Další úrazy, přesto nejprve šestá a pak sedmá výhra v řadě!!!

BK Snakes Ostrava B - SKB Zlín 80:45 (24:9 44:20 63:31)

Statistiky zápasu

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín 80:67 (26:27 46:38 57:54)

Do prvního víkendového zápasu proti Zlínu nastoupilo devět hráčů. V neděli proti Jičínu dohrávalo sedm hráčů!! Lehce oslabený Zlín nám nedělal vážnější problém. První čtvrtina 24:9. Smůlu měl Ondra Havránek, který si při prvním svém střídání udělal nepříjemný výron kotníku. Ostatní kluci si dobře zastříleli (5 borců dvouciferné body).

Druhý zápas byl už o něčem jiném. Útočná fáze z naší strany stále docela fungovala, ale obrana vůbec (26:27)! Navíc si ve druhé čtvrtině obnovil zranění zad Lukáš Holčapek. Opět jako už téměř pravidelně zůstalo sedm borců do hry. Následoval oddechový čas, kdy jsme si jasně řekli (hlavně bratři Bednářové), že je to poslední letošní zápas a chceme sedmou výhru v řadě!! Díky změně obrany a zejména bojovnosti se nám podařil ne příliš pěkný zápas dotáhnout do vítězného konce. A to i přesto, že Karel (18 bodů) musel kvůli čtyřem faulům sedět skoro celou třetí čtvrtinu na střídačce. Zastoupili ho ostatní. Jak mladí r. 2002 Hasan (5 bloků, 2 trojky!!), Ráďa (hlavní rozehra), Alex (13 bodů, 3 trojky), tak r. 2000 Jarda (33 bodů), Dan (15 doskoků) a Štěpán.

Dostali jsme se na druhé místo v tabulce. S bilancí 9 výher a 3 prohry.

Všem přejeme krásné Vánoce a hodně zdraví v Novém roce.

Radek Wlach s borci DL U19

Sedm statečných ukázalo, jak se bojuje

BK Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž 74:64 (25:20 38:41 58:54)

BK Snakes Ostrava - TJ Jiskra Kyjov 86:65 (27:14 48:28 66:42)

Cíl víkendu byl docela jasný. Porazit Kroměříž, do tabulky zapsat důležité body a zároveň oplatit soupeři porážku z Kroměříže. Komplikace byla, že díky zraněním jsme nastoupili jen se sedmi hráči!! Začátek nám vyšel skvěle (6. minuta 17:5). Bohužel pak soupeř přebral iniciativu a nejen, že dohnal náš náskok, ale ještě šel do druhého poločasu s tříbodovým náskokem. Taktika do druhého poločasu byla výrazně se zlepšit v obraně, pohlídat si podkošové hráče a hlavního rozehrávače. Vše se docela podařilo a zaslouženě jsme vyhráli. Klíčové byly naše doskoky pod oběma koši, kde se výborně doplňovala trojice Luky, Hasan a Peťa.

Od druhého zápasu s Kyjovem jsem moc nevěděl, co čekat. Soupeř byl s jednou prohrou s přehledem na druhém místě tabulky a disponuje urostlými hráči ročníku 99. Na druhé straně my se sedmi borci ročníku 2000 a mladší a s náročným zápasem ze soboty v nohách. První čtvrtina naší osobní obrany, k tomu z trojkové vzdálenosti řádil Karel (8 trojek!!). Ukázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii. Navíc, když jsme od druhé čtvrtiny začali hrát zónovou obranu, Kyjov se do ni trápil a my přidali rychlé protiútoky. Ke Karlovi (30 bodů) se ve střelbě přidal Dan (20 bodů, šestky 9/8) a tradičně Jarda (18 bodů). Pod košem se rvali mladíci Pěťa s Hasanem, pod vedením zkušenějšího Lukáše. Borce z perimetru dobře prostřídával a doplňoval Dalibor. Zrodilo se pro nás příjemné překvapení v podobě výhry o 21 bodů!!

Kluci zahráli v tak úzké sestavě velmi dobře s velkým nasazením a bojovností.

Dvě výhry nad Hladnovem

BK Hladnov Ostrava - BK Snakes Ostrava B 58:78 (13:25 25:47 39:64)

První dvojutkání jsme odehráli již ve čtvrtek na hale gymnázia Hladnov. Po slušném prvním poločase jsme ve druhém poločase polevili a Hladnováci toho využili na mírné snížení našeho náskoku. Nedařila se nám příliš střelba z dálky a tři šestky za utkání nesvědčí o naší aktivitě směrem na koš!!

BK Snakes Ostrava B - BK Hladnov Ostrava 109:47 (23:10 47:23 66:41)

Do druhého zápasu proti Hladnovu jsme šli už trošku poučení ze zápasu prvního. Na pátečním tréninku jsme si ukázali nějaké věci  a bylo na  borcích, jak se s tím v zápase vypořádají.

První tři čtvrtiny docela kopírovávali zápas první. Do poslední čtvrtiny jsme výrazně změnili obranu s tím, že se pokusíme udržet Hladnov do padesátí bodů. To se nejen podařilo, ale navíc se přidal výborný útok. Jarda si udělal vlastní střelnici 40 bodů, 5 trojek !! Přidal se Dominik 21 bodů, 4 trojky !! Dobře oba zápasy zvládli naši mladí ročníku 2002- Alex, Ráďa i Peťa. Další zápasy za čtrnáct dní hrajeme opět doma s Kroměříži v 11.30 hod a v neděli s Kyjovem  ve 12.30 hod.

Bojovnost stačila na jednu výhru

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 67:78 (24:20 46:37 54:65)

První domácí zápas a hned proti zatím neporaženému NH. První poločas byl z naší strany velice podařený (46:37). Jarda dal sedm trojek!!

Bohužel třetí čtvrtina rozhodla (8:28). Nedokázali jsme navázat na poločas první. Přestala fungovat střelba a naopak NH padlo vše, co hodili na koš. Ve čtvrté čtvrtině jsme přitlačili v obraně, ale útok byl stále slaboučký a prohru jsme už neodvrátili.

BK Snakes Ostrava - BK Opava 82:73 (27:12 50:31 67:52)

Proti Opavě se k naší marodce přidal v sobotu se zraněním i Honza. Když přidám, že Dan v podstatě nemohl po oba víkendové zápasy díky zranění zvednout nad hlavu pravou ruku (jeho střelecká), nebyla situace "růžová". Kluci ale bojovali. Výborný první poločas (50:31). Náskok i když výrazně snížený se nám tentokrát podařilo po velkém boji udržet až do vítězného konce. Opava téměř celé tři čtvrtiny hrála zónu. Pro čtyři kluky ročníku 2002 velká zkušenost.... Našich dvanáct trojek (Karel 7!!) výrazně pomohly, ale i tak nám zóna dělala problém.

Všichni borci si zaslouží poděkovat za velkou bojovnost po oba zápasy. Nakonec se všech devět hráčů zapsalo do střelecké listiny.

Další dvojutkání hrajeme s Hladnovem. První zápas předehráváme ve čtvrtek 9.11. 2017 na Hladnově. Doma hrajeme v sobotu 11.11. 2017 od 14.00 hod.

Z Nového Jičína a ze Zlína vezeme dvě výhry

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B 64:85 (12:32 27:49 46:68)

V Jičíně jsme si pohlídali oproti předešlým zápasům začátek utkání a na soupeře jsme ,,vlítli". První čtvrtina 12:32 dala ráz do zbytku utkání. Postupně se nám podařilo náskok ještě lehce navýšit i díky mimořádně střelecké kvalitě Karla Bednáře (37 bodů). Je třeba pochválit Jičíňáky, kteří zápas nevzdali. Využili naše velké časté střídání a lehce korigovali konečný výsledek.

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava B 44:83 (16:25 33:38 39:58)

I nedělní utkání jsme chtěli začít agresivní obranou a rychlými útoky. Bohužel naše nasazení zejména v obraně bylo velmi slabé. Navíc se po pár minutách na hřišti zranil Kuba. O přestávce v šatně bylo potřeba si vše ujasnit. Co chceme hrát a hlavně s jakým nasazením. Borci to velmi dobře pochopili a druhý poločas z naší strany byl zatím nejlepší, jaký jsme v letošní sezóně odehráli (11:45!!). Kvalitní obrana všech hráčů nám umožnila dávat i lehčí koše do pomalu fyzicky odcházejícího Zlína. Střelecky se výrazněji  prosadil nejen Karel 21 bodů, ale i brácha Jarda 28 bodů. Velmi dobré dvojutkání, své první v kategorii U19 odehrál mladý Hasan (16 bodů, 15 doskoků).

Moc děkuji rodičům, kteří nám zajistili dopravu na obě utkání.

První dva zápasy skončily prohrou jako loni

TJ Jiskra Kyjov - BK Snakes Ostrava B 76:68 (26:19 39:35 60:48)

Stejní soupeři, stejné výsledky. První utkání v nové sezóně na horké půdě v Kyjově. Naši mladí borci se po nepříliš podařené 1. čtvrtině pomalu dostávali do hry. Proti starším, výrazně vyšším a silnějším klukům z Kyjova postupně srovnávali skóre. Škoda začátku druhého poločasu a vyfaulování Lukáše. Mohli jsme odehrát ještě zajímavější koncovku.

I tak se nám podařilo ale poslední čtvrtinu vyhrát.

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava B 76:72 (24:16 43:38 60:55)

V Kroměříži se nám opět nepovedla 1. čtvrtina. Budeme muset na začátcích zápasů zapracovat!! Ostatní čtvrtiny jsme už buď vyhráli nebo remizovali. Rozstřílel se Přema a když se k němu druhý poločas přidal Aleš (první poločas 0 bodu), vypadalo to, že máme na to Kroměříž porazit. Bohužel v 5. minutě 3.čtvrtiny  se zranil Dan (kotník vyřazen z tréninku na 3 týdny). Střídající borci příkladně bojovali a zápas dospěl do vyrovnané koncovky.

V rozhodující moment po oddechovém čase jsme neproměnili volnou střelu za 3 body a soupeř z následného útoku skóroval.

Zápasy ukázaly, že samozřejmě máme co zlepšovat  zejména v obraně, ale taky, že mladí se nebojí postavit vyšším soupeřům.

Po uzdravení hráčů, kteří s námi nemohli jet, budeme ještě silnější a věřím, že se dostaví i výsledky.

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal