Alešem. Na hře to bylo hned poznat, hra nebyla tolik agresivní a soupeř se začal více prosazovat a tak druhou čtvrtinu jsme prohráli v poměru 22:24. Do třetí čtvrtiny se vrátili hráči kteří zápas začínali a rozdíl ve skóre zápasu se opět začal navyšovat a tak do zápasu zasáhli všichni nominováni hráči.

Snakes Ostrava - BA Sparta Praha  89:55 (28:3, 50:27, 73:44)

Snakes Ostrava - BK Pardubice

V posledním zápase extraligy U14 jsme na domácí hřišti přivítali prvního z naší skupiny B, a to Pardubice. Další tým kterému máme co oplacet a tak vědomi si že si výhrou pojistíme druhé místo, naopak prohra nás může sesadit na třetí místo, protože v sobotu prohráli naši pronásledovatelé. Do zápasu jsme vlétli jak uragán a ve třetí minutě jsme už vedli o 7 bodů, po time-outu Pardubic jsme ještě náš náskok navýšili do konce čtvrtiny na 14 bodů. Začátek jsme si lepší snad nemohli představit a tak pod vidinou vedení a po změně pětice hráčů se druhá čtvrtina odvíjela opačným směrem. Po pěti minutách soupeř náskok snížil na rozdíl devíti bodů, v poločase už byl náskok pouze šest bodů. Ve třetí čtvrtině jsme rozdíl skóre navýšili na rozdíl devíti bodů ale Pardubicím se několikrát podařilo přiblížit na rozdíl 3 bodů. Po time-outu se do té doby nevýrazný Karlos začal prosazovat a z 18 bodů do konce třetí čtvrtiny dal 15 bodů. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili s náskokem 10 bodů a ten jsme dvě minuty před koncem podařilo navýšit na 16 bodů, ale Pardubicím se podařilo v posledních minutách snížit na konečných 11 bodů i díky našim zbytečným chybám.

Snakes Ostrava - BK Pardubice  69:58 (25:11 31:25 58:48)

Statistika zapasu

Snakes Ostrava - BA Nymburk

Poprvé v této sezóně jsme do zápasu nastoupili v plném počtu. Další odveta v extralize U14 a první na domácí palubovce jsme přivítali Nymburk. Družstvu Nymburku jsme měli co vracet, když jsme v Nymburku prohráli o pět bodů a tak ještě v plné síle jsme začali zápas opatrně. Vědomi si síly soupeře, který přijel oslaben o jednoho hráče ze "základní sestavy", jsme se ze začátku s Nymburkem "oťukávali" a nikdo z hráčů se nepouštěl do bezhlavých akcí, ale zase jsme neplnili co jsme si před zápasem řekli. Ke konci čtvrtiny jsme soupeři odskočili na rozdíl 6 bodů. Druhá čtvrtina se podobala té první a tak v poločasu jsme vedli o šest bodů. Na začátku třetí čtvrtiny jsme soupeři odskočili na rozdíl 14 bodů a náskok jsme si udrželi do konce čtvrtiny. Ve čtvrté čtvrtině padl koš až ve třetí minutě a to z rukou hostí, my jsme dokázali skórovat až ve čtvrté minutě!!! Rázem byl rozdíl jedenácti bodů a ten jsme si do konce zápasu udrželi. Touto výhrou jsme si zajistili nejhůře čtvrté místo, protože Brno prohrálo v Prostějově.

Snakes Ostrava - BA Nymburk  61:50 (17:13 30:24 50:36)

BK Žďár nad Sázavou - Snakes Ostrava

Po sobotní výhře jsme v neděli hráli ve Žďáru nad Sázavou. Zápas začínal až v 10:45 hod., tak jsme se ráno mohli prospat, po tom kdy jsem přijeli na ubytovnu do Žďáru v sobotu před 22 hodinou. Před naším zápasem hráli holky z Basketu Ostrava a jelikož se zápas prodlužoval tak náš začátek zápasu byl až 11:20 hod. Zápas jsme začali jak v Brně a tak jsme si za první čtvrtinu vytvořili čtyřbodový náskok. Do poločasu se náš náskok podařilo natáhnout na dvanáct bodů. Dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny jsme už vedli o osmnáct bodů, ale domácí náš náskok šesti body v řadě snížili na dvanáct bodů. To jsme netušili, že to byl začátek našeho konce. Když jsme nastoupili do čtvrté čtvrtiny, tak jsme nenavázali na náš výkon a kupili jsme chybu za chybou, dělali jsme kroky, přihrávky jsme házeli při nejlepším do autu, při nejhorším soupeři do rukou a ten zakončoval dvojtakty sám na nikoho. K tomu jsme přidali nesmyslné střely trojek, místo toho aby jsme šli sami blíže ke koši, tak jsme se vrátili za trojku a střela ani nedoletěla k obroučce, tak podobně v dalším útoku 11 sekund před koncem útoku, místo aby jsme najeli do šestky tak střílíme další trojku která opět nedoletí ani k oboručce a navíc nám nejpomalejší hráč domácích po této střele dá sám dvojtakt...
Náš herní výpadek - prvních pět minut čtvrté čtvrtiny bylo 13:0 pro domácí !!! + 6 bodů v řadě ke konci třetí čtvrtiny = 19:0 pro domácí, nás v té chvíli zarazil a těžko jsme se v té chvíli prosazovali. Během čtvrtiny domácí odskočili na rozdíl čtyř bodů a těžko jsme dávali koše, ale i tak se nám podařilo 10 sekund před koncem získat balón, po tom co jsme se částečně vzpamatovali a začali opět bránit jak na začátku zápasu. Po timeoutu jsme vyhazovali z boku hřiště a čekali jsme fauly domácích, jelikož měli teprve 3 týmové fauly. To se taky stalo a opět po vyhození z boku se nám podařilo dostat do šestky a vystřelit na koš, ale balón poskakoval po obruči a poté co zahoukala siréna, tak balón nepropadl košem.

Utkání jsme si prohráli sami a tentokráte nás náš výpadek už vítězství stál...

BK Žďár nad Sázavou - Snakes Ostrava  68:66 (13:17, 27:39, 55:43)

SAM BŠM Brno - Snakes Ostrava

K první odvetě Extraligy U14 jsme odcestovali do jihomoravské metropole a to do Brna. Po předchozím domácím dvouminutovém herním výpadku jsme čekali dost těžký zápas. K nemocnému Adamovi, Marcelovi a zraněnému Peťovi se v pátek před zápasem omluvil Filip a v sobotu se omlouvali Hasan s Vojtou, takže jsme do Brna odjeli v 10 hráčích. Přes týden jsme si udělali videorozbor posledních zápasů a tak instruováni jak máme soupeře bránit a na co si dávat pozor, jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě: Karlos, Alex, Domino, Kynďa a Koťa. Začátek zápasu jsme chytli jak se patří a byli jsme v útoku běhaví a v obraně agresivní po celém hřišti. Po první čtvrtině jsme si vytvořili pětibodový náskok a tak jsme nastoupili do další čtvrtiny v sestavě: Radek, Ciťák, Piotr, Kynďa a Aleš. Hráči pokračovali ve výkonu který "nastavila" první pětice a ještě když hráči vycítili možnost zdvojování na útočné půlce které nám vycházelo a hráči Brna nám několik balónu hodili rovnou do ruk, tak jsme náskok pomalu navyšovali na poločasový dvanácti bodový rozdíl. Do třetí čtvrtiny opět nastoupil brněnský Vyroubal a očekávali jsme stíhací jízdu domácích, ale k Vyroubalovi se nikdo nepřidal a tak pomalu jsme navyšovali náskok. Během čtvrté čtvrtiny se Vyroubal vyfauloval, rozdíl skóre v tu chvíli byl 16 bodů v náš prospěch a v tu chvíli jsme byli klidnější a mohl si zahrát i Lukáš. Podali jsme výkon, který máme podávat každý zápas a kdyby jsme takhle hráli dříve, tak se nemusíme obávat o výsledky zápasů. Vezměme si z tohodle zápasu ponaučení a hrajme takhle pořád a ještě pokud to půjde i lépe, a to jsme hráli v devíti hráčích...

SAM BŠM Brno - Snakes Ostrava  55:76 (12:17, 37:25, 40:57)

Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno

V neděli nás čekal podobný soupeř, ale už známý z loňské předkvalifikace. Zápas jsme rozehráli tak jak jsme dobře odehráli sobotní poslední čtvrtinu a vytvořili jsme si sedmi bodový náskok. Do poločasu jsme náš náskok ještě navýšili, ale během třetí čtvrtiny jsme dovolili soupeři náskok snížit na 8 bodů. Po přestávce jsme soupeři opět odskočili na rozdíl 10 bodů a dařilo se nám náskok udržovat až do 8 minuty. Poté Brno začalo hrát rychleji a agresivněji a na to my jsme zareagovali ztrátami a nepřesnou střelbou. Brno dalo 6 bodů a my jsme hodně znervózněli, nedokázali jsme bránit tak jak se nám to dařilo první tři čtvrtiny, nedokázali jsme dát koš. 24 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny jsem ještě nechali vystřelit trojku hráče, který do té chvíle nám už dal dvě trojky ze čtyř střel. Podařilo se nám vyvézt balón na útočnou polovinu hřiště a tam jsme do konce čtvrtiny udrželi svůj jednobový náskok. Tento dvouminutový výpadek jsme už několikrát zažili a tentokráte jsme ještě dokázali výhru udržet.

Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno  59:58 (15:8, 35:22, 48:40)

Snakes Ostrava - BK Žďár nad Sázavou

V rozlosování na první domácí zápas v extralize U14 nám připadl Žďár nad Sázavou. Pro nás neznámé družstvo a podle výsledku jsme mohli očekávát vyrovnaný zápas. Podle toho taky vypadal vývoj zápasu, po vyrovnaném poločase se družstva nedostaly do více než 4 bodového náskoku. Po poločasové ztrátě 2 bodů se nám podařilo dát 4 body v řadě a najednou jsme se zastavili a dovolili jsme soupeři utéct na rozdíl 8 bodů. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili v největší síle a šnůrou 11 bodů jsme otočili skóre v náš prospěch. Soupeři se v té chvíli podařilo dát trojku (druhou v zápase), ale to nás nezaskočilo. Ještě jsme přidali další body a 7 sekund do konce zápasu jsme vyhazovali z autu po našem timeoutu. Během timeoutu jsme si nakreslili co zahrajeme a nad očekávání nám tato akce vyšla a zápas jsme ukončili košem zároveň se sirénou.

Snakes Ostrava - BK Žďár nad Sázavou  62:54 (21:21, 35:37, 43:49)

Statistiky zápasů

BA Nymburk - Snakes Ostrava

Po zápase v Pardubicích jsme přejeli do Nymburku. V neděli ráno jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme ještě nehráli a měli jsme pouze informace co od hráčů soupeře můžeme čekat. Náš nesoustředěný vstup do zápasu naznačil, jak jsme se před zápasem připravili a tak se odehrával celý zápas. V zápase jsme nedokázali plnit pokyny, které jsme si před zápasem řekli a nedokázali jsme je plnit ani po timeoutu, kdy byly znovu důrazně opakovány. Naše hra byla chvíli hra dvou hráčů proti pěti, v obraně si s námi soupeř pohrával jak s minižáky. Ve třetí čtvrtině soupeř odskočil na rozdíl šesti bodů, pak jsme postupně vymazali náskok domácích. To nás vždy stojí spoustu sil a už pak nedokážeme soupeři odskočit a vytvořit si náskok. Půl minuty před koncem zápasu jsme prohrávali o 3 body, po time outu domácích, kdy hráči Nymburku vyhazovali na naší polovině, jsme se připravili o výhru naší nedisciplinovaností a tím i o výhodu do odvety.

BA Nymburk  - Snakes Ostrava  61:56 (12:12, 28:29, 48:42)

BK Pardubice - Snakes Ostrava

K prvnímu zápasu extraligy U14 jsme zavítali k soupeři, se kterým jsme se nejvícekrát utkali a to jak na národním finále nebo na mistrovství republiky, a to do Pardubic. Vzájemná bilance dosavadních utkání byla 2:2 a tím se očekával další pěkný zápas. I když soupeře známe, před zápasem byli hráči upozorněni na klíčové hráče Pardubic, i tak jsme zaspali začátek utkání a necháme dávat soupeře lehké koše a my je pro klid ještě u toho faulujeme. Takže soupeř dal první koše pokaždé z faulem (9 bodů z 11). V poslední minutě první čtvrtiny nás postihnul "Black out" a tento výpadek soustředění, soupeř využil 7 body, v době kdy jsme prohrávali o 3 body byl konec čtvrtiny najednou o 10 bodů. V další čtvrtině jsme dokázali během 3 minut stáhnout skóre na rozdíl jednoho bodu a následně jsme v 5 minutě šli i do vedení. Obrana byla místy hluchá, protože netušíme co se na hřišti děje s balónem a tím jsme nechali spoluhráče na holičkách. Po poločasové remíze nám soupeř odskočil na rozdíl 6 bodů ale svou bojovností jsme dokázali ve čtvrté čtvrtině stáhnout náskok. Tři minuty před koncem zápasu jsme vymazali náskok soupeře, ale svými chybami jsme opět soupeři dovolili odskočit na rozdíl 7 bodů. Nakonec jsme dokázali výsledek stáhnout na konečným 5 bodů. Jen kdyby náš výkon nebyl jak horská dráha - chvíli dobrý výkon a chvílemi výpadky v obraně a soustředění, kdy jsme dělali minižákovské chyby, mohl zápas dopadnout lépe.

BK Pardubice - Snakes Ostrava  78:73 (27:17, 42:42, 57:53)

TJ Slavia Kroměříž - Snakes Ostrava

Na poslední zápas v tomto roce a náš poslední ve skupině D, jsme zavítali k poslednímu družstvu v tabulce, a to na Slavii Kroměříž. Sice jsme prohráli rozkok a dostali jsme tím lehce úvodní koš zápasu, ale to bylo ze strany domácích vše. V tomto zápase bodovali všichni hráči a tak když jsme v každé čtvrtině dali minimálně 21 bodů bylo to jen otázkou na jakém čísle se skóre zastaví. Zase jsme měli na konci zápasu výpadek a dovolili nechat dát soupeře 9 bodů!!!

TJ Slavia Kroměříž - Snakes Ostrava  36:106 (9:38, 18:60, 20:81)

Orli Prostějov - Snakes Ostrava

Na zápas jsme odjížděli bez Alexe, Piotra a Vojty, ale zato s navrátilcem Hasanem, přesto jsme na zápas odjížděli s velkou touhou po vítězství. Při rozcvičování na zápas jsme zjistili, že domácí jsou bez tří hlavních hráčů a podle toho vypadal průběh zápasu. Je to škoda, protože jsme si chtěli ověřit jak budeme hrát proti hráčům vyšším než jsme my. Po první čtvrtině jsme už vedli o 15 bodů. Svůj náskok jsme pomalu navyšovali na konečných 31 bodů. Jen jsme ve třetí a čtvrté čtvrtině nedokázali dát více než 12 bodů!!! Tímto vítězstvím jsme si zajistili postup s jednou prohrou, protože i Opavě se podařilo v Olomouci vyhrát.

Orli Prostějov - Snakes Ostrava  31:62 (10:25, 14:40, 24:52)

Snakes Ostrava - SK UP BCM Olomouc

V neděli na domácí hřišti jsme hostili hráče z Olomouce, družstvo které se průběžně umístilo na třetím místě tabulky skupiny D. Zápas jsme začali ve velkém tempu a byli jsme to my kdo udával tempo zápasu. Konečně jsme jsme v zápase zužitkovali natrénovanou obranu a v útoku jsme využívali chyb a volných míst v obraně soupeře. Tímto jsme pomalu navyšovali náskok a dokázali jsme využít, že soupeř přijel v malém počtu střídajících hráčů. Tři a půl čtvrtiny jsme hráli rychlý basket a v obraně jsme dokázali soupeře přibrzdit. První čtyři a půl minuty ve čtvrté čtvrtině nám soupeř nedokázal dát bod, zato jsme soupeři nasázeli 12 bodů. Najednou se situace otočila a do konce zápasu jsme neproměnili žádný střelecký pokus!!! Hráči z Olomouce využili našeho zaváhání a poslední čtvrtinu vyhráli 13:12. Těchto "black outů" se musíme vyvarovat, protože nás to v jiných zápasech může stát vítězství.

Snakes Ostrava - SK UP BCM Olomouc  95:56 (31:14, 59:29, 83:43)

Stratistky zápasu

Snakes Ostrava - BC Nový Jičín

V dalším domacím zápase jsme hostili družstvo z Nového Jičína. Zápas se od začátku vyjíjel podle papírových předpokladů, soupeř nám za první čtvrtinu nastřílel 4 body a do poločasové přestávky celkem 11 bodů. Pod vidinou velkého vedení jsme polevili a hráči z Nového Jičína nám za třetí čtvrtinu nastříleli o tři body více než za první poločas. Tím se soupeř dostal do tempa a v poslední čtvrtině přidal dalších 19 bodů. V zápase si zahráli všichni nominovaní hráči ale výkon střídajících hráčů neodpovídal jejich možnostem a nasazení odpovídalo jejich přístupu k zápase, kdy je zápas rozhodnutý tak přece nemusíme hrát naplno.

Snakes Ostrava - BC Nový Jičín  74:85 (25:4, 55:11, 72:25)

Gymnázium Hladnov - Snakes Ostrava

Po sobotním střeleckém výbuchu v Opavě jsme v neděli zavítali na Hladnov, což je další adept na postup do Extraligy U14. Zápas byl opakem sobotního, kdy jsem na soupeře tlačili od začátku zápasu a sbírali jsme soupeři balón za balónem. Dostávali jsme se do šancí, které jsme tentokráte proměňovali. Soupeř tentokráte nastoupil bez čtyř klíčových hráčů a na hře soupeře to bylo znát. Za první čtvrtinu jsme dali více bodů jak v Opavě za celý zápas a tak po první čtvrtině jsme vedli o 24 bodů. V další ch čtvrtinách jsme náskok postupně navyšovali.

Gymnázium Hladnov - Snakes Ostrava  50:103 (8:32, 18:55, 27:83)

BK Opava - Snakes Ostrava

Tak to se nám nesnilo ani v tom nejhorším snu, že po 3 sezónách předvedeme nejhorší zápas který jsme kdy sehráli. Hráli jsme už nějaké špatné zápasy kdy jsme kazili co se dalo, ale k tomuhle se přidalo i neproměňování těch největších šancí co jsme si v zápase dovedli vytvořit. Do zápasu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě která se dá poskládat - Koťa, Kynďa, Adam, Alex, Karel. Možná tím jsme spoléhali na hřišti na ostatní a já se s nimi "svezu", nás potopilo a od začátku zápasu jsem se dostali do postavení, kdy jsme během 19 minut zápasu pouze dotahovali. V poslední minutě druhé čtvrtiny se nám podařilo odskočit na rozdíl 4 bodů ale vzápětí jsme 3 body obdrželi a poločasový stav bylo jednobodé vedení v náš prospěch našeho trápení. Každý už čekal že se se z toho trápení pomalu zdviháme, ale to nejhorší ještě neskončilo. Ve třetí čtvrtině jsme dali pouhé 3body !!! ale naštěstí pro nás nám soupeř dal za tuhle čtvrtinu 7 bodů. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali "jen" o 3 body. Na začátku čtvrté čtvrtiny se nám opět střelecky nedařilo a tak jsme další koš dali až ve třetí minutě, kdy už jsme prohrávali o sedm bodů. V té chvíli se nám podařila šnůra 8 bodů a dostali jsme se do jednobodového vedení.  V tuto chvíli jsme se opět zasekli a do konce zápasu jsme nedokázali dostat balón do koše. Soupeř využil naší nemohoucnosti a do konce nám přidal 9 bodů na které jsme nedokázali reagovat. Obdržet za zápas 37 bodů je krásné, ale ne určitě za podmínky kdy za zápas dáme 29 bodů. I to k basketu patří, ale když nedokážeme si na hřišti pomoct, nemáme pak moc na vybranou. Když si spočítáme, že jsme prohráli o 8 bodů a v zápase jsme neproměnili minimálně 6 dvojtaktů kdy jsme jeli sami na koš (nikým nebráněni, nejbližší obránce při nájezdu do koše byl na trojce), tak jen stačilo proměnit 5 pokusů a mohlli jsme pomýšlet na výhru. Někteří na hřišti byli "bez duše", nebojovali, někteří se "schovávali" a když se jsme se rozhodli hrát na koš tak jsme v tom spoluhráče nechali samotného...

Celková naše střelba z pole se sotva vyšplhala na 14% !!! (celkem 65/9). Byl to opravdu nejhorší výkon, který jsme kdy podali. Vezměme si z tohoto zápasu velké ponaučení...

BK Opava - Snakes Ostrava  37:29 (12:7, 17:18, 24:21)

BK NH Ostrava - Snakes Ostrava

Hned následující den nám začaly odvety a ani ne 17 hodin po skončení předchozího zápasu jsem nastupovali na palubovce NH Ostrava k první odvetě naší skupiny D žákovské ligy. S vědomím, že jsme včera soupeře přehráli o 40 bodů nás soupeř zaskočil osobním presem po celém hřišti a nedovolil nám skoro přejít půlicí čáru. Zaskočení touto obranou jsme si chvíli nevěděli rady a tak jsem do 5 minuty první čtrtiny prohrávali. Nakonec jsme začali hrát svoji hru a obranu soupeře jsme začali přehrávat. V druhé čtvrtině se soupeř držel na dostřel a pořád jsme nedokázali výrazně soupeři odskočita a tak jsme v poločase vedli o 10 bodů. Na začátku 3. čtvrtiny jsme konečně pořádně zabrali  a odskočili jsme na rozdíl 20 bodů. Tento průběh měla i 4. čtvrtina a tak konečný rozdíl ve skóre byl plus 38 bodů v náš prospěch.

BK NH Ostrava - Snakes Ostrava  40:78 (12:18, 26:36, 33:55)

Snakes Ostrava - BK NH Ostrava

V dalším zápase jsme na domácí palubovce přivítali dalšího městského rivala a to NH Ostrava. Družstvo hostů je převážně tvořeno mladšími šikovnými hráči a to se podepisuje na jejich výkonech. Začali jsme zápas pozvolna a postupně jak jsme se dostávali do tempa, jsme náskok pomalu navyšovali. V každé čtvrtině jsme dosáhli minimálně 20 bodů oproti soupeřovým 13. V zápase si zahráli všichni nominovani hráči.

Snakes Ostrava - BK NH Ostrava  88:46 (25:10, 45:20, 67:33)

Snakes Ostrava - Orli Prostějov

V dalším zápase nás čekal neznámý soupeř Orli Prostějov. Podle výsledků soupeře jsme čekali těžké utkání, protože Prostějov byl před zápasem druhý v tabulce. Tato skutečnost ješte potvrdil soupeřův sobotní zápas s NH Ostrava který porazili o 50 bodů. Do zápasu jsme nastoupili s taktikou nedovolit hrát soupeři jejich dobře nacvičené protiútoky. Prostějov dorazil bez své velké opory Pelikána Matouše, což byla pro nás škoda, mohli jsme se s dobrým soupeřem lépe porovnat. Po první čtvrtině jsme odskočili na rozdíl 10 bodů a dařilo se nám prosazovat i pod košem. Soupeř odpovídal dobrou střelbou z delší vzdálenosti.

Snakes Ostrava - Orli Prostějov  84:51 (22:112, 42:23, 63:32)

Statistiky zápsu

Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž

Dalším soupeřem na domácí palubovce byli hráči Kroměříže. S tímto družstvem jsme měli možnost hrát na zářijovém Ostrava CUPu a tak jsme věděli co od soupeře očekávat. Neočekávali jsme ale že v družstvu se může objevit hráč který basket umí a chvíli jsme se rozkoukávali. Začali jsme hrát na plno a soupeři sázeli jeden koš za druhým. V první čtvrtině jsme dali 35 bodů což je pěkné. V dalších čtvrtinách jsme náskok navyšovali a tím se zrodila naše zatím nejvyšší výhra a první "stovka".

Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž  117:45 (35:8, 65:14, 93:28)

BC Nový Jičín - Snakes Ostrava

Na nedělní zápas jsme nemuseli cestovat daleko, zajeli jsme si zahrát do Nového Jičína. Družstvo je převážně tvořeno mladšími hráči a tak si všichni zahráli. Nástup do zápasu byl pozvolný a tak náš náskok se začal výrazně tvořit až ve druhé čtvrtině. Ve třetí čtvrtině nám domácím dali pouze 2 body a náš náskok narostl na 53 bodů. V poslední minutě zápasu jsme nepochopitelně dovolili domácím 5 bodů v řadě!!! což v jiném zápase by nás mohlo stát vítězství.

Na tomto zápase jsem se mohl přesvědčit že někteří hráči MAJÍ POŘÁD CO DOHÁNĚT A PILOVAT - jak obranu, tak dribling, přihrávky, apod.

BC Nový Jičín - Snakes Ostrava  94:40 (11:29, 21:57, 23:76)

SK UP BCM Olomouc - Snakes Ostrava

Na první výjezd v této sezóně jsme zamířili do Olomouce. Se soupeřem jsme se potkali v dubnu na turnaji Easter Tournament Ostrava 2014 kde jsme soupeře porazili. O soupeři jsme pořád měli málo informací a tak s taktikou nenechat soupeře lehce rozehrávat jsme nastoupili do zápasu. Naše snažení se rozhodla bojkotovat světelná tabule, která neměřila čas a každou chvíli bylo přerušováno utkáni. Tím jsme se nenechali vyvézt z tempa a soupeře jsme bránili a sbírali jejich přihrávky. Tím jsme domácím "dovolili" dát za první čtvrtinu 6 bodů. Domácí jsme po celé utkání přehrávali a každou další čtvrtinou navyšovali náskok. Konečný výsledek hovoří za vše.

SK UP BCM Olomouc - Snakes Ostrava  34:72 (20:6, 20:41, 23:59)

Snakes Ostrava - BK Opava

V druhém zápase žákovské ligy jsme narazili na družstvo Opavy. Účastník posledního mistrovství ČR U13 přijel bez opor týmu a tak podle toho vypadal začátek zápasu. Hned na úvod jsme využívali rychlé protiútoky a tím jsme soupeře zaskočili. Opaváci si s naším útokem nevěděli rady a my jsme navyšovali skóre. Po první čtvrtině kdy jsme vedli 28:9 jsme přidali v další čtvrtině 20 bodů a náskok byl v tu chvíli 33 bodů. Ve třetí čtvrtině nás postihl herní výpadek, kdy jsme za čtvrtinu dali pouze 10 bodů!!! V poslední čtvrtině jsme opět zabrali a tak jsme Opavu porazili 78:33.

Snakes Ostrava - BK Opava  78:32 (28:9, 48:15, 58:22)

Snakes Ostrava - Gymnázium Hladnov

V této sezóně se pro nás mění herní systém a uvidíme jak nám to bude vyhovovat. S vědomím že nás v sobotu čeká jeden zápas a v neděli druhý je příjemné ale taky hodně zrádné, víme jak nám nevyhovovaly zápasy ráno okolo 9 hod. První zápas v žákovské lize U14 nás čekal "doma" proti velkému rivalovi z Hladnova. S Hladnovem jsme se už odehráli hodně utkání a výsledek se nikdy dopředu nedal odhadnout. Během čtrtečního tréninku si Adam zvrtnul kotník a když Kynďa celý týden netrénoval tak co by jsme dali za lehčího soupeře.

Hladnov přijel ve stejné sestavě v jaké jsme proti sobě v předchozích zápasech nastupovali. Během první čtrvtiny jsme se s Hladnovem "oťukávali" a tak první čtrtina skončila o 3 body v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili s další pětkou a náš náskok se začal navyšovat. Začali jsme hrát rychlé protiútoky na které soupeř nenašel odpověď a tak jsme v poločase vedli o 20 bodů. V dalších čtrtinách jsme skóre navýšili až na konečných 36 bodů. První náš zápas jsme zvládli a tím jsme zahájili útok na postup do extraligy.

Snakes Ostrava - Gymnázium Hladnov  93:57 (17:14, 42:22, 67:40)