Aktuální dění 12.6.2017

Fenerbahce je zatím v playoff turecké ligy fenomenální. V semifinále naprosto zničilo tým Darussafaka, když přes něj postoupili v nejkratším možném počtu zápasů.  A zatím je nezastavil ve finále ani tým  Besiktas Sompo Japan. Po výsledcích 75:69 a 83:74 už vede tým Honzy Veselého 2:0 na zápasy, v sérii hrané na 4 vítězná utkání.  Honza v těchto zápasech přispěl 10 a 16 body.

Jv-2-12-6- Jv-3-12-6- Jv-4-12-6- Jv-5-12-6- Jv-6-12-6-

Aktuální dění 29.5.2017

Fenerbahce pokračuje ve své letošní krasojízdě a v turecké lize už je ve 2. kole playoff, kde už vede nad Darrusafakou 1:0 na zápasy po výhře 94:72. Honza se v tomto utkání do střelecké listiny nezapsal.

V 1. kole si poradilo Fenerbahce s týmem Tofas po výsledcích 92:76 a 79:73. V těchto zápasech Honza zaznamenal nejdříve 12 bodů a ve 2. utkání přidal body 4.

Jv-2-29-5- Jv-3-29-5- Jv-4-29-5- Jv-29-5-

Aktuální dění 23.5.2017

Opavský celek a s ním i naše početná odchovanecká legie slaví v letšním ročníku KNBL bramborovou medaili. V souboji o bronz nezvládli Opavané především domácí zápas proti Pardubicím, když jim podlehli rozdílem téměř 20 bodů. Venku pak skončil zápas remízou. Do bodové listiny se úspěšně zapsali všichni bývalí hráči Snakesu. Celému týmu Opavy gratulujeme k výborné sezóně.

Opavsky deníkOpavsky deník 2 zápas

Aktuální dění 22.5.2017

Honza Veselý a jeho Fenerbahce se konečně dočkalo a slaví euroligový titul. Ve final four si nejdříve poradili s Realem Madrid a ve finále pak nedali šanci Olympiacosu, který porazili 80:64. Honza si ve finále připsal 8 bodů a 8 doskoků a byl tak jedním ze strůjců vítězství.

Jv-ff-1 Jv-ff-2 Jv-ff-3 Jv-ff-4

Aktuální dění 8.5.2017

Skvělý počin se povedl opavským basketbalistům v prvním domácím semifinálovém zápase, v němž  se postarali o obrovské překvapení, když na domácí palubovce porazili v Česku suverénní Nymburk v poměru 80:76. Velkou měrou se na tom podíleli i naši odchovanci. Radim Klečka zaznamenal 15 bodů, Filip Zbránek 14 a Venca Bujnoch zapsal bodů 10.

Opavský deník

Hned druhý den už však na Nymburk opavští hráči nestačili a podlehli mu 66:79. Přesto se ukázalo, že opavské mužstvo letos hraje velmi dobře a Nymburk to bude mít ještě těžké. Ve druhém utkání byl z našich odchovanců nejvíce vidět Radovan Kouřil, autor 14 bodů. Zdatně mu však sekundoval Venca Bujnoch s 12 body. Stav série je aktuálně 3:1 pro Nymburk.

Opavský deník

Aktuální dění 25.4.2017

HONZA A JEHO FENERBAHCE SI ZAHRAJE FINAL FOUR EUROLIGY

RozhodlI o tom v nejkratším možném čase, to když řecký Panathinaikos rozprášil v sérii 3:0 na zápasy. V posledním utkání se turecký velkoklub radoval z výhry 79:61. Honza strávil na palubovce něco málo přes 25 minut, během nichž stihl zaznamenat 6 bodů, 6 doskoků a 4 bloky. Fenerbahce bude ve Final four jedním z favoritů, obzvláště když finálový tunaj hostí město Istanbul.

Jv-25-4- Jv-2-25-4- Jv-3-25-4-

Aktuální dění 23.4.2017

Dalšímí zápasy pokračovalo play-off Kooperativa NBL. Tým USK Praha odvrátil mečbol opavských basketbalistů, když na domácí palubovce zvítězil v poměru 70:56. Nejlepším střelcem z řad našich odchovanců byl Radim Klečka, který si připsal 13 bodů. Série se tak přesouvá zpátky do slezské metropole, kde bude chtít Opava tuto sérii ukončit a postoupil mezi nejlepší 4 celky extraligy.

To Adam Číž a jeho Kolín už mají po sezóně. Stopku jim ve čtvrtfinále vystavilo mužstvo z Dečína. V posledním zápase byl nejelpším střelcem zápasu právě Adam s 15 body, přesto Děčín doma dominoval a zvítězil v poměru 82:48. Čtvrtfinálová série tak skončila 4:1 pro tým vedený trenérem Budinským.

Kolínský deník

Aktuální dění 21.4.2017

Fenerbahce zvládlo i druhý zápas na půdě řeckého Panathinaikosu a ujalo se v sérii vedení 2:0 na zápasy. Druhý zápas byl velmi vyrovnaný a drmatický až do konce. Výhře v poměru 80:75 pomohl 2 body i Honza, který strávil na hřišti necelých 20 minut. Série se tak přesouvá do Turecka, kde už se může rozhodnout o postupujícím do další fáze.

Jv-2-23-4- Jv-23-4-

Aktuální dění 19.4.2017

Obrovský comeback do zápasu a druhý poločas z říše snů si připsalo Fenerbahce v prvním zápase play-off Euroligy. Na hřišti Panathinaikosu vyhrálo 71:58, to když druhý poločas skončil 43:16 v jeho prospěch. Honza strávil na palubovce 31 minut, během nichž zaznamenal 8 bodů a 5 doskoků. Turecký velkoklub tak vede v sérii 1:0.

Jv-19-4

Aktuální dění 18.4.2017

Zatímco Adamovi Čížovi a jeho Kolínu se zatím v play-off Kooperativa NBL příliš nedaří a v sérii s Děčínem prohrává už 0:3, to Opava dokázala využít výhody domácí palubovky a ve 3. zápase porazila USK 72:57 a ujala se v sérii vedení 2:1 na zápasy. Velký podíl na tom měl Radek Kouřil. Náš odchovanec zaznamenal v tomto utkání 19 bodů a 4 asistence a byl nejlepším střelcem zápasu.

Aktuální dění 16.4.2017

Skvělým výkonem se v 26. kole nejvyšší turecké ligy BSL blýskl Honza Veselý. Ten pomohl k porážce Gaziantepu v poměru 97:92 pardáními čísly, a to 18 body, 9 doskoky a 3 asistencemi. Do konce základní části už mnoho zápasů nezbývá a Fenerbahce vede zatím suverénně ligu.

Aktuální dění 8.4.2017

V minulém týdnu skončila základní část Kooperativa NBL a už toto úterý se týmy představí ve svých čtvrtfinálových zápasech. V této fázi se představí všichni naši odchovanci, většina z nich v opavském dresu a jeden v tom kolínském.

Opavě příliš nevyšly poslední zápasy a nakonec vypadla z top 4 a bude tak začínat na půdě soupeře. Tím bude ve čtvrfinále tým USK Praha, který není pro Slezany zrovna oblíbeným. Rosťu Dragouna, Radima Klečku, Martina Gniadka, Filipa Zbránka, Radka Kouřila a Vencu Bujnocha tak nečeká nic lehkého a očekávají se velmi vyrovnané a na obranu zaměřené zápasy.

To Adam Číž a jeho Kolín to bude mít ještě o něco těžší. Kolín skončil hned za Opavou na 6. místě a svůj první zápas tak odehraje na hřišti Děčína.

Podívejte se na statistiky našich odchovanců v základní části: Opava, Kolín

Aktuální dění 3.4.2017

V předposledním kole základní části si Fenerbahce trochu zkomplikovalo svou pozici v tabulce, když podlehlo Realu Madrid v poměru 56:61. Honza ale odehrál velmi dobrý zápas. Zaznamenal v něm 11 bodů a 7 doskoků. Fenerbahce je po této porážce na 7. místě a v posledním kole ho čeká silná Barcelona.

Podívejte se na Honzův highlight z utkání:

Aktuální dění 25.3.2017

Těsnou porážkou skončilo istanbulské derby pro Fenerbahce v dalším kole Euroligy. Týmu Anadolu Efes podlehlo mužstvo okolo Honzy Veselého v poměru 77:80. Honza strávil na palubovce téměř 31 minut, během nichž stihl zaznamenat 7 bodů a 4 doskoky. Do konce základní části zbývají 2 zápasy a Fenerbahce stále drží 4. místo v tabulce.

Podívejte se na sestřih z tohoto utkání:

Jv-2-25-3- Jv-25-3

Aktuální dění 17.3.2017

Další velmi dobré představení mají za sebou hráči Fenerbahce v nejlepší evropské soutěži. K 17. výhře v letošním euroligovém ročníku pomohl 9 body a 6 doskoky Honza Veselý. Fenerbahce sice celý zápas vedlo docela výrazným rozdílem, no ke konci začal Bamberg rychle stahovat a až trojka 40 vteřin před koncem definitivně zlomila odpor domácích.

Podívejte se na highlight z utkání:

Aktuální dění 12.3.2017

Nečekanou domácí porážku si připsalo Fenerbahce už zase s Honzou v sestavě proti týmu Baskonia Vitoria Gasteiz. Prohře 74:79 nezabránil Honza ani 6 body a 4 doskoky. Fenerbahce přesto zatím drží 4. příčku v tabulce.

Chuť si tak Fenerbahce spravilo alespoň proti Galatasarayi v nejvyšší turecké lize. Vítězstvím 79:75 si upevnilo 1. místo v dosavadní tabulce. 11 body k této výhře přispěl i Honza.

Jv-2-13-3- Jv-13-3-

Aktuální dění 20.2.2017

Opava vybojovala v Českém poháru stříbro a s ní i početná legie našich odchovanců v jejím dresu. Nad její síly byl pouze český basketbalový král z Nymburka. Do Opavy posíláme velkou gratulaci.

O úspěchu Opavy si přečtěte zde.

Aktuální dění 16.2.2017

Máme za sebou 2 zápasy ve skupině A1 Kooperativa extraligy. V této skupině nastupují všichni naši odchovanci, tedy kluci z Opavy a Adam Číž za Kolín. Po dvou utkáních ale mají větší zatím větší důvod k radosti v Opavě. Přestože prohráli v krásném utkání až ve třetím prodloužení v Děčíně, doma proti USK si připsali výhru. To Kolín padl nejdříve v Nymburku a pak i doma s Pardubicemi.

Ve všech těchto utkáních však byli naši odchovanci vidět. Sami se podívejte na statistiky z těchto zápasů.,

Děčín vs OpavaNymburk vs KolínOpava vs USKKolín vs Pardubice

Aktuální dění 15.2.2017

V předposledním kole základní části Euroligy prohrálo Fenerbahce v městském derby s týmem Darussafaka Dogus Istanbul. Prohře v poměru 65:72 nezabránil ani český reprezentant Honza Veselý, který strávil na hřišti 17 minut a za tu dobu si připsal 5 bodů a poté se vyfauloval. Fenerbahce tak ještě bude o první čtyřku bojovat v posledním kole, kdy se utká s Olympiakosem.

Aktuální dění 2.2.2017

Velmi důležité vítězství si připsalo Fenerbahce v dalším kole nejlepší evropské basketbalové soutěže. Schytal to ruský megaklub CSKA Moskva, a to v poměru 77:71. Rozhodla o tom především výborná 3.čtvrtina. Honza Veselý strávil na palubovce 12 minut, během nichž si připsal 6 bodů a 3 doskoky. I díky němu si Fenerbahce upevnilo 4. místo v průběžné tabulce.

Jv-2-2

Aktuální dění 29.1.2017

Téměř všichni naši odchovanci se potkali na hřišti v rámci 21. kola extraligy v utkání domácího Kolína proti Opavě. Za domácí bojoval osamocen Adam Číž proti legii bývalých hráčů Snakes v opavském dresu. Adam si v tomto utkání připsal 8 bodů a doskoky. Bohužel to však na vítězství nestačilo, a to především díky výkonům opavských pivotů. Martin Gniadek a Vašek Bujnoch zatížili konto soupeře 21 resp. 18 body a připsali si i po 5 doskocích a byli tak hlavními strůjci vítězství. 4 body si pak ještě připsal Radek Kouřil a 3 body Rosťa Dragoun. Opavě se tak podařilo přeskočit svého soupeře v tabulce a upevnit si 4. místo. Kolín je aktuálně 6.

Aktuální dění 19.1.2017

Drtivé vítězství si připsalo Fenerbahce v dalším kole Euroligy. V poměru 84:63 si poradilo s Panathinaikosem a Honza Veselý byl vyhlášen MVP zápasu. V utkání zaznamenal 13 bodů, 4 doskoky, 3 asistence a 3 zisky. Fenerbahce se tak aktuálně nachází na 5. místě euroligové tabulky s 11 výhrami a 7 prohrami.

Jv-2-19-1 Jv-3-19-1- Jv-4-19-1 Jv-5-19-1 Jv-6-19-1 Jv-19-1

Aktuální dění 12.1.2017

Velké derby a velké drama přineslo další kolo Českého poháru. O postup do final four si to v hale Tatran rozdalo domácí NH s opavským celkem, který je nabitý našimi odchovanci. Diváci sledovali velmi ofenzivní utkání a NH potvrzovalo, že na Opavu doma prostě umí. Nakonec však po velkém obratu a díky výbornému Šiřinovi slavil výhru opavský mančaft a to v poměru 99:95.

Z bývalých hráčů Snakes byli nejvíce vidět Martin Gniadek a Filip Zbránek. Oba si shodně připsali po 14 bodech. Rozehrávači Radek Kouřil a Radim Klečka pak přidali po 4 bodech. Radek však k tomu přidal ještě skvělých 9 asistencí a 7 doskoků.

Moravskoslezský deník

Aktuální dění 10.1.2017

Adam Číž se po zranění vrací rychle do formy a v dohrávce 18. kola byl v Jindřichově Hradci jedním z klíčových postav těsněho vítězství Kolína v poměru 84:82. Adam si odehrál 24 minut, ve kterých stihl zapsat 12 bodů a 4 asistence.

Aktuální dění 9.1.2017

V dalším kole Spor toto nejvyšší turecké basketbalové ligy si Fenerbahce po velkém boji poradilo s týmem Besiktas Sompo Japan. Na venkovním hřišti přispěl k výhře 79:76  také 8 body náš odchovanec Honza Veselý. Po 14 kolech se tak probojovali do čela tabulky se skóre 12 výher a 2 proher.

Jv-2-9-1- Jv-9-1-

Aktuální dění 7.1.2017

Důležité vítězství si ve včerejším zápase Euroligy připsal Honza Veselý a jeho Fenerbahce. Na domácí palubovce udolali italský tým z Milána v poměru 86:79. Honza strávil na hřišti tentokrát necelých 15 minut, během nichž si připsal 2 body, 4 doskoky a 4 asistence.

Tento jediný koš Honzy přesto stál za to a vlezl se do highlightu:

Jv-2-7-1- Jv-7-1-

Aktuální dění 2.1.2017

17. kolo Kooperativa NBL přineslo jeden povánoční dárek, a to v podobě návratu Adama Číže na hrací palubovky. Vinou zranění kolene si po svém přestupu do Kolína zatím nezhrál ani minutu, to se však již změnilo. V domácím zápase s Brnem strávil na palubovce 18 minut a zaznamenal 4 bodů a 5 asistencí. Ať zdraví vydrží.

Ve stejném kole si další domácí výhru připsala Opava, a to proti silnému Děčínu. Přestože  1. poločas patřil hostům, v druhém už to byla opavská kanonáda. A byli u toho i naši odchovanci. Rosťa Dragoun a Radek Kouřil pomohli 10 body, Martin Gniadek 5 body, Venca Bujnoch 4 body a Filip Zbránek 2 body. Opava je tak aktuálně na 5. místě hned za Kolínem.

Konec roku byl pro Fenerbahce a tím pádem i pro Honzu hodně náročný. Ještě 23.12. zajížděli na horkou palubovku CSKA Moskva. Zápas to byl hodně náročný, po většinu zápasu tahalo Fenerbahce za kratší konec, ale ve 4. čtvrtině se na soupeře dotáhlo a poslalo zápas do prodloužení. Tam turecký celek exceloval a zvítězil 20:4, konečné skóre tak bylo 95:79. Honza strávil na hřišti necelých 25 minut, během nichž si zapsal 10 bodů a 4 doskoky.

Ani ne o týden později čekal tento tým další těžký venkvní zápas. Na hřišti řeckého Olympiakosu ale Fenerbahce vůbec nevyšel první poločas. Prohráli jej rozdílem téměř 20 bodů. Pak sice začali postupně ukrajovat, ale na zvrat v zápase už to nestačilo. Olympiakosu podlehli v poměru 62:72. V dresu tureckého výběru ale zářil Honza Veselý. Odehrál bezmála 31 minut a s 22 body byl nejlepším střelcem zápasu. Svů double double pak ozdobil 10 doskoky. Po tomto zápase patří Fenerbahce 6. příčka v tabulce s 9 výhrami a 6 porážkami.

Aktuální dění 22.12.2017

V dalším kole Euroligy nestačilo Fenerbahce na svého městského rivala DARUSSAFAKA DOGUS, kterém podlehlo 64:71. Honza strávil na hřištíi 15 minut, během nichž zaznamenal 7 bodů. Nejlepším střelcem Fenerbahce byl Kostas Sloukas.

Na sestřih ze zápasu se můžete podívat na následujícím videu:

Jv-2-22-12- Jv-3-22-12- Jv-4-22-12- Jv-5-22-12- Jv-22-12-

Aktuální dění 12.12.2017

Boj o přední pozice v tabulce turecké basketbalové ligy Fenerbahce vyšel. V náročném zápase porazil Banvit 76:71, přičemž Honza zaznamenal 4 body. Aktuálně tak patří tomuto týmu 2. místo v tabulce.

Jv-12-12

Aktuální dění 8.12.2017

Další velké vítězství tureckého velkoklubu na euroligové scéně. Tentokrát to odnesla Crvená Zvezda Bělehrad, která podlehla týmu okolo Honzy Veselého v poměru 87:72. Honza odehrál nejvíc ze všech svých spoluhráčů a trenérovi se odvděčil 14 body, 5 doskoky a 3 asistencemi. Fenerbahce se tak posouvá na prozatímní 2. místo v tabulce.

Jv-8-12-2 Jv-8-12-

Aktuální dění 7.12.2017

V dalším zápase spor toto ligy, čili nejleší turecké soutěže, prohrálo družstvo Fenerbahce na hřišti Tofas v poměru 72:81. Honza Veselý byl s 18 body nejlepším střelcem svého týmu. Fenerbahce tak aktuálně patří 4. místo v tabulce.

Tofas

V dohrávce 14. kola Kooperativa NBL zajíždělo mužstvo Opavy k televiznímu utkání na palubovku Brna. Domácí předevedli hlavně díky Američanům výborný výkon a opavské porazili 77:73. V opavském dresu se nejvíce z bývalých hráčů Snakesu prosazoval Martin Gniadek s 15 body, Rosťa Dragoun s 9 a Filip Zbránek se 7 body. Opava je nyní na 5. místě v tabulce.

Opava

To Adam Číž v dresu Kolína stále ještě léčí operované koleno a vypadá to, že si nejspíš už v tomto kalenářním roce nezahraje.

Aktuální dění 2.12.2017

Fenerbahce jede. Velké vítězství ve skvělé atmosféře zaznamenal tento tým proti Realu Madrid. Proměněnou šestkou 2 vteřiny před koncem rozhodl o výhře James Nunnally. Honza Veselý odehrál v tomto dramatickém zápase 27 minut a svými 11 body a 7 získanými fauly byl jedním z klíčových postav utkání. Fenerbahce se tak dostalo na dělené 2. místo v tabulce, kde mají aktuálně stejné skóre právě jako Real Madrid.

Podívejte se sestřih zápasu z Ulker arény:

Felipe-reyes-real-madrid-eb16 One-team-week-felipe-reyes-real-madrid-eb16 Sergio-llull-real-madrid-eb16

Aktuální dění 26.11.2017

Hodně důležitou výhru v poměru 79:70 si přivezlo z palubovky Milána Fenerbahce. Mohla za to především 4. čtrvtina, kterou turecký tým vyhrál 21:7 a vyhoupl se tak na 3. místo euroligové tabulky s bilancí 6 vítězství a 3 proher. Honza odehrál v zápase necelých 23 minut, během nichž stihl zaznamenat 4 body a 4 doskoky. Nakonec se však ale vyfauloval, což s ohledem na výsledek zase až tak nevadí.

Podívejte se na sestřih z tohoto zápasu:

Aktuální dění 19.11.2017

Další povedený zápas v Eurolize má za sebou Honza Veselý. Na domácí palubovce proti městskému rivalovi Anadalu Efes si Honza připsal 20 bodů, 6 doskoků a 4 asistence a vedl tak svůj tým k velmi důležité výhře. Jeho Fenerbahce má teď v Eurolize bilanci 5 výher a 3 proher.

Podívejte se na highlight ze zápasu a hned v úvodu efektní blok Honzy:

Aktuální dění 14.11.2017

Po nevydařeném utkání proti Baskonii si hráči Fenerbahce spravili chuť v domácím utkání turecké ligy proti městskému rivalu Galatasaray. Zopakovali si tam utkání euroligy, které proti stejnému soupeři odehráli na konci října. Začátek 1. čtvrtiny patřil hostům, kteří v jednu chvíli vedl o 9 bodů. Honzova přítomnost byla hodně znát. Čtvrtinu zakončil s 11 body a jen díky němu se Fenerbahce opět dostalo do zápasu. Ve druhém poločase se do tempa dostali i další Honzovi spoluhráči, zejména Datome a Dixon. Skóre 3.čtvrtiny vyznělo jednoznačně pro Fenerbahce 21:7. Po nervozitě z úvodu utkání se hráči Fenerbahce dostali do tempa  a zvítězili jednoznačně 92:74. Honza odehrál asi své zatím nejlepší utkání. Na hřišti strávil něco přes 30 minut, během kterých zaznamenal 22 bodů, 10/9 střelba za 2 body, 4/4 TH), 10 doskoků, 4 asistence, 2 zisky a 1 blok.

Jv-14-11-1- Jv-14-11-2- Jv-14-11-3- Jv-14-11-4- Jv-14-11-5- Jv-14-11-6- Jv-14-11-7- Jv-14-11-8- Jv-14-11-9-

Aktuální dění 4.11.2017

Fenerbahce si připsalo svou první porážku v letošním ročníku Euroligy. Na domácí palubovce nestačilo na družstvo Kazaně, kterému podlehlo v poměru 73:81. Honza Veselý odehrál výborný zápas, když za téměř 25 minut nasbíral 17 bodů, 3 doskoky a 3 zisky.

Podívejte se na highlight ze zápasu, ve kterém je i jeden Honzův parádní kousek:

Aktuální dění 31.10.2017

V 9. kole Kooperativa NBL zářil Radek Kouřil proti svým bývalým spoluhráčům z Prostějova. Přečtěte si celý článek.

Ve stejném utkání si po 11ti bodech připsali také Rosťa Dragoun a Martin Gniadek a spolu s Radkem tak velmi výraznou měrou přispěli k výhře 93:85.

Bk-opava

Aktuální dění 29.10.2017

Derby istanbulských rivalů v dalším kole Euroligy bylo pěkně "horké". V Abdi Ipekci aréně utkání sledovalo více než 9 tisíc diváků, kteří z drtivé většiny patřili mezi fanoušky " Galaty". Úvodní čtvrtina patřila domácím hráčům, kterým za mohutné podpory fanoušků, vycházelo téměř vše. Necelou minutu před koncem první čtvrtiny se do vedení dostali hráči Fenerbahce. Velkou zásluhu na tomto obratu měl pivot Ekpe Udoh, který zaznamenal 8 bodů. Do konce utkání si Fenerbahce nenechalo vedení vzít a zaslouženě zvítězilo 103:87. Honza odehrál celkem 21 minut, během který zaznamenal 12 bodů, 6 doskoků a 4 asistence. Zejména jeho dunk přes 218 centimetrů vysokého Tibora Pleisse byl opravdu perfektní. Proto si jej také můžete shlédnout na stránkách euroligy jako Dunk of the night. Utkání se velice vydařilo trojici Udoh, Sloukas a Dixon, která zatížila konto domácích celkem 67 body (celkem 8 trojek, o které se podělili stejnou měrou Sloukas a Dixon). Ekpe Udoh byl za svůj výkon oceněn hráčem kola.

Jak jsme již psali minule, Fenerbahce má program opravdu velice nabitý. Skoro jako v NBA. Již v neděli 30.října je čeká kvalitní celek, kterým je předloňský turecký šampion Pinar Karsiyaka. 3 utkání v pěti dnech? Klobouk dolů pánové. Příští uktání Euroligy hraje Fenerbahce doma proti Unics Kazaň. Utkání se hraje ve středu 2.listopadu. Unics zatím ještě nevyhrál, takže by z toho mohlo být další vítězství.

Jan Veselý4 Jan Veselý5

Aktuální dění 28.10.2017

Ve středu 26.října se v dalším kole Euroligy představil v Ülker Aréně Žalgiris Kaunas, který v minulém kole celkem překvapivě zaskočil silnou Baskonii Vitoria. Honza Veselý v zahajovací sestavě nefiguroval a na hřiště se dostal až v posledních třech minutách první čtvrtiny. Své první dva body zaznamenal v průběhu 2.čtvrtiny. Třetí dějství bylo v podání Honzy daleko úspěšnější. Kromě výborné obrany se začal bodově prosazovat, zejména svou ne vždy silnou stránkou. Proměnil všech 6 trestných hodů a do poslední části utkání šel v podstatně lepší náladě a s 8 body na kontě. V poseldní části Fenerbahce jasně dominovalo a zvítězilo 82:68. Honza zakončil utkání na 14 bodech, 3 doskocích, 1 asistenci a 8 získaných faulech. Stinnou stránkou utkání bylo zranění excelentního střelce Bogdana Bogdanoviče, který si podvrtnul kotník a podle předběžných zpráv bude mimo hru zhruba měsíc.

Letošní systém euroligy je velice náročný. Již dnes se hraje městské derby proti Galatasaray Istanbul. Fenerbahce je jako hostující tým, takže to nebude nic lehkého. Alespoň Honza prohodí pár slov s Blakem Schilbem.

Jan Veselý Jan Veselý 2  Jan Veselý 3

Aktuální dění 22.10.2017

Druhé kolo Euroligy a druhá výhra o bod. Tentokrát však proti podstatně zvučnějšímu jménu, a sice Barceloně. Honza v tomto utkání odehrál 17 minut a připsal si 4 body a 3 doskoky.

A Fenerbahce slaví výhru i v domácí soutěži, když ve druhém kole porazilo tým Istanbul BBSK v poměru 76:62. Honza si v tomto utkání zapsal 10 bodů.

Fenerbahce2

Aktuální dění 14.10.2017

Honza Veselý a jeho Fenerbahce se hodně natrápilo v prvním zápase Euroligy proti Bambergu. Nakonec ale i s přispěním 10 bodů Honzy zdolalo svého soupeře 67:66.

Video k zápasu si zde můžete prohlédnout:

Aktuální dění 10.10.2017

První zápas Fenerbahce v turecké lize skončil těsnou venkovní porážkou. Honza Veselý byl druhým nejlepším střelcem svého týmu s 12ti body.

Informace o zápasu zde: Murytbey Usak - Fenerbahce

Fenerbahce

Aktuální dění 6.10.2017

Ze světa:

První ostrý zápas a hned vítězství v poháru pro Honzu Veselého a jeho Fenerbahce. Ti přehráli ve finále Prezidentského poháru městského rivala z Efesu (77-69) a přidali tak do klubové vitríny další trofej z domácí basketbalové scény. Vítěze vedli Datome s Dixonem (oba 19 bodů), Honza Veselý přidal důležitých 15 bodů.

Fenerbahce Wins Turkish President’s Cup

Domácí:

Máme za sebou první 4 kola Kooperativa NBL a naši odchovanci si nevedli vůbec zle. Zatím nejlépe se v novém ročníku jeví Radek Kouřil v dresu Opavy. Ten hned v prvním domácím zápase proti Ústí nad Labem zapsal 9 asistencí a v posledním kole v Jindřichově Hradci si dokonce připsal 21 bodů (validita 31).

Zdatně mu sekundují rovněž opavští pivoti Vašek Bujnoch a Martin Gniadek. Martin předvedl zatím nejlepší výkon doma proti Ústí, kde se blýskl 18ti body, Vaškovi pak nejlíp vyšel zápas v Jindřichově Hradci, kde zatížil konto soupeře 10ti body. Stále více minut také v opavském dresu dostává Rosťa Dragoun. Hned v prvním domácím utkání stihl za téměř 23 minut nasbírat 9 bodů.

Naopak zatím si z důvodu zranění v této sezóně vůbec nezahráli Adam Číž v Kolíně a Radim Klečka a Filip Zbránek v Opavě. Klukům tak přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat do hry.