Zápasy se samy nevyhrají

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava 82:69 (23:17 48:30 60:49)

Statistiky zápasu

Vlažný začátek zápasu se projevil na naší koncentraci a soupeř nám v první čtvrtině odskočil na rozdíl 4 bodů. Začátek druhé čtvrtiny byl katastrofický - 4. minuta a stav 35:17 !!! Šňůrou 12 bodů se soupeř dostával do pohody a dělal si s námi co chtěl, chodil si útočně doskakovat a když nedal koš za dva body, dostali jsme z druhých nebo i dokonce z třetích šancí i trojku. Po přestávce jsme se trochu probudili a začali jsme snižovat náskok a po 3. čtvrtině byl stav 60:49. Ve 4. minutě čtvrté čtvrtiny jsme stáhli náskok na 3 body, ale našimi chybami na rozhrávce a pak při vyhazování z pod koše nám domácí opět utekli a to na rozdíl 16 bodů - 5 minut hry a 14:1. Stav do konce zápasu jsme jen kosmeticky upravili na rozdíl 13 bodů.

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 86:92 (11:23 26:42 52:54 72:72 77:77)

Krásný začátek zápasu v nové hale Národního sportovního centra, 4. minuta zápasu a na tabuli svítil stav 0:13. Hra byla rychlá a soupěř si s námi nevěděl rady. V druhé čtvrtině jsme ještě navýšili náskok na poločasový rozdíl 16-ti bodů. Už jsme si mysleli, že se soupeř složí a utkání se vyhraje samo, přestali jsme v útoku hrát, dívali jsme se jak jeden hráč útočí proti pěti, ztráceli jsme míče na rozehrávce a utíkali soupeři s míčem v autu. My jsme dali koš, ale domácí nám dali 3 koše. Soupěř vycítil svoji šanci a najednou jsme vedli na konci 3. čtvrtiny pouze o 2 body. Ve 4. čtvrtině jsme se tahali s Prostějovem o vedení a kdo více zahodí šancí. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby jsme vedli o 2 body, házeli jsme TH které jsme neproměnili a soupeř nás potrestal 2 koši. Stihli jsme ještě srovnat a po neúspěšném zakončení soupeře jsme měli na poslední útok 8 sekund. Nakreslená akce vyšla, ale pokračovali jsme v zahazování šancí. V prvním prodloužení jsme se udrželi při životě jen díky nedanými TH soupeře (6/3). V druhém prodloužení hráči Prostějova pokračovali v neproměňování TH (opět 6/3) a to je zlomilo a už nedokázali najít síly na našich pár útoků které jsem opět zahráli jak měli. Možná to bylo tím, že soupeř už nemohl a přestal agresivně bránit...

Druhé kolo zase "plichta"

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 79:58 (23:17 43:24 65:38)

BK Snakes Ostrava - Tygři JBC Brno 64:88 (18:13 38:41 55:71)

Sobotní utkání jsme odehráli také z oslabeným týmem z Jihlavy. Poločasový 20ti bodový rozdíl jsme do konce utkání udržovali. Je škoda, že v takovýchto utkáních nejsme ochotni pilovat a zkoušet věci na kterých musíme zapracovat.

V neděli jsme hostili asi favorita soutěže Tygry z Brna. Útočně jsme nezačali zle a ve 4. minutě jsme si vytvořili 9ti bodový náskok. Nebyli jsme však koncentrovaní v obraně a hlavně na doskoku, což nám dělalo potíže celé utkání (dokonce i doskoky při TH soupeře !!!!!!! - neexistuje). Hráli jsme na úzkou rotaci čehož soupeř samozřejmě využíval a navíc jsme se dostávali do problému s faulama. Teprve těsně před poločasem jsme ztratili vedení (opět po trestuhodné chybě v obraně), které jsme do té doby drželi na své straně. Ovšem druhou polovinu třetí čtvrtiny jsme hrubě nezvládli a darovali pár míčů soupeři do protiútoku a bylo po utkání. Se třemi vyfaulovanými hráči v této sestavě jsme už bohužel konkurence schopni nebyli.

Myslím, že věšet hlavu nemusíme, ale je potřeba změnit přístup k trénování a hře samotné. Za druhé, určitě naší hru zvedne účast pěti chybějících hráčů užší sestavy, ale to souvisí z již zmíněným přístupem k basketu. Nezbývá nic jiného chlapci než opět jen makat, makat a makat!!!

První kolo v Brně "plichta"

Sokol Šlapanice - BK Snakes Ostrava 64:82 (16:25 26:43 45:61)

SAM BŠM Brno - BK Snakes Ostrava 84:71 (16:25 36:38 60:59)

První kolo žákovské ligy nám vyšlo napůl. Ve Šlapanicích bylo družstvo tvořeno i mladšími hráči a tak jsme zde měli výškovou i silovou převahu. Do vedení jsme šli od 2. minuty a od půlky utkání jsme kontrolovali dvacetibodový náskok. Utkání se vyznačovalo velkou škálou nepřesností, která nás stála dobrý dojem z utkání. Na omluvu (i když toto dělám nerad) můžeme doplnit, že to bylo první utkání v sezóně a chyby se daly očekávat.

Druhé utkání na BŠM nám v úvodu vyšlo a hned od začátku jsme začali dělat problémy soupeři v útoku. Recept - jednoduchost a hra 1na1. Vedení se nám dařilo udržet až do poločasu, ale pak jsme soupeře pustili do malého vedení. Ještě v 7. minutě poslední čtvrtiny jsme mohli pomýšlet na úspěch i v tomto utkání, ale ztráta koncentrace díky únavě (soupeř byl také unavený, takže toto nemůžeme brát jako omluvu) vedla k chybám v obranné fázi, hlavně na doskoku a ke špatným a netrpělivým řešením v útoku. Škoda, měli jsme na to, ale porazili jsme se sami.

Pozitivní na obou utkání je, že i v této sestavě jsme schopni dávat poměrně dost bodů. V útoku bych vyzdvihl výkon Davida Mihála, který především v druhém utkání vedl tým slušnou hrou 1na1 a byl i schopen tvořit dobré střelecké situace pro své spoluhráče (a když se naučí doprava, bude to ještě lepší). Co se týče obranné fáze, tam "otvíráme novou knihu" ze které je potřeba se co nejrychleji učit a nespoléhat se na to, že jsme nejvyšší a nejhmotnější, protože toto už není dávno pravda.