Postup v Českém poháru - 21 trojek!!!

BVK Holice - BK Snakes Ostrava 84:105 (28:36 50:65 70:85)

V Holicích se otřásal rekord NBA v počtu proměněných trojek - 25, Cleveland Cavaliers (dali jsme jich pouhých 21).

V 5. kole Českého Poháru na naše muže čekal soupeř z okolí Pardubic - Holice. Zápas jsme podcenili a v obraně spoléhali více na ruce než nohy, ale moderní basketbal předváděný našemi borci v útoku na soupeře stačil. Celý zápas jsme se trápili na obranném doskoku a znepokojovali trenéra s malými nasazením v obraně a neuvažování při hře. Zápas jsme ale dovedli do vítězného konce za stavu 105:84.

Střelci: Lukáč 19, Bednář 18, Jakel 15, Zikl 14, Říčka 12, Brůna 10, Kotala 7, Smolka 6, Horkel a Robenek 2

Dobrý výkon družstva, na vítězství nestačilo

BC Vysočina - Snakes Ostrava 82:73 (16:24 44:37 65:53)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Naši muži v neděli odehráli velmi těžký zápas na Vysočině. Protože junioři měli velmi náročné utkání na domácí palubovce (Nymburk, USK Praha) a k tomu přejezd do Jihlavy. Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeři jsme odskočili. Díky naším velkým chybám, které jsme dělali v zónové obraně nás soupeř přeskočil a svůj 10-ti bodový náskok si udrželi po zbytek zápasu. Přesto bych družstvo pochválil za dobrý výkon!

Důležitá výhra

SK UP Olomouc - BK Snakes Ostrava 76:78 (20:23 33:38 59:56)

Včera naše borce čekal zápas v Olomouci, po malé slovní přestřelce s řidičem autobusu, jsme si mysleli, že zbytek cesty bude klid, ale opak byl pravdou... V zatáčce jsme píchli gumu a museli neprodleně zastavit, zápas byl v ohrožení, ale naštěstí pod vedením zkušeného trenéra a mechanika Patrika Smažáka a Ondry Šika jsme se dali do výměny kola, v zápětí přijela paní Lukáčová, která nabrala část týmu a kapitána Michala Pálata, který spěchal pro druhé auto. Na zápas jsme přijeli včas, ale byly to nervy. První poločas byl vyrovnaný, problémy nám dělal hráč číslo 88 Váňak, který nastřílel 31 bodů za celý zápas. Po důrazné domluvě v šatně jsme si řekli, že se musíme nasrat, zlepšit obranu a zrychlit útok. Zápas byl stále vyrovnaný až do konce, vedli jsme o pět bodů, již zmíněný hráč číslo 88 trefil trojku s faulem a nás čekalo drama. Jan Řícka v zápětí trefil jeden trestný hod a navýšil naše vedení na dva body, Olomouc měl ještě finální střelu, ale neproměnil a náš tým ukořistil druhou cennou výhru v soutěži.

MVP zápasů byl vybrán Jan Říčka

První výhra

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 88:86 (18:21 37:44 64:70)

Před utkáním jsme všichni věděli o co hrajeme. V tomto ročníku první ligy jsme ještě nepoznali pocit vítězství (bilance 0:4). Do utkání jsme šli s taktikou hrát agresivně v obraně a hrát rychle dopředu co soupeři nevyhovuje. Chtěli jsme využít zkušenosti Ondřeje Šika a využít jeho hru pod košem. Začátek utkání byl z naší strany hrozně nervózní. Hlavně naše obrana vůbec nefungovala, poločas skončil 37:44. V poločasové přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a v útoku hrát odvážně. Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které vzal zodpovědnost na sebe Michal Palát a za stavu 85:86 proměnil dvoubodovou střelu. Na konečných 88:86 upravil z trestných hodů Honza Říčka. Pochvalu zaslouží celé družstvo, za velkou bojovnost a týmový výkon. Nejlepším naším hráčem byl Dominik Lukáč autor 19 bodů.

25 ztrát = nelze vyhrát

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 79:58 (15:18 37:29 55:42)

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. V obraně jsme byli agresivní a dařilo se nám získat nějaké míče s kterých jsme zakončili rychlý protiútok. První čtvrtina vyzněla v náš prospěch v poměru 15:18. Potom přišla nepříjemnà věc, kdy se zranil (podvrtlé koleno) Tomáš Havlík a šlo to s námi z kopce! Utkání se nám vůbec nepovedlo, hlavně na rozehrávce! Za utkání mít 26 ztrát, to se opravdu velmi těžce vyhrává!

Prohra v koncovce

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 62:70 (13:16 34:33 49:52)

Zápas byl od prvních minut hraný ve velkém tempu. Prvních 15 min jsme tahali za kratší konec a soupeř nám odskočil na rozdíl 9 bodů! Naše zlepšená obrana, nás dostala zpět do utkání a v poločase jsme šli do kabin za stavu 34:33 v náš prospěch. Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které, byl soupeř šťastnější.

Favorit ukázal svou sílu

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava 85:61 (22:10 44:33 62:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Do Zlína jsme přejížděli ze zápasu z Litoměřic, kde jsme hráli zápas Extraligy Juniorů s domácím Slavojem. Soupeř ze Zlína, už před utkáním byl jasným favoritem. Na jejich soupisce jsou hráči, kteří dlouhá léta hráli nejvyšší českou soutěž (Vošlajer, Prášil, Dokoupil, Šušák, Ihring). Naše sestava naopak postrádala našeho kapitána Michala Paláta (výron v kotníku), Honzu Říčku (pracovní povinnosti) a Daniela Smolku (chřipka). Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně, až s moc velkým respektem k soupeři. Podkošový hráč Vošlajer, nám dělal obrovské problémy, pod oběma koši. Ke vší smůle si Ondra Šiko, náš nejvyšší a nejzkušenější hráč, udělal brzo 3 fauly a musel vystřídat. Domácí hráči chytře využívali hráče Vošlajera, nebyli jsme schopni tohoto hráče ubránit (autor 21 bodů, 19 doskoků, validita 47!). V zápase jsme určitě nepropadli a nezklamali. Tyto zkušenosti, které hráči sbírají v těchto utkáních, by jim měli pomoci v Extralize Juniorů a k dalšímu basketbalovému růstu. Velmi dobrý výkon podal Matouš Kurečka, který dobře organizoval hru a dělal soupeři velké problémy (autor 17 bodů). Další zápas hrajeme doma s Prostějovem v neděli 7.10.2018 v 17:00 hod.

První utkání - NERVOZITA

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 59:82 (20:24 34:47 52:64)

První utkání 1. ligy Mužů jsme odehráli na domácí palubovce, kde jsme změřili své síly s hráči Olomouce. Utkání jsme začali velice smolně, kdy po odehrání 22 sekund utkání, se při obranném zákroku zranil náš nejzkušenější hráč Michal Palát (výron v kotníku). Do utkání také nenastoupil Ondra Šiko a tak veškerou zodpovědnost museli převzít mladí hráči (Junioři U19). Snažili jsme se hrát agresivní basketbal na obou koncích palubovky. První poločas nám ukázal, že jsme schopni i s tak mladým družstvem konkurovat daleko zkušenějším hráčům. Zápas se rozhodoval ve 3. čtvrtině, kdy jsme dokázali snížit na rozdíl 5 bodů, ale naše hloupé chyby v obraně a na rozehrávce, nás stály přijatelnější výsledek. Soupeř v celém zápase dominoval na doskoku a když se k tomu přidají naše ztráty, utkání nemohlo skončit jiným výsledkem. Velmi dobré utkání odehrál mladý Adam Robenek autor 13 bodů + 6 doskoků.