Historie klubu BK Snakes Ostrava

Logo

BK SNAKES OSTRAVA je amáterský sportovní klub, který zajišťuje zájmovou pohybovou činnost chlapců od šesti do osmnácti let zaměřenou na basketbal. Má rysy jednak klasického basketbalového klubu, ale i zájmového kroužku, což ve skutečnosti znamená, že má větev výkonnostního rekreačního sportu.

Basketbalový klub má dva důležité cíle, a sice v samotném dění basketbalového klubu dát na jedné straně možnost sportovat co možná nejširší základně členů a na straně druhé, kvalitativně hrát basketbal na takové úrovni, aby co možná nejlépe reprezentoval nejen nás, ale i své okolí, tedy školu, město, region. Hlavním výkonnostním cílem basketbalového klubu je vychovávat hráče do nejvyšších seniorských soutěží, ať už u nás nebo v zahraničí.

Projekt na tréninkovou činnost BK Snakes Ostrava zapadá do dlouhodobé koncepce klubu stát se nejlepším mládežnickým chlapeckým basketbalovým klubem České republiky.

Občanské sdružení a tím pádem i celé dění kolem BK Snakes Ostrava vzniklo notářským zápisem ze dne 15.března 1999. Tehdy již z předem zvážených kroků se začal budovat klub basketbalu zaměřený na práci s mládeží. S touto myšlenkou přišel Mgr. Hrdlička Dušan, když na začátku školního roku 1998-1999 prvním náborem dětí – chlapců do basketbalových přípravek, dal za následek do pohybu několik kroků, které nakonec vyústily ke vzniku subjektu občanského sdružení a tím i samotného basketbalového klubu.

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a devět
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih  Ostrava-Poruba Orlová Gerych Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace ARDON  Facebook ACORY Ozana ArcelorMittal