BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  78:28 (19:9, 33:16, 57:18)

Body: Kuba 8, Mates 7, Viktor 5, Antonio 4, Seba 2, Patrik Č. 2

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  51:27 (8:11, 21:14, 33:18)

Body: Mates 6, Seba 4, Tonda 4, Patrik A. 4, Patrik Č. 2, Viktor 2, Niko 2, Kryštof 2, Antonio 1

První zápas začal výborně, ve čtvrté minutě jsme vedli 7:2 a vypadalo to na pěkné utkání. Potom přišel náš kolaps a spousta nevynucených chyb (opět přihrávky, kroky, ztráty míče z driblinku). K tomu jsme nebyli schopní doskočit míč a dostali jsme lekci z bojovnosti. U každého odraženého míče na zemi byli dva, tři nebo dokonce čtyři hráči domácích a náš maximálně jeden. Další lekci jsme dostali z rychlosti. Domácí se rychle vraceli do obrany, rychle přistupovali k našim hráčům a také rychle vybíhali do protiútoků. Skóre narůstalo ve prospěch hráčů NH a my se protrápili ke konci utkání.

O přestávce mezi zápasy jsme se sešli v šatně a trochu si "popovídali". Bylo to tedy spíš povídání z mé strany, ale klukům něco z toho zůstalo v hlavě. Druhý zápas byl z naší strany podstatně lepší. Kluci se začali více prát o každý míč, zlepšili jsme obranu a vyhráli jsme první čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině jsme ale skórovali až v 6. minutě a domácí otočili vývoj zápasu. Za druhé utkání musím kluky i přes porážku pochválit. Naše hra se podstatně zlepšila a udělali jsme daleko méně zbytečných ztrát než v prvním zápase. Zlepšila se bojovnost a získali jsme o hodně víc doskoků. Proč to tak nešlo celý první zápas? Je stále co zlepšovat, tak ahoj na tréninku.

Roman Vítek

První domácí zápasy na jedničku

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 47:46 (20:6, 27:15, 40:28)

Body: Mates 18, Tonda 8, Kuba 6, Antonio 6, Honza 4, Tibor 2, Patrik Č., Viktor 1

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 43:30 (14:2, 18:14, 26:25)

Body: Kuba 13, Mates 7, Patrik Č. 5, Tonda 4, Viktor 4, Antonio 2, Honza 2, Niko 2, Tibor 2, Kryštof S. 2

Kvůli nemocem a zraněním několika hráčů jsme nenastoupili kompletní a tak tým doplnili čtyři hráči z U11, kteří měli v nohách včerejší zápasy z NJ. Přesto jsme do prvního zápasu vlétli výborně a první čtvrtinu vyhráli o 14 bodů. Nejvíce řádil Mates, který zatížil konto Ostravy v první čtvrtině 14 body. Až do poslední čtvrtiny jsme si udržovali dvouciferný náskok, ale potom kluci málem předvedli, jak prohrát vyhraný zápas. Na ruce se nám nalepila nervozita, zkazili jsme několik přihrávek, hosté zabojovali a dovedli závěr zápasu do infarktové koncovky. Tam jsme měli víc štěstí, kdy 10 sekund před koncem hostující hráč za vyrovnaného stavu proměnil po faulu s košem jeden trestný hod, ale udělal přešlap. Po timeoutu jsme vyhazovali na útočné polovině a  soupeř fauloval Tondu, který proměnil jeden trestný hod.

Druhý zápas byl opět vyrovnaný i přes náš skvělý začátek, kdy jsme vyhráli první čtvrtinu o 12 bodů. Hosté postupně dotahovali a na začátku poslední čtvrtiny šli dokonce do vedení 28:26. Potom jsme ale zlepšili obranu a do konce zápasu jsme dostali už jen jeden koš. Celkové skóre o 13 až tak moc neodpovídá průběhu utkání. Individuálně se nejvíc střelecky dařilo Kubovi, na doskoku hodně pomohl Honza a Mates předvedl několik parádních přihrávek. Jsem rád, že své první body dal Kryštof, který začal s basketem teprve nedávno a hrál svoje první zápasy. Klukům z Ostravy díky za parádní zápasy a věřím, že nás doma hodně potrápíte.

Našim klukům moc díky za předvedené výkony a spoustu pěkných basketbalových akcí. Konečně jste předvedli, co se učíme na každém tréninku. Jen tak dál.

Roman Vítek

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal