BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Dohrávka - 5. KOLO ŽL U14

Středa 11.10.2017 16:00 Hala Tatran Ostrava

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 39:113 (8:32 16:55 23:85)

V dohrávce 5. kola ŽL U14 jsme zavítali k našim měststkým rivalům BK NH Ostrava. Vstup do zápasu nebyl nijak zázračný a hráči začali hráč náš "snakesovský" basket až po oddechovém času ve třetí minutě první čtvrtiny. Hráči si mysleli, že to půjde samo a soupeř se sám porazí, bohužel tak tomu nebylo a ani v dalších zápasech nebude!!! I další rotace hráčů v druhé čtvrtině nezačala nějak slavně. Opět hráči začali hrát až po oddechovém času. Obranu jsme neměli vůbec špatnou, avšak zakončování z bezprostřední blízkosti koše bylo velmi špatné. Zahodili jsme spoustu "tutových" šancí a koš jsme dali až po druhém doskoku. Takové množství doskoků a počet střel nám soupeři v EYBL nedovolí, a proto na střelbě, především z bližších vzdáleností budeme muset zapracovat. Kromě střelby z krátké vzdálenosti musíme zapracovat také na trestných hodech. Musí to být naše výhoda a né nevýhoda. V zápase byla také právem udělena TCHB jednomu z našich stěžejních hráčů. S daným členem týmu jsme si to vysvětlili a už se to nebude vícekrát opakovat! Za zápas bych chtěl pochválit především Frantu Vyroubala, který v této sezóně odehrál svůj první zápas a zahrál velice dobře. Další dva hráči, kteří by měli být pochváleni je podkošové duo Kuba Vidlář a Lukáš Gengela, které soupeři nastřílelo dohromady 47 bodů.

Statistiky zde

Memorial Tadeusze Sajdy Katowice

1. Zápas

UKS Regis Wieliczka vs. BK SNAKES OSTRAVA

26:103

V prvním utkání na Memorialu Tadeusze Sajdy jsme nastoupili proti týmu UKS Regis Wieliczka. Vstup do utkání byl velmi dobrý a soupeři jsme skoro nic nedovolili. Využili jsme naší fyzickou, technickou i taktickou složku a předváděli jsme pěkný mládežnický basketbal. Všichni hráči v tomto utkání skórovali. Jeden z rychlých protiútoků byl zakončen smeči Jana Křenka.

Hráčem utkání byl vyhlášen #15 Damián Džubera.

Hráli a bodovali : Křenek 21 (3x3b.), Leibner 16 (2x3b.), Džubera 12, Pavlovič 9, Celerin 7, Petkov 6, Gengela 6, Rotrekl 6, Palát 6, Stankuš 4, Mužík 4, Augustin 2, Vidlář 2, Hrabec 2.

2. Zápas

SKM Zastal Zielona Góra vs. BK SNAKES OSTRAVA

29:61

Ve druhém utkání na turnaji v Katowicich jsme narazili na nám zcela neznámý tým ze Zielone Góry. Tento zápas jsme začínali pozdě večer a hráli jsme jej na menší tělocvičně. Čas a pravidla hry byly taky lehce odlišná od prvního utkání. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Zbytečné ztráty a opětovná nekoncentrovanost některých hráčů znamenala stav po prvním dějství 8:19 v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili podstatně lépe a to hlavně v obraně. Druhou čtvrtinu okořenil i Jan Křenek svou smečí s faulem. Od poločasu jsme začali hrát uvolněně a pěkně začalo hrát i duo Honza a "Velký" Kuba. Nakonec si neodpustím lehce okomentovat sudí tohoto utkání. Dle mého názoru chlapci potřebují od někoho pocítit i tvrdší hru a dostat tzv. "po tlamě", ale pokud nás soupeř řeže tak, že hráči jsou omlácení jak mantinely v hokeji a liskance zaleháji uši všem přítomným v hale a sudí se na to jen dívá, tak asi není něco správně... Zlatí Čeští Rozhodčí!

Hráčem utkání byl vyhlášen #24 Jan Křenek.

Hráli a bodovali : Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (1x3b.), Vidlář 12, Petkov 4, Celerin 2, Gengela 2, Džubera 2, Stankuš 2, Rotrekl 2, Mužík 1, Palát 1, Hrabec, Pavlovič, Augustin

3. Zápas

BK SNAKES OSTRAVA vs ŽAK Žory

102:48

Třetí utkání na turnaji a třetí výhra, taková je zatím naše bilance na turnaji Memorial Tadeusze Sajdy v Katowicich. I když jsme vyhráli utkání s týmem ŽAK Žory vysokým rozdílem, tak jsme měli opět velmi špatný vstup do úvodního dějství. Od druhé pětiminutovky už jsme se dostali do naší pohody a předváděli jsme pěkné akce. Dle mého názoru jsme dostali i dost bodů, ale to pramenilo právě z častého střídání a z promícháni sestav v poslední čtvrtině.

Hráčem utkání byl vyhlášen #23 Jan Leibner.

Hráli a bodovali: Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (2x3b.), Pavlovič 10, Petkov 8, Gengela 8, Vidlář 8, Celerin 8, Rotrekl 6, Palát 4, Džubera 4, Mužík 2, Augustin 2, Stankuš 2, Hrabec 1

4. Zápas

Niedźwiadki Przemysl vs. BK SNAKES OSTRAVA

58:92

Čtvrté utkání a opět vítězně. Po předchozích třech utkáních, které jsme na turnaji odehráli se na nás chystal tým Niedźwiadki Przemysl. Tento tým vynechal i oběd, aby se na nás řádně připravil. Tento tah jim ze začátku zápasu vyšel. "Medvídci" na nás vletěli a my nevěděli, kde nám hlava stojí. V druhém dějství jsme pokračovali v ne moc pěkném basketu, který jsme předváděli tak do poloviny utkání. Ve druhé polovině již soupeř odešel fyzicky a my jsme zakončovali jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Na můj vkus jsme dostali moc bodů a na naší obraně budeme muset ještě hodně zapracovat.

Hráčem utkání byl vyhlášen #12 Tomáš Palát.

Hráli a bodovali: Křenek 18, Leibner 16, Vidlář 16, Pavlovič 14, Palát 10, Gengela 8, Petkov 4, Džubera 3, Celerin 2, Augustin 1, Mužík, Rotrekl, Hrabec, Stankuš

5. Zápas

UKS SP 27 Katowice vs. BK SNAKES OSTRAVA

32:86

V posledním utkání na turnaji jsme nastoupili proti domácímu týmu Katowic. Zaplněné hlediště jak domácími, tak i našimi rodiči mohlo vidět pěkný mládežnický basketbal. Poprvé na turnaji se nám povedl velmi dobrý vstup do utkání a po střídání pětek jsme ještě přiložili pod kotel. V utkání jsme zaslouženě zvítězili.

Hráčem utkání byl vyhlášen #55 Jakub Vidlář

Hráli a bodovali : Leibner 19 (1x3b.), Vidlář 19, Křenek 13, Palát 8, Gengela 5, Rotrekl 5 (1x3b.), Celerin 4, Petkov 4, Mužík 3, Džubera 2, Augustin 2,  Pavlovič 2, Hrabec, Stankuš

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen #4 Ondřej Petkov.

Cenu za nejlepší zlepšení obdržel #12 Tomáš Palát.

Do All-Stars pětky turnaje byl vybrán #23 Jan Leibner.

MVP turnaje byl vyhlášen #24 Jan Křenek.

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Předehrávka - 4. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 5.10.2017 18:30 Víceúčelová sportovní hala Opava

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 23:107 (8:19 ; 8:51 ; 15:83)

V předehrávce 4. kola ŽL U14 jsme zavítali do krásné opavské víceúčelové sportovní haly. Vstup do zápasu byl velmi špatný. Plno ztrát a nekoncentrovanost na vlastní výkon. První čtvrtina nevypadala vůbec dle mých představ. Nástup do druhé čtvrtiny byl už jiný a hráči začali hrát více v pohodě a ukázali soupeři tvrdou obranu. Za druhé dějství jsme nedostali ani jeden bod. Od poločasu jsem již sestavy promíchal a zahráli si všichni hráči do sytosti. Musím také zmínit, že v tomto zápase jsme zatím měli nejvíce ztrát a nejhorší úspěšnost TH, takže očekávám 100% účast na treníncích chlapci, protože potřebujeme trénovat, trénovat a trénovat !!!

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. SK UP BCM OLOMOUC

3. KOLO ŽL U14

NEDĚLE 24.9.2017 12:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. SKUP-BCM OLOMOUC 205:22 (56:3 ; 100:9 ; 147:15)

Ve třetím kole jsme se na domácí palubovce utkali s týmem z univerzitního města Olomouc. Opět bylo toto družstvo plno chlapců, ktěři s basketem začínají, mladí a ještě ne tolik zkušení. Do zápasu opět zasáhlo všech 15 hráčů a každý z nich dostal na hřišti téměř stejnou minutáž. Právě zápasy 2., 3., 8., kola ŽL U14 jsou důvodem, proč se účastníme Baltické divize 1 v soutěži EYBL. Teprve tam dojde na srovnání s realitou, kde se již hraje mužský basketbal a věřím, že né všichni se tak jednoduše jako v ŽL U14 v těchto podmínkách dokáží prosadit.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV

2. KOLO ŽL U14

SOBOTA 23.9.2017 18:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV 173:13 (50:6 ; 88:7 ; 133:8)

Ve druhém kole ŽL U14 jsme na domácí palubovce přivítali tým z Prostějova. Tento tým začíná a učí se. Má několik mladších hráčů, kteří získavají zkušenosti do dalších sezón. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry a všech 15 hráčů se dostalo na palubovku, kdy každý z nich dostal přibližně stejnou porci odehraných minut.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

Předehrávka - 8. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 21.9.2017 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK 165:30 (47:9 ; 87:13 ; 123:23)

V předehrávce 8. kola ŽL U14 jsme hostili na domácí palubovce tým BK Snakes Frýdek - Místek. K tomuto utkání došlo u týmů roč. 2004 vůbec poprvé od přípravky. Dalo by se říct, že to bylo jakési derby mezi Ostravskými a Frýdecko-Místeckými "eSky". Toto utkání vyznělo lépe v náš prospěch a diváci mohli vidět několik pohledných akcí. V příštím týdnu se s týmem BK Snakes F-M střetneme opět ve čtvrtek od 17:30 na hale ZŠ B. Dvorského 1. Dovolím si zde jednu malou poznámku do řad diváků. V Moravskoslezském kraji máme dle mého názoru nejlepší rozhodčí z celé České republiky. Jsou to lidé, kteří se věnovali basketu aktivně a teď toto nedoceněné "povolání" rozhodčích dělají při studiu, při práci atd. Hlavně jsou to i rozhodčí, kteří se již pravidelně účastní našeho turnaje X-MAS SNAKES CUP, tak se k nim pojďme chovat slušně ať se k nám rádi vracejí smile

OSTRAVA CUP 2017

O víkendu 8.-10.9.2017 se náš tým účastnil již tradičního turnaje Ostrava Cup, který je pořádán basketbalovým klubem SBŠ Ostrava. Čekal nás náročný program, jelikož jsme na tento turnaj přihlásili dva týmy a to tým BK SNAKES Ostrava a tým BK SNAKES EYBL. Hráči pendlovali mezi oběma družstvy a odehráli 5-7 utkání na tomto turnaji což je pořádná porce pro takto mladé hráče.

Teď však již k samotnému hodnocení výkonů týmu BK SNAKES Ostrava. Tým odehrál 5 utkání s bilancí 3 výher a 2 těsných porážek. Všichni hráči dostali vysokou minutáž na hřišti a hráli s radostí. K vidění bylo i několik krásných okamžiků, vypjaté koncovky zápasů, a nakonec to cinklo stříbrem. Všechny hráče musím pochválit za nasazení do zápasů a předvedené výkony. Závěrem chci poděkovat i fanouškům (rodičům) za vytvoření skvělého domácího prostředí po celý průběh turnaje.

Ještě malý dodatek od trenérů: "Nejvíce se nám líbil poslední zápas!"

Hráli a bodovali za tým BK SNAKES Ostrava:

Vidlář 29, Celerin 27, Leibner 25, Gengela 24, Palát 22, Pavlovič 21, Džubera 13, Hrabec 11, Křenek 9, Vyroubal 8, Vavrečka 8, Rotrekl 7, Maléř 7, Stankuš 5, Petkov 5, Augustin 5, Mužík 5, Slovák 2, Wilk 2

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal