Ospalé ráno, probudivší se večer

Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 90:63 (31:20 40:35 57:48)

V sobotu 14. 10. jsme odjížděli do Havířova k dalšímu dílu utkání NS u15. Po předešlých utkáních jsme sestavu namíchali z obou se připravujících týmů (NS U15 a EL U14) tak, abychom si zahráli všichni a byli co možná nejvíce konkurence schopní. No ale proti týmu Havířova jsme byli, když to řeknu očima televizního diváka koukajícího na horory chodící mrtvoly. Žádné nasazení, bojovnost a vůle. Odevzdanost a chvílemi lhostejnost. To tým Havířova, který si v minulosti prošel i Finále MČR v kategorii tuším U13, působil kompaktně a bojoval. Takové srovnání obranných činností, v našem případě spíše nečinností byl počet osobních chyb v utkání. Na naší straně za celý zápas 8 a soupeř 29. To svědčí o vůli na hřišti. O tom kdo bojoval a rval se o výsledek. Náš tým to nebyl. Trochu k dobru byla třetí čtvrtina, kde jsme se trochu přinutili k činnosti a stáhli náskok na devět bodů. Ale místo abychom dřeli dále, tak z toho byla trochu beznaděj v závěrečné čtvrtině. Soupeři platí poklona za houževnatý výkon, který nám scházel. Nám lze připsat snaha v třetí čtvrtině a jinak prázdno.

BK Snakes Ostrava B - BK Příbor 60:38 (24:3 29:15 42:28)

V týž den 14. 10. v podvečer jsme hráli své druhé utkání víkendu. Proti záloze Příboru. Tým soupeře složen z části hráčů EL U14 a zbytek hráčů ročníku 2005 nekladl ze startu žádný odpor, což se ale v průběhu utkání začalo rapidně měnit. Je ale potřeba říct, že náš tým vlétl do utkání jako smršť a trestal soupeře rychlými koši a trestal chyby soupeře v rozehrávce. První čtvrtka 24:3. V druhé čtvrtině příchodem některých nových hráčů soupeře na hřiště hra zrychlila a náš tým se dostal pod mírný tlak, neproměnili jsme některé jasné příležitosti, což soupeř vycítil a potrestal. Druhou čtvrtinu jsme prohráli. Obrázek hry byl oproti rannímu utkání ale milionkrát lepší. Bránili jsme s nasazením a byli v utkání. Chtěli jsme vyhrát, což ráno nebylo. Škoda. V třetí čtvrtině jsme se zaskočit už nedali a udržovali za stálého střídání celé rotace náskok. Soupeř se ale nevzdával a bojoval až do konce. V čtvrté čtvrtině jsme nepatrně zase odskočili a výhru si pohlídali. Pochvala za přístup v tomto utkání pro celý tým, po tom debaklu ráno, nové poznání.

Bohatým na body ber chudým dávej

BK Snakes Ostrava B - BK Lipník 59:86 (10:18 27:39 41:54)

Do třetího zápasu NS U15 zasáhli hráči, kteří v prvních dvou utkáních nedostali příležitost. V podstatě se o zápasu rozhodlo hned v úvodní čtvrtině. Soupeř si dával míče rychleji za našeho posledního obránce a bez dobrého obranného doskoku jsme prakticky byli bez šance. Naši hráči k tomu byli jakoby bázlivý, žádný kontakt s hráčem. Žádné odhodlání jít a dát koš. Raději zastavujeme a střílíme z dálky, než abychom odhodlaně šli s míčem při zakončení až do koše. Pozitivní bylo, že po přestávce, kdy jsme prohrávali o 12, jsme měli skvělý nástup, tlakem v obraně jsme soupeře dokázali přitlačit a stáhnout na rozdíl tří bodů. Bohužel se tento tlak vytratil, jak přišel a soupeř dokráčel lehce k výhře. Byli tam ale minuty, které ukázaly cestu jak výhře. Škoda a poučení pro příště.

BK Snakes Ostrava B - SK Bruntál 86:69 (29:12 51:27 66:54)

Do čtvrtého zápasu se obměnila sestava a ligoví hráči 2004 se pustili do Bruntálu, který vedl a měl zápasy 3:0. Zápas vypadal do přestávky jednoznačně v náš prospěch, kdy se na hřišti otočili všichni hráči sestavy. Druhý poločas měl zápletku, bez obranného doskoku a s výrazně horším zakončením než v prvním poločase jsme prohospodařili svůj náskok a soupeř se postupně dostal až na rozdíl pouhých tří košů. Ale Matěj Rotrekl, nejlepší náš hráč, se v pravý čas vrátil na hřiště a svoji rozvahou a chytrými body pomohl těžkou situaci zvládnout a natáhnout skóre tak, aby všichni pohodlně mohli dostřídat. Zápas jsme potom dovedli zdárně do vítězného konce. Sestavě patří dík. Podle hesla bohatým ber, chudým dávej.

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA B

2. Kolo U15 NS

Neděle 17.9.2017 12:00 Sportovní hala Nový Jičín

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA B 59:93 (11:20 24:42 47:65)

Ke druhému utkání nadregionální soutěže jsme odjeli do blízkého města Nový Jičín. Od začátku utkání jsme určovali tempo hry a hned během první čtvrtiny se do hry dostalo všech 11 hráčů, kteří na tento zápas odjeli. Vycházela nám vysunuta obrana a vstřelili jsme 93 bodů, z toho 4x za 3 body. Za výkon musím především pochválit Patrika Pavloviče, Ferryho Vyroubala a Tomáše Hrabce.

Statistiky zápasu

BK SNAKES OSTRAVA B vs. BASKETPOINT F-M

1. Kolo U15 NS

Sobota 16.9.2017 9:00 Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES OSTRAVA B vs. BASKETPOINT F-M 92:76 (30:18 39:43 64:59)

V prvním utkání nadregionální soutěže U15 jsme na domácí palubovce přivítali nám dobře známý tým pod novým jménem Basketpoint Frýdek - Místek. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a sebevědomě a po prvních dvou minutách, kdy fungovala naše vysunutá obrana jsme vedli 10:0. Bohužel to bylo v prvním poločase vše, co jsme předvedli na hřišti. Za tohoto stavu 10:0 přišlo jakési uspokojení na straně hráčů a přestali jsme bránit, dostávali jsme jednoduché koše a zbytečně jsme měli moc faulů. Do druhé čtvrtiny nastoupili jiná sestava, která bohužel nezachytila nástup soupeře a celou čtvrtinu to bylo stylem koš za koš a na v poločase tým F-M ocházel do šaten se čtyřbodovým vedením. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 9:25. V poločasové přestávce přišlo na mírné "čištění hlav". Bohužel ani to nepomohlo a my jsme pokračovali ve stejně špatném výkonu jako v předchozí čtvrtině. Nedávali jsme jednoduché koše z podkoše, dopouštěli jsme se hloupých faulů a naopak soupeř skóroval z velmi složitých pozic a měl také velmi úspěšné TH (za celý zápas tým F-M střílel 39 TH). V poslední čvrtině se stav pohyboval stále o 2 - 6 bodů v náš prospěch. Ke konci utkání jsme opět vytáhli obranu a natáhli jsme rozdíl na 16 bodů. Za podané výkony musím pochválit Tomáše Paláta a Matěje Kopřivu.

Novinky

• Změna u zápasu 1. ligy

20.10.2017

V neděli se hraje 1. liga mužů Snakes od 17:00 hod. v hale ZŠ Dvorského. Přijďte podpořit hráče a spoluhráče proti největšímu adeptovi na Kooperativu NBL a to Královští Sokoli (Hradec Králové).

• Změna v pravidlech od 1.10.2017

10.10.2017

Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

• Naši Snakes

26.9.2017

Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal