Z Nového Jičína a ze Zlína vezeme dvě výhry

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B 64:85 (12:32 27:49 46:68)

Statistiky zápasu

V Jičíně jsme si pohlídali oproti předešlým zápasům začátek utkání a na soupeře jsme ,,vlítli". První čtvrtina 12:32 dala ráz do zbytku utkání. Postupně se nám podařilo náskok ještě lehce navýšit i díky mimořádně střelecké kvalitě Karla Bednáře (37 bodů). Je třeba pochválit Jičíňáky, kteří zápas nevzdali. Využili naše velké časté střídání a lehce korigovali konečný výsledek.

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava B 44:83 (16:25 33:38 39:58)

I nedělní utkání jsme chtěli začít agresivní obranou a rychlými útoky. Bohužel naše nasazení zejména v obraně bylo velmi slabé. Navíc se po pár minutách na hřišti zranil Kuba. O přestávce v šatně bylo potřeba si vše ujasnit. Co chceme hrát a hlavně s jakým nasazením. Borci to velmi dobře pochopili a druhý poločas z naší strany byl zatím nejlepší, jaký jsme v letošní sezóně odehráli (11:45!!). Kvalitní obrana všech hráčů nám umožnila dávat i lehčí koše do pomalu fyzicky odcházejícího Zlína. Střelecky se výrazněji  prosadil nejen Karel 21 bodů, ale i brácha Jarda 28 bodů. Velmi dobré dvojutkání, své první v kategorii U19 odehrál mladý Hasan (16 bodů, 15 doskoků).

Moc děkuji rodičům, kteří nám zajistili dopravu na obě utkání.

První dva zápasy skončily prohrou jako loni

TJ Jiskra Kyjov - BK Snakes Ostrava B 76:68 (26:19 39:35 60:48)

Stejní soupeři, stejné výsledky. První utkání v nové sezóně na horké půdě v Kyjově. Naši mladí borci se po nepříliš podařené 1. čtvrtině pomalu dostávali do hry. Proti starším, výrazně vyšším a silnějším klukům z Kyjova postupně srovnávali skóre. Škoda začátku druhého poločasu a vyfaulování Lukáše. Mohli jsme odehrát ještě zajímavější koncovku.

I tak se nám podařilo ale poslední čtvrtinu vyhrát.

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava B 76:72 (24:16 43:38 60:55)

V Kroměříži se nám opět nepovedla 1. čtvrtina. Budeme muset na začátcích zápasů zapracovat!! Ostatní čtvrtiny jsme už buď vyhráli nebo remizovali. Rozstřílel se Přema a když se k němu druhý poločas přidal Aleš (první poločas 0 bodu), vypadalo to, že máme na to Kroměříž porazit. Bohužel v 5. minutě 3.čtvrtiny  se zranil Dan (kotník vyřazen z tréninku na 3 týdny). Střídající borci příkladně bojovali a zápas dospěl do vyrovnané koncovky.

V rozhodující moment po oddechovém čase jsme neproměnili volnou střelu za 3 body a soupeř z následného útoku skóroval.

Zápasy ukázaly, že samozřejmě máme co zlepšovat  zejména v obraně, ale taky, že mladí se nebojí postavit vyšším soupeřům.

Po uzdravení hráčů, kteří s námi nemohli jet, budeme ještě silnější a věřím, že se dostaví i výsledky.

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal