Drama s Novým Jičínem rozhodlo prodloužení

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín B 86:93 p.p. (17:12 33:33 56:55 76:76)

Ve velmi oslabené sestavě a se dvěmi zraněnými hráči, kteří museli hrát téměř celý zápas, jsme prohráli až v prodloužení utkání se soupeřem, který stejně jako my patří mezi družstva horní poloviny tabulky. Porážka mrzí o to víc, protože jsme převážnou část utkání vedli. Shodou několika okolností jsme museli odehrát zápas pouze se třemi malými a pěti podkošovými hráči. Navíc Patrik Smažák a Tom Pospíšil nastoupili zraněni a proto byli velmi omezeni ve svém pohybu po hřišti. Patří jim velký dík. Utkání jsme prohráli díky několika stupidním chybám v obraně a také ne příliš přesnou střelbou TH - neproměnili jsme jich 9.

Střelecky se prosadil P. Smažák, který si s  30 body vytvořil sezonní rekord a M. Horkel, který byl zase nejlepším podkošovým s 18 body. Všichni si zaslouží za bojovnost poděkování a nebýt již zmíněných chyb a některých neproměněných střeleckých pokusů z pod koše, tak by k prodloužení vůbec nemuselo dojít.

Body: Smažák 30 (5x, 6/5), Horkel 18 (4/2), Pospíšil 12 (1x, 8/5), Příchodský 11 (3/1), Smolarčík 8 (1x, 2/1), Dedek 5 (1x, 2/2), Peter 2

Pohodové vítězství na domácím hřišti

BK Snakes Ostrava - Slavia Havířov 87:58 (27:16 48:27 63:36)

Bylo to utkání, které mělo ráz přátelského zápasu. Málo se bránilo, o to více se střílelo z volných pozic, zahrálo si všech deset hráčů a také s výsledkem byli spokojeni domácí diváci. Škoda jen, že nevyšel střelecky zápas více hráčům, protože výsledek by končil skórem kolem sta a více bodů.

Body: Smažák 21 (6x, 2/1), Smolarčík 17 (3x, 2/2), Pilch 15 (3/3), Příchodský 11 (2/1), Horkel 9 (2/1), Dedek 5 (1x), Veselý 2, Ščurek 2

TH: 13/8

Špatný vstup do utkání rozhodl

TJ Sokol Karviná B - BK Snakes Ostrava B 73:57 (29:11 36:32 55:46)

Po prvních 10 minutách se zdálo, že je po utkání. Prohrát čtvrtinu o 18 bodů je neomluvitelné, ale přesto nebyl zápas v polovině zdaleka rozhodnut. Druhá čtvrtina vyzněla v náš prospěch 21:7 a zdálo se, že bychom mohli utkání otočit v náš prospěch.

Neproměněné příležitosti z pod koše a nebo z volných střel nás stály hodně sil v obraně a navíc k závěrečnému náporu ani nemohlo dojít, jelikož 2,5 minuty před koncem zhaslo v hale světlo a utkání , po vzájemné domluvě, bylo ukončeno.

Body: Pilch 13 (1x, 5/4), Horkel 12 (6/4), Schrebenský 11 (2x, 2/1), Příchodský 10, Dedek 6 (5/2), Pospíšil 3 (1x), Smolarčík 3 (1x)

TH: 18/11

Dobře zvládnuté derby

BK Snakes Ostrava B - Labradoři Ostrava A 73:52 (25:10 42:20 58:32)

Utkání s Labradory má vždy nádech nervózního derby. Tentokrát bylo již po první čtvrtině jasné, že zápas nebude tak nervózní, jelikož hosté neměli v pátek dobrou ruku. Naší hráči toho využili k vytvoření dostatečného náskoku, který postupně narostl až na 29 bodů. Myslím si, že většina hráčů hrála velmi zodpovědně v obraně, někdy až nad své možnosti. Pochválit musím Vencu (Vašíček), který se prosadil střelecky, pod oběma koši se prosazoval při doskocích Luki Příchod a Dedi, Smaži svým přehledem a zkušenostmi připravoval volné střelecké pozice svým mladším spoluhráčům, Vesy se prosadil i střelecky, ale v obraně se často zapomínal, Šrebiho jsem už dlouho neviděl v obraně tak makat a ostatní zahráli svůj standard.

Střelba: Vašíček 21 (2x, 3/3), Pilch 14 (1x, 6/5), Veselý 13 (1x, 2/2), Příchodský 9 (1x, 2/0), Dedek 8, Peter 4, Smažák 3 (1x), Schrebenský 1 (4/1)

TH: 18/11

První body v sezóně ze soupeřovy palubovky

Restart Havířov - BK Snakes Ostrava B 68:74 (15:21 28:46 47:62)

Proti prvnímu utkání nové sezóny před 14 dny se zlepšila procentuální úspěšnost střelby, ale stále tým ztratil mnoho míčů nevynucenými chybami - hlavně v přihrávkách. Zápas se vyvíjel v náš prospěch od samého začátku a už v 17. minutě utkáni jsme vedli rozdílem 23 bodů. Stálým střídáním 10 hráčů a chvilkovým výpadkům v podobě již zmíněných ztrát míčů, jsme dovolili soupeři snížit stav utkáni až na rozdíl 3 bodů. V závěru jsme však již zápas měli pod kontrolou a kluci jej dotáhli do vítězného konce.

Střelba: Schrebenský 17 (3x.), Smažák 16 (3x, 5/5), Pilch 15 (3x, 2/2), Horkel 10 (2/2), Příchodský 6 ( 2/2), Pavlík 4 (2/0), Vašíček 4 (1/0), Ščurek 2 (2/0)

První vítězná vlaštovka v nové sezóně

BK Snakes Ostrava B - BO TJ Hlučín 68:61 (18:19 35:36 55:46)

První utkání v nové sezóně jsme sehráli doma s nováčkem soutěže z Hlučína. Utkání mělo průvodní znaky začátku sezóny: špatná střelba u většiny hráčů v poli, ale i z TH, nesehranost a velká naivita v obraně i v útoku při všech herních situacích jednotlivců, ale také celé pětky na hřišti. Snad se podepsalo i možné podcenění nováčka.

Naše špatná střelba z dálky doslova přinutila soupeře hrát skoro celý zápas zónovou obranu. Díky Patriku Smažákovi, který dal 23 bodů (6x za 3) a podkošovým Lukáši a Martinovi, kteří dali dohromady 26 bodů, jsme v průběhu 3. čtvrtiny odskočili na +10 bodů a závěr jsme tak mohli dohrát celkem v poklidu.

Máme první vítězství, máme první dva body, ale máme také před sebou hodně práce. Snad se také zlepší i tréninková docházka, bez které to samozřejmě nepůjde tak, jak bychom si přáli.

Střelba: Smažák 23 (6x, 2/1), Příchodský 15 (3/1), Horkel 11 (2/1), Pilch 8, Schrebenský 5 (1x), Vašťák 4 (2/0), Smolarčík 2.

TH: 9/3 = 33%

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal