Karviná nad naše síly, Olomouc pokořena

Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 83:62 (17:20 34:29 67:39)

V sobotu 7.10. odjelo družstvo U17 NS ke svému prvnímu letošnímu utkání do Karviné úplně v novém složení. Do utkání jsme vstoupili bojovně a naše vůle nás hnala dopředu. Doslova nás bylo všude plno. První čtvrtinu jsme ovládli. V druhé čtvrtině už bylo vidět, že má soupeř trochu navrch. Hlavně v obranném doskoku a v zakončení, kdy na rozdíl od nás, se snažil zakončit své útoky až do koše, zatímco my vícekrát stříleli z dálky. Pak nás porážela naše soudržnost, kdy celek má táhnout za jeden provaz a ne vyčítat jeden druhému nedostatky. Hledat chyby nejdříve u sebe by na začátek stačilo. Na druhou stranu lze říct, že do poločasu jsme byli vyrovnaným týmem. Střelecká nemohoucnost v třetí čtvrtině dala podnět k tomu, že jsme přestali i bránit a celkový obraz hry se hroutil. Soupeř už skóroval pohodlně a bez větších problémů táhnul zápas k vítěznému konci. Je nutno říct, že tým soupeře byl fyzicky lépe koncipován než naše družstvo. Pochválit snahu našeho výkonu lze tak jen za první poločas utkání.

BK Snakes Ostrava B - SK UP Olomouc 68:59 (18:11 38:29 51:49)

V neděli 8.10. jsme se měli oklepat po sobotní porážce s Karvinou v utkání s Olomoucí. Náš celek nastoupil opět bojovně a na hřišti jsme získávali převahu obranným doskokem, tvrdostí a taky rychlým přechodem do útoku. Skóre více nenarůstalo jen díky naší nemohoucnosti, kdy jsme ve velkém procentu neproměnili spoustu pozic z bezprostřední vzdálenosti koše, tento jev se nás bohužel držel až do konce utkání. Dalším negativem byla v obranné činnosti až zbytečná agresivita vedoucí k nezodpovědnosti vůči týmu jednotlivých hráčů základní rotace v počtu osobních chyb. Tento fakt se projevil ve smyslu, že konec třetí čtvrtiny odehrála rotace, která dostává méně příležitostí. Ke stavu věci se podařilo překonat tuto nástrahu. Naše družstvo tak mohlo ve čtvrté čtvrtině díky této rotaci dokráčet pro vítězství. Dík tak patří celé sestavě, která se nevzdávala. Sourodost týmu byla o něco lepší než v Karviné, ale musí se na kolektivnosti v tomto pracovat stejně usilovně jako na basketbalových dovednostech.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devět a dvě 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY