BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 80:19 (18:5, 38:11, 60:17)

Body: Kuba Št. 14, Tomáš 12, Kryštof 10, David 10, Patrik A. 10, Petr 8, Tibor 6, Niko 6, Filip 2, Kuba Do. 2

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 92:14 (20:2, 48:4, 68:10)

Kryštof 22, David 20, Patrik Č. 8, Kuba Št. 8, Tibor 8, Niko 6, Petr 6, Patrik A. 6, Tomáš 4, Filip 2, Kuba Do. 2

I když jsme nebyli v úplně kompletní sestavě, tak jsme dnešního soupeře jasně přehráli. I přes dvě výhry má naše hra spoustu nedostatků, které budou lepší soupeři trestat. Za 1) musíme zlepšit obranný doskok a lépe odstavovat hráče, za 2) příště nás může mrzet spousta zahozených střel z podkoše, za 3) některé přihrávky byly i dnes zbytečně nepřesné, za 4) pořád je na čem pracovat v obraně.

Dnes všem hráčům díky za předvedenou hru, všichni si dostatečně zahráli a zapsali se do listiny střelců. Jsem rád, že jsem se nemýlil v předpovědi a Kuba Do. vstřelil své první body v mistrovském utkání. Důležité je, že se nikdo nezranil a nerozšířil naši marodku. Nemocným a zraněným klukům přeji rychlé uzdravení a návrat pod bezedné koše.

Vítězná předehrávka s Krnovem

BK Snakes Orlová - BK Krnov 51:21 (8:8, 25:12, 35:14)

Body: Kryštof 19, Patrik A. 6, Antonio 6, Patrik Č. 6, Petr 4, Mates 4, David 4, Tibor 2

BK Snakes Orlová - BK Krnov 40:27 (7:11, 26:17, 36:19)

Body: Tibor 8, Tonda 8, Mates 7, Patrik Č. 4, Kryštof 4, Kuba Št. 3, Patrik A. 2, Petr 2, Niko 2

První zápas
Po vyrovnané první čtvrtině druhá pětka zapnula v obraně a na hosty se valil jeden protiútok za druhým. Ve druhém poločase hrály obě pětky skvěle a byla radost se dívat na naši hru.

Druhý zápas
V první čtvrtině jsme si mysleli, že to půjde samo, ale to byl omyl. Naštěstí druhá pětka otočila skóre v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině se naše první pětka vzpamatovala a hrála podle mých představ. V poslední části si vybrala slabší chvilku i druhá pětka a trošku to pokazilo dojem z jinak slušného výkonu. Je potřeba hrát naplno za jakéhokoliv stavu a nic nevypouštět.

Dnes si zaslouží pochvalu všichni hráči. V prvním utkání řádil v útoku Kryštof, ve druhém mu trošku došly síly. Skvělou práci v obraně předvedl Niko. Dobře v útoku zahrál Tibor, ještě zapracovat na obraně. Mates nastoupil ne zcela zdravý a skvělýma přihrávkama nádherně uvolňoval spoluhráče. Patrik A. získal spoustu míčů, ale pozor na kroky. Petr zahrál super v obou zápasech. Tonda s Antoniem měli v nohách včerejší zápasy U12 v Opavě, ale nebylo to poznat a oba zaslouží pochvalu. Kuba Št. měl trošku smůlu v zakončení, ale on ví proč. Patrik Č. se skvěle dostával k zakončení, příště tam toho spadne víc. David vybojoval spoustu míčů a hrál hodně chytře. Kuba Do. mohl dát své první body v soutěžním utkání, ale příště to už určitě vyjde.

Opava jasně lepší

BK Opava - BK Snakes Orlová 66:27 (23:3, 31:10, 48:27)

Body: Kryštof 13, Kuba Št. 5, David 4, Niko 3, Patrik Č. 2

BK Opava - BK Snakes Orlová 59:14 (14:0, 26:6, 43:9)

Body: Niko 5, Patrik A. 4, David 2, Petr Ra. 2, Kuba Št. 1

Domácí tým byl dnes lepší. V obou utkáních protočili celkem 20 hráčů, my přijeli jen v devíti. Důstojně jsme odehráli druhou a třetí čtvrtinu prvního utkání, kdy se na naše kluky byla radost dívat. Bohužel ve všech ostatních čtvrtinách jsme vyrobili spousty ztrát a byli jsme nedůslední na obranném doskoku. To opavští hráči trestali a skóre narůstalo v jejich prospěch. Pro domácí to dnes byl takový lepší trénink, pro nás ukázka, proč nás na trénincích čeká hodně práce.

Díky rodičům za pomoc s dopravou a fandění.

Kamarádi z Ostravy pořád lepší

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 28:46 (3:11, 14:21, 17:34)

Body: Kryštof 9, Mates 7, Seba 6, Antonio 2, Filip 2, Kuba 1, David 1

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 25:57 (4:22, 13:32, 19:44)

Body: Mates 8, Kuba 4, Seba 4, Tonda 4, Kryštof 3, David 2

V dnešním dvojutkání s ostravskými hady jsme zaostávali zejména v individuálních činnostech. Dopustili jsme se daleko většího počtu ztrát míče než náš soupeř. Některé přihrávky do rukou soupeře se nedají omluvit. Taky jsme měli problém v obraně 1 na 1. Místo rukou je potřeba používat nohy!!!

Na druhou stranu jsme také ukázali pěkné momenty a některé pasáže zápasů byly pěkně vyrovnané. Bohužel nás v útoku srážely neproměněné střely z podkoše a již zmiňované chyby při přihrávkách.

Více jsem byl spokojený s výkonem v prvním utkání, ve druhém se projevilo i to, že na zápas dorazilo z různých důvodů pouze 9 hráčů a byla znát narůstající únava.

Stínem bylo zranění nohy opory hostů Kuby Jíchy, ale naštěstí to po vyšetření v nemocnici není tak vážné, jak to vypadalo. Přejeme rychlé uzdravení.

Dvě výhry z venku

BK Krnov - BK Snakes Orlová 31:48 (8:8, 17:24, 29:34)

Body: Kryštof 12, Mates 10, Kuba 9, Seba 4, Antonio 3, Patrik A. 2, Tonda 2, David 2, Patrik Č. 2, Filip 2

BK Krnov - BK Snakes Orlová 27:50 (8:3, 13:26, 21:35)

Body: Mates 11, Kryštof 7, Patrik A. 6, Seba 6, David 6, Tonda 6, Kuba 4, Tibor 2, Antonio 2

Další z týmů orlovských hadů dnes rozehrál soutěž. Na úvod nás čekal zájezd do Krnova s hodně časným vstáváním, protože domácí nám stanovili začátek prvního zápasu na 8:30. Podle toho taky vypadal první poločas úvodního utkání. Někteří hráči asi ještě místy dospávali. Postupně jsme domácí přehráli naší zlepšenou obranou a snadným skórováním z rychlých protiútoků.

Druhý zápas jsme nezačali vůbec dobře, ale sestava ve druhé čtvrtině skóre otočila a utkání jsme dovedli do vítězného konce. S výsledky můžeme být spokojeni, ale ne tak úplně s předvedenou hrou. V obraně bylo během obou utkání vidět zlepšení, ale pořád je na čem pracovat. V útoku spousta pěkných akcí, ale na druhou stranu hodně zbytečných chyb.

V každé případě ale pochvala pro všechny, kteří dnes nastoupili. Poděkování našemu doprovodu za povzbuzování a pomoc s dopravou