Opět v Opavě, opět prohry

BK Opava - BK Snakes Orlová 75:26 (12:5, 32:11, 45:20)

Body: Antonio 6, Tonda 6, Kamil 4, Honza Ru. 4, Tomáš 4, Filip 2

BK Opava - BK Snakes Orlová 67:16 (8:2, 38:4, 48:13)

Body: Antonio 7, Tonda 3, Petr Šk. 3, Kuba 2, Ondra 1

Dnes jsme nepřijeli v plné sestavě hlavně kvůli nemocem. Někteří hráči, kteří nastoupili měli navíc také menší zdravotní komplikace a tak nás Opava dvakrát jasně porazila. Výsledek ale není důležitý. Dnes jsme střídali velmi dobré úseky hry s úplnými propadáky. Bohužel těch dobrých bylo o hodně míň.

Přesto pochvala pro všechny hráče. Bojovali jste za každého výsledku. Bohužel se stále opakují stejné chyby - zbytečné ztráty míče při driblinku, pokažené přihrávky a v obraně jsme pozdě u svých hráčů. Právě v obraně byl dnes největší rozdíl. Opava bránila agresivně a těsně hráče s míčem i za cenu faulu. Proto tak málo bodů na naší straně. Navíc jsme měli malou úspěšnost při střelbě trestných hodů (21/7 a 23/6). My zatím takový tlak v obraně neumíme vytvořit.

Dnes trápení...

BK Opava - BK Snakes Orlová 62:23 (13:2, 33:10, 44:14)

Body: Tonda 12, Jirka 2, Antonio 2, Mates 2, Filip 2, Ondra 2, Honza Ru. 1

Každý den a každý zápas je jiný. Dnes jsme dostali tvrdě po hubě. Chvilku to vypadalo, že můžeme odehrát vyrovnaný zápas, ale ta chvilka trvala pouze 4 minuty. Zápas ale trvá 32 minut!!!
Z každé porážky si musíme vzít nějaké ponaučení, aby náš výkon byl příště lepší. Po utkání jsme si v šatně vyříkali hodně věcí a kluci ... je jen na vás, jak si to v hlavách přeberete. I pád na "zem" je potřeba k tomu, abychom se posunuli dopředu. Pořád se máme co učit a pořád je co zlepšovat. Není potřeba opakovat stále stejné chyby a naopak na tréninku zapnout naplno a soustředit se na vše, co se učíme.
Za dnešní výkon můžu pochválit jen Tondu, všichni ostatní mají na víc, než v dnes Opavě ukázali. I přesto... hlavy nahoru a jedeme dál. Máte na to být lepší a lepší.
Díky všem rodičům za pomoc s dopravou a podporu kluků, i když se jim dnes moc nedařilo.

Lepší hra na výhry nestačila

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava MOaP 33:61 (8:11, 12:35, 23:41)

Body: Mates 10, Tonda 9, Honza Ru. 6, Antonio 3, Tomáš 3, Petr Šk. 2

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava MOaP 36:63 (5:14, 16:32, 24:48)

Body: Tonda 12, Mates 10, Antonio 6, Honza Ru. 6, Honza Ra. 2

Dnes přišlo na zápas pouze 10 našich hráčů. Trápí nás velká marodka. I přesto jsme předvedli lepší hru než v minulých zápasech. Zlepšili jsme pohyb na útočné polovině a vytvořili si spoustu střeleckých příležitostí. Bohužel nás trápilo nepřesné zakončení.
V obraně 1 na 1 je taky vidět zlepšení. Problém máme ubránit jednoduchou akci hoď a běž, ale nejvíc jsme hořeli na obranném doskoku, když hráči pořád sledují vystřelený míč a neví, kde mají svého hráče.
Oba zápasy skončily podobným rozdílem. Některé pasáže jsme odehráli lépe, některé hůře. I přes porážky chci kluky pochválit za zlepšení proti minulým zápasům.

V kvalifikaci lepší NH

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava 26:78 (13:17, 17:38, 24:51)

Body: Honza Ru. 9, Antonio 5, Tonda 4, Ondra 2, Mates 2, Kamil 2, Petr Ra. 2

Dnes podstatně lepší výkon než včera, i když proti nám nastoupil silnější soupeř. Zejména první čtvrtina byla z naší strany parádní. Jen je škoda, že v momentě, kdy začneme prohrávat, svěsíme hlavy, přestaneme bojovat a necháme hrát soupeře jeho hru. Kluci z NH nás přehráli lepší obranou a rychlým protiútokem. My jsme se nestíhali vracet a soupeř nám bodově hodně utekl. I tak jste mi dnes ukázali, že basket hrát umíte a za dnešní výkon vás pochválil i trenér soupeře. Já v naší hře vidím pořád hodně chyb, na kterých musíme v tréninku zapracovat.

Přehráli nás mladší kluci

NH Ostrava Slezská - BK Snakes Orlová 59:35 (11:2, 20:7, 42:16)

Body: Honza Ru. 10, Tonda 8, Antonio 6, Filip 5, Tomáš 3, Petr Ko. 2, Mates 1

NH Ostrava Slezská - BK Snakes Orlová 51:35 (24:7, 24:18, 45:18)

Body: Tonda 12, Mates 8, Petr Šk. 4, Honza Ru. 4, Tomáš 2, Filip 2, Kamil 2, Antonio 1

Tentokrát se mi zápasy nehodnotí lehce. Domácí nastoupili s hráči ročníkově o rok až dva mladšími a dokázali nás přehrát. Nejde o to, že jsme prohráli. Prohrát můžeme i po dobrém výkonu, když je soupeř lepší. Ale dnes jsme prohráli, protože jsme předvedli hrozný výkon.

Obrana jako by místy neexistovala. Nechávali jsme se snadno obcházet při hře 1 na 1, soupeř si bez problémů přihrával na volné hráče na naší obranné polovině. A obranný doskok? Když si soupeř doskočí pětkrát za sebou míč v útoku, tak to není náhoda, že se míč špatně odrazil, ale nevíme o svých hráčích a bohužel nám chyběla bojovnost a dravost, jakou měli domácí.

V útoku jsme se trápili s těsnou obranou NH. Nedokázali jsme si včas a přesně přihrát, dopouštěli jsme se zbytečných ztrát při driblinku. Vůbec jsme nedokázali zahrát to, co se učíme na tréninku. A proč? To si rozebereme před zítřejším zápasem.

Kluci, hlavy nahoru, zapomeňte na dnešek a jedeme dál.

Díky rodičům za dopravu a podporu kluků, i když se jim dnes nedařilo.

Úvod sezóny na jedničku

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 74:35 (16:10, 34:18, 51:33)

Body: Mates 19, Antonio 14, Honza Ru. 8, Petr Šk. 6, Jirka 6, Tomáš 6, Adam 4, Kamil 4, Ondra 3, Filip 2, Kuba 2

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 90:22 (19:1, 52:5, 64:12)

Body: Antonio 18, Mates 14, Jirka 10, Kamil 10, Honza Ru. 8, Tomáš 8, Ondra 6, Filip 6, Petr Šk. 6, Adam 4

Dnes U12 zahájili novou sezónu proti Havířovu. Hráli jsme poprvé na gymplu. Začátek prvního zápasu byl z naší strany trošku nervózní, ale pak se kluci postupně rozehráli. Nejlepší byl asi první poločas druhého utkání (52:5).

Z různých důvodů nám chybělo několik hráčů, ale ti co nastoupili, předvedli místy velmi slušnou obranu a rychlý přechod do protiútoku. Chvilkama jsme se trochu trápili při zakončování, obranném doskoku a také některé přihrávky přilétly soupeřům přímo do rukou. Tohle všechno budou silnější soupeři tvrdě trestat. Na první zápasy ale slušné.

Všichni hráči se zapsali do listiny střelců a zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Stejně jako rodinní příslušníci i ostatní diváci za podporu v hledišti. Díky tatínkům Kamilovi a Liborovi za skvěle zvládnutý stolek.

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a dvanáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih  Ostrava-Poruba Orlová Gerych Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace ARDON  Facebook ACORY Ozana ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY