X-MAS SNAKES CUP 2017

O prodlouženém víkendu 8.-10.12.2017 jsme se účastnili domácího mezinárodního turnaje X-MAS SNAKES CUP 2017. Tento již třetí ročník byl pod záštitou FIBA Europe. Tohoto turnaje se účastnili nejlepší celky ve své věkové kategorii U14 ze střední Evropy. Ve skupině jsme okusili polský, maďarský a něměcký basketbal, dále také český a opět polský a maďarský. Výkony byli dobré, ale v každém utkání jsme udělali několik chyb, které jsme již s kluky hned po utkání probrali. Nyní už hodnocení jednotlivých utkání.

BK SNAKES OSTRAVA vs. EYBL KATOWICE/ŽORY (POL) 69:43 (14:16 ; 24:5 ; 15:11 ; 16:11)

Do turnaje jsme vstoupili velmi dobře. V prvním utkání jsme narazili na spojeny tým EYBL Katowice UKS SP 27 / ŽAK ŽORY. V první čtvrtině zápasu jsme sice nepodali dobrý výkon, ale od druhého dějství jsme již na soupeře vletěli jak to umíme. Hráli jsme precizně v obraně a soupeři jsme skoro nic nedovolili. Z naší dobré obrany vyšlo také několik rychlých protiútoků, které jsme jednoduše zakončili. První vítězství hned v prvním utkání nakoplo náš tým kupředu. Hráčem utkání byl vyhlášen #7 Lukáš Gengela, který svým bojovým výkonem nedal nikomu nic zadarmo.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ŠOPRONI SPORTISKOLA (HUN) 72:49 (22:8 ; 16:13 ; 21:14 ; 13:14)

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem Šoproni Sportiskola. S tímto týmem jsme odehráli již jeden zápas na začátku sezóny v Praze a vyhráli jsme o bezmála 25 bodů. Maďaři nám měli co vracet, ale bohužel se jim to nepovedlo. BylI jsme dobře takticky připraveni a věděli jsme, kteří hráči to protáhnou. Damián Džubera svou rychlosti a bojovností ubránil rozehrávače #17 a náskok po první čtvrtině byl 14 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme již začali přidávat pod kotel a soupeři jsme utekli ještě dál. V další části hry se již dostali všichni hráči na palubovku a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Hráčem utkání byl vyhlášen #11 Matěj Rotrekl, který svou nebojacností a rychlými nájezdy nastartoval mašinu s názvem BK SNAKES OSTRAVA.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ALBA BERLIN (D) 68:63 (18:15 ; 13:7 ; 14:19 ; 23:22)

Ve třetím utkání jsme se střetli s týmem, který dosud na ostravském bojišti nebyl poražen. Byl to tým ALBA Berlín. Opět jsme měli nastudovaný tým a věděli jsme, kdo je tím tahounem týmu. Od začátku jsme se hlavně soustředili na obranu, která nám take velmi dobře šla. Po prvním dějství jsme vedli 18:15 a tým se najednou chytl. Za druhou čtvrtinu jsme dostali pouhých 7 bodů a vsítili jsme jich 13. Od poločasu, kdy oba celky nasadili to nejlepší se zápas srovnal a bylo to oko za oko, zub za zub. 33 vteřin před koncem byl stav 63:63. Následoval time - out, kde jsme se si s hráči vysvětlili co budeme hrát. Akce nakonec vyšla a Honza Leibner trefil v tu pravou chvíli trojku. Hráči Alby poté špatně vyhodili a my jsme přidali ještě dva body. V konečném zúčtování jsme vyhráli 68:63. Začal jsem věřit teorii, že pokud dostaneme na domácím hřišti 65 bodů a méně, každý zápas bychom měli vyhrát. To se v tomto zápase potvrdilo. Hráčem utkání byl vyhlášen #23 Jan Leibner, který svým tříbodovým pokusem v posledních sekundách zápasu rozhodl.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR (CZE) 77:44 (10:12 ; 23:8 ; 19:9 ; 25:15)

Čtvrtfinále. Dle mě, ale i jiných trenérů z různých sportů je čtvrtfinále jedno z nejtěžších utkání na turnaji. V zápase jsme se utkali s našimi kamarády BK Příbor. Od první vteřiny zápasu nám Příbor pod vedením mého kolegy z EYBL Míry Slováka nedal nic zadarmo. Po prvni čtvrtině jsme tekli o 3 body. Do čtvrtiny druhé jsme již vykročili správnou nohou a začali jsme předvádět pěkný Snakesovský basketbal. Od poločasu jsem již šetřil základní rotaci hráčů a na hřišti úřadovala lavička. Zápas jsme nakonec vyhráli rozdílem 33 bodů. Hráčem utkání byl vyhlášen #6 David Mihál.

BK SNAKES OSTRAVA vs. WKK WROCLAW (POL) 55:67 (22:18 ; 6:15 ; 17:19 ; 10:15)

Předposlední zápas na turnaji a Semifinále. Do finálové čtyřky turnaje jsme se dostali My, Alba Berlin, WKK Wroclaw a Šoproň Sportiskola. My jsme narazili na velmi dobře postavený, fyzicky, technicky i takticky vybavený tým WKK Wroclaw. Zápas byl od začátku více bitva než basketbal. Skóre se stále tahalo o pár bodů. My jsme nebyli schopni ubránit Nejlepšího střelce TH celého turnaje Šimona Palucha, který si s námi dělal na hřišti co chtěl. V zápase jsme prohráli o 12 bodů, ale tento zápas nám může pomoci dal v našem rozvoji. Někteří hráči spadli zpátky na zem a už na prvním tréninku po turnaji šlo vidět, že až se příště s tímto výborným týmem střetneme, chtějí mu vše řádně oplatit. Hráčem utkání byl vyhlášen #15 Damián Džubera, který se statečně pral s obranou obou nejlepších hráčů soupeře.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ŠOPRONI SPORTISKOLA (HUN) 65:57 (19:10 ; 16:16 ; 11:14 ; 19:17

V poslednim utkání o 3. místo na turnaji jsme se utkali s týmem Šoproni Sportiskola. Dle mě neměl tento zápas takový ten správný náboj. Na to, že se hrálo o bronzové medaile byl zápas velmi klidný až někdy ospalý. Opět jsme byli dobře připraveni na nejlepší hráče soupeře. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a zahrála si většina hráčů. Zvítězili jsme 65:57.Hráčem utkání byl vyhlášen #55 Jakub Vidlář.

Na turnaji X-MAS SNAKES CUP je již tradicí, že se vyhlašuje několik individuálních ocenění.

Vítězství ve střelecké soutěži za 3 body si vystřílel hráč #23 Jan Leibner.

Po neustále se zlepšujících výkonech byl nejlepším hráčem týmu za turnaj vyhlášen hráč #6 David Mihál.

Tím, že jsme se umístili na 3. místě jsme měli ještě jedno rezervované místo v All-Stars pětce turnaje. Za tým BK SNAKES OSTRAVA se do All-Stars pětky turnaje dostal hráč #7 Lukáš Gengela, který od prvního zápasu podával velmi dobré a stabilní výkony.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem dobrovolníkům z řad rodičů, který velkým dílem pomohli tomu, aby se turnaj mohl uskutečnit. Dále bych chtěl poděkovat všem rozhodčím, že pískali velice dobře a také tím získali určité zkušenosti. Poděkování také patří mé mamce i sestře, které to prostě nemají jednoduché s námi chlapi , a také nám velice pomohli.

Říká se, že to nejlepší se nechává na konec. Největší poděkování patří mému vzoru, organizátorovi, šéfovi, spolutrenérovi, mentorovi a otci v jedné osobě. Největší dík patří Mgr. Kamilu Vašťákovi st. Díky TATI !!!

Img_3047

 

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK OPAVA

12. KOLO ŽL U14

Nedělě 19.11.2017 9:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK OPAVA 114:42 (34:12 63:29 91:35) 

Statistiky zápasu

V předposledním zápase základní části ŽL U14 jsme na domácí palubovce hostili tým z Opavy. Vtup do zápasu byl velmi dobrý a soupři jsme toho moc nedovolili. Bohužel Druhá čtvrtina už tak dobrá nebyla. Množství neproměněných šancí z podkoše bylo až moc velké a snaha v obraně skoro žádná. Třetí dějství už vypadalo o poznání lépe. V koncovce zápasu už si zahráli všichni, i ti, kteří ví, že už si to "nezasloužili". V tomto utkání řádil pod oběma koši Lukáš Gengela, který nastřílel 46 bodů. Za pochvalu stojí také výkon Tomáše Hrabce.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK NH OSTRAVA

11. KOLO ŽL U14

Sobota 18.11.2017 16:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK NH OSTRAVA 112:31 (29:6 56:17 79:23)

Statistiky zápasu

V 11. kole ŽL U14 jsme na domácí palubovce přivítali našeho ostravského rivala a to tým BK NH OSTRAVA. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry a všichni hráči se dostali na hřiště. Byly k vidění pěkné akce a precizní obrana. Za vyzdvižení stojí výkon Honzy Křenka, Tomáše Paláta a Davida Mihála. Ostatní hráči zahráli svůj standard.

Terenér Kamil Vašťák ml.

BCM ORLI PROSTĚJOV vs. BK SNAKES OSTRAVA

10. KOLO ŽL U14

Neděle 5.11.2017 9:00 Hala SH DDM Prostějov

BCM ORLI PROSTĚJOV vs. BK SNAKES OSTRAVA 24:133 (9:42 12:65 18:100)

Statistiky zápasu

V neděli 5.11.2017 jsme odcestovali již brzo ráno do Prostějova. Zápas v neděli v 9 ráno není žádná slast. Po dobrém rozcvičení a dobití voltů z energetického pití Powerade od Celiho st. jsme opět velice dobře vstoupili do utkání. Tentokrát prapor hned od začátku zvedl Honza Leibner, který byl následován Kubou Vidlářem a Celim. Druhá čtvrtina nebyla nic moc a sami chlapci ví, že výkon byl špatný. Od poločasu jsem kluky prostřídával jako v hokeji a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Do konce základní části nám zbývají odehrát 3 utkání. Dvě utkání odehrajeme doma a to 18.11.2017 s týmem NH OSTRAVA od 16:00 a 19.11.2017 s týmem BK OPAVA od 9:30 na hale ZŠ B. Dvorského 1. Základní část uzavřeme na palubovce BK PŘÍBOR v úterý 21.11.2017 od 17:30 s domácím týmem.

SK UP BCM OLOMOUC vs. BK SNAKES OSTRAVA

9. KOLO ŽL U14

Sobota 4.11.2017 10:45 Hala SK UP Olomouc

SK UP BCM OLOMOUC vs. BK SNAKES OSTRAVA 27:136 (7:46 14:80 19:116)

Statistiky zápasu

V 9. kole ŽL U14 jsme zavítali do univerzitného města Olomouce. Před zápasem jsem chvíli konverzoval s trenérem Olomouce a zároveň trenérem Regionálního výběru U14 pro Sev. a Stř. Moravu panem Válkem, který se mě mimojiné ptal, kteří přesně jsou ti vybraní hráčí, ať může sledovat jejich herní projev. Rozcvičení před zápasem nebylo přesně podle mých představ a bál jsem se jak bude vypadat vstup do utkání. K mému údivu jsme do utkání vstoupili velmi dobře a koncentrovaně, kdy především v útoku předváděla krásné akce dvoji Kuba-Honza. V dalších čtvrtinách jsme již kontrolovali průběh utkání a k vidění bylo i mnoho pohledných akcí. Kluky musím pochválit za nasazení a předvedený výkon. Konečně jsme si také zkusili ty věci, které zkoušt potřebujeme.

Teď jen malý komentář k věcem, které se odehrály v zázemí haly SK UP Olomouc. Výstup jednoho z rodičů domácího hráče byl dle mě více než neúnosný. Ve chvíli, kdy skončilo utkání, tak právě tento tatínek začal vůlgarním způsobem vykřikovat směrem k trenérovi domácího družstva. Dohra, alespoň ta co jsem viděl byla taková, že dotyčný člověk řval přímo na trenéra asi z jednoho a půl metru a to dobrých 5 minut. Dle mě naprosto nepochopitelné chování. Pokud má rodič něco na srdci, tak by se měl dle mého názoru domluvit s trenérem a vyříkat si s ním určité věci v kabinetu a né před lidmi z ostatních klubů atd.. Dospělí člověk by se takto chovat neměl. Co pak asi bude z těch dětí...

BK SNAKES OSTRAVA vs. BC NOVÝ JIČÍN

6. KOLO ŽL U14

Sobota 21.10.2017 15:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BC NOVÝ JIČÍN 125:14 (36:0 70:5 96:10)

Statistiky zápasu

V sobotu 21.10.2017 jsme opět hostili tým z Nového Jičína. S chlapci jsme si řekli, že nebudeme hrát rychlý protiútok a budeme si zkoušet hlavně postupný útok a vyhazování z autu. Samozřejmě byly některé útoky zakončeny z RP, ale hráčům nemůžu zakazovat hrát. Všichni hráči dostali stejnou porci minut na hřišti a každý hráč ukázal, že umí hrát basketbal. V tomto utkání jsme podali kolektivní výkon, kdy se 9 hráčů z 12 dostalo přes dvouciferný počet bodů. Do konce základní části ŽL U14 nám zbývá ještě 5 utkání. Blíží se nám však první kolo EYBL, kde se setkáme s basketbalovou realitou. Takže chlapci neusnout na vavřínech a budeme makat ještě víc.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA

Předehrávka - 14. KOLO ŽL U14

Pátek 20.10.2017 16:30 SH Bazén Nový Jičín

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA 9:142 (2:33 2:74 7:113)

Statistiky zápasu

V předehrávce 14. kola ŽL U14 jsme odjeli na palubovku Nového Jičína. Na tento zápas jsme odjeli v sestavě 12ti hráčů s tím, že si všichni dostatečně zahrají. To se také povedlo. Zápas jsme odehráli na 2 pětky s tím, že v každé čtvrtině střídal jeden hráč. Soupeři jsme nic nedovolili. Bránili jsme jedna na jedna a většina útoků byla zakončena z rychlých protiúoků. Pochvala patří celému týmu.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES F-M vs. BK SNAKES OSTRAVA

Dohrávka - 1. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 19.10.2017 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK vs. BK SNAKES OSTRAVA 46:141 (22:21 37:65 42:113)

Statistiky zápasu

Psal se čtvrtek 19.10.2017 a do dějin, nebo historických tabulek basketbalu se z  pohledu našeho týmu U14 a klubu BK Snakes Ostrava tento den nezapíše ničím zajímavým. Na naši palubovku přijel tentokrát v roli domácího celku tým BK Snakes FM, který je aktuálně na zcela jiném pólu ligové tabulky kategorie U14 než náš tým. O výsledku bylo jasno již před rozskokem a to i  přes skutečnost, že část hráčů našeho týmu nuceně, či nenuceně odpočívala  ( Palát, Mihál, Křenek, Leibner) a tým FM nastoupil aktuálně v nejsilnějším složení i s team leaderem Benem Navrátilem, který se basketbalu vyučil v Ostravě. Týmu z FM jsme přenechali naši domácí lavičku a jako bonusový dárek i celou první čtvrtinu (no nepotěšte bližního svého něčím, co vám neublíží a jemu alespoň na chvíli pomůže). Z přenechání domácí "osezené a příslušně ohmatané" lavičky,  byla  má pětice hráčů na palubovce tak nesvá , že jsme neproměňovali jasné koše, zatímco soupeři to padlo i ze šatny. Je faktem, že v první čtvrtině s námi soupeř i stíhal běhat. Naštěstí neni basketbal jen o snaze a běháni a tak v dalším průběhu zápasu zvítězil správný klukovský basketbal, kdy skóre 1. ctvrtiny 21-22 bylo zapomenuto a závěrečný výsledek a především předvedená hra 2.,3., a 4. čtvrtiny ukázala rozdíl mezi oběma týmy, které trénují stejně dlouhou dobu, tedy 4,5 roku.

V našem týmu stojí v tomto utkání za vyzvednutí výkony těchto hráčů :  Za prvé výkon Lukáše Gengely, který řádil pod oběma koši a vstřeli 41 bodů. Dále pak výkon kapitána týmu Ondry Petkova, který všem dokázal, proč právě on byl zvolen kapitánem pro tuto sezónu. V neposlední řadě stojí také za vyzvednutí výkony Petra Celerina a Jakuba Mužíka, kteří měli pěkný basketbalový projev na hřišti.

U soupeře, dokud se mu dostávalo sil si poradit s důsledným presem a tlakem na míč, standardně odehrál 1. čtvrtinu utkáni Ben Navrátil, který je členem společného EYBL týmu BK Snakes Ostrava. Ostatní hráči zaujali svou bojovností a ti co nebyli na hřišti, pak svými prostnými cvičeními na lavičce v podobě neustálého vstáváni a usedáni ve stylu ala NBA, MNBL a dalších basketbalových soutěží.

Poděkování patří za návštěvu v hledišti a sportovní povzbuzování všem přítomným divákům, především z řad rodičů, ale i hráčů dalších týmů našich BK Snakes Ostrava.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR

Předehrávka - 7. KOLO ŽL U14

Středa 18.10.2017 16:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR 81:42 (20:7 42:18 58:31)

Statistiky zápasu

Ve středu 18.10.2017 jsme na domácí palubovce hostili náš spřátelený klub BK Příbor. Oba týmy byly oslabeni o své ústřední rozehrávače a tak jsem čekal, jak se této role zhostí ostatní hráči. Do první čtvrtiny jsme vstoupili velmi dobře, kdy spolupráce Honza - Kuba pracovala v útoku i v obraně na jedničku. K ním se ještě přidal Celi a výsledek po první čtvrtině byl více než uspokojivý. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili také velmi dobře a Ondra Petkov se zhostil rozehrávačské povinnosti velmi dobře. Za mě jsme v prvním poločase předváděli velice pěkný basketbal. Bohužel vstup do 3 čtvrtiny byl katastrofální. Nejen, že jsme polevili v obraně, ale hlavně herní projev v útoku byl strašidelný. Tato třetina skončila 16:13 v náš prospěch, ale na hru se nedalo dívat. V poslední části hry jsme opět začali hrát pěkný basketbal a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Za zmínku určitě stojí výkon Kuby Mužíka, který v tomto zápase zaznamenal 8 bodů a v trestných hodech byl stoprocentní 6/6. Pochavala patří také Kubovi Vidlářovi, který velmi dobře bránil podkošového hráče Davida Dostála. Na straně Příbora bych mohl vyzvednout hned několik hráčů, počínaje Davidem Dostálem, konče Štěpánem Maléřem. Věřím, že spolupráce těchto dvou klubů bude zdárně pokračovat několik dalších let a právě ročník 2004 tuto spolupráci po několika letech opět začne a to v soutěži EYBL.

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Dohrávka - 5. KOLO ŽL U14

Středa 11.10.2017 16:00 Hala Tatran Ostrava

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 39:113 (8:32 16:55 23:85)

Statistiky zápasu

V dohrávce 5. kola ŽL U14 jsme zavítali k našim měststkým rivalům BK NH Ostrava. Vstup do zápasu nebyl nijak zázračný a hráči začali hráč náš "snakesovský" basket až po oddechovém času ve třetí minutě první čtvrtiny. Hráči si mysleli, že to půjde samo a soupeř se sám porazí, bohužel tak tomu nebylo a ani v dalších zápasech nebude!!! I další rotace hráčů v druhé čtvrtině nezačala nějak slavně. Opět hráči začali hrát až po oddechovém času. Obranu jsme neměli vůbec špatnou, avšak zakončování z bezprostřední blízkosti koše bylo velmi špatné. Zahodili jsme spoustu "tutových" šancí a koš jsme dali až po druhém doskoku. Takové množství doskoků a počet střel nám soupeři v EYBL nedovolí, a proto na střelbě, především z bližších vzdáleností budeme muset zapracovat. Kromě střelby z krátké vzdálenosti musíme zapracovat také na trestných hodech. Musí to být naše výhoda a né nevýhoda. V zápase byla také právem udělena TCHB jednomu z našich stěžejních hráčů. S daným členem týmu jsme si to vysvětlili a už se to nebude vícekrát opakovat! Za zápas bych chtěl pochválit především Frantu Vyroubala, který v této sezóně odehrál svůj první zápas a zahrál velice dobře. Další dva hráči, kteří by měli být pochváleni je podkošové duo Kuba Vidlář a Lukáš Gengela, které soupeři nastřílelo dohromady 47 bodů.

Memorial Tadeusze Sajdy Katowice

1. Zápas

UKS Regis Wieliczka vs. BK SNAKES OSTRAVA 26:103

V prvním utkání na Memorialu Tadeusze Sajdy jsme nastoupili proti týmu UKS Regis Wieliczka. Vstup do utkání byl velmi dobrý a soupeři jsme skoro nic nedovolili. Využili jsme naší fyzickou, technickou i taktickou složku a předváděli jsme pěkný mládežnický basketbal. Všichni hráči v tomto utkání skórovali. Jeden z rychlých protiútoků byl zakončen smeči Jana Křenka.

Hráčem utkání byl vyhlášen #15 Damián Džubera. 

Hráli a bodovali : Křenek 21 (3x3b.), Leibner 16 (2x3b.), Džubera 12, Pavlovič 9, Celerin 7, Petkov 6, Gengela 6, Rotrekl 6, Palát 6, Stankuš 4, Mužík 4, Augustin 2, Vidlář 2, Hrabec 2.

2. Zápas

SKM Zastal Zielona Góra vs. BK SNAKES OSTRAVA 29:61

Ve druhém utkání na turnaji v Katowicich jsme narazili na nám zcela neznámý tým ze Zielone Góry. Tento zápas jsme začínali pozdě večer a hráli jsme jej na menší tělocvičně. Čas a pravidla hry byly taky lehce odlišná od prvního utkání. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Zbytečné ztráty a opětovná nekoncentrovanost některých hráčů znamenala stav po prvním dějství 8:19 v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili podstatně lépe a to hlavně v obraně. Druhou čtvrtinu okořenil i Jan Křenek svou smečí s faulem. Od poločasu jsme začali hrát uvolněně a pěkně začalo hrát i duo Honza a "Velký" Kuba. Nakonec si neodpustím lehce okomentovat sudí tohoto utkání. Dle mého názoru chlapci potřebují od někoho pocítit i tvrdší hru a dostat tzv. "po tlamě", ale pokud nás soupeř řeže tak, že hráči jsou omlácení jak mantinely v hokeji a liskance zaleháji uši všem přítomným v hale a sudí se na to jen dívá, tak asi není něco správně... Zlatí Čeští Rozhodčí!

Hráčem utkání byl vyhlášen #24 Jan Křenek. 

Hráli a bodovali : Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (1x3b.), Vidlář 12, Petkov 4, Celerin 2, Gengela 2, Džubera 2, Stankuš 2, Rotrekl 2, Mužík 1, Palát 1, Hrabec, Pavlovič, Augustin

3. Zápas

BK SNAKES OSTRAVA vs ŽAK Žory 102:48

Třetí utkání na turnaji a třetí výhra, taková je zatím naše bilance na turnaji Memorial Tadeusze Sajdy v Katowicich. I když jsme vyhráli utkání s týmem ŽAK Žory vysokým rozdílem, tak jsme měli opět velmi špatný vstup do úvodního dějství. Od druhé pětiminutovky už jsme se dostali do naší pohody a předváděli jsme pěkné akce. Dle mého názoru jsme dostali i dost bodů, ale to pramenilo právě z častého střídání a z promícháni sestav v poslední čtvrtině.

Hráčem utkání byl vyhlášen #23 Jan Leibner.

Hráli a bodovali: Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (2x3b.), Pavlovič 10, Petkov 8, Gengela 8, Vidlář 8, Celerin 8, Rotrekl 6, Palát 4, Džubera 4, Mužík 2, Augustin 2, Stankuš 2, Hrabec 1

4. Zápas

Niedźwiadki Przemysl vs. BK SNAKES OSTRAVA 58:92

Čtvrté utkání a opět vítězně. Po předchozích třech utkáních, které jsme na turnaji odehráli se na nás chystal tým Niedźwiadki Przemysl. Tento tým vynechal i oběd, aby se na nás řádně připravil. Tento tah jim ze začátku zápasu vyšel. "Medvídci" na nás vletěli a my nevěděli, kde nám hlava stojí. V druhém dějství jsme pokračovali v ne moc pěkném basketu, který jsme předváděli tak do poloviny utkání. Ve druhé polovině již soupeř odešel fyzicky a my jsme zakončovali jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Na můj vkus jsme dostali moc bodů a na naší obraně budeme muset ještě hodně zapracovat.

Hráčem utkání byl vyhlášen #12 Tomáš Palát.

Hráli a bodovali: Křenek 18, Leibner 16, Vidlář 16, Pavlovič 14, Palát 10, Gengela 8, Petkov 4, Džubera 3, Celerin 2, Augustin 1, Mužík, Rotrekl, Hrabec, Stankuš

5. Zápas

UKS SP 27 Katowice vs. BK SNAKES OSTRAVA 32:86

V posledním utkání na turnaji jsme nastoupili proti domácímu týmu Katowic. Zaplněné hlediště jak domácími, tak i našimi rodiči mohlo vidět pěkný mládežnický basketbal. Poprvé na turnaji se nám povedl velmi dobrý vstup do utkání a po střídání pětek jsme ještě přiložili pod kotel. V utkání jsme zaslouženě zvítězili.

Hráčem utkání byl vyhlášen #55 Jakub Vidlář

Hráli a bodovali : Leibner 19 (1x3b.), Vidlář 19, Křenek 13, Palát 8, Gengela 5, Rotrekl 5 (1x3b.), Celerin 4, Petkov 4, Mužík 3, Džubera 2, Augustin 2,  Pavlovič 2, Hrabec, Stankuš

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen #4 Ondřej Petkov.

Cenu za nejlepší zlepšení obdržel #12 Tomáš Palát.

Do All-Stars pětky turnaje byl vybrán #23 Jan Leibner.

MVP turnaje byl vyhlášen #24 Jan Křenek.

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Předehrávka - 4. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 5.10.2017 18:30 Víceúčelová sportovní hala Opava

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 23:107 (8:19 ; 8:51 ; 15:83)

Statistiky zápasu

V předehrávce 4. kola ŽL U14 jsme zavítali do krásné opavské víceúčelové sportovní haly. Vstup do zápasu byl velmi špatný. Plno ztrát a nekoncentrovanost na vlastní výkon. První čtvrtina nevypadala vůbec dle mých představ. Nástup do druhé čtvrtiny byl už jiný a hráči začali hrát více v pohodě a ukázali soupeři tvrdou obranu. Za druhé dějství jsme nedostali ani jeden bod. Od poločasu jsem již sestavy promíchal a zahráli si všichni hráči do sytosti. Musím také zmínit, že v tomto zápase jsme zatím měli nejvíce ztrát a nejhorší úspěšnost TH, takže očekávám 100% účast na treníncích chlapci, protože potřebujeme trénovat, trénovat a trénovat !!!

BK SNAKES OSTRAVA vs. SK UP BCM OLOMOUC

3. KOLO ŽL U14

NEDĚLE 24.9.2017 12:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. SKUP-BCM OLOMOUC 205:22 (56:3 ; 100:9 ; 147:15)

Statistiky zápasu

Ve třetím kole jsme se na domácí palubovce utkali s týmem z univerzitního města Olomouc. Opět bylo toto družstvo plno chlapců, ktěři s basketem začínají, mladí a ještě ne tolik zkušení. Do zápasu opět zasáhlo všech 15 hráčů a každý z nich dostal na hřišti téměř stejnou minutáž. Právě zápasy 2., 3., 8., kola ŽL U14 jsou důvodem, proč se účastníme Baltické divize 1 v soutěži EYBL. Teprve tam dojde na srovnání s realitou, kde se již hraje mužský basketbal a věřím, že né všichni se tak jednoduše jako v ŽL U14 v těchto podmínkách dokáží prosadit.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV

2. KOLO ŽL U14

SOBOTA 23.9.2017 18:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV 173:13 (50:6 ; 88:7 ; 133:8)

Statistiky zápasu

Ve druhém kole ŽL U14 jsme na domácí palubovce přivítali tým z Prostějova. Tento tým začíná a učí se. Má několik mladších hráčů, kteří získavají zkušenosti do dalších sezón. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry a všech 15 hráčů se dostalo na palubovku, kdy každý z nich dostal přibližně stejnou porci odehraných minut.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

Předehrávka - 8. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 21.9.2017 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK 165:30 (47:9 ; 87:13 ; 123:23)

Statistiky zápasu

V předehrávce 8. kola ŽL U14 jsme hostili na domácí palubovce tým BK Snakes Frýdek - Místek. K tomuto utkání došlo u týmů roč. 2004 vůbec poprvé od přípravky. Dalo by se říct, že to bylo jakési derby mezi Ostravskými a Frýdecko-Místeckými "eSky". Toto utkání vyznělo lépe v náš prospěch a diváci mohli vidět několik pohledných akcí. V příštím týdnu se s týmem BK Snakes F-M střetneme opět ve čtvrtek od 17:30 na hale ZŠ B. Dvorského 1. Dovolím si zde jednu malou poznámku do řad diváků. V Moravskoslezském kraji máme dle mého názoru nejlepší rozhodčí z celé České republiky. Jsou to lidé, kteří se věnovali basketu aktivně a teď toto nedoceněné "povolání" rozhodčích dělají při studiu, při práci atd. Hlavně jsou to i rozhodčí, kteří se již pravidelně účastní našeho turnaje X-MAS SNAKES CUP, tak se k nim pojďme chovat slušně ať se k nám rádi vracejí smile

OSTRAVA CUP 2017

O víkendu 8.-10.9.2017 se náš tým účastnil již tradičního turnaje Ostrava Cup, který je pořádán basketbalovým klubem SBŠ Ostrava. Čekal nás náročný program, jelikož jsme na tento turnaj přihlásili dva týmy a to tým BK SNAKES Ostrava a tým BK SNAKES EYBL. Hráči pendlovali mezi oběma družstvy a odehráli 5-7 utkání na tomto turnaji což je pořádná porce pro takto mladé hráče.

Teď však již k samotnému hodnocení výkonů týmu BK SNAKES Ostrava. Tým odehrál 5 utkání s bilancí 3 výher a 2 těsných porážek. Všichni hráči dostali vysokou minutáž na hřišti a hráli s radostí. K vidění bylo i několik krásných okamžiků, vypjaté koncovky zápasů, a nakonec to cinklo stříbrem. Všechny hráče musím pochválit za nasazení do zápasů a předvedené výkony. Závěrem chci poděkovat i fanouškům (rodičům) za vytvoření skvělého domácího prostředí po celý průběh turnaje.

Ještě malý dodatek od trenérů: "Nejvíce se nám líbil poslední zápas!"

Zápasy

BK Snakes Ostrava vs. BK Pardubice 63:65

BK Snakes Ostrava vs. NH Ostrava 60:28

BK Snakes Ostrava vs. NH Tygers Ostrava EYBL 64:58

BK Snakes Ostrava vs. Kobanya 60:54

BK Snakes A vs. BK Snakes B 48:47

Hráli a bodovali za tým BK SNAKES Ostrava:

Vidlář 29, Celerin 27, Leibner 25, Gengela 24, Palát 22, Pavlovič 21, Džubera 13, Hrabec 11, Křenek 9, Vyroubal 8, Vavrečka 8, Rotrekl 7, Maléř 7, Stankuš 5, Petkov 5, Augustin 5, Mužík 5, Slovák 2, Wilk 2

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a jedna 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY