První lekce mezi muži

BK Labrador Ostrava B - BK Snakes Ostrava C 106:66 (25:17 51:33 78:47)

Družstvo mužů C BK Snakes Ostrava nastoupilo ve čtvrtek 5.10. ke svému druhému utkání ve své kategorii. A nutno říct, že přes veškerou snahu jsme dostali lekci z tvrdosti v soubojích při obranném doskoku a ve střelecké produktivitě. Soupeř hrál svůj basketbal na který je po léta zvyklý a náš tým hledá při přechodu z mládežnického basketu cestu mezi dospělými. Chybí zatím větší vůle při soubojích při obranném doskakování, což by mohl být začátek cesty mezi dospěláky. Nevím, jestli malá vůle při této činnosti je dána respektem nebo je dána jinou příčinou. V zápase se ale ukázaly i lepší momenty, při rychlém přechodu na útočnou polovinu jsme dokázali i soupeře v nějakých úsecích přehrát. V obranné fázi nám chybí větší důslednost při nabírání hráče v osobní obraně, výsledkem pak je že dostaneme 9 trojkových pokusů, což je dost a v neposlední řadě důsledné přebírání situací při clonách, výsledkem pak je, že soupeř většinou úplně bez obrany vstřelí koše zadarmo. Když zlepšíme mentálně tyto obranné záležitosti, můžeme se při dobrém rychlém protiútoku nadechnout i k lepším výsledkům. Na trénincích potom nabrat střelecký objem tak, ať nám to tam padá s jistotou jako soupeři při čtvrtečním utkání.

Úvod v oblastním přeboru vyšel

BK Snakes Ostrava C - BC Botucal Karviná 62:52 (12:7 29:27 44:37)

Úvodní zápas oblastního přeboru v kategorii mužů čekal všechny svěřence nově rodícího se týmu BK Snakes Ostrava C. Faktem je, že úvod utkání byl nervózní a nemohl se trefit ani jeden tým. V šesté minutě prvního dějství tak bylo 4:3 pro náš tým. Úkol byl jasný, hrát rychle dopředu. K tomuto faktu ale potřebujete dobrý obranný doskok a to byl problém. Nechali jsme se zejména pod svým košem odtlačit a soupeř tak lehce docílil jednoduchých košů. Proto jsme nebyli schopni soupeři odskočit na rozdíl více bodů. Teprve v třetí čtvrtině se nám to podařilo. Souboje pod košem musíme hrát s větším důrazem bez respektu. Tyto souboje v této kategorii a typu soutěže budou rozhodovat o rychlé hře, kterou můžeme produkovat. Nakonec jsme soupeře porazili rozdílem deseti bodů, ale určitě máme co zlepšit. Myslím, i že fyzická kondice trochu pokulhává u některých hráčů, ale určitě zvládneme na tomto popracovat a připravit se na další utkání oblastního přeboru.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedna a třináct 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY