První domácí prohra!

BK Snakes Ostrava - GBA 71:82 (20:22 37:45 51:67)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 85:59 (26:17 50:29 69:46)

Na domácí palubovce jsme přivítali nejprve v sobotu tým GBA a v neděli našim soupeřem byli basketbalisti Sokola Pražského. Tým pod hlavičkou GBA, tvoří s větší části zahraniční hráči a proto toto utkání je pro nás vždy velká výzva si z těmito hráči zahrát a poměřit síly jak na tom jsme. Utkání vždy snesou velké měřítko, kdy se hraje velmi rychle a agresivně a i tentokráte to nebylo jinak. Velkou obavu jsem měl s výškové převahy soupeře (Poulina 205 cm, Zelizňák 210 cm, Pavelka 218 cm), ale tyto hráče se nám podařilo zastavit. Naopak jsme vyhořeli na rozehrávce, kde jsme to nečekali. Jediný kdo držel prapor mezi rozehrávači byla dvojice Havlík - Kurečka (29 bodů / 17 bodů). A koho se nám nepodařilo za celý zápas zastavit, byl Marek Welsch, který ne jenže dobře dirigoval svůj tým, ale zatížil naše skóre 28 body a efektivita tohoto hráče se zastavila na čísle 38! Byl klíčovým hráčem soupeře a jeho výkon rozhodl o naší porážce.

V neděli jsme museli pří vši úctě k soupeři splnit roli favorita a získat povinné vítězství. To se nám podařilo a prostor dostali všichni nominováni hráči. Trochu si zpravili chuť někteří hráči po sobotním zápase. Pochvalu zaslouží celý tým za to jak zvládl, tento náročný prodloužený víkend!

6. výher v řadě

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 74:83 (8:19 31:44 48:70)

V sobotu jsme zajížděli do Pardubic, kde utkání s domácími hráči jsou vždy velmi těžké. Vstup do utkání se nám vydařil a soupeře jsme nepouštěli do jejich největší zbraně a tou je rychlý protiútok. Soupeř se dvojicí Svoboda - Výcha. Prvního jmenovaného hráče si vzal na starost náš nejlepší obránce Tomáš Havlík a úkolu se zhostil na výbornou. Ve spolupráci s celým týmem nedovolil Svobodovi jeho hru a největší zbraň střelbu z tříbodového oblouku. Základní sestava Jakel, Havlík, Lukáč, Slavík, Zikl - předváděla velmi pohledný basketbal a v utkání jsme vedli už rozdílem o 23 bodů a bylo na hráčích vidět jak si basketbal užívají. Do poslední části hry jsem nechal odpočívat trojici Jakel - Havlík - Slavík a prostor dostali mladí perspektivní hráči a mohli se sami na vlastní kůži přesvědčit, že extraliga juniorů je o něčem jiném, než na co byli zvyklí v mladších kategoriích (agresivita, nasazení, rozhodování v různých situacích jak v obraně tak i útoku). Soupeř nesložil zbraně a bojoval až do poslední minuty a to byla obrovská škola pro naše mladé hráče. Po skončení utkání svítilo na ukazateli skóre výsledek 74:83 v náš prospěch. Z Pardubic si vezeme důležité dva body, ale hlavně cenné zkušenosti. Celý tým bych pochválil za velmi pěkný basketbal, který jsme předvedli - "Hoši díky".

SAM Brno - BK Snakes Ostrava 73:84 (25:24 49:40 58:63)

Na začátku utkání se na nás projevila únava. Důvodem byl pozdní příjezd do Brna, tým se dostal na hotel až v pozdních nočních hodinách (23 hod). Vstup do utkání byl z naší strany hodně ospalý a soupeř toho dokázal využít. Dostat od soupeře za 20 minut hry 49 bodů se nám nemůže stávat pokud chceme hrát o přední příčky v tabulce. V poločase jsem hráčům řekl, že nám stačí jen změnit přístup k utkání a začít bránit, tak jak jsme zvyklí. Od začátku třetí čtvrtiny bylo na hráčích vidět, že si to vzali k srdci a začali předvádět agresivní hru v obraně, která nesla tížené ovoce. V útoku se chytl Dominik Lukáč a chvílemi si na hřišti dělal co chtěl a zaznamenal 27 bodů! Utkání jsme dokázali otočit v náš prospěch a vezeme si zaslouženě body domů. Stálo nás to asi více sil, než si hráči mysleli, ale ukázali, že tento tým má velkou morální sílu a dokázali si, že se dá hrát za každého stavu - "tým a hráč se ukáže, když se nedaří".

Jasná vítězství

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 123:65 (29:11 62:32 102:57)

Dne 28.10. jsme odehráli náš první domácí zápas proti týmu Sršni Písek. Už od začátku jsme do zápasu vstoupili koncentrovaně a soupeře jsme překvapili dobrým presingem a nahnali tak hodně bodů na začátku. V druhé půli jsme měli už pohodový náskok, který narůstal v průběhu zápasu. Zápas skončil skórem (123:65). Je před námi ještě dlouhá cesta a měli bychom zapracovat na drobnostech a každým zápasem se zlepšovat. Celý tým zaslouží pochvalu za dobrou komunikaci a bojovnost po celý zápas. Svůj tým dobře vedl David Jakel (36b.) a Dominik Lukáč (21b.).

BK Snakes Ostrava - BK Loko Plzeň 87:39 (14:11 39:25 64:32)

V neděli 29.10. jsme odehráli zápas proti papírově slabšímu týmu BK Loko Plzeň. Začátek zápasu jsme podcenili v obraně čehož soupeř dobře využil a my se celou půli trápili na obranném doskoku. V druhé polovině zápasu jsme se vzpamatovali a začali jsme lépe komunikovat v obraně a bojovat jako tým. Po zbytek utkání jsme určovali tempo a konec jsme si už pohlídali. Zápas skončil stavem (87:39). Do dalších zápasů bychom se měli vyvarovat zbytečných chyb, které by mohli být důležité v následujících utkáních. Dobrý výkon předvedl Jakub Zikl (18b.) a Matouš Brůna (11b.).

David JAKEL

Náročný víkend 3 zápasy - 3 výhry!!!

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 74:91 (12:22 26:46 50:74)

Do Liberce jsme přijeli z hodinovým předstihem a tak jsme měli dostatečný prostor na rozcvičku. Už v rozcvičení bylo na hráčích vidět, že mají chuť do zápasu a chtějí urvat první výhru v soutěži. Do utkání jsme šli velmi koncentrovaně a některé akce ukázali, že jsme lepší na obou polovinách polubovky. Bohužel ještě v této části sezóny, nejsme schopni udržet celý zápas koncentraci a děláme občas hloupé chyby, které nás trochu brzdí. Zápas z naší strany bych hodnotil velmi dobře a pochválil bych jmenovitě hráče Jakuba Zikla (15b. 8 dosk.), který odehrál velmi dobré utkání.Bodově se prosadil ještě Jakub Slavík (16b.)Dominik Lukáč (15b. 3x3b.). Ve třetí čtvrtině na sebe upozornil Josef Perner, který během našich tří útoků zaznamenal 3 úspěšné 3 - bodové střely. Doufám, že na tento výkon budeme chtít navázat a naši hru ještě vylepšit!

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 68:96 (21:17 34:48 55:66)

Před začátkem utkání jsme věděli, že soupeř se opírá o hru dvou hráčů- rozehrávače Kloudy a pivota Karlovského. Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a někteří mi připadali, že ještě spí. Šest ztrát během 3 minut utkání, mluví za vše. Soupeř vycítil šanci a začal nás zlobit. Velké potíže nám dělal již zmiňovaný Karlovský , který v té chvíli kraloval na obou koncích palubovky a mi jsme nebyli schopni ho zastavit. Za první poločas nám nasázel 20 bodů!!! Do druhé půle jsme se na jeho hru připravili a začali hráče zdvojovat v dolním postavení a to byla cesta k úspěchu. Ve čtvrté čtvrtině jsme již kontrolovali utkání a soupeř už nekladl téměř žádný odpor. Pochvalu zaslouží všichni hráči za náročný víkend, kdy většina týmu odehrála 3 utkání ve třech dnech a všechny byli vítězné.

První utkání ukázala velké prostory ke zlepšení

USK Praha - BK Snakes Ostrava 94:59 (26:9 44:33 70:48)

Statistiky zápasuPrůběh zápasuVideo ze zápasu

První zápas sezóny jsme nezačali podle našich představ. Úvodní desetiminutovku jsme prohráli (26:9). “Hořeli” jsme hlavně v obraně. V druhé čtvrtině však přišlo zlepšení, kdy jsme začali doskakovat, přidali v obraně a padly nám i nějaké střely z dálky. Nakonec jsme šli v poločase do šatny za stavu 44:33 s tím, že jestli chceme vyhrát, musíme bránit a rvát se jako 2. čtvrtinu. Což se však nekonalo a dělali jsme stejné chyby jako na začátku a v poslední čtvrtině si už soupeř v pohodě pohlídal vítězství. Soupeř nám ukázal na čem musíme zapracovat, jak individuálně tak hlavně jako tým. S obranou a s nasazením některých hráčů- jsem byl zklamán!

BK Nymburk - BK Snakes Ostrava 77:76 (24:19 52:35 66:54)

Před zápasem s Nymburkem bylo na poradě hlavní téma vstup do zápasu, obrana a doskok. Začátek zápasu se nám v obraně zase nevydařil a od soupeře dostali 25 bodů (25:19). V druhé čtvrtině soupeř proměňoval těžké střely z pod koše a hlavně střely z dálky s velkou úspěšností a v poslední vteřině jsme dostali trojku z půlky, takže na konci svítilo na tabuli skóre 52:35. V třetí čtvrtině nastala změna a my začali bránit a dávat lehké koše z protiútoku a soupeř nás naopak pustil do hry svými ztrátami a už ne tak úspěšnou střelbou z venku. Ve čtvrté čtvrtině jsme pořád Nymburk dotahovali. Naše vysunutá obrana a následně změna obran z osobní na zónovou dělala soupeři velký problém! Po velmi povedených akcích jsme se dostali na dostřel o jeden bod. Po úspěšné obraně jsem si vzal oddechový čas - připravili jsme si akci, která vyšla a Jakub Zikl byl faulován při střelbě! Bohužel, neproměnil ani jeden trestný hod a utkání skončilo 77:76 v náš neprospěch!

Utkání jsme neprohráli v závěru utkaní, ale svým přístupem v první půli utkání! Musíme v trénincích pracovat na týmové obraně, tyto zápasy nám ukázaly, že v obraně máme velké mezery a pokud chceme hrát vyrovnaně s těmi nejlepšími týmy, musíme toto změnit!

Novinky

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal