Tento víkend opět jedna : jedna

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 53:72 (14:23 28:34 42:52)

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 81:52 (16:16 41:21 64:30)

První utkání tohoto víkendu jsme hostili úřadujícího vícemistra ČR z loňské sezóny SAM Brno. Poslední utkání s tímto soupeřem se nám povedlo, a tak jsme chtěli na tento výkon navázat. To se nám částečně podařilo, co se týče nasazením ve hře (až na pár výpadků v obraně), ale měli jsme velký a tradiční problém v zakončování. Když se nám podařilo ubránit, nebo doskočit a dostali jsme se do rychlého protiútoku, "darovali" jsme míč špatnou přihrou třeba i v situacích 3na1. Takových situací tam bylo tolik, že při úspěšném řešení by stav vypadal určitě jinak. Dalším problémem bylo pro nás vyřešit zdvojování, které na nás soupeř praktikoval a i když víme, jak situaci řešit, bylo z toho až příliž ztrát. Je to škoda, protože soupeř nebyl lepší, ale my jsme vlastními chybami, které byly často nevynucené, vítězství darovali.

Druhé utkání s Vysočinou jsme nezačali příliš koncentrovaně a nevyužili jsme naší výškové převahy. Stav po první čtvrtině plichta 16:16. Ve druhé části hry jsme se více "kousli" v obraně a donutili se vybíhat do rychlých protiútoků, což mělo za následek dvacetibodový náskok v půlce. Náskok pozvolna narůstal, zahráli si všichni hráči a skoro všichni bodovali. Opět nas ale trápila úspěnost v zakončeních (že jo Plášo) Chtěl bych pochválit soupeře, že to po druhé čtvrtině nevzdal a bojoval až do konce.

První výhra v lize a sympatický výkon

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 39:81 (11:24 21:41 34:61)

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 82:55 (19:14 30:31 57:41)

Druhé kolo žákovské ligy jsme hráli opět venku a to s Příborem a NHáčkem. S Příborem jsme dosáhli prvního vítězství v sezóně. Komentovat toto utkání asi nemá smysl, protože družstvo Příbora je o rok mladší a tak si spíše zaslouží pochvalu za bojovnost až do konce utkání a nás může těšit že si zahráli všichni a všichni bodovali. 

V neděli jsme nastoupili proti NH, které zatím dominuje v soutěži. Pochvalu si zaslouží celý tým za to, že co jsme si řekli v šatně, to jsme dodrželi a do utkání jsme vstoupili koncentrovaně. V první polovině jsme byli více než důstojnými soupeři a domácí jsme nenechali rozjet díky nasazení v obraně a na doskoku. Ve druhé půlce se ukázala "síla hmoty", kterou NH disponuje a nechali jsme vlastními chybami soupeře odskočit. Nicméně do konce utkání se hrál dobrý žákovský basketbal na obou stranách a opět si zahráli všichni z lavičky. V utkání nás táhli tradičně Velda s Plášou, velice slušně odehrál konečně Munty (zejména pozorností v obraně ve třetí čtvrtině) a obrovskou pochvalu si za celé utkání zaslouží Kuba Vidlář, který držel náš tým na doskoku a v obraně.

Novinky

 • Změna u zápasu 1. ligy

  20.10.2017

  V neděli se hraje 1. liga mužů Snakes od 17:00 hod. v hale ZŠ Dvorského. Přijďte podpořit hráče a spoluhráče proti největšímu adeptovi na Kooperativu NBL a to Královští Sokoli (Hradec Králové).

 • Změna v pravidlech od 1.10.2017

  10.10.2017

  Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

 • Naši Snakes

  26.9.2017

  Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a šest 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY