Víkendové zápasy

BK Snakes Ostrava - SK UP BCM Olomouc 52:93 (9:25 30:45 34:73)

Statistiky zápasu

BK Snakes Ostrava - BC Nový Jičín 50:51 (20:14 33:33 41:40)

Poučný zápas s Olomoucí, který nás z vesmírných výšin vrátil zpět na Zemi. Olomouc tentokrát byla o parník lepší než my. Jejich hra byla postavena na rychlých protiútocích, které byly doplněny individuálními výkony dvou hráčů (Metoděj Pazdera 40 bodů!). Zaostávali jsme ve všem - především v pohybu do obou směrů.

Zápas v neděli je opakující se historie z loňské sezóny. S Novým Jičínem i letos prohráváme o jeden bod v dramatickém závěru. Tenhle nešťastný konec se začal rodit už v první čtvrtině, kdy za stavu 19:3 musel střídat Lukáš Bartoň, který se zbytečně dostal do problémů s fauly. Zbylé tři minuty jsme prohráli 11:1. V druhé a třetí čtvrtině jsme se o žádný trhák ani nepokusili. Ledabyle jsme se ploužili po hřišti, asi jako studenti druhého ročníku v tanečních, a nedokázali se vybudit k něčemu víc, co by znamenalo obrat ve skóre. V poslední části hry jsme až moc dlouho tahali za kratší šňůrku. Poslední minuta nás vybudila k agresivnější obraně a čtyřmi rychlými body jsme snížili na 51:50. Poté jsme už nedokázali správně zareagovat na taktické pokyny a soupeř sebral vítězství. Celkově matný dojem týmového výkonu prosvětlili svými výkony dobře hrající hráči Kuba Řeha, především v první části hry a Filip Řehulka, který v sobě našel válečníka, jenž se nevzdává.

Áčko i béčko slaví první vítězství v žákovské lize U14

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 36:83 (3:23 7:47 22:61)

Basketpoint Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava B 50:88 (14:16 26:40 36:62)

V uplynulém víkendu vyjely oba týmy na palubovku sousedního Havířova a nedalekého Frýdku-Místku. Ani v jednom případě žádný z našich týmu nezaváhal a oba přivezly vysoká vítězství. Béčko, které je převážně složeno z mladších hráčů, si bez větších problémů poradilo s týmem TJ Start Havířov složeného z hráčů Havířova, Karviné a NH Ostrava. V průběhu celého utkání dominoval Lukáš Bartoň, který přispěl 27 body k výhře.

Nedělní utkání na horké půdě Basketpointu Frýdek-Místek přineslo zajímavější průběh. První čtvrtina vyšla lépe soupeřům, i když na konci prvního hracího období prohrávali o koš. V druhé čtvrtině jsme začali nabírat rychlost a pomalým tempem jsme zvyšovali rozdíl ve skóre, který se v poločase zastavil na čtrnácti bodech. Třetí část hry definitivně rozhodla o našem vítězství, které jsme si v závěru zápasu pohlídali. Velmi dobrý výkon podal Kuba Zetek a Ríša Štefek. O konečné vítězství se ve třetí části hry postarali Filip Řehulka s Vojtou Nevrlou.