Náročný víkend 3 zápasy - 3 výhry!!!

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 74:91 (12:22 26:46 50:74)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do Liberce jsme přijeli z hodinovým předstihem a tak jsme měli dostatečný prostor na rozcvičku. Už v rozcvičení bylo na hráčích vidět, že mají chuť do zápasu a chtějí urvat první výhru v soutěži. Do utkání jsme šli velmi koncentrovaně a některé akce ukázali, že jsme lepší na obou polovinách polubovky. Bohužel ještě v této části sezóny, nejsme schopni udržet celý zápas koncentraci a děláme občas hloupé chyby, které nás trochu brzdí. Zápas z naší strany bych hodnotil velmi dobře a pochválil bych jmenovitě hráče Jakuba Zikla (15b. 8 dosk.), který odehrál velmi dobré utkání.Bodově se prosadil ještě Jakub Slavík (16b.)Dominik Lukáč (15b. 3x3b.). Ve třetí čtvrtině na sebe upozornil Josef Perner, který během našich tří útoků zaznamenal 3 úspěšné 3 - bodové střely. Doufám, že na tento výkon budeme chtít navázat a naši hru ještě vylepšit!

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 68:96 (21:17 34:48 55:66)

Před začátkem utkání jsme věděli, že soupeř se opírá o hru dvou hráčů- rozehrávače Kloudy a pivota Karlovského. Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a někteří mi připadali, že ještě spí. Šest ztrát během 3 minut utkání, mluví za vše. Soupeř vycítil šanci a začal nás zlobit. Velké potíže nám dělal již zmiňovaný Karlovský , který v té chvíli kraloval na obou koncích palubovky a mi jsme nebyli schopni ho zastavit. Za první poločas nám nasázel 20 bodů!!! Do druhé půle jsme se na jeho hru připravili a začali hráče zdvojovat v dolním postavení a to byla cesta k úspěchu. Ve čtvrté čtvrtině jsme již kontrolovali utkání a soupeř už nekladl téměř žádný odpor. Pochvalu zaslouží všichni hráči za náročný víkend, kdy většina týmu odehrála 3 utkání ve třech dnech a všechny byli vítězné.

První utkání ukázala velké prostory ke zlepšení

USK Praha - BK Snakes Ostrava 94:59 (26:9 44:33 70:48)

Statistiky zápasuPrůběh zápasuVideo ze zápasu

První zápas sezóny jsme nezačali podle našich představ. Úvodní desetiminutovku jsme prohráli (26:9). “Hořeli” jsme hlavně v obraně. V druhé čtvrtině však přišlo zlepšení, kdy jsme začali doskakovat, přidali v obraně a padly nám i nějaké střely z dálky. Nakonec jsme šli v poločase do šatny za stavu 44:33 s tím, že jestli chceme vyhrát, musíme bránit a rvát se jako 2. čtvrtinu. Což se však nekonalo a dělali jsme stejné chyby jako na začátku a v poslední čtvrtině si už soupeř v pohodě pohlídal vítězství. Soupeř nám ukázal na čem musíme zapracovat, jak individuálně tak hlavně jako tým. S obranou a s nasazením některých hráčů- jsem byl zklamán!

BK Nymburk - BK Snakes Ostrava 77:76 (24:19 52:35 66:54)

Před zápasem s Nymburkem bylo na poradě hlavní téma vstup do zápasu, obrana a doskok. Začátek zápasu se nám v obraně zase nevydařil a od soupeře dostali 25 bodů (25:19). V druhé čtvrtině soupeř proměňoval těžké střely z pod koše a hlavně střely z dálky s velkou úspěšností a v poslední vteřině jsme dostali trojku z půlky, takže na konci svítilo na tabuli skóre 52:35. V třetí čtvrtině nastala změna a my začali bránit a dávat lehké koše z protiútoku a soupeř nás naopak pustil do hry svými ztrátami a už ne tak úspěšnou střelbou z venku. Ve čtvrté čtvrtině jsme pořád Nymburk dotahovali. Naše vysunutá obrana a následně změna obran z osobní na zónovou dělala soupeři velký problém! Po velmi povedených akcích jsme se dostali na dostřel o jeden bod. Po úspěšné obraně jsem si vzal oddechový čas - připravili jsme si akci, která vyšla a Jakub Zikl byl faulován při střelbě! Bohužel, neproměnil ani jeden trestný hod a utkání skončilo 77:76 v náš neprospěch!

Utkání jsme neprohráli v závěru utkaní, ale svým přístupem v první půli utkání! Musíme v trénincích pracovat na týmové obraně, tyto zápasy nám ukázaly, že v obraně máme velké mezery a pokud chceme hrát vyrovnaně s těmi nejlepšími týmy, musíme toto změnit!

Novinky

• Změna u zápasu 1. ligy

20.10.2017

V neděli se hraje 1. liga mužů Snakes od 17:00 hod. v hale ZŠ Dvorského. Přijďte podpořit hráče a spoluhráče proti největšímu adeptovi na Kooperativu NBL a to Královští Sokoli (Hradec Králové).

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal