Z F-M vezeme dvě nejtěsnější vítězství

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová  43:44 (14:11, 20:21, 34:31)

Body: Mates 17, Seba 7, Viktor 7, Kuba 4, Kryštof St. 4, Tonda 2, Antonio 2, Tomáš 1

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová  40:41  (10:8, 19:19, 28:31)

Body: Mates 19, Viktor 9, Patrik Č. 5, Seba 2, Tibor 2, Kuba 2, Kryštof St. 2

Už dopředu jsem naše hráče upozorňoval, že nás ve F-M čekají těžké zápasy a že se nemají dívat na průběžnou tabulku, kde má F-M zatím pouze jednu výhru. Moje předpověď se splnila a všichni, kdo byli v hale mohli sledovat dvě opravdu velmi vyrovnaná a dramatická utkání. Oba zápasy byly velmi vyrovnané a ani jedno z družstev nešlo do výraznějšího trháku. V každém utkání oba týmy vyhráli po dvou čtvrtinách. Co rozhodlo o našich výhrách kromě štěstí?

1) Úspěšnost proměňování trestných hodů - 1. zápas F-M 23/7 - my 22/12, 2. zápas F-M 25/8 - my 16/11.

2) Bojovnost a nasazení všech hráčů. I přes chyby, které dělá každý, jste dnes šli za vítězstvím.

3) To, že kluci do puntíku splnili vše, co jsme si řekli v timeoutech v závěrech obou utkání.

4) My máme Matesa, který dnes nejen zakončoval, ale řídil celý tým.

Pochvala patří všem hráčům. Někomu se daří více v útoku, někomu více v obraně. Pro mě není důležité, kdo dá body, ale kdo jak hraje. A i přes chyby, kterých jsme se dopouštěli, jste všichni bojovali s obrovským nasazením. Kluci díky!!!

P.S. Kluků z F-M je mi líto, protože je lepší prohrát dvakrát o 20 než dvakrát o bod. Ale hodně jste se zlepšili a jdete nahoru.

Dvě těžké výhry z Bruntálu

SK Bruntál - BK Snakes Orlová  45:50 (12:9, 22:25, 36:39)

Body: Mates 17, Antonio 7, Seba 6, Kryštof St. 5, Patrik A. 4, Niko 3, Viktor 2, Tonda 2, Tomáš 2, Kuba 2

SK Bruntál - BK Snakes Orlová  36:46 (15:18, 19:28, 26:40)

Body: Kryštof St. 12, Seba 8, Viktor 8, Patrik A. 4, Mates 4, Antonio 4, Tonda 2, Kuba 2, Niko 2

Po sobotní kvalifikaci nás čekali další těžké zápasy v Bruntálu. Nikdo nevěděl, jak se na našem týmu podepíšou naše sobotní výkony. Bohužel jsme první zápas začali ve stejném duchu, jak jsme skončili v sobotu. Nedůsledná obrana, špatné přihrávky, ne moc dobrý driblink. Postupně se náš výkon zvedal, ale domácí hráli také velice pěkně. Naše první výhra byla spíše ubojovaná, ale o to cennější. Střelecky nás táhl Mates, ale přidali se také všichni ostatní, až na Tibora, kterému to do toho koše nějak nemůže spadnout. Výborný výkon v obraně předvedli Kryštof St. se Sebou a skvěle zahrál Patrik A.

Druhý zápas byl ještě těžší. Zlepšili jsme obranu, kdy domácí několikrát nestihli v časovém limitu vyhodit z autu, nebo jsme je donutili ke špatné přihrávce. To bylo podle mě rozhodující. Vůle bránit. A taky výkon našeho velkého Kryštofa, který konečně začal střílet o desku a hned to začalo padat do koše. K němu se přidali Seba s Viktorem, opět Patrik A. Své si odehráli i všichni ostatní. Nejvíce padla únava na čtveřici hráčů z U11 (Antonio, Mates, Tonda, Tomáš), kteří už toho měli opravdu dost, ale všichni zaslouží pochvalu za bojovnost. Abych jen nechválil - pořád se v naší hře opakují stejné chyby. Na jejich odstraňování pracujeme na tréninku, ale je potřeba se na to více soustředit a také zapojit hlavu.

Děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou na zápasy a také za hlasitou podporu.

Zápasy kvalifikace nad naše síly

BK NH Flames Ostrava - BK Snakes Orlová  44:12 (11:0, 21:1, 27:10)

Body: Antonio 3, Kuba 2, Mates 2, Patrik A. 2, Kryštof St. 2, Viktor 1

BK Snakes Orlová - BK Opava  17:90  (4:11, 6:41, 12:59)

Body: Mates 8, Viktor 5, Patrik Č. 2, Kryštof St. 1, Tomáš 1

Tyto zápasy se těžko hodnotí. První poločas s Ostravou katastrofický, potom asi nejlepší čtvrtina z celého turnaje (9:6 pro nás) a závěrečná čtvrtina stejná, jako první poločas. Proti Opavě slušný začátek, ale jen 4 minuty a to je málo. Potom jsme se trápili až do konce zápasu.

Oba dnešní soupeři jsou basketbalově dál než my, ale tolik zbytečných chyb a ztrát při driblinku a přihrávkách jsem dlouho neviděl. Nejvíce mě mrzí chyby v naší obraně. Necháváme se lehce obejít při hře jeden na jednoho, nesledujeme míč, nejsme důslední na doskoku, pozdě přistupujeme ke svým hráčům. Přitom se tomu na tréninku věnujeme. Věřím, že zítra to bude v Bruntálu lepší.

Z Krnova 2 výhry, ale ...

BK Krnov - BK Snakes Orlová  15:56 (6:12, 13:16, 15:40)

Body: Mates 20, Kuba 8, Niko 4, Antonio 4, Tonda 4, Kryštof Kr. 4, Viktor 3, Patrik A. 2, Patrik Č. 2, Kryštof St. 2, Tomáš 2, Tibor 1

BK Krnov - BK Snakes Orlová  42:46 (10:20, 25:23, 32:34)

Body: Mates 22, Kuba 6, Antonio 4, Patrik Č. 4, Tibor 3, Kryštof St. 3, Seba 2, Patrik A. 2

S prvním utkáním jsem spokojený, i když po delší cestě na utkání chvíli trvalo, než se kluci rozkoukali a rozběhali. Soupeř střídal pravidelně co 4 minuty celou pětku, my jsme hráli na 2 pětky se střídáním po čtvrtinách. Po vyrovnaném poločase jsme druhou půlku zcela ovládli poměrem 40:2. Skoro všichni hráči si dali koš, obrana byla slušná, kluci hráli moc pěkně.

Druhý zápas jsme také začali pěknou první čvrtinou. Trenér Krnova změnil systém střídání a nestřídal hráče po pětkách, což v oblastím přeboru může. Druhá čtvrtina byla z naší strany hrůzostrašná. Naši hráči si asi mysleli, že když vedeme o 10 bodů, je rozhodnuto a můžou si dělat na hřišti, co chtějí, nemusí bránit a v útoku můžou vymýšlet kraviny. Skóre 2. čtvrtiny 15:3 pro domácí mluví za vše. V poločase jsem se rozhodl, že budu hráče střídat stejně jako Krnov. Domácí oproti prvnímu zápasu začali daleko více bojovat, protože ucítili šanci na vítězství, přesto se nám v koncovce podařilo se štěstím vyhrát.

A teď ta ale...

1) Zápas trvá 32 minut a nikdo z hráčů si nemůže dovolit na hřišti vypustit ani jednu vteřinu.

2) Podceňování soupeře se vymstilo už daleko lepším týmům, než jsme my.

3) Nikdo nebude hledat výmluvy, proč to nešlo a příště bude prostě makat naplno.

4) Na komentování výroků rozhodčích jste malí a nesmíte si to nikdo dovolit, i když rozhodčí udělá chybu. Vy těch chyb za zápas uděláte víc.

Závěrem chci poděkovat rodičům za pomoc s dopravou na zápasy a velkou podporu z hlediště. I přes všechna ale... kluky chválím především za první zápas. Za výkon v obraně bych chtěl pochválit Sebu, Tibora a Kryštofa Kr., v útoku se mi líbil Patrik Č. s Kryštofem St. a místy i Kuba, když běhal. Rozdílovým hráčem zejména ve druhém zápase byl jednoznačně Mates. Ostatní střídali lepší chvilky s horšíma. Tak všichni opět hurá na trénink.

Nevydařená kvalifikace

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP  22:108 (7:28, 8:65, 17:78)

Body: Mates 10, Tomáš 3, Kryštof St. 3, Kuba 2, Seba 2, Patrik A. 2

BK Opava - BK Snakes Orlová  102:36 (32:13, 58:21, 77:29)

Body: Mates 12, Patrik Č. 6, Seba 4, Tonda 4, Kryštof St. 3, Patrik A. 3, Antonio 2, Viktor 2

Tak jak jsem po sobotě chválil, tak jsem po neděli zklamaný. Byli jsme sice, díky nemocem a zraněním, limitovaní malým počtem hráčů a jedna pětka musela hrát bez střídání, ale to nic nemění na faktu, že na týmy Opavy a výběru NH Flames zatím basketbalově ani rychlostně nemáme. Kluci, zaostávali jste ve všech základních činnostech. Je potřeba přistoupit zodpovědně k tréninku a dělat všechno naplno a v plné rychlosti a ne jen na půl plynu. Soupeř vás nenechá lehce vystřelit ani vás nenechá lehce se uvolnit pro přihrávku. Basket je nejen o rychlosti pohybu, ale také o rychlosti myšlení. A jen naší "hloupostí" a zbytečnými chybami jsme v každém utkání soupeřům darovali spoustu laciných košů. Vám na hřišti zadarmo taky nikdo nic nedá. Ale stejně vám musím poděkovat, protože jste si fyzicky hrábli až ke dnu svých sil. Snahu vám nemůžu upřít, ale na dovednostech máme ještě co dohánět. Hlavy vzhůru a vezměte si z těchto utkání do budoucna ponaučení.  

Dvě výhry z venku

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 26:59 (9:19, 13:33, 20:46)

Body: Kryštof St. 11, Mates 10, Seba 9, Patrik Č. 8, Tibor 5, Kuba 4, Viktor 4, Patrik A. 2, Kryštof Kr. 2, Tonda 2, Antonio 2

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 27:66 (6:22, 18:31, 24:55)

Body: Antonio 12, Tonda 11, Patrik A. 10, Kuba 8, Seba 8, Mates 4, Tomáš 4, Patrik Č. 4, Kryštof St. 2, Kryštof Kr. 2, Tibor 1

Tentokrát jsme po 4 prohrách v řadě odjížděli do Havířova s touhou po vítězství, ale nevěděli jsme, co nás bude čekat. V minulé sezóně za Havířov nastupovali starší hráči, kteří ani nebyli na soupisce. Letos je však situace ve Startu po výměně vedení jiná a nastoupili jsme proti soupeři, který ctí pravidla minibasketbalu. Domácí měli k dispozici pouze 8 hráčů, ale rvali se statečně. Naši kluci po zápasech s NH Poruba a s Opavou narazili na trošku slabšího soupeře, ale to nic nemění na tom, že všichni podali skvělý výkon. Snažili jsme se agresivně bránit a co nejvíc stížit soupeřům rozehrávku. Po získání míče jsme zahráli několik krásných rychlých protiútoků a k vidění bylo spousta pěkných basketbalových akcí. Potěšilo mě, že se konečně do listiny střelců zapsali všichni hráči, kteří nastoupili. Nejvíc bych ocenil výkony našeho velkého Kryštofa, který začal s basketem teprve nedávno a také mě velice mile překvapil Patrik A. s Tiborem. Výborný výkon zejména v obraně podal Seba, Mates skvěle nacházel volné spoluhráče, Antonio, Patrik Č. i Tonda zakončovali rychlé protiútoky. Kuba s Viktorem vybojovali spoustu míčů a prosadili se i Tomáš a malý Kryštof. Teď jen takové výkony zopakovat i proti silnějším soupeřům. Třeba hned zítra.

A další lekce od Opavy

BK Snakes Orlová - BK Opava 24:82 (4:23, 13:42, 17:61)

Body: Tonda 7, Kuba 4, Niko 4, Tomáš 3, Antonio 2, Mates 2, Kryštof Kr. 2

BK Snakes Orlová - BK Opava 29:84 (2:26, 14:42, 14:66)

Body: Kryštof Kr. 6, Mates 6, Patrik Č. 6, Viktor 4, Kryštof St. 2, Mirek 2, Tomáš 1, Seba 1, Tonda 1

Oba zápasy měly stejný průběh i podobné skóre. Skoro každá naše chyba byla potrestaná košem. A že těch chyb bylo. Tentokrát jsme dostali lekci z rychlého přechodu na útočnou polovinu. Hráčům z Opavy stačily 3 až 4 vteřiny, kdy od získání míče pod jejich košem, propadával míč do naší obroučky. Byl bych rád, kdyby se naši kluci z těchto zápasů poučili a snažili se hrát podobně jako Opava. Kluky i přesto chválím za bojovnost a snahu. Bohužel to na technicky lépe vybavené hráče soupeře nestačilo. Jediný klad byl, že jsme se konečně poprvé od začátku sezóny sešli kompletní a mohli si udělat společnou fotku :-)

Lekce od NH Poruba

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  78:28 (19:9, 33:16, 57:18)

Body: Kuba 8, Mates 7, Viktor 5, Antonio 4, Seba 2, Patrik Č. 2

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  51:27 (8:11, 21:14, 33:18)

Body: Mates 6, Seba 4, Tonda 4, Patrik A. 4, Patrik Č. 2, Viktor 2, Niko 2, Kryštof 2, Antonio 1

První zápas začal výborně, ve čtvrté minutě jsme vedli 7:2 a vypadalo to na pěkné utkání. Potom přišel náš kolaps a spousta nevynucených chyb (opět přihrávky, kroky, ztráty míče z driblinku). K tomu jsme nebyli schopní doskočit míč a dostali jsme lekci z bojovnosti. U každého odraženého míče na zemi byli dva, tři nebo dokonce čtyři hráči domácích a náš maximálně jeden. Další lekci jsme dostali z rychlosti. Domácí se rychle vraceli do obrany, rychle přistupovali k našim hráčům a také rychle vybíhali do protiútoků. Skóre narůstalo ve prospěch hráčů NH a my se protrápili ke konci utkání.

O přestávce mezi zápasy jsme se sešli v šatně a trochu si "popovídali". Bylo to tedy spíš povídání z mé strany, ale klukům něco z toho zůstalo v hlavě. Druhý zápas byl z naší strany podstatně lepší. Kluci se začali více prát o každý míč, zlepšili jsme obranu a vyhráli jsme první čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině jsme ale skórovali až v 6. minutě a domácí otočili vývoj zápasu. Za druhé utkání musím kluky i přes porážku pochválit. Naše hra se podstatně zlepšila a udělali jsme daleko méně zbytečných ztrát než v prvním zápase. Zlepšila se bojovnost a získali jsme o hodně víc doskoků. Proč to tak nešlo celý první zápas? Je stále co zlepšovat, tak ahoj na tréninku.

Roman Vítek

První domácí zápasy na jedničku

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 47:46 (20:6, 27:15, 40:28)

Body: Mates 18, Tonda 8, Kuba 6, Antonio 6, Honza 4, Tibor 2, Patrik Č., Viktor 1

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 43:30 (14:2, 18:14, 26:25)

Body: Kuba 13, Mates 7, Patrik Č. 5, Tonda 4, Viktor 4, Antonio 2, Honza 2, Niko 2, Tibor 2, Kryštof S. 2

Kvůli nemocem a zraněním několika hráčů jsme nenastoupili kompletní a tak tým doplnili čtyři hráči z U11, kteří měli v nohách včerejší zápasy z NJ. Přesto jsme do prvního zápasu vlétli výborně a první čtvrtinu vyhráli o 14 bodů. Nejvíce řádil Mates, který zatížil konto Ostravy v první čtvrtině 14 body. Až do poslední čtvrtiny jsme si udržovali dvouciferný náskok, ale potom kluci málem předvedli, jak prohrát vyhraný zápas. Na ruce se nám nalepila nervozita, zkazili jsme několik přihrávek, hosté zabojovali a dovedli závěr zápasu do infarktové koncovky. Tam jsme měli víc štěstí, kdy 10 sekund před koncem hostující hráč za vyrovnaného stavu proměnil po faulu s košem jeden trestný hod, ale udělal přešlap. Po timeoutu jsme vyhazovali na útočné polovině a  soupeř fauloval Tondu, který proměnil jeden trestný hod.

Druhý zápas byl opět vyrovnaný i přes náš skvělý začátek, kdy jsme vyhráli první čtvrtinu o 12 bodů. Hosté postupně dotahovali a na začátku poslední čtvrtiny šli dokonce do vedení 28:26. Potom jsme ale zlepšili obranu a do konce zápasu jsme dostali už jen jeden koš. Celkové skóre o 13 až tak moc neodpovídá průběhu utkání. Individuálně se nejvíc střelecky dařilo Kubovi, na doskoku hodně pomohl Honza a Mates předvedl několik parádních přihrávek. Jsem rád, že své první body dal Kryštof, který začal s basketem teprve nedávno a hrál svoje první zápasy. Klukům z Ostravy díky za parádní zápasy a věřím, že nás doma hodně potrápíte.

Našim klukům moc díky za předvedené výkony a spoustu pěkných basketbalových akcí. Konečně jste předvedli, co se učíme na každém tréninku. Jen tak dál.

Roman Vítek

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedna 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY