BK Litomyšl

Asistent trenéra MARTINÍK Marek
Asistent trenéra BRÝDL Daniel

Představení týmu

Družstvo minižáků U11 Basketbalového klubu Litomyšl je tvořeno chlapci ročníku 2005 a 2006. Tým se začal dávat dohromady před zhruba třemi lety, kdy nejprve fungoval pouze jako pohybová přípravka. Loňská sezona 2014/2015 byla pro toto družstvo premiérovou soutěžní a hráči v ní získávali především zkušenosti a poznávali, co to vlastně jsou zápasy a soutěžní basketbal. V konkurenci starších týmů jsme se logicky pohybovali ve druhé polovině tabulky a nakonec jsme obsadili 14. místo z 19 účastníků. Což nikomu zajisté nevadilo a chlapci ukázali především chuť a zápal do hry.

V letošním ročníku oblastního přeboru, kde máme proti sobě již stejně staré protivníky, se od začátku soutěže pohybujeme na medailových příčkách. Co je však důležité, že chlapce baví basketbal víc a víc a to považujeme za největší úspěch této sezony. Věříme, že i šampionát v Ostravě, kam jsme postoupili jako vítěz krajské kvalifikace, si kluci naplno užijí a budou se hrou především bavit.

Foto týmu

BK Litomyšl

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šestnáct a osmnáct