50. „basketbalový“ týden

Turecko - Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce prožívá doslova tragické období. Ve 13. kole odehrálo své utkání na půdě Berlína s papírově slabší Albou. Od začátku to ale nebylo znát a Fenerbahce ztrácelo a ztrácelo až na konečných 89:63 pro domácí družstvo. Honza odehrál necelých 14 minut, během kterých zaznamenal 6 bodů.

Statistiky z utkání.

V sobotním utkání turecké ligy Fenerbahce prohrálo s Pinar Karsiyaka 83:79. Honza se v utkání zranil.

Francie – Jaromír Bohačík, SIG Štrasburk

V tomto týdnu se nehrálo žádné utkání.

Česká republika – Kooperativa NBL

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK Opava 83:90

V utkání proti sobě nastoupilo celkem 6 našich odchovanců. V domácím týmu se dařilo po dlouhé době jak Rosťovi, tak Vaškovi. První jmenovaný zaznamenal 8 bodů (4/1 za 2 body, 3/1 za 3 body, 4/3 TH, 6 doskoků, 4 asistence, 1 zisk). Vašek byl ještě lepší, když nastřílel 14 bodů (3/2 za 2 body, 7/3 za 3 body, 1/1 TH, 4 doskoky, 1 asistence, 2 zisky). Na vítězství to bohužel nestačilo. V hostujícím týmu se dařilo 17-ti bodovému Gniadkovi (11/4 za 2 body, 7/3 za 3 body, 5 doskoků, 4 asistence). Kuba Slavík dal 6 bodů a k tomu 12 doskoků. Lukáš Bukovjan dal 2 body. Suverénně nejlepší hráčem byl Kuba Šiřina, autor 37 bodů s užitečností 49!!!. Je to prostě nejlepší hráč ligy.

Statistiky utkání.

USK Praha - NH Ostrava 99:78

Dominik Lukáč – 15 minut, 3 body

BC GEOSAN Kolín - ERA Basketball Nymburk 80:96

Skvělou formu předvádí Adam Číž, který nepolevil ani v utkání proti Nymburku. Nastřílel 21 bodů (2/2 za 2 body, 6/5 za 3 body, 2/2 TH, 1 doskok, 6 asistencí).

BK Olomoucko - Basket Brno 72:94

Lukáš Palyza odešel do Nymburku a Olomoucko se trápí a trápí. Radek Kouřil odehrál 26 minut, během kterých zaznamenal 2 body, 7 doskoků a 8 asistencí.

BK Opava - BC GEOSAN Kolín 82:72

Zajímavé utkání bylo vidět v sobotu 12. Prosince v Opavě, která přivítala Kolín s jeho nejlepším hráčem Adamem Čížem. Tomu to na začátku moc nešlo, nicméně během utkání se rozehrál k velkému výkonu, který zakončil cekem 23 body (7/2 za 2 body, 11/6 za 3 body, 1/1 TH, 4 doskoky, 6 asistencí). Opava nehrála až do závěrečné čtvrtiny svou hru, nicméně se utrhla v poslední čtvrtině a zvítězila o 10 bodů. Opět úžasný byl Kuba Šiřina s 32 body. Dobře mu sekundoval Kuba Slavík, autor 11 bodů, 9 bodů přidal Martin Gniadek, 7 pak Filip Zbránek.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 68:94

Byť to nepřineslo vítězství, tak konečně naši odchovanci dostali více prostoru. Matěj Snopek za necelých 20 minut dal 2 body. Tomáš Havlík odehrál 22 minut, během kterých dal 6 bodů (2 trojky). Dominik Lukáč odehrál necelých 18 minut a dal 4 body.

BK JIP Pardubice - DEKSTONE Tuři Svitavy 78:86

Výkony Rosti Dragouna a Vaška Bujnocha mají stoupající tendenci. Díky jejich výkonům Svitavy konečně vyhrály. Rosťa dal 20 bodů !!! (7/4 za 2 body, 6/4 za 3 body, 6 doskoků, 2 asistence). Vašek zaznamenal za necelých 30 minut 14 bodů (5/3 za 2 body, 5/2 za 3 body, 4/2 TH, 4 doskoky, 3 asistence). Jen tak dál kluci!!!

49. „basketbalový“ týden

Turecko – Jan Veselý, Fenerbahce Istanbul

Sérii porážek přerušilo Fenerbahce ve 12. kole euroligy, nečekaně na půdě Petrohradu. Fenerbahce patřil, jako již tradičně, 1. poločas, a to v poměru 43:32. Bohužel ve 3. čtvrtině opět nastal kolaps a Zenit skóre otočil na 53:53. Naštěstí v závěrečné dějství Fenerbahce zabralo a zvítězilo 73:65. Top skórerem byl náš Honza Veselý se 17-ti body (13/7 za 2 body, 4/3 TH, 4doskoky, 1 zisk)

Statistiky z utkání proti Zenitu, Honzových 17 bodů.

V nedělním utkání turecké ligy zvítězilo Fenerbahce nad HDI Sigorta Afyon Belediyesi 94:74. Honza zaznamenal 16 bodů.

BK ARMEX Děčín - BC GEOSAN Kolín 75:105

Skvělou formu předvádí Adam Číž v dresu Kolína. Proti Děčínu nastřílel vynikajících 32 bodů (5/4 za 2 body, 8/5 za 3 body, 6 doskoků, 10 asistencí, užitečnost 49!!!). Díky němu drží Kolín 3. Místo za Nymburkem a Opavou.

Statistiky z utkání proti Kolínu.

BK Opava - USK Praha 92:79

Opavě se letos daří mimo jiné díky našim odchovancům. Jedno z nejlepších utkání odehrál Filip Zbránek, autor 23 bodů. Martin Gniadek vstřelil jen o 1 bod méně, Kuba Slavík 14 bodů.

Statistiky z utkání proti USK.

BK JIP Pardubice - NH Ostrava 101:79

Ostravě utkání v Pardubicích nevyšlo. Z našich odchovanců se bodově prosadil jen Tomáš Havlík, který za 17 minut vstřelil 8 bodů (3/3 za 2 body, 2/2 TH, 4 doskoky, 3 asistence, 2 zisky).

Statistiky z utkání proti Pardubicím.

BK Olomoucko - Královští sokoli 79:98

Olomoucko, stejně jako Svitavy, se letos trápí a s Hradcem to bylo stejné. Bez Lukáše Palyzy to nejde a nezachránil to ani Radek Kouřil, autor 8 bodů (3/2 za 2 body, 4/4 TH, 4 doskoky, 2 asistence, 1 zisk)

Statistiky z utkání proti Hradci.

Basket Brno - DEKSTONE Tuři Svitavy 88:75

Jak píšu výše, Svitavy jsou letos tragické. Oslnivé výkony nepředvádí ani loňští „Opaváci“ Gragoun s Bujnochem. První jmenovaný nastřílel za 11 minut 5 bodů, Vašek Bujnoch dal za necelých 17 minut 4 body.

Statistiky z utkání proti Brnu.

ERA Basketball Nymburk - DEKSTONE Tuři Svitavy 105:74

Šanci neměly Svitavy ani proti Nymburku. Rosť i Vašek dali shodně po 11 bodech.

Statistiky z utkání proti Nymburku.

Královští sokoli - NH Ostrava 99:91

Dramatické utkání se hrálo v Hradci králové, kde Nová huť prohrála o 8 bodů. Naši kluci dostali více prostoru. Matěj Snopek odehrál 8 minut (2 body), Tomáš Havlík 7 minut (bez bodu) a Dominik Lukáč 11 minut (5 bodů).

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 93:75

Ani Ústí nezastavilo rozjetou Opavu. Martin Gniadek odehrál 29 minut, během kterých zaznamenal 12 bodů, 9 bodů přidal Lukáš Bukovjan a 7 bodů Kuba Slavík.

Statistiky z utkání proti Ústí.

BK ARMEX Děčín - BK Olomoucko 89:73

Mizérie provázela Olomoucko i na půdě Děčína. Bez Lukáše Palyzy to prostě nejde. Radek Kouřil  odehrál něco přes 35 minut, během kterých dal 9 bodů.

Statistiky z utkání proti Děčínu.

48. „basketbalový“ týden

Reprepauza - Feneru se nedaří

Španělské týmy nedělají Fenerbahce evidentně dobře. K vidění to bylo v 11. kole Euroligy na domácí palubovce proti Basket Valencia. V poločase sice domácí vedli 43:33, nicméně opět vyhořeli ve druhé polovině a prohráli 86:90. Připomeňme, že v hostujícím týmu hráli, ještě do loňského roku, Honzovi spoluhráči Nikola Kalinič a Derrick Williams. Honza odehrál 25 minut, během kterých zaznamenal 10 bodů (5/3 za 2 body, 4/4 TH, 4 doskoky, 4 asistence, 2 zisky a 1 blok). Děla co se dalo, ale na vítězství to nestačilo. Níže nabízíme alespoň odkaz na zajímavou akci z utkání.

Statistiky z utkání proti Valencii. Block of the night

Francie - Jaromír Bohačík, SIG Štrasburk

V tomto týdnu se nehrálo žádné utkání, vzhledem k reprezentační pauze, ve které odehrál Jarda 2 utkání v Litvě v rámci kvalifikace na ME 2022. V prvním utkání naši prohráli s Belgii celkem výrazně 62:90. Jarda zaznamenal 9 bodů, „Opavák“ Šířa 3 body. Ve druhém utkání jsme těsně podlehli Dánsku 91:90. Jarda Bohačík byl druhým nejlepším střelcem se 17-ti body, Kuba Šiřina zaznamenal 6 bodů.

Česká republika - Kooperativa NBL

NH Ostrava

V „repre“ pauze se hrálo utkání domácího Děčínu proti NH Ostrava. Děčín zvítězil 94:75. Z našich odchovanců dostal necelých 18 minut Dominik Lukáč, který zaznamenal 5 bodů a 2 doskoky.

Statistiky z utkání.

BK Kolín

V „repre“ pauze odehrál Kolín domácí utkání proti Ústí nad Labem, které prohrál těsně 86:90. Fazónu předvedl opět Adam Číž, autor 22 bodů (3/1 za 2 body, 11/6 za 3 body, 4/2 TH, 2 doskoky, 5 asistencí, 2 zisky). Adam Urbánek nenastoupil.

47. „basketbalový“ týden

Neúspěšná „španělská“ mise - Ve Francii bez utkání - Opavě se daří i díky Slavíkovi

Španělská mise nedopadla pro Fenerbahce dobře. V 9. kole Euroligy Fenerbahce neuspělo na palubovce TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz. Týmu se nepodařilo nahradit zraněného De Cola a prohrál 86:68. Honza byl s 15-ti body nejlepším střelcem hostujícího týmu (28:32 minut, 8/7 za 2 body, 1/1 TH, 3 doskoky, 2 asistence, 1 zisk, 1 blok).  Druhé utkání ve Španělsku se také nevyvedlo, když Fenerbahce prohrálo s Realem Madrid 94:74. Honza, pro nachlazení, do utkání nenastoupil.

Statistiky z utkání proti Vitorii, statistiky z utkání proti Realu,

BK Opava

Opavu čekalo v Ostravě, po znovuzahájení ligy, derby s NH Ostrava. Vyrovnané utkání skončilo vítězstvím Opavy 106:94. Z odchovanců v ostravském dresu dostal největší prostor (9 minut) Tomáš Havlík, který proměnil jednu tříbodovou střelu. V dresu Opavy to bylo s našimi odchovanci lepší. Martin Gniadek zaznamenal 17 bodů (6/4 za 2 body, 6/3 za 3 body, 4 doskoky, 5 asistencí, 1 zisk), Filip Zbránek 12 bodů, Kuba Slavík 11 bodů, Lukáš Bukovjan 7 bodů a Honza Mička 4 body.

BK Kolín - Olomoucko 98:85

18. listopadu se hrálo utkání, ve kterém bylo na hřišti několik našich bývalých hráčů. V dresu Kolína se dařilo Adamu Čížovi, který neslezl z hřiště a zaznamenal 10 bodů. V hostujícím týmu se dařilo radkovi Kouřilovi, který za 28 minut vstřelil 10 bodů (3/2 za 2 body, 3/2 za 3 body, 1 doskok, 4 asistence).

DEKSTONE Tuři Svitavy - BK ARMEX Děčín 78:69

Svitavy konečně zabraly!!! Bývalým našim to moc nejde. Rosťa Dragoun za necelých 12 minut neskóroval, Vašek Bujnoch odehrál téměř 19 minut, v průběhu kterých zaznamenal 3 body a 5 doskoků.

BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 74:72

Dramatické utkání až do konce. Bohužel Petr Bohačík neproměnil v závěrečných sekundách střelu z pod koše a Kolín mohl slavit. Adam Číž opět odehrál celých 40 minut, během kterých zatížil konto Nové Huti 13 body (2/0 za 2 body, 10/3 za 3 body, 4/4 TH, 5 doskoků, 7 asistencí, 4 zisky, užitečnost 19). Konečně dostal 8 minut také Adam Urbánek, který proměnil 1 trojku. V týmu Ostravy dostal 5 minut jen Tomáš Havlík, bohužel to bylo bez bodu.

BK ARMEX Děčín - BK Opava 68:77

Televizní utkání vyznělo lépe pro Opavu, i když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Famózní byl opět Kuba Šiřina, autor 23 bodů. Skvěle ale zahrál Kuba Slavík, který k tradiční bojovnosti přidal i 10 bodů (25 minut, 7/2 za 2 body, 3/1 za 3 body, 5/2 TH, 4 útoční doskoky, 1 blok).

46. „basketbalový“ týden

V pátek 13.11.2020 se rozběhla konečně i KNBL.

Trojutkání na španělské půdě (další týden hraje Fenerbahce ve Vitorii a v Madridu s Realem) zahájilo Fenerbahce v 8. kole Euroligy na půdě vedoucí Barcelony. Po loňském neúspěchu Barcelony jak v domácím poháru, tak v lize, stávající kádr ještě posílila. Nejen hráči, ale i trenérem Jasikievičusem. V utkání to bylo znát. Fenerbahce se drželo jen 1. čtvrtinu, kterou prohrálo 28:17. Po zbytek utkání to šlo s hostujícím týmem z kopce a výsledek utkání hovoří za vše: 97:55. Ani Honzovi utkání zrovna nesedlo. Na hřišti strávil 20 minut, během kterých vstřelil 6 bodů (7/3 za 2 body, 2 doskoky, 1 blok).

Statistiky z utkání proti Barceloně.

Z Barcelony se Fenerbahce přesunulo do hlavního města Turecka Ankary, kde těsně vyhrálo 82:81. Honza zaznamenal 4 body a po druhé TCH byl vyloučen.

Domácí prostředí evidentně SIG Štrasburk nesvědčí, protože prohrál o dva body v Champions league a Rytasem Vilnius 81:83.  Jarda dostal prostor jen na 11 minut, v průběhu kterých jen jednou vystřelil, ale netrefil, doskočil dva míče v útoku.

BK Kolin

V pátek 13.11.2020 odehráli své první utkání po Covid pauze hráči Kolína. Na Adamovi Čížovi dlouhá pauza nebyla znát, protože byl nejlepším střelcem utkání, proti Nymburku s 19 body (36 minut, 5/4 za 2 body, 9/3 za 3 body, 2/2 TH, 8 doskoků, 6 asistencí, 2 zisky, užitečnost 27). Kolín se bil s Nymburkem statečně a prohrál jen 93:83. Super.

Olomoucko

To odehrálo své utkání ve stejný den na půdě Brna. Mizérie, kterou momentálně prožívají hráči Olomoucka, pokračuje. V Brně prohráli 87:74. Radkovi Kouřilovi se vůbec nedařilo. Za 20 minut dal jen jednu trojku. Platným byl v asistencích, kterých měl 8, k tomu ještě 3 zisky. Lukáš Palyza byl úspěšnější, když za 29 minut na hřišti dal 15 bodů.

43.- 45. „basketbalový“ týden

V těchto týdnech se hrálo jen v Turecku a Francii.

Po nevydařených zápasech na domácí palubovce (CSKA a Bayern) odjelo Fenerbahce na horkou půdu do Atén, kde je čekal v rámci 5. kola Euroligy místní Panathinaikos. Hosté pokračovali v nemastném neslaném výkonu a podlehli domácím 82:68. Dvoubodovými střelci byli u hostů jen Lorenzo Brown se 17-ti body a Ahmet Duverioglu s 15-ti body. Honza Veselý strávil na hřišti 21 minut, v průběhu kterých zaznamenal 6 bodů, 2 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk.

Statistiky z utkání proti Panathinaikos.

V následujícím 6. kole zavítalo Fenerbahce k dalšímu rivalovi, kterým bylo Maccabi Tel Aviv. V 1. poločase to vypadalo podobně jako v Aténách, nicméně ve druhé půlce došlo k výraznému zlepšení jak v obraně, tak v útoku Fenerbahce, které si došlo pro vítězství 75:65. O poznání lepší utkání odehrál Honza, který za necelých 32 minut na hřišti vstřelil 8 bodů (7/4 za 2 body) 4 doskoky, 4 asistence, 1 zisk, 2 bloky a užitečnost 15.

Statistiky z utkání proti Maccabi.

Výhra v Tel Avivu vlila do žil Fenerbahce novou energii a byla z toho výhra na domácí palubovce proti Chimki Moskva 83:71. Vítězství se nerodilo lehce, byť Fenerbahce zvítězilo ve všech čtvrtinách. Honza za 31 minut na palubovce zaznamenal 4 body, blýskl se ale v doskocích, kterých bylo 11. K tomu ještě přidal 2 bloky. V utkání došlo k jednomu historickému zápisu do euroligových statistik. Honza se posunul na 10. místo v doskocích Euroloigy. Gratulujeme.

Statistiky z utkání proti Chimki.

Kromě Euroligy hraje ještě Fenerbahce každý víkend tureckou ligu, ve které je zatím na 1. místě, společně s istanbulským rivalem Efes. V posledním víkendovém utkání proti Darussaface Istanbul zaznamenal Honza 17 bodů.

Odkaz na web turecké ligy.

Po minulých dvou porážkách (Limoges a Nantere) konečně Sig Štrasburk doma vyhrál, tentokrát nad Boulazacem 100:84. Jarda v poslední době nastupuje z lavičky, stejně tomu bylo i v tomto utkání. Za 13 minut na hřišti zaznamenal 4 body.

Statistiky z utkání proti Boulazac.

Další domácí utkání skončilo pro Štrasburk porážkou. Tentokrát byl nad jejich síly tým Le Portel. Za 11,5 minuty stihl Jarda vstřelit 2 body.

Statistiky z utkání proti Le Portel.

Když se nedaří ve francouzské lize, bude se dařit v Champions league, řekli si hráči Štrasburku, když odjížděli do Rigy. A vyhráli 77:75. Jarda dostal tentokrát více prostoru, konkrétně skoro 21 minut, během kterých střelil 6 bodů.

Statistiky z utkání proti Vef Riga.

42. „basketbalový“ týden

V tomto týdnu se díky opatřením proti šíření koronaviru neodehrálo v KNBL žádné utkání, zato Honza Veselý měl napilno, stejně jako Jarda Bohačík.

Ve 3. kole Euroligy na sebe narazili velcí rivalové, Fenerbahce a CSKA. Utkání bylo napínavé až do posledních okamžiků. Bohužel chybělo trochu štěstíčka, když Fenerbahce prohrálo v prodloužení 77:78. Velkou zásluhu na tom měl hráč CSKA Will Clyburn, který byl k nezastavení a zatížil konto domácích 26 body. Honza strávil na hřišti 35 a půl minuty, v průběhu kterých zaznamenal 11 bodů (7/4 za 2 body, 4/3 TH, 7 doskoků, 2 asistence, 2 zisky). Výhodu domácího hřiště mělo Fenerbahce i ve čtvrtek v rámci 4. kola proti Bayernu Mnichov. Do utkání nastupovali hráči Fenerbahce jako jednoznační favorité a už od první minuty to bylo znát. Fenerbahce Bayern válcovalo a po 1. čtvrtině byl stav 28:9, poločas 45:25. Bohužel se ukázalo, jak je důležité soupeře „zaříznout“ a nedát mu šanci. Do 3. čtvrtiny nastoupilo Fenerbahce velice vlažně a soupeře podcenilo. Bayern toho využil a utkání otočil tak, že druhý poločas vyhrál 50:26 a celé utkání 75:71. Výkon většiny hráčů Fenerbahce byl přímo katastrofální, až na Honzu a Nando de Cola, který zaznamenal 18 bodů. Suverénně nejlepším hráče celého zápasu a skoro i MVP 4. kola, byl Honza Veselý, který v průběhu skoro 32 minut zatížil konto soupeře 25 body (14/12 za 2 body, 2/1 TH, 8 doskoků, 2 asistence) a dosáhl užitečnosti 33!!! O 4 body jej bohužel předstihl Sergio Rodriguez z Armani Milán.

Statistiky z utkání proti Bayernu.

Náročný program měl i Štrasburk s naším Jardou Bohačíkem, který odehrál 2 utkání francouzské ligy. Nejdříve doma proti Limoges, ve kterém Štrasburk prohrál 74:66. Jarda odehrál téměř 23 minut, bohužel se střelecky neprosadil. Ve druhém utkání na palubovce se Štrasburku opět nedařilo a prohrál 89:80. Jarda nastupoval opět z lavičky. Za 20 minut na hřišti zaznamenal 5 bodů (6/1 za 2 body, 2/1 za 3 body).

41 „basketbalový“ týden

Tento týden se v KNBL hrála poslední utkání před minimálně 14-ti denní pauzou. Covid-19 je neúprosný smile.

Ve 2. kole Euroligy na sebe narazili věční istanbulští rivalové Efes a Fenerbahce. Díky zlepšenému výkonu ve 2. poločase Fenerbahce zvítězilo 80:71. Honza nastoupil opět v základní pětce, za 32 minut dosáhnul na double-double za 13 bodů (11/5 za 2 body, 4/3 TH). K tomu ještě přidal 10 doskoků, 3 asistence a 1 zisk. V neděli je čekalo celkem procházkové utkání, na domácí palubovce, proti Lokman Hekim Fethiye Bld. Výsledek byl jednoznačný 113:74. Honza v utkání zaznamenal 10 bodů.

SIG Štrasburk hrál na domácí palubovce proti družstvu z Orleáns, které porazil 97:91. Jarda Bohačík přispěl k vítězství 3 body, když proměnil jednu trojku a přidal 2 doskoky. Na hřiště šel z lavičky a ve hře pobyl 20 minut.

BK Opava

V neděli 11.10.2020 se hrálo utkání 8. kola v Hradci Králové mezi domácími Sokoly a Opavou. Hostující tým z Moravy zvítězil bez větších problémů 69:101. Nejlepším střelcem utkání byl opavský Jakub Šiřina s 27 body. Martin Gniadek nastřílel 18 bodů (4/3 za 2 body, 8/4 za 3 body, k tomu přidal 8 doskoků a 1 asistenci. Prosadil se i další naši odchovanci. Slavík zaznamenal 11 bodů, Zbránek 3 body, Robenek a Bukovjan po 2 bodech.

GEOSAN Kolín

Teprve své druhé utkání v soutěži odehrál GEOSAN Kolín, který celkem překvapivě zvítězil na půdě trápících se Svitav 89:79. Adam Číž odehrál něco přes 36 minut, v průběhu kterých dal 4 body (1/1 za 2 body, 0/7 trojky, 2/2 TH), 4 doskoky, 5 asistencí a 1 zisk. Nikdo z našich odchovanců (Dragoun, Bujnoch) do utkání nezasáhl.

BK NH Ostrava

V karanténě.

40. „basketbalový“ týden

Honza Veselý naskočil v tomto týdnu do tradičního dvouzápasového cyklu. Ve čtvrtek či pátek Euroliga, o víkendu turecká liga. Ve čtvrtek Fenerbahce přivítalo na domácí palubovce srbskou Crvenou Zvezdu. Utkání se odehrálo bez diváků, nicméně na výkonu Fenerbahce to nebylo nějak znát. Bez větších problémů Fenerbahce zvítězilo 77:63. Honza nastoupil v základní pětce. Na hřišti strávil 26 minut, zaznamenal 8 bodů, 8 doskoků, 2 asistence a 2 zisky. V neděli byla na programu turecká liga a derby s místním Besiktasem. Fenerbahce zvítězilo na půdě Istanbulského rivala 83:74, Honza zaznamenal 9 bodů.

Tentokrát z lavičky nastoupil Jarda Bohačík proti domácímu Chalonu. Na rozdíl od prvního utkání se Štrasburku dařilo lépe a zvítězil 76:54. Jarda odehrál necelých 23 minut, během kterých nastřílel 7 bodů a 3x doskočil v obraně.

BK Opava

V 6. kole Kooperativy NBL se hrála jen dvě utkání. Jedním z nich byl souboj Opavy, na domácí palubovce, proti Basketu Brno. Ani v tomto utkání Opava nezaváhal a snadno si s Brnem poradila 93:71. Nejlepším střelcem utkání byl Filip Zbránek s 23 body (5 trojek, TH 4/4). Kuba Slavík nastřílel 10 bodů a přidal 7 doskoků. Dařilo se i dalším našim odchovancům: Martin Gniadek - 9 bodů, 3 doskoky, 2 asistence, Jiří Štěpánek - 5 bodů a 4 doskoky, Lukáš Bukovjan - 2 body a 3 doskoky. Příležitost dostal i Adam Robenek s Honzou Mičkou, bohužel se bodově neprosadili.

Druhým utkáním 6. kola byl souboj domácí Nové huti proti Olomoucku. NH Ostrava hrající v dobré pohodě, porazilo Olomoucko 88:74. Z našich odchovanců dostal necelých 14 minut Tomáš Havlík, který zaznamenal 2 body a 1 doskok.

BK Olomoucko

Své utkání v Ostravě prohrálo 74:88. Radek Kouřil za 25 minut na hřišti zaznamenal 12 bodů (2 trojky, 2 doskoky, 2 asistence a 2 zisky). Více se dařilo Lukáši Palyzovi, který byl nejlepším střelcem utkání s 31 body (6 trojek, TH 7/7, 8 doskoků, 3 zisky, užitečnost 35).

Zajímavost týdne

Svou profesionální kariéru „rozjel“ ostravský basketbalista Adam Urbánek, který získal své první angažmá v KNBL v týmu BC Kolín. V týmu se sejde s naším odchovancem, Adamem Čížem.

38. - 39. „basketbalový“ týden (14. - 27.9.2020)

Jan Veselý – Fenerbahce Istanbul
V Turecku se hrálo až na konci 39. týdne. Fenerbahce nastoupilo na domácí palubovce proti OGM Ormanspor. Honza Veselý nastoupil v základní pětce, během utkání zaznamenal 5 bodů. V průběhu utkání odstoupil pro zranění kotníku, které by ale nemělo být vážné. Fenerbahce zvítězilo 105:72. Odkaz na fotky ze zápasu.

Jaromín Bohačík – SIG Štrasburk
Jarda Bohačík zahájil sezónu na palubovce Le Mans v základné pětce. Za 18 minut zaznamenal 4 body (1 koš z pole, 2 TH, 2 doskoky). Jardův Štrasburk prohrál 79:97.

V domácí Kooperativa NBL se nejvíce povedl vstup do sezóny hráčům BK Opava, kteří jsou bez porážky na 1. místě, o skóre před Nymburkem. Po loňské, ne 2x vydařené sezóně, se drží uprostřed tabulky NH Ostrava s bilancí dvou výher a dvou porážek.

BK Opava
Úvodní utkání vyšlo „sedmičce“ našich odchovanců v dresu Opavy dobře. Na půdě Ústí nad Labem zvítězili těsně 96:94. Nejvíce se dařilo Filipu Zbránkovi, který zaznamenal 15 bodů, hned za ním byl v závěsu Martin Gniadek s 9-ti body. O 4 body se zasloužil Kuba Slavík. Novicové na Opavské lavičce (Robenek a Mička) nedostali v utkání příležitost. Suverénem utkání byl Jakub Šiřina, autor 36 bodů.
Druhé utkání a hned proti velkému favoritovi soutěže ze Svitav. Před sezónou vyměnil opavský dres za svitavský Rosťa Dragoun a Vašek Bujnoch. Před zápasem všichni čekali, jak se jim na opavské palubovce povede. Po pravdě moc se jim nevedlo. Dragoun zaznamenal 11 bodů, Bujnoch nenastoupil. Tuři dostal pěknou nakládačku, když prohráli 107:72. Z našich se nejvíce dařilo opět Zbránkovi, který zatížil konto soupeře 21 body. V závěsu za ním byl Gniadek se 13 body a Slavík s 11. Lukáš Bukovjan zaznamenal 6 bodů, Jirka Štěpánek 2 body. Své první dva bodíky zaznamenal Adam Robenek.
Proti Olomoucku byla Opava opět úspěšná. Zvítězila 101:70. Kromě Šiřiny opět družstvo bodově táhlo trio Gniadek (17 bodů), Slavík (15 bodů) a Zbránek 6 bodů. První 3 body má po utkání na svém kontě i Honza Mička.

V prvním utkání prohrálo Enháčko s Královskými Sokoly, na domácí palubovce, 66:73. Z našich odchovanců dostal jen necelých 10 minut Dominik Lukáč, který zaznamenal 3 body.
Ve druhém utkání se Enháčku podařilo zvítězit, tentokrát nad USK Praha v poměru 87:83. Je pravdou, že došlo na posílení týmu o Američany. Necelé 3 minuty odehrál Tomáš Havlík, bohužel bez bodu.
Třetí utkání na půdě Ústí se ostravským hráčům nepovedlo, když prohráli 93:67. Tomáš Havlík za 5 minut zaznamenal 1 bod, úspěšnější byl Dominik Lukáč, autor 2 bodů.
K velkému překvapení došlo ve 4. utkání, kdy Nová huť zvítězila nad Tury ze Svitav těsně 82:81, bohužel bez minutového či bodového příspěvku našich odchovanců (Lukáč, Havlík, Snopek).

Ostatní hráči
Radovan Kouřil (BK Olomoucko) – zatím odehrál jen dvě utkání. Proti Nymburku se bodově neprosadil, proti Opavě zaznamenal 5 bodů. Lepší utkání odehrál při domácím utkání proti Pardubicích. Byť Olomoucko prohrálo těsně 93:94, Radkovi se zadařilo. Za 27 minut na hřišti byl druhým nejlepším střelcem utkání s 18-ti body (4 trojky, 11 asistencí).
Adam Číž (BC Geosan Kolín) – vzhledem ke Coroně odehrál Adam jen jedno utkání proti Brnu, ve kterém zaznamenal 14 bodů.
Rostislav Dragoun (Tuři Svitavy) – na půdě USK se Turům nedařilo. Podlehli 90:72. Rosťa zaznamenal za 28 minut 9 bodů.
Václav Bujnoch (Tuři Svitavy) – zatím to bylo nejlepší Vaškovo utkání, ve kterém pobyl na palubovce téměř 34 minut a nastřílel 15 bodů (2 trojky, 12 doskoků, 4 asistence).