Špatný první poločas rozhodl utkání!

BK Snakes Ostrava - Nový Jičín 58:70 (14:24 25:43 43:60)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Zápas s Nový Jičínem jsme nezačali vůbec dobře. V obraně i v útoku jsme dělali školácké chyby, které soupeř chladnokrevně trestal velmi jednoduchými koši. Bohužel, se v našem družstvu nenašel žádný hráč, který by dokázal pozvednout naši žalostnou koncovku a vyburcovat družstvo k lepšímu výkonu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním napravit dojem z první půle utkání. V obraně jsme vysunuli zónový presink 2-2-1, který jsme stahovali do zónové obrany 2-3. Podařilo se nám stáhnout výsledek až na rozdíl 8 bodů, ale bohužel nás toto úsilí stalo mnoho sil a soupeř už nedopustil dramatickou koncovku. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon mladého Matěje Kurečky (ročník 2000), který hrál odvážně v útoku a zaznamenal 12 bodů. Příští kolo zajíždíme do Šlapanic, kde nás čeká opět velmi těžké utkání.

Dramatická koncovka v náš prospěch!

Basketbal Olomouc - BK Snakes Ostrava 89:95 (27:27 50:53 71:72)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Druhou polovinu soutěže jsme začínali výjezdem na horkou půdu do Olomouce. Basketbalisty Olomouce v této sezóně ještě doma nikdo nepokořil a tak drželi neporazitelnost na vlastní palubovce. První čtvrtina naznačila, že se bude hrát velmi útočný basketbal. V první polovině utkání nás střelecky držel Vašek Bujnoch, který zaznamenal 20 bodů. Velkou zásluhu na naší dobré hře měl Radek Kouřil, který výborně dirigoval náš tým a svými nezištnými přihrávkami (celkem 15 asistencí) zásoboval naše střelce nejen pod košem, ale i na perimetru.

V druhé polovině utkání se nám podařilo zastavit nejlepšího střelce domácích Jiřího Dedka. Tohoto úkolu ze zhostil na jedničku zkušený Michal Palát, který Dedka nepustil prakticky k ničemu. Do poslední části utkání jsme vstupovali s jednobodovým náskokem za stavu 71:72. V závěru utkání naše pětice Kouřil, Palát, Hošek, Horkel, Šiko prokázala velkou zkušenost a dovedla náš tým k nečekané výhře v poměru 89:95. Pochvalu zasluhuje celé družstvo!!!

Ostudný první poločas!

BK Zlín - BK Snakes Ostrava 82:67 (25:13 54:30 70:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V pátek 17. listopadu jsme zajížděli na horkou půdu do Zlína. Hráči Zlína se opírají o zkušené hráče, kteří mají zkušenosti s nejvýší basketbalovou soutěží. Začátek utkání nám hned ukázal, že budeme tahat za kratší konec. Nedokázali jsme zastavit jejich střelce Nehodu, který nám za první půli nasázel 21 bodů. Poločas jsme prohráli v poměru 54:30. V průběhu zápasu jsme prohrávali již o hrozivých 30 bodů a vypadalo to na debakl. Druhou polovinu se nám podařilo stáhnout skóre na přijatelných 15 bodů. Vezeme si porážku 82:67. Nejvíc mě mrzí vstup do utkání a příprava na utkání některých hráčů - jak to, že soupeř, který je o poznání starší více bojuje a je vždy u balónu dřív??? Pochvalu zaslouží Jan Říčka, který nastoupil po zranění a bylo na něm vidět jak si basketbal užívá. Byl jednoznačně našim nejlepším hráčem!!! (autor 18 bodů).

Náročný víkend - Projevila se únava!

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Protějov 76:84 (18:14 34:39 55:59)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Toto utkání nabídlo souboj dvou mladých celků, které mají své týmy tvořené převážně mladými hráči.

Utkání jsme nezačali vůbec špatně. Dobře jsme bránili a vycházel nám rychlý přechod do RP s následným zakončením. Ve druhé čtvrtině nás soupeř trochu zabrzdil a hlavně nasazením rozehrávače Nábělka se soupeř dostal do hry. Měli jsme velký problém s bráněním tohoto rozehrávače, který velmi dobře řešil hru jedna na jedna a hlavně řešení clony na míč (spolupráce s pivotem). V této části hry nás Prostějov přehrával. V poločase byl stav 34:39. Řekli jsme si, že musíme zlepšit obranu na perimetru a obranné doskakování, což byl náš největší problém nejen v tomto utkání. Ve druhé půli se projevila na hráčích (juniorech), únava s velmi náročného víkendu (zápasy v Pardubicích a Brně). V poslední čtvrtině jsme se ještě pokusili o zvrat v utkání, ale bohužel jsme se našimi chybami o tuto možnost připravili. Střelecky nás držela dvojice Havlík - Palát (dohromady 44 bodů). Velmi dobrý výkon předvedl nejen v obraně Martin Horkel a za celý víkend bych chtěl vyzdvihnout výkony Tomáše Havlíka, který byl vůdčí osobností našeho týmu nejen v útoku ve všech třech utkáních.

Regionální derby - rozhodla větší zkušenost

BK Opava B - BK Snakes Ostrava 91:78 (30:28 47:49 69:65)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

V 7. kole jsme zajížděli na palubovku opavského B-týmu. Tento duel byl specifický tím, že proti nám nastoupilo hned několik bývalých odchovanců. Tým se opírá o hráče z A-týmu Bukovjan, Dragoun, Slavík, Vlček, Kvapil, Štěpánek.

Našim úkolem bylo hrát agresivně na obou polovinách hřiště a hrát rychlý odvážný basketbal. Snažili jsme se pokrýt jejich ústředního rozehrávače Lukáše Bukovjana, toho se zhostil na jedničku Tomáš Havlík, který celé utkání nedal Bukymu nic zadarmo a nepustil ho k jeho nejsilnější stránce ke střelbě z dlouhé vzdálenosti. První poločas byl velmi bohatý na body na obou stranách, což se divákům muselo líbit. Střelecky nás držel Tomáš Havlík, který zlobil soupeře hlavně z 3-bodového oblouku (celkem 24 bodů, 4x 3b.). V poločase jsme zapojili všech 12 hráčů do hry, protože jsme chtěli udržet vysoké tempo hry. V poločase na ukazateli svítilo skóre 47:49 v náš prospěch. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s odhodláním pokračovat v našem dobrém výkonu, ale soupeř byl proti. Projevila se větší zkušenost zvláště na rozehrávce, kde jsme dělali hloupé chyby a soupeř to trestal jednoduchými koši z rychlého protiútoku. Dvojice Dragoun - Kvapil nedopustila zvrat v utkání a svou zkušeností pohlídali domácím vítězství. Utkání skončilo v poměru 91:78.

Chtěl bych vyzdvihnout výkon už zmíněného Tomáše Havlíka za výbornou obranu, kdy Lukáše Bukovjana nepustil do hry. A také mladého Dominika Lukáče, který hraje na svůj věk velmi zkušeně a jsem z jeho přístupem na tréninku a v zápase velmi spokojen a dělá mi velkou radost (autor 13 bodů). A samozřejmě nesmím zapomenout na naši LEGENDU pod košem Ondru Šika, který zasluhuje velké díky jakou práci odvádí pro náš tým. Závěrem bych chtěl jen připomenout, proč se tato soutěž hraje - je vyhrazena pro hráče, kteří mají perspektivu a chtějí na sobě pracovat a posunout se dále v jejich basketbalové kariéře. Ale musí si uvědomit, že nic není zadarmo - NĚCO ZA NĚCO!

S celkovým výkonem družstva jsem spokojený a jak se říká jedeme dál - tvrdá práce před námi.

Úspěšný víkend pro Snakes 3 výhry!

BK Snakes Ostrava - BK Syntesia Pardubice 95:71 (26:24 54:52 77:66)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do nedělního utkání s mladým pardubických béčkem jsme nastoupili kompletní. V první polovině utkání, to na hale Plzeňské vypadalo jako na střelnici. Hrálo se ve velkém tempu a na obou stranách se činili hlavně střelci z dlouhé vzdálenosti. (celkem 15 úspěšných trojkových pokusů!!!) V poločase svítili na ukazateli stav 54:52 v náš prospěch. S obranou jsme samozřejmě spokojeni nebyli. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s odhodláním, že chceme naši obranu zlepšit. To se nám podařilo hlavně vysunutím obrany a využití větší rotace hráčů - do hry se zapojilo všech 12 hráčů. Na rozehrávce nás podržel velmi zkušeným výkonem Radek Kouřil, který výborně dirigoval svůj tým a rozdával nezištné přihrávky svým spoluhráčům. Podkošová dvojice Šiko - Bujnoch, zatížila konto soupeře 45 body. Zlepšenou obranou ve druhé polovině utkání, nebylo pochyb o našem vítězství v poměru 95:71. Chci poděkovat všem klukům za bojovný výkon (hlavně v druhém poločase) a jsem velmi rád, že mladí hráči jako Havlík, Jakel, Zikl, Kurečka, Lukáč - dostávají prostor v této soutěži a sbírají cenné zkušenosti pod vedením zkušenějších hráčů Kouřil, Bujnoch, Šiko, Palát. Kaňkou utkání je zranění Honzy Říčky (vykloubený palec na ruce) a Jakuba Zikla (výron v kotníku) - přejeme brzké uzdravení.

Souboj druhého s prvním, vyzněl lépe pro favorita

BK Snakes Ostrava - Královští Sokoli 68:82 (16:22 34:40 55:63)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

V neděli jsme přivítali největšího favorita soutěže, hráče z Hradce Králové. Nejprve bych se chtěl omluvit našim fanouškům za to, že jsme nemohli nastoupit na domácí palubovce (Hala Plzeňská), kde se pořádaly gymnastické závody, které probíhaly celý víkend a organizátoři nestihli připravit halu pro basketbal. Z těchto důvodů jsme museli nastoupit na Hale ZŠ Dvorského - ještě jednou se omlouvám divákům za komplikace. Soupeř, který loni 1.ligu mužů vyhrál a bojoval v baráži s družstvem Prostějova o postup do nejvyšší soutěže (Kooperativa NBL), nastoupil v nejsilnější sestavě. Do utkání jsme nastoupili bez (Radka Kouřila, Vaška Bujnocha), ale řekli jsme si, že musíme bojovat od první minuty. Soupeř má velmi zkušené hráče pod košem (Majerík, Jiříček, Švandrlík, Peterka), kteří mají zkušenosti s nejvyšší soutěží. Proto dvojice Šiko - Smolka, kteří nastoupili v základní sestavě měli velmi těžký úkol zastavit tyto hráče. Od první minuty jsme předváděli rychlý a agresivní basketbal. V poločase jsme drželi nadějný výsledek 34:40. Po přestávce soupeř ukázal svou kvalitu a odskočil na dvojciferný rozdíl. Po oddechovém čase jsme si řekli, že nesmíme dělat hloupé chyby a hrát více zodpovědněji a vážit si každého míče. Vysunutou obranou jsme soupeře přinutili ke ztrátám - a trestali jsme soupeře z rychlého protiútoku jednoduchými koši. V 34. minutě utkání, jsme stáhli náskok soupeře na pouhé 2 body, bohužel v té chvíli se nám vyfauloval velmi dobře hrající Ondra Šiko. Poslední pětiminutovka ukázala, jak zkušení jsou hráči soupeře - výsledek utkání jsi pohlídali a dotáhli utkání do vítězného konce v poměru 66:82 .Velkou pochvalu zaslouží celé družstvo za předvedený výkon - myslím, že se utkání muselo divákům líbit. Dokázali jsme si, že můžeme v soutěži hrát s každým soupeřem. Hoši díky!!!

Dokonalý obrat ve druhém poločase pod taktovkou Kouřila!

SK UP Olomouc - BK Snakes Ostrava 80:97 (22:16 46:46 67:74)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Náročný víkend jsme začali utkáním 1. ligy mužů proti domácímu družstvu UP Olomouc. Utkání jsme začali trochu nekoncentrovaně. Nemohli jsme se dostat do tempa a dělali jsme nevynucené chyby, které soupeř trestal. V jednu chvíli jsme prohrávali už o 14 bodů!!! Po oddechovém čase jsme zlepšili obranu a hlavně přechod do rychlého protiútoku. Poločas skončil v poměru 46:46. O poločasové přestávce, jsme si řekli, že musíme pokračovat v takovém výkonu, který nás dostal zpět do zápasu. Druhý poločas byl zcela jiný. Předváděli jsme velmi dobrou týmovou obranu a soupeře jsme začali přehrávat. Radek Kouřil výborně dirigoval naše družstvo a podrželi nás střelci z dlouhé vzdálenosti jmenovitě Michal Palát (25 bodů / 3x 3b.), Tomáš Havlík (13b. / 4x 3b.), Radek Kouřil (24b. / 2x 3b.). Celkem jsme zaznamenali 11 trojkových pokusů. Obrovské problémy v obraně nám dělal zkušený Novák, který zaznamenal 25 bodů 11 doskoků a vykoledoval si 13 faulů a to vše za pouhých 15 minut hry!!! Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 80:97 a vezeme si cennou výhru z Olomouce.

Ustrašený první poločas

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 62:72 (13:16 22:36 41:52)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do nedělního utkání se soupeřem z Brna jsme nastoupili bez pendlujících hráčů (Kouřil, Bujnoch). Velký prostor měli dostat mladí hráči (hráči hrající kategorii U19), pro které je tato soutěž odrazovým můstkem do mužského basketbalu. A je jen na každém mladém hráči, jak s touto příležitosti naloží. Začátek utkání byl z obou stran trochu nervozní, obrany byly výrazně lepší než útoky obou družstev. Postupem času se soupeř rozehrál a ukázal svoji zkušenost na obou koncích palubovky. Druhá čtvrtina byla z naší strany ustrašená až bázlivá, jediný, kdo byl schopný ohrozit koš, byl Michal Palát, který za první půli zaznamenal 16 bodů (celkem 19)! Jinak nikdo nebyl schopný vzít zodpovědnost do svých rukou. Mladí hráči musí přistupovat zodpovědněji k této soutěži a nebát se hrát agresivně jak v útoku tak v obraně. Druhý poločas nám ukázal cestu, kterou by jsme se měli ubírat a favorita utkání jsme zatlačili a získali několik míčů a dali jednoduché koše a snížili náskok soupeře. Utkání nakonec skončilo v poměru 62:72 - za druhý poločas se určitě nemusíme stydět. Nechyběla agresivní obrana s rychlým přechodem na útočnou polovinu a hlavně jsme se přestali bát a schovávat jeden za druhého. Velkou pochvalu zaslouží oba pivoti Ondra Šiko a Martin Horkel za velmi dobrou obranu. Michal Palát nás držel střelecky a svůj potenciál ukázal i mladý Jakub Zikl. Příští utkání hrajeme v pátek 13.10.2017 s SK UP Olomouc a chceme všichni předvést lepší výkon.

Týmový výkon, mládí vpřed a druhé vítězství v soutěži

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 74:87 ( 17:26 38:43 48:70)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Na druhé utkání 1.ligy mužů letošní sezóny jsme zajížděli na půdu Nového Jičína. Před plnými tribunami jsme předváděli od začátku pěkný rychlý basketbal. Opět jsme měli na soupisce Radka Kouřila a Vaška Bujnocha a bylo to na naší hře znát. Družsvo bylo dobře dirigováno výborným Kouřilem, který nejen že dobře rozděloval balóny svým spoluhráčům, ale i sám skoróval z dlouhé vzdálenosti (celkem 23 bodů / 3x 3b.). Opět mu velice dobře sekundoval Vašek Bujnoch, který zaznamenal 24 bodů. Utkání jsme rozhodli na začátku 3.čtvrtiny, kdy jsme odskočili až na rozdíl 15 bodů. Utkání vyšlo i mladému Davidu Jaklovi, který zaznamenal 11 bodů (3x 3b.)

Pochvalu zasluhují všichni hráči za předvedený týmový výkon.

Výborný vstup do soutěže, zaplněná hala se bavila

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 87:66 (27:19 53:33 75:49)

Průběh zápasu, Video ze zápasu

Naše první utkání v této sezóně jsme zahájili před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu. První náš soupeř v nové sezóně byl celek Basketbal Olomouc, který loni skončil na 3.místě.

Do utkání jsme nastoupili s našimi bývalými odchovanci (Kouřil Radovan, Bujnoch Vašek), kteří jsou kmenovými hráči BK Opava. Na naší hře to bylo hned znát - zkušenosti Radka Kouřila na rozehrávce daly naší hře myšlenku. Předváděli jsme rychlý kombinační basketbal. Soupeře jsme zaskočili naší nátlakovou osobní obranou s rychlým přechodem do útoku. V poločase svítilo na ukazateli skóre 53:33 v náš prospěch a střelecky nás táhnul Vašek Bujnoch (19 b.).

V poločasové pauze jsme si řekli , že musíme pokračovat v našem nastoleném tempu. Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 87:66 a jsem nesmírně rád , že do utkání zasáhlo všech 12 hráčů (každý odehrál minimálně 10 min)! Pochvalu zasluhuje celé družstvo za předvedený týmový výkon, ale neodpustím si vyzdvihnout a poděkovat našim posilám Radkovi a Vaškovi, kteří k utkání přistoupili velmi zodpovědně a s velkou chutí. Myslím, že každý, kdo si našel cestu na halu v Plzeňské ulici, odcházel ze zápasu spokojen!

Bujnoch 31 b. (9 dosk.) Kouřil 17 b. (13 as.) Zikl 10 b. Šiko 10 b. Havlík 5 b. Říčka 5 b. Jakel 3 b. Palát 3 b. Lukáč 3 b. Horkel 0 b. Hošek 0 b. Smolka 0 b.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a deset 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY