Orlům přistřihl křidílka Munty, ale s tygrama bohužel jen jedna čtvrtina

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 80:75 (20:27 41:40 60:59)

BK Snakes Ostrava - Tygři JBC Brno 60:75 (18:10 30:36 39:64)

V tomto víkendu nás čekaly utkání se soupeři z první poloviny tabulky. V sobotu Prostějov, se kterým jsme úvodní utkání v sezóně prohráli o 20 bodů, takže jsme měli co "napravovat". K srdci si to vzal asi nejvíc David Muntág, který si v tomto utkání vytvořil střelecký rekord a zatížil konto soupeře hned 32-mi body a byl pro soupeře takřka nebranitelný. K němu se postupem času přidali naše opory Velda a Pláša. Nebylo to zdaleka vše ideální (opět nevysvětlitelné ztráty), ale tým si zaslouží pochvalu za bojovnost v situaci kdy už jsme prohrávali o 12 bodů. Zkrátka jsme to nezabalili a otočili utkání ve svůj prospěch.

Utkáni s tygry jsme začali koncentrovaně v obraně a bylo to znát (do 8. minuty dal soupeř jen 4 body). Bohužel po úspěšné první čtvrtině jsme nevydrželi (větší únava díky užší rotaci) koncentraci a soupeř přetáhl vývoj utkání na svoji stranu a zaslouženě vyhrál.

Jedna čtvrtina z osmi na dvě výhry nestačí

BK Opava - BK Snakes Ostrava 65:76 (18:17 37:32 50:46)

BK Snakes Ostrava - BK Opava 69:82 (12:23 33:37 51:61)

Dvojička s Opavou nám nevyšla podle našich (nebo aspoň trenérových) představ. První utkání v Opavě jsme většinu času prohrávali, ale vždy před koncem periody jsme se vzchopili a dotáhli výsledek "na dostřel". Kupili jsme mnoho chyb a měli jsme tradiční problém se zakončováním. Ještě v 6.minutě poslední čtvrtiny jsme prohrávali o devět bodů, ale poslední čtyři minuty utkání jsme soupeře "smetli" 23:3, díky především koncentrací v obraně a na doskoku, což nás dostávalo do jednodušších zakončení ale hlavně jsme se psychicky zvedli. V neděli jsme chtěli (???) navázat na výkon ze závěru prvního utkání, ale vše bylo jinak. Na hřišti byl pouze jeden tým, který chtěl vyhrát a to byla bohužel Opava. Neskutečná odevzdanost v obraně a neochota doskakovat posadila našeho soupeře na koně a ten si došel celkem pro pohodovou výhru.

Tento víkend opět jedna : jedna

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 53:72 (14:23 28:34 42:52)

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 81:52 (16:16 41:21 64:30)

První utkání tohoto víkendu jsme hostili úřadujícího vícemistra ČR z loňské sezóny SAM Brno. Poslední utkání s tímto soupeřem se nám povedlo, a tak jsme chtěli na tento výkon navázat. To se nám částečně podařilo, co se týče nasazením ve hře (až na pár výpadků v obraně), ale měli jsme velký a tradiční problém v zakončování. Když se nám podařilo ubránit, nebo doskočit a dostali jsme se do rychlého protiútoku, "darovali" jsme míč špatnou přihrou třeba i v situacích 3na1. Takových situací tam bylo tolik, že při úspěšném řešení by stav vypadal určitě jinak. Dalším problémem bylo pro nás vyřešit zdvojování, které na nás soupeř praktikoval a i když víme, jak situaci řešit, bylo z toho až příliž ztrát. Je to škoda, protože soupeř nebyl lepší, ale my jsme vlastními chybami, které byly často nevynucené, vítězství darovali.

Druhé utkání s Vysočinou jsme nezačali příliš koncentrovaně a nevyužili jsme naší výškové převahy. Stav po první čtvrtině plichta 16:16. Ve druhé části hry jsme se více "kousli" v obraně a donutili se vybíhat do rychlých protiútoků, což mělo za následek dvacetibodový náskok v půlce. Náskok pozvolna narůstal, zahráli si všichni hráči a skoro všichni bodovali. Opět nas ale trápila úspěnost v zakončeních (že jo Plášo) Chtěl bych pochválit soupeře, že to po druhé čtvrtině nevzdal a bojoval až do konce.

První výhra v lize a sympatický výkon

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 39:81 (11:24 21:41 34:61)

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 82:55 (19:14 30:31 57:41)

Druhé kolo žákovské ligy jsme hráli opět venku a to s Příborem a NHáčkem. S Příborem jsme dosáhli prvního vítězství v sezóně. Komentovat toto utkání asi nemá smysl, protože družstvo Příbora je o rok mladší a tak si spíše zaslouží pochvalu za bojovnost až do konce utkání a nás může těšit že si zahráli všichni a všichni bodovali. 

V neděli jsme nastoupili proti NH, které zatím dominuje v soutěži. Pochvalu si zaslouží celý tým za to, že co jsme si řekli v šatně, to jsme dodrželi a do utkání jsme vstoupili koncentrovaně. V první polovině jsme byli více než důstojnými soupeři a domácí jsme nenechali rozjet díky nasazení v obraně a na doskoku. Ve druhé půlce se ukázala "síla hmoty", kterou NH disponuje a nechali jsme vlastními chybami soupeře odskočit. Nicméně do konce utkání se hrál dobrý žákovský basketbal na obou stranách a opět si zahráli všichni z lavičky. V utkání nás táhli tradičně Velda s Plášou, velice slušně odehrál konečně Munty (zejména pozorností v obraně ve třetí čtvrtině) a obrovskou pochvalu si za celé utkání zaslouží Kuba Vidlář, který držel náš tým na doskoku a v obraně.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a jedna 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY