Dokonalý obrat ve druhém poločase pod taktovkou Kouřila!

SK UP Olomouc - BK Snakes Ostrava 80:97 (22:16 46:46 67:74)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Náročný víkend jsme začali utkáním 1. ligy mužů proti domácímu družstvu UP Olomouc. Utkání jsme začali trochu nekoncentrovaně. Nemohli jsme se dostat do tempa a dělali jsme nevynucené chyby, které soupeř trestal. V jednu chvíli jsme prohrávali už o 14 bodů!!! Po oddechovém čase jsme zlepšili obranu a hlavně přechod do rychlého protiútoku. Poločas skončil v poměru 46:46. O poločasové přestávce, jsme si řekli, že musíme pokračovat v takovém výkonu, který nás dostal zpět do zápasu. Druhý poločas byl zcela jiný. Předváděli jsme velmi dobrou týmovou obranu a soupeře jsme začali přehrávat. Radek Kouřil výborně dirigoval naše družstvo a podrželi nás střelci z dlouhé vzdálenosti jmenovitě Michal Palát (25 bodů / 3x 3b.), Tomáš Havlík (13b. / 4x 3b.), Radek Kouřil (24b. / 2x 3b.). Celkem jsme zaznamenali 11 trojkových pokusů. Obrovské problémy v obraně nám dělal zkušený Novák, který zaznamenal 25 bodů 11 doskoků a vykoledoval si 13 faulů a to vše za pouhých 15 minut hry!!! Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 80:97 a vezeme si cennou výhru z Olomouce.

Ustrašený první poločas

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 62:72 (13:16 22:36 41:52)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do nedělního utkání se soupeřem z Brna jsme nastoupili bez pendlujících hráčů (Kouřil, Bujnoch). Velký prostor měli dostat mladí hráči (hráči hrající kategorii U19), pro které je tato soutěž odrazovým můstkem do mužského basketbalu. A je jen na každém mladém hráči, jak s touto příležitosti naloží. Začátek utkání byl z obou stran trochu nervozní, obrany byly výrazně lepší než útoky obou družstev. Postupem času se soupeř rozehrál a ukázal svoji zkušenost na obou koncích palubovky. Druhá čtvrtina byla z naší strany ustrašená až bázlivá, jediný, kdo byl schopný ohrozit koš, byl Michal Palát, který za první půli zaznamenal 16 bodů (celkem 19)! Jinak nikdo nebyl schopný vzít zodpovědnost do svých rukou. Mladí hráči musí přistupovat zodpovědněji k této soutěži a nebát se hrát agresivně jak v útoku tak v obraně. Druhý poločas nám ukázal cestu, kterou by jsme se měli ubírat a favorita utkání jsme zatlačili a získali několik míčů a dali jednoduché koše a snížili náskok soupeře. Utkání nakonec skončilo v poměru 62:72 - za druhý poločas se určitě nemusíme stydět. Nechyběla agresivní obrana s rychlým přechodem na útočnou polovinu a hlavně jsme se přestali bát a schovávat jeden za druhého. Velkou pochvalu zaslouží oba pivoti Ondra Šiko a Martin Horkel za velmi dobrou obranu. Michal Palát nás držel střelecky a svůj potenciál ukázal i mladý Jakub Zikl. Příští utkání hrajeme v pátek 13.10.2017 s SK UP Olomouc a chceme všichni předvést lepší výkon.

Týmový výkon, mládí vpřed a druhé vítězství v soutěži

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 74:87 ( 17:26 38:43 48:70)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Na druhé utkání 1.ligy mužů letošní sezóny jsme zajížděli na půdu Nového Jičína. Před plnými tribunami jsme předváděli od začátku pěkný rychlý basketbal. Opět jsme měli na soupisce Radka Kouřila a Vaška Bujnocha a bylo to na naší hře znát. Družsvo bylo dobře dirigováno výborným Kouřilem, který nejen že dobře rozděloval balóny svým spoluhráčům, ale i sám skoróval z dlouhé vzdálenosti (celkem 23 bodů / 3x 3b.). Opět mu velice dobře sekundoval Vašek Bujnoch, který zaznamenal 24 bodů. Utkání jsme rozhodli na začátku 3.čtvrtiny, kdy jsme odskočili až na rozdíl 15 bodů. Utkání vyšlo i mladému Davidu Jaklovi, který zaznamenal 11 bodů (3x 3b.)

Pochvalu zasluhují všichni hráči za předvedený týmový výkon.

Výborný vstup do soutěže, zaplněná hala se bavila

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 87:66 (27:19 53:33 75:49)

Průběh zápasu, Video ze zápasu

Naše první utkání v této sezóně jsme zahájili před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu. První náš soupeř v nové sezóně byl celek Basketbal Olomouc, který loni skončil na 3.místě.

Do utkání jsme nastoupili s našimi bývalými odchovanci (Kouřil Radovan, Bujnoch Vašek), kteří jsou kmenovými hráči BK Opava. Na naší hře to bylo hned znát - zkušenosti Radka Kouřila na rozehrávce daly naší hře myšlenku. Předváděli jsme rychlý kombinační basketbal. Soupeře jsme zaskočili naší nátlakovou osobní obranou s rychlým přechodem do útoku. V poločase svítilo na ukazateli skóre 53:33 v náš prospěch a střelecky nás táhnul Vašek Bujnoch (19 b.).

V poločasové pauze jsme si řekli , že musíme pokračovat v našem nastoleném tempu. Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 87:66 a jsem nesmírně rád , že do utkání zasáhlo všech 12 hráčů (každý odehrál minimálně 10 min)! Pochvalu zasluhuje celé družstvo za předvedený týmový výkon, ale neodpustím si vyzdvihnout a poděkovat našim posilám Radkovi a Vaškovi, kteří k utkání přistoupili velmi zodpovědně a s velkou chutí. Myslím, že každý, kdo si našel cestu na halu v Plzeňské ulici, odcházel ze zápasu spokojen!

Bujnoch 31 b. (9 dosk.) Kouřil 17 b. (13 as.) Zikl 10 b. Šiko 10 b. Havlík 5 b. Říčka 5 b. Jakel 3 b. Palát 3 b. Lukáč 3 b. Horkel 0 b. Hošek 0 b. Smolka 0 b.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a sedm 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY