Aktuální dění 21.5.2018

Honza Veselý letos euroligový titul neobhájí. Přestože se Fenerbahce zase po roce dostalo do finále, to když v semifinále porazilo Kaunas 76:67 a Honza k tomu pomohl 8 body a 3 doskoky, poslední krůček lépe zvládl španělský velkoklub Real Madrid. Ve vyrovnané bitvě odskočil díky skvělé 3. čtvrtině, kterou vyhrál o 10 bitvě, na konečných 85:80. Honzovi se v tomto utkání hlavně díky rychlým faulům příliš nedařilo a stihl zaznamenat pouze 3 body a 5 doskoků.

Přesto gratulujeme za senzační 2. místo.

Aktuální dění 10.5.2018

Senzace. Opava si zahraje o titul v NBL. A bude jí k tomu dopomáhat i spoustu našich odchovanců. V semifinále se jim podařilo vyřadit tým Pardubic, a to výsledkem 4:1 v sérii. V posledním utkání na půdě Pardubic vyhrála Opava v dramatické koncovce 90:89, to když rozhodující středlu trefil téměř s klaksonem Radim Klečka. Radim v tomto utkání nastřílel 16 bodů. Nejlepším z našich bývalých svěřenců však byl Martin Gniadek s 20 body, který se tímto výkonem přešvihl přes hranici 3500 bodů nastřílených v nejvyšší soutěži. Gratulujeme Martinovi i celému mužstvu.

Článek k zápasu

Aktuální dění 21.4.2018

Fenerbahce dělí jediná výhra od postupu do final four Euroligy. První 2 zápasy s týmem Baskonie ovládli spoluhráči Honzy Veselého v poměru 82:73 a 95:89.  Honza byl v obou utkáních jednou z ústředních postav svého týmu. V prvním zápase si připsal 13 bodů a 8 doskoků a v druhém utkání 16 bodů a 6 doskoků.

Aktuální dění 15.4.2018

S play-off letošního ročníku Kooperativa NBL se už rozloučil Kolín a s ním také Adam Číž. Jeho tým měl však tu nejtěžší úlohu, a sice postavit se téměř neporazitelnému Nymburku. Nymburk v této sérii nepřipustil žádné překvapení a Kolín vyřadil 4:0 na zápasy. Adam však předváděl slušné výkony. V prvním utkání si připsal 9 bodů a 7 doskoků, ve druhém utkání opět 9 bodů, ve třetím utkání to pak bylo 8 bodů a v posledním zápase sezóny 3 body a 6 asistencí.

To opavští snakes leginonáři už vedou v sérii s Olomouckem 3:0 na zápasy. V prvním utkání, které Opava vybojovala 94:88, byli nejvíce vidět Martin Gniadek s 18 body a Venca Bujnoch s 10 body a 14 doskoky. Druhý zápas byl kontumačně ukončen rozhodčími už v 1. poločase, a to po inzultaci jednoho z rozhodčích pivotem Olomoucka.

V dnešním třetím utkání na půdě soupeře si opavští připsali důležité vítězství, kterému nejvíce pomohl 19 body Radim Klečka.

Aktuální dění 1.4.2018

Máme před sebou poslední kolo nadstavbové části a opavskému celku se podařilo uhájit 3. místo v tabulce, čemuž pomohla i rozsáhlá soupiska snakes odchovanců. V předposledním kole si Opava poradila doma s Děčínem. Výhře 78:54 pomohl nejvíce Vašek Bujnoch, autor 15 bodů a 8 doskoků. Vypadá to, že nominace do české reprezentace nebyla vůbec náhodná. Vaškovi nejvíce sekundovali s 10 body Martin Gniadek a s 9 body Radim Klečka.

To Kolín a s ním i Adam Číž budou v posledním kole nádstavby hájit poslední příčku, která zaručuje play-off. V posledním utkání toitž Kolín zvládl velmi důležitý zápas na půdě USK, který vyhrál 84:60. Adam byl ústředním mužem na rozehrávce, to když nasbíral 8 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí.

Aktuální dění 23.3.2018

Zbývají 2 kola do konce základní částí letošního ročníku Euroligy a Fenerbahce aktuálně poskočilo na 2. místo tabulky a to díky výhrám nad izraelským týmem Maccabi a Crvenou Zvezdou. Dobře tak zareagovali na těsnou porážku s CSKA Moskva. Proti Maccabi, v zápase, který turecký celek výhrál v poměru 87:73, si Honza připsal 11 bodů a 5 doskoků a proti Zvezdě 9 bodů a 3 doskoky. Toto utkání skončilo 80:63. I v turecké lize potvrzuje Fenerbahce dobrou formu a drží si 1. místo v tabulce. V posledním utkání si poradilo v těžkém zápase s týmem Darussafaka. V tomto utkání zaznamenal Honza 11 bodů.

Aktuální dění 11.3.2018

Honza Veselý byl hlavním strůjcem obratu v zápase 25. kola Euroligy proti litevskému Kaunasu. Svými 13 body přospěl k výhře 85:78 a zejména jeho bilance trestných hodů 7/7 jeho Fenerbahce pomohlo ve chvíli, kdy se zápas rozhodoval. Turecký celkem má nyní stejné skóre jako druhý Olympiacos. Do konce základní části zbývá ještě 5 kol.

11-3-

Aktuální dění 5.3.2018

Fenerbahce drží v letošním euroligovém ročníku 3. příčku. V posledním zápase zvládlo těžký duel s Realem Madrid. Honzovi se toto utkání příliš nepovedlo. Za 12 minut stihl pouze 2 body a poté se vyfauloval. I tak Fenerbahce zvítězilo 86:83.

Aktuální dění 25.2.2018

Ve 23. kole letošního ročníku Euroligy si Fenerbahce celkem bez větších potíží poradilo s celkem italského Milána. Především díky dobře zvládnuté 2. čtvrtině zvítězilo v poměru 89:70. Svou zásluhu na tom měl s 8 body, 5 doskoky a 4 asistencemi také Honza Veselý. Honza je také jednou z hlavních postav zápasového highlightu.

25-2-

Aktuální dění 14.2.2018

Skončila nám základní část Kooperativa NBL a takto se umístili týmy, za které pravidelně nastupují naši odchovanci.

BK Opava i za podpory početné legie bývalých hráčů Snakes vybojovala po základní části krásné 3. místo se skóre 15 výher a 7 porážek. Rozhodl o tom i poslení zápas, ve kterém Opava přehrála ústeckou Slunetu v poměru 79:63. Nejlepšími z našich byli s 11 body Martin Gniadek a s 10 body Radek Kouřil a Venca Bujnoch. Martin k dobrému střeleckímu výkonu přidal i 11 doskoků.

To Kolín a s ním i Adam Číž bude muset ještě o playoff zabojovat. Po základní části je zatím 8. s negativní bilancí 10 výher a 12 porážek. Kolín si tak bude muset zahrát skupinu A2. Rozhodl o tom také poslední zápas, který Medvědi doma nezvládli a podlehli Pardubicím 78:117. Nezabránil tomu ani dobrým výkonem Adam, který nasbíral 20 bodů a 5 asistencí.

Aktuální dění 10.2.2018

Skvělým výkonem sestřelil Honza Veselý ve 22. kole Euroilgy německý Bamberg. Za 27 minut na hřišti si připsal double double v podobě 26 bodů a 11 doskoků. Fenerbahce se tak i nadále drží na 3. místě aktuální tabulky.

10-2-

Aktuální dění 5.2.2018

Docela slušný příděl schytalo Fenerbahce v 21. kole Euroligy na půdě Olympiacosu. Porážce 70:95 nezabránil ani Honza Veselý svými 8 body a 5 doskoky. Fenerbahce tak přenechalo 2. místo v tabulce právě řeckému celku.

4-2-

O víkendu si však Honza spravil v turecké lize, kde si se svým týmem s chutí zastřílel proti Anadolu Efes. Konečný výsledek byl 100:74 ve prospěch tureckého mistra a Honza k tomu přispěl 13 body, 4 doskoky a 6 asistencemi. Fenerbahce tak zatím stále drží 1. místo.

5-2-2 5-2-

Aktuální dění 28.1.2018

V nejvyšší turecké lize přišla v 16. kole porážka na půdě Banvitu v poměru 61:63. Honza byl druhým nejlepším střelcem svého týdnu s 15 body. I tak ale Fenerbahce drží aktuálně 1. dělené místo s týmem Tofas.

28-1-

Aktuální dění 26.1.2018

Vítězná šňůra Fenerbahce v letošním euroligovém ročníku pokračuje. Turecký mistr díky skvělé 3. čtvrtině otočil duel s Barcelonou a i díky 12 bodům a 5 doskokům Honzy zvítězil 86:82. Fenerhabce si tak prozatím drží 2. místo  tabulce.

26-1-2 26-1-3 26-1-4

26-1-

Aktuální dění 21.1.2018

Fenerbahce se sérií vítězství vyšvihlo na 2. příčku letošního ročníku Euroligy.  Turecký mistr si v posledních 2 zápasech, zase už i s Honzou poradil nejdříve s Panathinaikosem v poměru 67:62 a poté si přehrál také Efes Istanbul 89:84. Honza zaznamenal v prvním utkání 12 bodů a 8 doskoků a ve druhém také 12 bodů a k tomu přidal 5 doskoků.

21-1-

Aktuální dění 10.1.2018

Máme tady nový rok, ale basketbalová sezóna stále pokračuje, a proto se podívejme, jak se vstup do roku 2018 vydařil našim odchovancům.

Honza Veselý a jeho Fenerbahce vstoupilo do roku 2018 vítězně, když v 16. kole Euroligy porazilo Baskonii 79:74. Honza strávil na hřišti 19 minut, během nichž zaznamenal 9 bodů a 5 doskoků. Fenerbahce je nyní na 5. místě se skóre 10 výher a 6 proher.

Naši odchovanci hrající nejvyšší českou extraligovou soutěž za sebou mají už 2 zápasy. Opava to má zatím v roce 2018 vyrovnané, když nejprve porazila tým USK Praha v poměru 80:50, ale poté nestačila venku Děčínu, který Slezany přehrál 85:75. Proti USK byli nejvíce vidět Martin Gniadek a Vášek Bujnoch, oba si připsali po 13 body. Proti Děčínu se pak blýskl svým výkonem právě druhý jmenovaný. Vašek si zapsal double-double za 23 bodů a 10 doskoků. Opavě patří aktuálně 3. místo v tabulce.

Na lepší časy se snad blýská v Kolíně. Ti jsou v roce 2018 zatím stoprocentní, to když zvládli oba své domácí zápasy, nejprve proti Jindřichovu Hradci a poté proti ostravkému NH. V prvním utkání, které Medvědi výhrali 89:84, se skvěle uvedl Adam Číž, kterému nechybělo moc, aby zaznamenal triple-double. V utkání nasbíral 12 bodů, 9 doskoků a 7 asistencí. Do utkání proti NH Adam bohužel nenastoupil. Kolínu tak po těchto dvou výhrách patří v tabulce 8. příčka.

Aktuální dění 17.12.2017

Naši odchovanci v dresech extraligových týmů nadělovali o týden dříve než Ježíšek. Obzvláště na ty v Opavě hrající nebude moc v dobrém vzpomínat NH Ostrava. Ta schytala ve slezském derby debakl, když na Opavu nestačila v poměru 78:111. Nejvíce vidět byli z našich odchovanců Radim Klečka s 25 body a Venca Bujnoch s 20 body. Opava si i díky nim užije Vánoce na 2. místě tabulky.

Opava vs NH Ostrava

Také Ježíšek Adam Číž v dresu Kolína naděloval a v zápase s Olomouckem si připsal 18 bodů, 7 asistencí a 4 doskoky. I díky němu Medvědi zvítězili v poměru 106:85 a Vánoce stráví na 9. místě aktuální tabulky.

Aktuální dění 15.12.2017

Ve včerejším utkání euroligy mezi Fenerbahce a Žalgirisem bylo možné vidět další excelentní výkon Honzy Veselého. Za 34 minut strávených na hřišti zaznamenal 20 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a 4 parádní bloky. Byl také nejužitečnějším hráčem utkání. Ani to však k vítězství Fenerbahce nestačilo a se svým soupeřem prohrálo 89:90.

15-12-_2

Aktuální dění 10.12.2017

Fenerbahce pokračuje ve své vítězné náladě. V 11. kole letošního euroligového ročníku si poradilo s mužstvem Barcelony, a to přestože první čtvrtinu prohrálo 22:28. Po zbytek zápasu už ale dominovalo a zaslouženě zvítězilo 83:68. Honza Veselý strávil na hřišti téměř 31 minut, během nichž si připsal 13 bodů a 3 doskoky. Turecký velkoklub tak zatím stále drží 3. příčku v tabulce.

Aktuální dění 5.12.2017

Opava pokračuje v dobře rozjeté sezóně a to í díky našim odchovancům. Těm se dařilo i v 11. kole extraligy na půdě ústecké Slunety. Opavští sice v první půlce prohrávali už o 9 bodů, ale v druhém poločase svého soupeře přejeli a slavili vítězství 80:70. Nejlepším z bývalých hráčů Snakesu byl s 18 body Martin Gniadek. Zdatně mu sekundovali s 11 body Klečka a s 10 body Venca Bujnoch.

Ústí nad Labem - Opava

Aktuální dění 3.12.2017

Po 10. kole letošního euroligového ročníku poskočilo Fenrbahce na 3. místo průběžné tabulky a to po vítězství nad týmem z Baskonie v poměru 83:69. Honza strávil na palubovce 36 minut, během nichž si připsal 10 bodů, 5 doskoků a 6 asistencí.

3-12-

Aktuální dění 25.11.2017

Ve včerejším utkání euroligy přivítalo Fenerbahce Istanbul druhý moskevský tým, kterým je Chimki. Úvodní dvě čtvrtiny patřily domácím, ty dvě zbývající hostům. Fenerbahce neodehrálo zrovna nejlepší utkání, nicméně na výhru 71:67 to stačilo. Honza Veselý odehrál 30 minut, během kterých zaznamenal 12 bodů, 5 doskoků a 1 asistenci.

25-11-2 25-11-

Aktuální dění 22.11.2017

Fenerbahce zatím prožívá opět velmi dobrou sezónu a kromě Euroligy se mu daří i v nejvyšší turecké BSL lize. Po 7 kolech má na svém kontě 5 vítězství. To poslední si připsali turecký mistr na hřišti Eskisehiru v poměru 85:66. Honza strávil na palubovce necelých 15 minut, během nichž si připsal sympatických 11 bodů.

Aktuální dění 21.11.2017

Kooperativa NBL má za sebou 9 kol a zatím jsou k vidění výsledky jako na houpačce. Opavě se velmi vydařil vstup do soutěže, ale v posledních kolech se tento stroj trochu zasekl. Nejprve doma překvapivě podlehli těsně Olomoucku a poté nezvládla domácí reparát proti Pardubicím. V posledním kole se však vrátili na vítěznou vlnu, když porazili venku tým Brna 85:75. Z našich odchovanců k tomu nejvíce přispěli pivoti Venca Bujnoch a Martin Gniadek, kteří nasbírali 13 resp. 16 bod. Opava se tak dostala na první místo tabulky, ale má o 2 zápasy více než suverénní Nymburk.

Martin Gniadek k utkání

To Kolínu a Adamu Čížovi zatím sezóna nevychází úplně podle představ. Po 8 odehraných zápasech mají na svém kontě zatím jen 3 výhry a krčí se na 11. místě tabulky. V posledním zápase navíc schytali docela příděl v Děčíne, kde prohráli 76:101. Adamovi se bohužel nepodařilo za 22 minut zaznamenat ani jeden bod.

Aktuální dění 17.11.2017

Fenomenální představení Honzy Veselého v 8. kole Euroligy proti ruskému gigantovi z CSKA a zároveň i jeho kariérně nejlepší výkon v této soutěži. Fenerbahce zvítězilo v prodloužení 95:93 a Honza k tomuto vítězství přispěl 31 body. Turecký mistr je tak aktuálně na 4. místě tabulky pouhou jednu výhru právě za CSKA.

17-11-

Aktuální dění 10.11.2017

Honza Veselý byl s 15 body nejlepším střelcem svého týmu v dalším euroligovém zápase proti německému Bambergu.  I díky němu poskočilo Fenerbahce na 4. místo aktuální tabulky.

10-11-

Aktuální dění 5.11.2017

Fenerbahce Istanbul

Další dvě výhry si připsalo Fenerbahce a s ním i Honza Veselý v nejvyšší turecké soutěži. Nejdříve si poradilo s týmem Galatasaraye 83:62 a poté i s Karsiykou v poměru 97:71. V prvním utkání Honza při náročném programu odpočíval ve druhém si zapsal 10 bodů.

5-11-2 5-11-3 5-11-

Úspěšný týden potvrdilo Fenerbahce také v Eurolize a to výhrou nad Valencií v poměru 79:66. Honza v tomto utkání zaznamenal 12 bodů a 5 doskoků a strávil na palubovce nejvíce minut ze svého týmu. Fenerbahce tak poskočilo na prozatímní 7. místo tabulky se skóre 3 výher a 2 proher.

5-11-4 5-11-5

Aktuální dění 28.10.2017

Současně s euroligovým ročníkem probíhá také nejvyšší turecká basketbalová soutěž, takže program pro Honzu a jeho Fenerbahce začíná být poslední dobou hodně náročný. Ale i tak si v prvních třech zápasech připsali 2 vítězství. A i tady se Honzovi nadmíru daří. V prvním utkání sice nenastoupil, ale ve druhém nasbíral 13 bodů a 9 doskoků a v posledním utkání proti Gaziantepu dokonce 20 bodů.

28-10-2 28-10-

Aktuální dění 27.10.2017

Zatím vyrovnanou bilanci má Honza Veselý a jeho Fenerbahce v letošním euroligovém ročníku. Po úvodní těsné porohře s Malagou přišly vítězství s Milánem a poté i s Efesem Istanbul. V posledním kole ale přišla opět těsná prohra 68:70 s řeckým gigantem Panathinaikos. Honza však letos předvádí skvélé výkony a v odkazu se můžete podívat na jeho statistiky:

Jan Veselý

A takto vypadal poslední zápas s Panathinaikosem, ve kterém byl Honza s 15 body nejlepším střelcem svého týmu:

Aktuální dění 19.10.2017

V senzační krasojízdě touto sezónou zatím pokračuje opavský celek, který zatím po 4 kolech nepoznal hořkost porážky. Ve 3. kole přijel otestovat připravenost Slezanů velmi silný tým Svitav. Ve velmi atraktivním a vyrovnaném zápase ukázala Opava svou sílu a Tury porazila 81:80. Velmi dobře se v tomto utkání prezentoval Radim Klečka s 18 body a Radovan Kouřil se 13 body.

Ve včerejším zápase pak opavští potvrdili skvělou formu, to když na Folimance nedali šanci pražským Sovám a porazili je 88:70. V tomto zápae naopak zářili naši bývalí pivoti. Martin Gniadek si připsal 20 bodů a Venca Bujnoch přidal 13 bodů. Dobrou pohodu ukázal také Radim Klečka, který zaznamenal 14 bodů.

Opava - Svitavy

USK - Opava

To Kolín Adama Číže zatím zažívá pouze poloviční úspěchy. Přestože si včera poradil s týmem Jindřichova Hradce, ve třetím kole těsně prohrál v prodloužení na půdě ústecké Slunety. Adam si v těchto utkáních připsal 2 resp. 5 bodů, ke kterým včera přidal ještě 7 asistencí.

Ústí nad Labem - Kolín

Jindřichův Hradec - Kolín

Aktuální dění 13.10.2017

Úvodní utkání letošního ročníku euroligy nedopadlo pro Fenerbahce dobře. Až do začátku 4.čtvrtiny bylo Fenerbahce lepším týmem, bohužel jim vůbec nevyšlo závěrečné dějství, které prohrálo 18:10. Sice v závěru mocně dotahovalo, nicméně prohrálo 68:67 na půdě vítěze Eurocupu z minulé sezóny Malagy. Honza byl druhým nejužitečnějším hráčem Fenerbahce. Zaznamenal 12 bodů, 8 doskoků, jeden zisk a 3 bloky.

Podívejte se na sestřih z tohoto utkání:

13-10-2 13-10-3 13-10-

Aktuální dění 9.10.2017

Výborný vstup do letošního ročníku Kooperativa NBL zažívá basketbalový klub z Opavy a spolu s ním i početná legie našich odchovanců. V prvních dvou zápasech nasázeli svým soupeřům vždy více než 100 bodů. Tento příděl odnesl nejdříve Jindřichův Hradec a pak i odvěký rival z NH.  A ve velmi dobrém světle se představili všichni bývalí hráči Snakesu.  Podívejte se na statitiky z těchto utkání:

BK Opava - Jindřichův HradecČlánek k utkání

NH Ostrava - BK OpavaČlánek k utkání

Dalším našim odchovancem je Adam Číž, který hájí dres Kolína. Kolín má po 2 zápasech bilanci 1:1, když celkem překvapivě podlehl Brnu a poté porazil tým Olomoucka. Adam patřil v obou utkáních k hlavním postavám svého týmu. V prvním utkání zaznamenal 14 bodů a ve druhém dokonce bodů 18.

Aktuální dění 9.9.2017

Našim odchovancům v legii Opavy se zatím v přípravě daří a dostávají hodně prostoru. Především na Jakuba Slavíka se snáší vlna pozitivních ohlasů. Opava má za sebou už 3 přípravné zápasy. Nejdříve si hodně oslabený kádr neporadil s bratislavským Interem. Pak ale téměř kompletní tým bývalých hráčů BK Snakes nejdříve porazil tým NH Ostrava a v posledním zápase si slezský celek poradil i s týmem slovenských Levic.

Podrobnosti naleznete v jednotlivých článcích.