Vše jednou začíná a také vše jednou končí

V pátek 7.5.2021 skončila minižákovská etapa družstva 2008 krásným Last matchem. Obdobím začátku basketbalového života od roku 2016 do současna provedla tým trenérka Nikola Kleinová. Bylo to období turbulentní. Jeho výsledkem bylo dotáhnutí se výkonnostně na vyspělé celky této kategorie v kraji i republice. Krásně rozjeté družstvo zastavil Covid, jako nás všechny. Ale jedno je jisté, v nové etapě žákovské má těchto 21 borců s novými trenéry na co navázat. Přejme jim v jejich úsilí hodně zdaru.

Zápasy U13

Dnešní výkon v zápasech proti Novému Jičínu nelze nazývat sportovním výkonem, bohužel ani žádným jiným. Je nejvyšší čas uvědomit si rozdíl mezi závodním sportováním a volnočasovou aktivitou. To první je především neustálá dřina, soustavné soustředění na cíl, ale také jsou to emoce, které k tomu neoddělitelně patří. To druhé je všechno ostatní – sranda, ledabylost, povrchní zájem. Až se rozhodneme každý sám, a poté společně, pro první variantu, půjde náš výkon k lepšímu a nebudeme na hřišti vypadat tak zoufale, jak v současné době vypadáme.

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 49:39 (12:12 22:20 39:26)

Lukáš Žabenský 9 (4/1), Lukáš Macura 6 (3/0), Vojta Šeděnka 6 (1/0), Maty Roleček 4, Tomáš Slavíček 4, Láďa Kořistka 4 (2/0), Štěpán Jílek 4, Tobi Szöke 2, Matěj Bryding, Matěj Žvak, Seba Lysický, Tom Smělík, Franta Zaťko, Adam Žvak, Martin Doležel

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 53:39 (13:4 28:8 42:21)

Franta Zaťko 6, Láďa Kořistka 6 (2/2), Tomáš Slavíček 6, Vojta Šeděnka 5 (2/1), Lukáš Žabenský 4, Štěpán Jílek 4, Lukáš Macura 2, Martin Doležel 2, Tobi Szöke 2, Seba Lysický 2, Tom Smělík, Maty Roleček, Matěj Žvak, Matěj Brydling

Nečekaně dobré utkání, následované nevýrazností

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 67:21 (29:2 41:9 56:17)

Tom Slavíček 12, Tobi Szöke 10, Luky Macura 9 (4/1), Seba Hynčica 8 (5/0), Kuba Tyr 7 (2/1), Marťa Doležel 6 (2/0), Adam Žvak 6, Matěj Brydling 4 (2/0), Láďa Kořistka 4, Vojta Šeděnka 1 (2/1), Maty Roleček, Max Škuta, Matěj Žvak, Seba Lysický a Tom Smělík

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 37:17 (8:4 17:7 30:8)

Kuba Tyr 7 (8/1), Vojta Šeděnka 6, Seba Hynčica 4, Matěj Brydling 4 (2/0), Max Škuta 4, Tom Slavíček 4, Adam Žvak 3 (4/1), Tobi Szöke 2 (2/0), Láďa Kořiskta 2 (2/0), Luky Macura 1 (2/1), Seba Lysický, Tom Smělík, Maty Roleček, Marťa Doležel a Matěj Žvak

Ze sobotních zápasů bereme dvě vítězství. V prvním zápase jsme výhru utrhli hned v první čtvrtině, kdy jsme zaskočili Orlovské rychlým vedením, které se zastavilo až na skóre 29:2 na konci první hrací části. Dobře bránícího Sebu Hynčicu podpořil v útoku Tom Slavíček a na doskoku Luky Macura. Od druhé čtvrtiny už jsme tempo hry snížili nebo se soupeř jen probudil. V druhé sestavě bylo nejvíce vidět Marťu Doležela v útoku a Kubu Tyra tak všude. Ale ani oni dva nestačili na to, abychom soupeři dále výrazněji unikali. Druhý poločas byl plný našich nepřesností, kdy jsme z podkošového prostoru zahodili více střel, než bylo opravdu nutné.

Po přestávce jsme naskočili do druhého utkání, které mělo zcela odlišný vývoj. Od začátku jsme se nemohli dostat k snadným střelám, které nám v úvodním utkání vycházely. Střely ze středu koše se nám odrážely jako skákací kuličky, a pokud jsme je nezachytili, měnil je soupeř v nebezpečné nájezdy na protější koš. Přesto, že jsme dostali ještě méně bodů než v předchozím utkání, polevili jsme v obraně. Nízké skóre je spíše údělem podobné střelecké nemohoucnosti na straně Orlové, stejně jako u nás. Celkově nám v druhém zápase chyběl ten správný úder, který by soupeři dal jasně najevo, kdo je tady dnes lepší. Čím více se násobily výkony jednotlivců, tím více působily rozmazaným dojmem. Tentokrát nám chyběl týmový výkon, který by vedl k hernímu řádu a lepšímu přehledu na hřišti.

Jedna výtka také na mě, když se vyhraje skoro o 50 bodů, vždy to oceň. Opravdu se museli snažit, aby to tak bylo. Takže, kluci, první zápas jste hráli super, teď už to vím, pochvala pro vás.

Novinky

  • Potvrzení

    26.9.2019

    Formulář k vyplnění o úhradě členského příspěvku.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvacetjedna a jedna 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

Česká Basketbalová Federace

ARDON

Facebook

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY