Dvě výhry v Ostravě, druhý zápas o nervy

BK NH Flames Slezská Ostrava - BK Snakes Orlová   8:46 (0:16, 2:26, 2:37)

Body: Mates 13, Tonda 11, Tomáš 8, Antonio 6, Petr Ko. 2, Martin 2, Honza Ru. 2, Ondra 2

BK NH Flames Slezská Ostrava - BK Snakes Orlová  31:38 (7:8, 13:16, 21:31)

Body: Mates 10, Tonda 7, Tomáš 6, Martin 4, Antonio 3, Honza Ru. 2, Filip 2, Honza Ra. 2, Petr Šk. 2

První utkání proti o rok mladším klukům z Ostravy se od první minuty vyvíjelo v náš prospěch. Na naší straně se pravidelně střídalo všech 14 hráčů, někomu se dařilo více, někomu méně, ale celkový týmový výkon byl slušný.

Do druhého zápasu jsme nastoupili pod dojmem vysokého vítězství jako mistři světa. Nebyli jsme důslední v zakončování, začali jsme kazit přihrávky, ale hlavně jsme přestali bránit. Domácí trenér zúžil sestavu a ostravští hráli jen s tím nejlepším, co měli k dispozici. My jsme naopak opět hráli na dvě pětky, do každé střídali dva hráči. To však neomlouvá náš ostudný výkon. Není možné nastoupit do zápasu s tím, že se to vyhraje samo. Není možné soupeře podceňovat. Trošku zkušenější soupeř by nás roznesl na kopytech. Více to rozebereme na tréninku.

V obou utkáních nás střelecky drželi Mates s Tondou, i když oba zahodili několik jasných příležitostí ke skórování. Výborný výkon podal Tomáš a taky velmi dobře zahráli Martin a Filip, ostatní střídali lepší a slabší chvilky. Velkým pozitivem je první koš našeho velkého Petra.

Narozeninová vítězství

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 2008   55:25 (17:8, 26:17, 43:19)

Body: Mates 17, Antonio 12, Tomáš 12, Tonda 5, Filip 4, Kamil 3, Petr Ra. 2

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 2008   62:20 (16:6, 27:10, 41:12)

Body: Mates 14, Tomáš 13, Antonio 12, Filip 7, Tonda 6, Honza Ru. 4, Kamil 4, Richard 2

V sobotu jsme přivítali naše mladší kolegy z Ostravy. Jejich družstvo je složeno z hráčů ročníku 2008, kteří všichni do jednoho hrají svoji první soutěžní sezónu. Dobře si pamatuji, jak jsme před rokem začínali my. Díky tomu, že máme rok náskok, jsme byli papírovými favority, ale mladší soupeř nás místy dost potrápil. V našem týmu nastoupili naopak ke svým prvním zápasům noví hráči Petr Ra., Richard a Petr Šk.. První dva vstřelili svůj první koš, Petr Šk. málem taky, ale určitě se to podaří příště.

Velice dobře zahráli Tomáš s Filipem, byla radost se dívat hlavně na Filipovy přihrávky. Tradičními oporami byli Antonio s Matesem, Tonda se dnes pral s driblinkem a také s přihrávkama. Ostatní kluci také nehráli špatně, ale je pořád na čem pracovat.

Po zápasech jsme mohli s dobrou náladou začít slavit narozeniny hráče Kamila, který se narodil ve stejný den jako já, jen o "několik" roků později. Děkuji všem za přání, s tím dárkem jste mě dostali.

Dsc_0338

Nesmím zapomenout poděkovat zapisovateli Liborovi a časoměřiči Kamilovi a také Alče za skvělé perníčky a všem, kteří nám fandí.

Dsc_0316_3

Ještě jednou díky,

Roman Vítek

Kvalifikace U11 zatím nad naše síly

BK Snakes Orlová - BK Opava  11:79 (1:20 4:68 7:55)

Body: Tonda 4, Filip 3, Tomáš 2, Kamil 2

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 53:31 (10:8 37:17 43:27)

Body: Tomáš 12, Tonda 11, Honza Ru. 4, Adam 2, Kamil 2

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 24:66 (6:16 11:28 17:58)

Body: Filip 4, Honza Ru. 4, Antonio 3, Tomáš 3, Martin 2, Kamil 2, Kuba 2, Tonda 2, Petr 2

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava 26:74 (4:18 13:39 18:57)

Body: Tonda 8, Tomáš 7, Petr 4, Antonio 3, Kamil 2, Filip 2

Celkové hodnocení:

Náročný dvoudenní kvalifikační turnaj o postup na národní finále je za námi. Kluci, kteří odehráli všechny zápasy, zaslouží veliký obdiv za to, jak zvládli odehrát v sobotu v počtu 11ti hráčů a v neděli pouze v 10ti celý turnaj. Bylo to opravdu fyzicky velmi náročné a jsem na vás pyšný, jak jste to odehráli. Nejde mi o výsledky, ale o předvedenou hru a i přes spoustu chyb, jste předvedli několik parádních věcí v útoku i obraně. Bylo nás kvůli různým absencím málo, ale vy jste se s tím poprali a hráli jste bez střídání proti daleko lepším týmům statečně. Nejvíc asi chyběl Mates, ale jeho účast by jen zmírnila vysoké porážky a možná bychom více potrápili Frýdek-Místek. Naopak jste si dokázali poradit i bez něj a za to jsem rád. Je potřeba převzít zodpovědnost každý sám na sebe a nebát se hrát na koš. Nejvíce jsme ale zaostávali v driblinku a přihrávkách a také musíme zlepšit návrat do obrany. Na to ale máme spoustu tréninků a zápasů před sebou. Jediné, co mě mrzí, že se nepodařilo dát koš Ondrovi, který nám hodně pomohl. Příště to určitě vyjde. Kluci, jste skvělí. Jsem rád, že vás můžu trénovat a učit hrát basket.

Roman Vítek

S Frýdkem - Místkem na zápasy nerozhodně

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová  48:47 (8:10, 26:26, 44:30)

Body: Mates 12, Antonio 11, Tomáš 8, Filip 6, Kamil 5, Tonda 5

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová  24:50 (6:17, 8:28, 15:48)

Body: Mates 14, Tonda 11, Antonio 10, Tomáš 7, Filip 4, Adam 2, Kamil 2

Tentokrát jsme netradičně hráli ve Frýdku - Místku ve středu a z různých důvodů jsme měli k dispozici pouze 10 hráčů. Přesto jsme odehráli první utkání na dvě pětky, kdy kluci hráli bez střídání vždy celou čtvrtinu. Po vyrovnaném prvním poločase nám domácí ve 3. čtvrtině odskočili na rozdíl 14ti bodů a zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Naši hráči však zabojovali a dovedli zápas do dramatické koncovky. V poslední minutě jsme snížili na rozdíl jednoho bodu a v samotném závěru, kdy domácí neproměnili tři střely z pod koše za sebou, jsme se dokonce mohli radovat z vítězství, ale Matesův nájezd v poslední vteřině košem nepropadl. Přes porážku jsem měl radost z předvedného výkonu a všechny hráče chválím za bojovnost. Není důležitý výsledek, ale předvedený výkon.

Ve druhém utkání trenéři F-M nechali více hrát i kluky, kteří se v prvním zápase na hřiště moc nedostali, my jsme naopak začali střídat hráče v kratších časových intervalech, takže všichni hráli opět stejně minut, ale nikdo už nehrál celou čtvrtinu. Ve druhém utkání jsme sice vyhráli, ale víc se mi líbilo nasazení v prvním zápase. V obou utkáních jsme stejně jako soupeř předvedli několik pěkných akcí, které se musely divákům líbit.

Díky rodičům za dopravu a povzbuzování.

S holkama venku 1:1 na zápasy

SBŠ Ostrava - BK Snakes Orlová 36:40 (6:9, 19:18, 33:31)

Body: Mates 13, Tomáš 11, Tonda 9, Martin 6, Antonio 1

SBŠ Ostrava - BK Snakes Orlová 47:35 (9:15, 21:20, 31:22)

Body: Mates 23, Antonio 6, Honza Ra. 2, Tomáš 2, Tonda 2

Tentokrát jsme hráli v Ostravě poprvé proti holkám z SBŠ. Podle předchozích výsledků (což u dětí není směrodatné a důležité) nás čekal těžký soupeř, který zatím z osmi odehraných utkání prohrál jen jednou. Hrál se krásný minižákovský basket, ani jeden tým tomu druhému nedaroval nic zadarmo. Nasazení na obou stranách bylo obrovské a technické nedostatky se nahrazovaly bojovností. V prvním velice vyrovnaném utkání jsme byli v koncovce šťastnější my, druhý zápas jsme dokázali hrát vyrovnaně jen poločas. Pak nám holky utekly a jejich náskok jsme už nedokázali smazat. Celkové skóre 1:1 na zápasy je vzhledem k průběhu obou utkání spravedlivé. Kluci zaslouží pochvalu za předvedené výkony, jen je potřeba zapojit do skórování více hráčů a také ještě musíme zapracovat na obraně. Nemůžeme se v útoku spoléhat na Matesa, ale je potřeba, aby každý hráč vzal více odpovědnosti na sebe a nebál se hrát na koš, tak jak to v prvním utkání předvedli Tomáš a Tonda.

Díky všem rodičům za fandění a pomoc s dopravou na zápasy.

P.S. Společná pozápasová pizza všech hráčů a rodičů byla fajn. Věřím, že to zase někdy zopakujeme.

Dva rozdílné zápasy s Opavou

BK Snakes Orlová - BK Opava 26:89 (8:26 10:50 21:61)

Body: Mates 13, Tomáš 2, Kamil 2, Martin 2, Tonda 2, Petr 2, Adam 2, Antonio 1

BK Snakes Orlová - BK Opava 43:60 (13:10 22:26 32:42)

Body: Mates 15, Tonda 10, Antonio 8, Petr 6, Tomáš 2, Martin 2

Domácí zápasy s Opavou byly jako oheň a voda. První zápas - spousta špatných přihrávek, kdy jsme "namazali" soupeři míč přímo do ruky pod náš koš, nestíhali jsme se vracet do obrany po ztrátě míče na útočné polovině, ztráty míče přímo z driblinku, pozdní nabírání svých hráčů v obraně, atd. atd. V poločase skóre mínus 40 bodů. Po seřvání od trenéra o přestávce velice slušná třetí čtvrtina (11:11), ale potom návrat ke stejným chybám.

Druhý zápas - daleko větší nasazení z naší strany, lehké podcenění ze strany soupeře a najednou vyhraná první čvrtina, poločas ne o 40 bodů, ale jen o 4 pro Opavu, zlepšená obrana (hlavně návrat do obrany), větší drzost v útoku, několik povedených akcí hoď a běž = zatím náš nejlepší výkon v sezóně. I přes dvě porážky velká pochvala pro kluky za druhý zápas, ale takhle musíme hrát oba zápasy a ne jen jeden.

Velké díky za parádní atmosféru na obou zápasech všem rodičům a divákům a ještě jednou díky tatínkům Kamilovi a Liborovi za skvělou práci u stolku.

Dvě výhry z venku

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová 21:43 (4:13, 6:16, 11:29)

Body: Antonio 8, Mates 7, Kamil 6, Adam 6, Honza Ru. 6, Tomáš 5, Tonda 5

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová 13:56 (3:10, 7:20, 9:35)

Body: Mates 18, Tonda 15, Antonio 7, Martin 6, Honza Ra. 4, Tomáš 2, Filip 2, Kamil 2

První utkání jsme začali skvěle. Po dvou minutách jsme vedli 10:0 a začali si myslet, že vše půjde samo. Nešlo. Od třetí minuty až do konce poločasu bylo skóre vyrovnané. Nedařilo se nám trefit do koše a ztratili jsme opět hodně míčů špatnýma přihrávkama. Zahajovali jsme driblink se sklopenou hlavou a opět z toho byly ztráty míče. Naštěstí pro nás jsme za to nebyli pokaždé potrestáni lehkým košem, ale lepší soupeř by si na nás smlsnul. Hráli jsme proti týmu, kde většina hráčů nastupuje v mladší kategorii U10.

Druhý zápas byl z naší strany lepší. Zlepšila se hlavně obrana a také jsme udělali méně ztrát. Škoda, že jsme tak neodehráli oba zápasy.

Díky rodičům za podporu v hledišti a za pomoc s dopravou.

S NH MOaP 1:1 na zápasy

BK Snakes Orlová  - BK NH Flames MOaP 52:43 (18:9, 30:27, 42:35)

Body: Mates 26, Antonio 16, Martin 6, Honza Ru. 2, Honza Ra. 2

BK Snakes Orlová  - BK NH Flames MOaP 37:51 (9:10, 18:25, 29:40)

Body: Antonio 19, Mates 10, Honza Ru. 2, Kamil 2, Martin 2, Adam 1, Ondra L. 1

První domácí zápas = první výhra v soutěži. Fungovala spolupráce Mates - Antonio, několikrát skvěle zahrané hoď a běž, rychlá hra dopředu a celkem slušná obrana. Ale taky stále dokola stejné chyby. Spousta špatných přihrávek, driblink s hlavou do země, nedůraz na doskoku a hlavně strašidelný úsek na začátku druhé čtvrtiny, který jsme prohráli 14:0!!! V útoku se nemůžeme spoléhat jen na dva hráče, ale více se musí bodově prosazovat i ostatní. Gratuluji k vítězství, ale čeká nás na tréninku spousta práce.

Ve druhém utkání soupeř přitvrdil v obraně. A to celkem dost. Zastavoval naše útoky i za cenu faulů, ale my jsme to nedokázali potrestat trestnými hody, kterých jsme neproměnili celkem 17. Na druhé straně byla naše obrana víc prostupná než v prvním utkání. Bohužel jsme také udělali více chyb a kluci z Ostravy nás trestali rychlým protiútokem. Když se v polovině 3. čtvrtiny zranil Mates, tak naši kluci jakoby přestali věřit, že můžou vyhrát. Prohráli jsme těsně všechny čtvrtiny (nejvíce o 6 bodů) a to se nakonec nasčítalo na celkový rozdíl -14.

Hlavy nahoru a hurá na trénink.

Roman Vítek

Dvě prohry v Novém Jičíně

BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 80:42 (22:10, 30:25, 44:35)

Body: Mates 18, Martin 6, Antonio 4, Tonda 4, Adam 4, Filip 4, Tomáš 2

BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 56:45 (16:8, 30:25, 44:35)

Body: Mates 18, Tonda 10, Antonio 6, Tomáš 4, Kamil 2, Filip 2, Honza Ra. 2, Martin 1

Bohužel jsme oba úvodní zápasy na palubovce soupeřů prohráli. Faktorů bylo několik - naše nerozehranost, spousta zbytečných chyb, brzký začátek utkání (8:00 hod. !!!) a dva kvalitní hráči domácích (č. 23 Mirafuentes a č. 22 Hübl), kteří jsou velmi šikovní a hrají i ve starší kategorii U13.

První utkání skončilo výrazným rozdílem, který nejvíce narostl v poslední čtvrtině. Druhý zápas byl z naší strany podstatně lepší (kluci se už asi probudili), zlepšili jsme obranu a drželi jsme se soupeřem vyrovnané skóre až do poloviny 3. čtvrtiny (32:33 jsme vedli). Domácí nám bohužel odskočili šňůrou dvanácti bodů a tento náskok jsme i přes velkou bojovnost v poslední čtvrtině nedokázali zvrátit.

Škoda že druhý zápas pískal jen pan Hudec, protože domácí hráči se místy dopouštěli nedovolené obrany, kdy jeden jejich hráč stál neustále ve vymezeném území a blokoval všechny naše nájezdy do koše. Pravděpodobně by Nový Jičín vyhrál i bez této taktiky, ale mrzí mě to. V minižácích by se to nemělo stávat. Stejně jako výkřiky domácích "fanoušků (rodičů)", kteří radili svým hráčům např.: "Sejmi ho!!!" V Novém Jičíně byla na basketu vždy férová atmosféra (sám jsem za ně kdysi hrál), ale takové fandění opravdu na basket nepatří.

Roman Vítek

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal