Krnov jsme trápili pouze v druhé čtvrtině utkání

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 43:80 (4:18 19:32 31:58)

V sobotu 4.11., kdy v kalendáři je napsáno jméno Karel, jsme odehráli v soutěži NS U17 teprve svůj třetí soutěžní zápas, a to na to že je listopad je žalostně málo utkání. A tak jsme na palubovku vyběhli bez sebevědomí, bez obrany a celí zoufalí z obrany soupeře. Málo trpělivý útok proti zóně a ukvapená střelba z dálky vedla po první čtvrtině ke skóre 4:18. Zápletka se ale zrodila ve druhé čtvrtině, byť se to podle skóre nezdá. Ale dobrou vytaženou obranou a košům zadarmo a také díky trpělivé hře v útoku, kdy jsme si začali trpělivě přihrávat, jsme dokázali dotáhnout na 19:20. Stálo to hodně sil, proto jsme asi z této nátlakové hry ustoupili, nedali jsme to fyzicky. Soupeř toho hned využil a odskočil na poločasový rozdíl 13 bodů. V druhé půlce jsme pak odmítli vůbec nějaké fyzično a soupeř nám odbíhal více a více. Obrana se rozpadla a útok si nevěděl rady hlavně se zakončením v jasných pozicích. Zasloužená výhra soupeře. Škoda jen, že jsme v druhé půlce odpadli.

V oslabené sestavě Havířov jasně nad naše síly

Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 97:49 (25:12 46:28 72:38)

V neděli 5.11. jsme jeli k utkání do Havířova časně ráno a v značně oslabené sestavě. Bez kapitána Pavelky, bez Řeháčka, bez Dana Hurníka, bez Kočaře a dalších. Prostě ze základu nebyl skoro nikdo. Jeli jsme tedy pro výprask. A jen v osmi lidech. Začátek se odvíjel podle scénáře. Hned bylo 9:0 pro domácí. Jenže v druhé čtvrtce jsme se trochu nadechli a nějaké body přidali. V oslabené sestavě se zdálo mínus osmnáct v poločase jako dobrý výsledek. V druhé půlce došly síly a soupeř se nám výrazně bodově vzdaloval. Jeho zónový pres nám dělal potíže, hlavně díky našim ztrátám a chybám v rozehrávce. Porážela nás naše hlava a naše chyby. V zápase dostali svoje minuty hráči, kteří by za normálních okolností hráli okrajově a to vidím přes výsledek zápasu jako pozitivum. Někdy člověk pozná v utkání i u hráčů, kteří hrají méně jejich klady a zápory. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě…

Karviná nad naše síly, Olomouc pokořena

Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 83:62 (17:20 34:29 67:39)

V sobotu 7.10. odjelo družstvo U17 NS ke svému prvnímu letošnímu utkání do Karviné úplně v novém složení. Do utkání jsme vstoupili bojovně a naše vůle nás hnala dopředu. Doslova nás bylo všude plno. První čtvrtinu jsme ovládli. V druhé čtvrtině už bylo vidět, že má soupeř trochu navrch. Hlavně v obranném doskoku a v zakončení, kdy na rozdíl od nás, se snažil zakončit své útoky až do koše, zatímco my vícekrát stříleli z dálky. Pak nás porážela naše soudržnost, kdy celek má táhnout za jeden provaz a ne vyčítat jeden druhému nedostatky. Hledat chyby nejdříve u sebe by na začátek stačilo. Na druhou stranu lze říct, že do poločasu jsme byli vyrovnaným týmem. Střelecká nemohoucnost v třetí čtvrtině dala podnět k tomu, že jsme přestali i bránit a celkový obraz hry se hroutil. Soupeř už skóroval pohodlně a bez větších problémů táhnul zápas k vítěznému konci. Je nutno říct, že tým soupeře byl fyzicky lépe koncipován než naše družstvo. Pochválit snahu našeho výkonu lze tak jen za první poločas utkání.

BK Snakes Ostrava B - SK UP Olomouc 68:59 (18:11 38:29 51:49)

V neděli 8.10. jsme se měli oklepat po sobotní porážce s Karvinou v utkání s Olomoucí. Náš celek nastoupil opět bojovně a na hřišti jsme získávali převahu obranným doskokem, tvrdostí a taky rychlým přechodem do útoku. Skóre více nenarůstalo jen díky naší nemohoucnosti, kdy jsme ve velkém procentu neproměnili spoustu pozic z bezprostřední vzdálenosti koše, tento jev se nás bohužel držel až do konce utkání. Dalším negativem byla v obranné činnosti až zbytečná agresivita vedoucí k nezodpovědnosti vůči týmu jednotlivých hráčů základní rotace v počtu osobních chyb. Tento fakt se projevil ve smyslu, že konec třetí čtvrtiny odehrála rotace, která dostává méně příležitostí. Ke stavu věci se podařilo překonat tuto nástrahu. Naše družstvo tak mohlo ve čtvrté čtvrtině díky této rotaci dokráčet pro vítězství. Dík tak patří celé sestavě, která se nevzdávala. Sourodost týmu byla o něco lepší než v Karviné, ale musí se na kolektivnosti v tomto pracovat stejně usilovně jako na basketbalových dovednostech.

Novinky

  • Změna v pravidlech od 1.10.2017

    10.10.2017

    Od 1.10.2017 dochází k "malé" změně v pravidlech o krocích a je tady názorné video, kdyby jste to z pravidel nepochopili:

  • Naši Snakes

    26.9.2017

    Opět v sekci "Naši Snakes - Sezóna 2017/2018" najdete aktuální informace o zápasech odchovanců Snakes.

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a jedna 
Zpráva:

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430

E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Moravskoslezský kraj Ostrava Ostrava-Jih Ostrava-Poruba Frýdek-Místek Orlová Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Česká Basketbalová Federace Facebook ACORY Smolo ArcelorMittal 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY