Aktuální dění 24.11.2019

Zatím skvělou sezónu zažívají v Opavě. S 11 výhrami a jendou porážkou si drží 2. místo hned suverénním Nymburkem. V posledním utkání zvítězili opavští i na hřiští silného Olomoucka v poměru 90:85. Skvělým výkonem se prezentoval Venca Bujnoch, autor 26 bodů. Zápas předtím si poradili se Svitavami v poměru 85:79. Toto utkání se povedlo Filipu Zbránkovi, který si zapsal 10 bodů a 5 doskoků a Vaškovi Bujnochovi, který měl na svém kontě ještě o 1 bod více, ale doskoků měl 11, takže z toho byl double double. A do třetice se Opava radovala z výhry v Brně, 64:90. Tady se nejlépe uvedli Rosťa Dragoun s 10 body a Filip Zbránek se 13 body.

Radek Kouřil a jeho tým Olomoucka zatím drží 5. místo v tabulce se 6 výhrami a 5 porážkami. Radek předvádí stabilní výkony a patří k základním stavebním pilířům týmu. V posledních 3 utkáních pomohl nejdříve 7 body a 11 asistencemi k vysoké výhře nad NH Ostrava 109:62. Pak přišlo vítězství v Brně 72:63, přičemž Radek zaznamenal 14 bodů a 5 doskoků. Vítěznou sérii přerušili až Opavští. Proti svému bývalému zaměstnavateli se Radek blýskl 13 body a 9 nahrávkami.

Ani dobré výkony Adama Číže zatím nepomáhají Kolínu k připisování výher. 15 bodů a 8 asistencí nestačilo na vítězství na půdě USK, kde Kolín prohrál 87:95. Následovala domácí prohra s Pardubicemi v poměru 84:105, kde ale Adam nehrál. Vrátil se však v zápase se Svitavami, kde byl opět vidět a zaznamenal 20 bodů. Ani to ale nepomohlo odvrátit prohru 81:91.

Aktuální dění 22.11.2019

Fenerhabce a s ním i Honza Veselý se v letošním ročníku Euroligy zatím docela trápí a svědčí tomu i jejich skóre 3 výher a 7 porážek. V posledních 3 zápasech nejprve turecký velkoklub nestačil na CSKA Moskva, kterému podlehl 70:88. V tomto zápase si Honza připsal pouze 4 body. V dalším utkání to byly další 4 body na půdě Barcelony, ale ani ty nepomohly odvrátiit vysokou porážku 63:89. Takže chuť si Fenerbahce spravilo až na hřišti francouzského celku Villeurbanne, kde zvítězilo 88:72. Tady ale bohužel Honza nenastoupil.

Jv-24-11- Jv-24-11-2

Aktuální dění 19.10.2019

Ke svému druhému utkání v Eurolize letos nastoupil po zranění Honza Veselý a zdá se, že začíná chytat ten správný zápasový rytmus. V utkání proti Baskonii si připsal 9 bodů, 6 doskoků a 5 asistencí a pomohl tak k první výhře Fenerbahce v této soutěži v poměru 87:80.

Aktuální dění 18.10.2019

Opavští basketbalisté se letos kromě české nejvyšší ligy přihlásili také do Alpe Adria Cupu. A hned v prvním zápase na domací palubovce si s chutí zastříleli proti maďarskému týmu Egis Körmend. Při jednoznačné výhře 116:56 dostali větší herní zatížení také mladíci z líhně Snakesu, Jirka Štěpánek, Lukáš Bukovjan a Kuba Slavík. A hned prvně jmenovaný se stal nejlepším střelcem Slezanů se 17 body. V dobrém světle se ale představili i ostatní dva, to když Kuba Slavík přidal 14 bodů a Lukáš si zapsal 9 bodů. Mezi ně se ještě vklínil se 13 body Martin Gniadek.

Fotogalerie z utkání

Aktuální dění 16.10.2019

V Kooperativa NBL jsou odehraná 3 kola a naše největší snakes odchovanecká legie v barvách Opavy se těší ze stoprocentní bilance. V prvním kole si suverénně poradili s Kolínem v poměru 96:67. Nejlepším z našich byl s 15 body Venca Bujnoch. Ve druhém zápase si pak lehce poradila Opava s Hradcem Králové 95:68. Znovu se předvedl Vašek Bujnoch, který zaznamenal 19 bodů a přidal 5 doskoků. Zdatně mu sekundoval Martin Gniadek s 18 body a 6 doskoky. A ve svém posledním zápase nedali šanci ani Děčínu. Na jeho hřišti zvítězil s přehledem 87:63. Do třetice si nejlépe vedl Vašek Bujnoch, autor 20 bodů, 5 doskoků a 8 získaných faulů. Opava tak spolu s Nymburkem a Ústím vévodí tabulce.

To Kolín a s ním i Adam Číž mají opačné starosti. Po třech zápasech jsou zatím bez výhry. Adam nastoupil až ve druhém kole proti Děčínu a připsal si 9 bodů. Kolín prohrál 75:91.  Ke třetímu zápasu už Adam znovu nenastoupil.

Novou akvizicí Olomoucka je od letošní sezóny Radek Kouřil, který sem přestoupil z Opavy. Hned v prvním kole proti Hradci Králové se uvedl 18 body a mohl se tak radovat z výhry 93:70. Ve druhém utkání však Olomoucko prohrálo v prodloužení s týmem z Ústí nad Labem 97:100. Radek v tomto utkání zaznamenal 14 bodů. V posledním kole si však tým z Hané spravil chuť proti USK, které porazil 90:77. V tomto zápase si Radek zapsal 9 bodů.

Aktuální dění 12.10.2019

Honza Veselý se konečně vrátil na palubovky po dlouhé odmlce zaviněné zraněným kolenem a hned naskočil do druhého kola Euroligy proti Červené hvězdě Bělehrad.  Ale ani jeho 6 bodů nestačilo na první výhru Fenerbahce v této soutěži a turecký velkoklub prohrál 56:68.

Jv-16-10-2 Jv-16-10-3 Jv-16-10

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a jedna