42. „basketbalový“ týden

V tomto týdnu se díky opatřením proti šíření koronaviru neodehrálo v KNBL žádné utkání, zato Honza Veselý měl napilno, stejně jako Jarda Bohačík.

Turecko - Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul

Ve 3. kole Euroligy na sebe narazili velcí rivalové, Fenerbahce a CSKA. Utkání bylo napínavé až do posledních okamžiků. Bohužel chybělo trochu štěstíčka, když Fenerbahce prohrálo v prodloužení 77:78. Velkou zásluhu na tom měl hráč CSKA Will Clyburn, který byl k nezastavení a zatížil konto domácích 26 body. Honza strávil na hřišti 35 a půl minuty, v průběhu kterých zaznamenal 11 bodů (7/4 za 2 body, 4/3 TH, 7 doskoků, 2 asistence, 2 zisky). Výhodu domácího hřiště mělo Fenerbahce i ve čtvrtek v rámci 4. kola proti Bayernu Mnichov. Do utkání nastupovali hráči Fenerbahce jako jednoznační favorité a už od první minuty to bylo znát. Fenerbahce Bayern válcovalo a po 1. čtvrtině byl stav 28:9, poločas 45:25. Bohužel se ukázalo, jak je důležité soupeře „zaříznout“ a nedát mu šanci. Do 3. čtvrtiny nastoupilo Fenerbahce velice vlažně a soupeře podcenilo. Bayern toho využil a utkání otočil tak, že druhý poločas vyhrál 50:26 a celé utkání 75:71. Výkon většiny hráčů Fenerbahce byl přímo katastrofální, až na Honzu a Nando de Cola, který zaznamenal 18 bodů. Suverénně nejlepším hráče celého zápasu a skoro i MVP 4. kola, byl Honza Veselý, který v průběhu skoro 32 minut zatížil konto soupeře 25 body (14/12 za 2 body, 2/1 TH, 8 doskoků, 2 asistence) a dosáhl užitečnosti 33!!! O 4 body jej bohužel předstihl Sergio Rodriguez z Armani Milán.

Francie – Jaromír Bohačík, SIG Štrasburk

Náročný program měl i Štrasburk s naším Jardou Bohačíkem, který odehrál 2 utkání francouzské ligy. Nejdříve doma proti Limoges, ve kterém Štrasburk prohrál 74:66. Jarda odehrál téměř 23 minut, bohužel se střelecky neprosadil. Ve druhém utkání na palubovce se Štrasburku opět nedařilo a prohrál 89:80. Jarda nastupoval opět z lavičky. Za 20 minut na hřišti zaznamenal 5 bodů (6/1 za 2 body, 2/1 za 3 body).

41 „basketbalový“ týden

Tento týden se v KNBL hrála poslední utkání před minimálně 14-ti denní pauzou. Covid-19 je neúprosný smile.

Turecko – Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul

Ve 2. kole Euroligy na sebe narazili věční istanbulští rivalové Efes a Fenerbahce. Díky zlepšenému výkonu ve 2. poločase Fenerbahce zvítězilo 80:71. Honza nastoupil opět v základní pětce, za 32 minut dosáhnul na double-double za 13 bodů (11/5 za 2 body, 4/3 TH). K tomu ještě přidal 10 doskoků, 3 asistence a 1 zisk. V neděli je čekalo celkem procházkové utkání, na domácí palubovce, proti Lokman Hekim Fethiye Bld. Výsledek byl jednoznačný 113:74. Honza v utkání zaznamenal 10 bodů.

SIG Štrasburk hrál na domácí palubovce proti družstvu z Orleáns, které porazil 97:91. Jarda Bohačík přispěl k vítězství 3 body, když proměnil jednu trojku a přidal 2 doskoky. Na hřiště šel z lavičky a ve hře pobyl 20 minut.

Česká republika – Kooperativa NBL

BK Opava

V neděli 11.10.2020 se hrálo utkání 8. kola v Hradci Králové mezi domácími Sokoly a Opavou. Hostující tým z Moravy zvítězil bez větších problémů 69:101. Nejlepším střelcem utkání byl opavský Jakub Šiřina s 27 body. Martin Gniadek nastřílel 18 bodů (4/3 za 2 body, 8/4 za 3 body, k tomu přidal 8 doskoků a 1 asistenci. Prosadil se i další naši odchovanci. Slavík zaznamenal 11 bodů, Zbránek 3 body, Robenek a Bukovjan po 2 bodech.

GEOSAN Kolín

Teprve své druhé utkání v soutěži odehrál GEOSAN Kolín, který celkem překvapivě zvítězil na půdě trápících se Svitav 89:79. Adam Číž odehrál něco přes 36 minut, v průběhu kterých dal 4 body (1/1 za 2 body, 0/7 trojky, 2/2 TH), 4 doskoky, 5 asistencí a 1 zisk. Nikdo z našich odchovanců (Dragoun, Bujnoch) do utkání nezasáhl.

BK NH Ostrava

V karanténě.

40. „basketbalový“ týden

Honza Veselý naskočil v tomto týdnu do tradičního dvouzápasového cyklu. Ve čtvrtek či pátek Euroliga, o víkendu turecká liga. Ve čtvrtek Fenerbahce přivítalo na domácí palubovce srbskou Crvenou Zvezdu. Utkání se odehrálo bez diváků, nicméně na výkonu Fenerbahce to nebylo nějak znát. Bez větších problémů Fenerbahce zvítězilo 77:63. Honza nastoupil v základní pětce. Na hřišti strávil 26 minut, zaznamenal 8 bodů, 8 doskoků, 2 asistence a 2 zisky. V neděli byla na programu turecká liga a derby s místním Besiktasem. Fenerbahce zvítězilo na půdě Istanbulského rivala 83:74, Honza zaznamenal 9 bodů.

Francie - Jaromír Bohačík, SIG Štrasburk

Tentokrát z lavičky nastoupil Jarda Bohačík proti domácímu Chalonu. Na rozdíl od prvního utkání se Štrasburku dařilo lépe a zvítězil 76:54. Jarda odehrál necelých 23 minut, během kterých nastřílel 7 bodů a 3x doskočil v obraně.

Česká republika - Kooperativa NBL

BK Opava

V 6. kole Kooperativy NBL se hrála jen dvě utkání. Jedním z nich byl souboj Opavy, na domácí palubovce, proti Basketu Brno. Ani v tomto utkání Opava nezaváhal a snadno si s Brnem poradila 93:71. Nejlepším střelcem utkání byl Filip Zbránek s 23 body (5 trojek, TH 4/4). Kuba Slavík nastřílel 10 bodů a přidal 7 doskoků. Dařilo se i dalším našim odchovancům: Martin Gniadek - 9 bodů, 3 doskoky, 2 asistence, Jiří Štěpánek - 5 bodů a 4 doskoky, Lukáš Bukovjan - 2 body a 3 doskoky. Příležitost dostal i Adam Robenek s Honzou Mičkou, bohužel se bodově neprosadili.

Druhým utkáním 6. kola byl souboj domácí Nové huti proti Olomoucku. NH Ostrava hrající v dobré pohodě, porazilo Olomoucko 88:74. Z našich odchovanců dostal necelých 14 minut Tomáš Havlík, který zaznamenal 2 body a 1 doskok.

BK Olomoucko

Své utkání v Ostravě prohrálo 74:88. Radek Kouřil za 25 minut na hřišti zaznamenal 12 bodů (2 trojky, 2 doskoky, 2 asistence a 2 zisky). Více se dařilo Lukáši Palyzovi, který byl nejlepším střelcem utkání s 31 body (6 trojek, TH 7/7, 8 doskoků, 3 zisky, užitečnost 35).

Zajímavost týdne

Svou profesionální kariéru „rozjel“ ostravský basketbalista Adam Urbánek, který získal své první angažmá v KNBL v týmu BC Kolín. V týmu se sejde s naším odchovancem, Adamem Čížem.

38. - 39. „basketbalový“ týden (14. - 27.9.2020)

Jan Veselý – Fenerbahce Istanbul
V Turecku se hrálo až na konci 39. týdne. Fenerbahce nastoupilo na domácí palubovce proti OGM Ormanspor. Honza Veselý nastoupil v základní pětce, během utkání zaznamenal 5 bodů. V průběhu utkání odstoupil pro zranění kotníku, které by ale nemělo být vážné. Fenerbahce zvítězilo 105:72. Odkaz na fotky ze zápasu.

Jaromín Bohačík – SIG Štrasburk
Jarda Bohačík zahájil sezónu na palubovce Le Mans v základné pětce. Za 18 minut zaznamenal 4 body (1 koš z pole, 2 TH, 2 doskoky). Jardův Štrasburk prohrál 79:97.

V domácí Kooperativa NBL se nejvíce povedl vstup do sezóny hráčům BK Opava, kteří jsou bez porážky na 1. místě, o skóre před Nymburkem. Po loňské, ne 2x vydařené sezóně, se drží uprostřed tabulky NH Ostrava s bilancí dvou výher a dvou porážek.

BK Opava
Úvodní utkání vyšlo „sedmičce“ našich odchovanců v dresu Opavy dobře. Na půdě Ústí nad Labem zvítězili těsně 96:94. Nejvíce se dařilo Filipu Zbránkovi, který zaznamenal 15 bodů, hned za ním byl v závěsu Martin Gniadek s 9-ti body. O 4 body se zasloužil Kuba Slavík. Novicové na Opavské lavičce (Robenek a Mička) nedostali v utkání příležitost. Suverénem utkání byl Jakub Šiřina, autor 36 bodů.
Druhé utkání a hned proti velkému favoritovi soutěže ze Svitav. Před sezónou vyměnil opavský dres za svitavský Rosťa Dragoun a Vašek Bujnoch. Před zápasem všichni čekali, jak se jim na opavské palubovce povede. Po pravdě moc se jim nevedlo. Dragoun zaznamenal 11 bodů, Bujnoch nenastoupil. Tuři dostal pěknou nakládačku, když prohráli 107:72. Z našich se nejvíce dařilo opět Zbránkovi, který zatížil konto soupeře 21 body. V závěsu za ním byl Gniadek se 13 body a Slavík s 11. Lukáš Bukovjan zaznamenal 6 bodů, Jirka Štěpánek 2 body. Své první dva bodíky zaznamenal Adam Robenek.
Proti Olomoucku byla Opava opět úspěšná. Zvítězila 101:70. Kromě Šiřiny opět družstvo bodově táhlo trio Gniadek (17 bodů), Slavík (15 bodů) a Zbránek 6 bodů. První 3 body má po utkání na svém kontě i Honza Mička.

V prvním utkání prohrálo Enháčko s Královskými Sokoly, na domácí palubovce, 66:73. Z našich odchovanců dostal jen necelých 10 minut Dominik Lukáč, který zaznamenal 3 body.
Ve druhém utkání se Enháčku podařilo zvítězit, tentokrát nad USK Praha v poměru 87:83. Je pravdou, že došlo na posílení týmu o Američany. Necelé 3 minuty odehrál Tomáš Havlík, bohužel bez bodu.
Třetí utkání na půdě Ústí se ostravským hráčům nepovedlo, když prohráli 93:67. Tomáš Havlík za 5 minut zaznamenal 1 bod, úspěšnější byl Dominik Lukáč, autor 2 bodů.
K velkému překvapení došlo ve 4. utkání, kdy Nová huť zvítězila nad Tury ze Svitav těsně 82:81, bohužel bez minutového či bodového příspěvku našich odchovanců (Lukáč, Havlík, Snopek).

Ostatní hráči
Radovan Kouřil (BK Olomoucko) – zatím odehrál jen dvě utkání. Proti Nymburku se bodově neprosadil, proti Opavě zaznamenal 5 bodů. Lepší utkání odehrál při domácím utkání proti Pardubicích. Byť Olomoucko prohrálo těsně 93:94, Radkovi se zadařilo. Za 27 minut na hřišti byl druhým nejlepším střelcem utkání s 18-ti body (4 trojky, 11 asistencí).
Adam Číž (BC Geosan Kolín) – vzhledem ke Coroně odehrál Adam jen jedno utkání proti Brnu, ve kterém zaznamenal 14 bodů.
Rostislav Dragoun (Tuři Svitavy) – na půdě USK se Turům nedařilo. Podlehli 90:72. Rosťa zaznamenal za 28 minut 9 bodů.
Václav Bujnoch (Tuři Svitavy) – zatím to bylo nejlepší Vaškovo utkání, ve kterém pobyl na palubovce téměř 34 minut a nastřílel 15 bodů (2 trojky, 12 doskoků, 4 asistence).