Jedno domácí vítězství je málo !!!!!

BK Snakes Ostrava - SAM Brno 78:44 (16:16 39:23 54:33)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Proti Brnu jsme byli v roli favorita a to bývá vždy ošidné. Až na začátek zápasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Do zápasu zasáhlo všech 12 hráčů a dostal příležitost i Pavel Velek ročník 2003, který odehrál 11 minut a vedl si dobře.

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 66:70 (17:21 33:40 51:57)

Do zápasu jsme vstoupili špatně. Nedokázali jsme ubránit rychlý protiútok soupeře, který nám dával koš za košem. Ve druhé půlce zápasu se náš návrat do obrany zlepšil a rozhodovalo se v koncovce. Tam jsme měli smůlu a tutovky z podkoše nevyužili. 10 s. do konce zápasu jsme prohrávali o 2 body a měli míč v držení. Alex se rozhodl najet pod koš, ale stratil míč a Prostějov nás ještě potrestal košem. Koncovku jsme nezvládli a musíme se z ní poučit. Zápas rozhodli naše špatné šestky 24:11, 45,8% !!!!!! to je ve vyrovnaném zápase málo. Dobrý zápas odehráli Dominik Žák 23 bodů, 16 doskoků a 6 asistencí, ještě zlepšit procento střelby, Karel Vachutka 14 bodů, Jakub Kotala 12 bodů, 8 doskoků. Jinak se bodově nikdo nepřidal a 66 bodů v domácí hale je málo.

Důležité jedno vítězství

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 88:72 (20:19 44:36 66:55)

Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o Matouše a Kotaliče, kteří nám chyběli i v nedělním zápase s Libercem. S Litoměřicemi jsme nezačali špatně a dobře jsme se vyrovnali s agresivitou soupeře i se zdvojováním. Po druhé čtvrtině byl stav 44:36 pro domácí. V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a to se ve druhé polovině zápasu nestalo. Největší problémy nám dělal hráč číslo 7 a jako obvykle Trusina. Naší prohru zapříčinila špatná obrana všech hráčů. Na ni musíme v tréninku zapracovat. Dobrý zápas odehrál Karel - 17 bodů, Šimon - 17 bodů a 6 doskoků, Dominik Ž. 11 bodů a 15 doskoků, Dominik H. 11 bodů a 6 doskoků.

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 61:81 (19:23 26:42 46:62)

V Liberci nás nečekal lehký zápas a jestli se chceme dostat do Play-off, tak jsme museli vyhrát. Zápas jsme začali dobře a od začátku jsme byli ve vedení. Druhou čtvrtinu jsme  odehráli výborně v obraně, kdy nám soupeř dal jenom 7 bodů. V půlce zápasu jsme vedli 42:26. Vedení jsme si do konce zápasu udržovali i když ve třetí čtvrtině se mi náš výkon nelíbil. V zápase jsme si pohlídali doskok který jsme vyhráli 55:51. Na doskoku kraloval Domino Žák s 20 doskoky a ještě přidal 23 bodů. Dobrý zápas ještě odehráli Dominik Holaň s 19 body, Radek Janisch s 10 body a 7 doskoků Petr Škvára. Věc kterou chci vytknout je 9 útočných doskoků soupeřova rozehrávače Kořínka.

Padesáti procentní domácí úspěšnost

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 58:92 (22:18 33:48 44:77)

Proti favoritovi extraligy v základní pětce Alex, Šimon, Dominik Žák, Matouš a Ondra jsme nezačali špatně. Dobrá obrana a docela jsme se prosazovali i v útoku. Od druhé čtvrtiny začal soupeř hrát zónu a my jsme kupili chybu za chybou. Soupeř nás trestal protiútoky a my jsme se do konce zápasu neprosadili jak v útoku, tak hlavně obrana vúbec nefungovala. Pochvalu zaslouží Dominik Žák - 13 bodů, 12 doskoků, ale zlepšit střelbu. Matouš Brůna 20 bodů, 5 doskoků.

BK Snakes Ostrava - BK Lokomotiva Plzeň 68:43 (23:9 34:18 50:32)

Plzeň jsme doma potřebovali porazit. Základní pětka Dominik Žák, Lukáš, Matouš, Šimon, Alex začala zápas dobře a po první čtvrtině jsme vedli o 14 bodů. Náskok jsme si udržovali i po druhé čtvrtině. Jediná věc která mě mrzí, že ve třetí a čtvrté čtvrtině, když jsem prostřídal, tak náskok se tenčil. To by se stávat nemělo. Utkání jsme dotáhli do vítězství, ale velké problémy máme se prosadit v útoku. Dobrý zápas odehrál Lukáš 15 bodú, 9 doskoků z toho 8 útočných a Šimon 13 bodů, střelba za dva body 6/4 šestky 5/5. Za zmínku ještě stojí 16 doskoků Dominika Žáka. Kaňkou zápasu je zranění Matouše.

Výhra v Nymburku a prohra v poslední sekundě v Pardubicích

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 59:78 (15:22 30:40 47:65)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

V Nymburce se nevyhrává a my jsme zápas začali velmi dobře. Po první čtvrtině jsme vedli o 7 bodů. Dobrou obranou a rychlým přechodem do ůtoku jsme si vytvořili po druhé čtvrtině naskok 10 bodů. Ve druhé půlce zápasu jsme náskok navýšili a zápas dovedli do vítězství. Jsem rád že jsme soupeře předčili v doskoku 55:41. Zahráli si všichni nominovaní hráči. K oporám družstva patřili Matouš Brůna 27 bodů a 18 doskoků a Dominik Žák 18 bodů a 7 doskoků, střelbu za dva body 13:9.

BK Pardubice - BK Snakes Ostrava 68:65 (23:15 33:33 50:48)

Zápas jsme nezačali dobře. Pardubice nás předčili v rychlosti a důrazu. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 8 bodů. V průběhu zápasu jsme se zlepšovali a po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 2 body. Největší problémy jsme měli na obranném doskoku, Pardubice 19 útočných doskoků a ve ztrátách míče. 23 ztrát ve vyrovnaném zápase je moc. Zápas se rozhodoval v koncovce. Za stavu 65:65, jsme náš poslední útok nezakončili do časového limitu. Soupeř si vzal oddechový čas a po autu se dostal míč do rukou hráče Svojanovského a ten nám v poslední sekundě dal trojku a zápas rozhodl.

K oporám družstva patříli Šimon Seibert 14 bodů a 5 doskoků, Aleš Zapletal 11 bodů, škoda že není žádný doskok, Matouš Brůna 17 bodů a 14 doskoků, ale 10 ztrát!!!!! Dobrý zápas ještě odehráli Karel Vachutka a Dominik Žák v obraně.

Dvě prohry v Praze

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 59:38 (19:7 33:23 43:29)

Na Sokole Pražským jsme hráli už v pátek. Byl to první extraligový zápas a jak jsem viděl u některých hráčů byla až velká nervozita. Sokolíci hráli agresivně v obraně a my jsme byli v útoku jaloví. Obrana nebyla špatná, ale 38 bodů za zápas je hrozně málo (15% střelba za dva body!!!!!) Jediným kladem je, že si zahrál Tomáš Plášek ročník 2003 a nezklamal. Doufal jsem že na USK přijde zlepšení.

USK Praha - BK Snakes Ostrava 84:72 (12:21 33:37 59:56)

Stiastiky zápasu, Průběh zápasu

Na USK jsme začali výborně a po první čtvrtině jsme vedli o 9 bodů. Dobře jsme bránili a vyrovnali jsme se s tvrdou hrou soupeře. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 3 body. V poslední čtvrtině nám soupeř odskočil a my jsme už nestačili reagovat. Dobrý zápas odehrál Dominik Žák 19 bodů, 9 doskoků, Jakub Kotala 18 bodů, 5 doskoků, ale zlepšit obranu na nejlepšho hráče soupeře. Obrana nebyla dneska tak dobrá. Musí bránit všech pět hráčů co je na hřišti a dneska to tak nebylo. Jinak pochvala za bojovnost a za doskoky, které jsme vyhráli 45:41. Špatné byli šestky 50% a to je ve vyrovnaném zápase málo.

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal